@GrubyGrubiutki: Możesz, pamiętaj tylko że działalność nierejestrowana ma limit przychodu, a nie dochodu. Jak kupisz za 1200, sprzedasz za 1500 PLN to dochodu masz 300 PLN, ale przychodu 1500 PLN. Limit jest na wysokość przychodu.
  • Odpowiedz
Pytanie z zakresu #podatki #ksiegowosc.
Samochód (będący wciagniety do jednoosobowej działalności gospodarczej do użytku służbowego i prywatnego, przedsiebiorca nie jest platnikiem vatu) został uszkodzony w skutek kolizji. Naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy. Na fakturze przedsiębiorca jako nabywca, płatnikiem jest ubezpieczyciel sprawcy. Jak rozliczyć kwotę z faktury? Kwote zapłacona przez ubezpieczyciela można rozliczyć jako koszt uzyskania przychodu?
#prawo
#pytaniedoeksperta
#ubezpieczenia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Stingeree: no tak czy siak to brzmi absurdalnie. Szkoda nie z wlasnej winy, auto unieruchomione czyli dodatkowe trudnosci w prowadzeniu dzialalnosci, a finalnie jeszcze musze do tego doplacic. No coz, dura lex sed lex
  • Odpowiedz
Czy jak na picie 37 mam nadpłatę załóżmy 1000 a na picie 38 do zapłaty 500, to jak złożę oba to przeleją mi 500 czy przeleją całość i będę musiał im przelewać ?
#podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś powiedzieć jak zapłaciłem zaliczkę na podatek z tytułu najmu powierzchni jako osoba prywatna a w tym roku to pole jest wyszarzane na picie? Znaczy, że nie trzeba było? To gdzie teraz mam na tym portalu twój epit w picie 36 wpisać te zaliczki co zapłaciłem, żebym 2 razy podatku nie płacił?
#pit36 #podatki #pity #nieruchomosci
Mysciak - Może mi ktoś powiedzieć jak zapłaciłem zaliczkę na podatek z tytułu najmu p...

źródło: Screenshot_1301

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedaż mieszkania z darowizny przed upływem 5lat i przeznaczenie pieniędzy na własne cele mieszkaniowe. Zbliża sie u nas koniec 3 lat na to przeznaczonych. Był ktoś w takiej sytuacji? Jak to wygląda "na końcu"? Przychodzi ktoś z kontrolą przejrzeć faktury? Trzeba składać jakieś oświadczenie? Czy poprostu siedzimy i czekamy na kontrole która przyjdzie/albo i nie i zweryfikuje czy faktycznie wydaliśmy tyle ile deklarowalismy po sprzedaży nieruchomości?

#prawo
#podatki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki bo dostane k-----y.
PCC 3 kiedyś składałem ale coś albo źle wysłałem albo w złe miejsce.
Czy mogę wysłać ten wniosek przez E urzad czy musi być przez portal podatkowy gdzie hasło trzeba co pol roku resetować a resetowanie hasła nie działa? E urzad działa dosć sprawnie ale tam nie ma opcji złożenia formularza.
#podatki #urzadskarbowy #pytaniedoeksperta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesli chcialbym sobie znalezc jakąś zdalną prace w np. w USA, albo w innych krajach europy, to jak to wygląda od sroy prawnej lub podatkowej? Mozna tak o sie gdzieś zatrudnić zdalnie za granicą, na umowe o prace alub jakieś staże itp?

#praca #pytanie #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach