Czy dobrze rozumiem, że w przypadku zgłoszenia zakupu krypto wpisujemy kwotę do pola nr 35 w PIT-38, a w polu nr 36 kwotę z zakupu krypto z poprzedniego roku? W takim przypadku jak co roku będę zgłaszać zakup krypto za kwotę x, to będę mógł np. za 6 lat sprzedać krypto i wpisać przychód i całkowity koszt uzyskania z lat poprzednich bez obaw, że US będzie mnie ścigać?
#gielda #
Norb_ert - Czy dobrze rozumiem, że w przypadku zgłoszenia zakupu krypto wpisujemy kwo...

źródło: 111

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie pytanie, jak długo czekaliście po zaplaceniu niedopłaty za PIT na zniknięcie informacji w epit, że ma się kwotę do zapłaty?

#pit #epit #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z ponizszymi widelkami, niektore firmy oferuja takie same widelki jak na UOP, UZ, DG. A niektore daja o wiele wiekszy procent na UZ lub DG.
Jak pracodawca oferuje UZ lub DG to jak na UOP zarabialismy 5K ma reke to ile mozna wycisnac na reke z UZ? Jest jakies przeliczenie, zeby wyjsc podobnie jak na UOp i mamy podobny urlop (26dni)
Praca w IT, ciekawe stanowisko ale na rok
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#korposwiat #audyt #podatki #big4 #praktyki

Hej, mam pewną rozterkę. Dostałam się na warsztaty do jednej z firm big4 w kierunku audytu (odbywają się w maju). Problem jest, ze aktualnie mam kilka ofert w finansach, ale w doradztwie podatkowym. Szczerze bardziej podoba mi się z tego co wyczytałam audyt, ale trochę przerazaja mnie opinie o ciągłej pracy, poza tym udział w warsztatach niby
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takamojaopinia: Najbardziej mi zależy by nie skończyć w biurze rachunkowym, czy jakimś januszexie, gdzie nawet ciężko jest się rozwinąć. Dodatkowo pomimo, ze sobie zdaje sprawę z wielu minusów, to jakoś ciągnie mnie do dużych korpo (ogólnie do dużych miast). Lepiej się przejechać, niż nigdy nie spróbować :D
  • Odpowiedz
#podatki Chcę rozliczyć przychody z roku 2022 mojej mamy, która ma 2 pity :
1. 80000 z pracy
2. 28000 z renty rodzinnej po mężu.

W tym roku doszła ulga dla seniorów pracująych, którzy nie pobierają emerytury. Tu pojawia się pytanie, czy moja mama łapie się na taką ulgę jeśli nie pobiera swojej wypracowanej emerytury.

Tu
marxyz - #podatki Chcę rozliczyć przychody z roku 2022 mojej mamy, która ma 2 pity :
...

źródło: pit_senior

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marxyz nie należy się. Tutaj znalazłem takie coś. Podobnie jest u mnie w rodzinie z ciotka

Z ulgi mogą skorzystać kobiety powyżej 60. roku życia oraz mężczyźni powyżej 65. roku życia. Warunkiem jest nie otrzymywanie emerytury lub renty rodzinnej bądź świadczeń równorzędnych


Że strony krajowej informacji skarbowej link
  • Odpowiedz
Robiłem przelew PIT-38 i przypadkiem ustawiłem "okres: ROK | Rok: 2023 zamiast 2022". W potwierdzeniu przelewu nie ma wskazanego roku. Myślicie, że trzeba korygować to ze skarbówką czy nie ma to większego znaczenia?
#podatki #gielda #prawo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#darowizna #podatki
Dostałam na święta 2k i mysle czy przelac na konto dla wygody czy lepiej nie bo w końcu moge miec przypał ze skarbówką. Co mies dostaje tez 2k od rodzicow. Wiec wyszlo by w tym mies 4k.
Co myslicie?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wandax: nie wiem czy to bait, czy nie, ale w sumie dzisiaj to już nie wiadomo, także odpowiadając: spokojnie możesz przelewać. Nikt się nie interesuje takimi drobniakami. Acz dobrze was pis za ryje trzyma jak już się boicie własnych kieszonkowych wpłacać na konto.
  • Odpowiedz
Acz dobrze was pis za ryje trzyma jak już się boicie własnych kieszonkowych wpłacać na konto.


@sikalafou: smutne to.

Mi się wydawało że urząd mógłby się zainteresować przy kwotach 200k ale 2k? :)
  • Odpowiedz
Złożyłem pit-37 wygenerowany na e-pit automatycznie gdzie miałem zwrot podatku w kwocie 4k. Dzisiaj dostałem informacje o hipotetycznym podatku należnym od naczelnika urzędu skarbowego o zwrocie w kwocie 470zł - czyli związanego z ulgą dla klasy średniej. Czyli jest to dodatkowy zwrot do tej kwoty która była w rozliczeniu rocznym?

#pit #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś czas temu rozliczałem się razem z żoną przez aplikację e-pit, bylo to chyba na początku marca albo pod koniec lutego. No i rozliczyłem się źle bo kompletenie zapomniałem że w zeszłym roku zmieniałem pracę i wprowadziłem tylko jeden swoj pit. Po kilku tygodniach ale jeszcze przed 1kwietnia przypomniałem sobie ze przecież dostałem dwa pity. No i znowu odpaliłem epit i była tam opcja żeby poprawić swoje rozliczenie. Zrobiłem tak, napisałem dlaczego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W 2021 miałem stratę na #gielda / #bitcoin i wysłałem PIT-38. W 2022 nie zrobiłem ani jednej transakcji tylko trzymam dalej. Czy jak chcę zachować ten koszt na przyszłe lata to muszę teraz też wypełnić PIT-38 z zerowym przychodem i zerowym kosztem wpisując stratę z lat ubiegłych?
#podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuncfot: 3-4k PLN to są grosze. Tym bardziej jeżeli to będzie jednorazowy przelew to się nikt nie przejmie tym.
Zwracają uwagę na cykliczne przelewy na dziwne konta bankowe lub jeżeli przelew będzie o wiele większy.
  • Odpowiedz