W 2021 miałem stratę na #gielda / #bitcoin i wysłałem PIT-38. W 2022 nie zrobiłem ani jednej transakcji tylko trzymam dalej. Czy jak chcę zachować ten koszt na przyszłe lata to muszę teraz też wypełnić PIT-38 z zerowym przychodem i zerowym kosztem wpisując stratę z lat ubiegłych?
#podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuncfot: 3-4k PLN to są grosze. Tym bardziej jeżeli to będzie jednorazowy przelew to się nikt nie przejmie tym.
Zwracają uwagę na cykliczne przelewy na dziwne konta bankowe lub jeżeli przelew będzie o wiele większy.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: są prześladowani w Niemczech z racji narodowości jak jak kościół i pan buk w Polsce ale za to jak Konfederacja wygra wybory to Mentzen zostanie ministrem finansów i może nie obniży podatków ale za to nie będzie można robić aborcji i obrażać kościoła i dzięki temu Polska będzie bogata, mam nadzieję, że zrozumiałeś l e w a k u
  • Odpowiedz
#programowanie #b2b #podatki jak jestem team leadem, programuje, mam udział w architekturze, obserwuje system narzędziami (grafana, kibana, jaeger), czasami wymyślam biznesowe rozwiązania, to mogę przejść na 8.5%? Czy bezpieczniej 12%? Niedługo 1 faktura na b2b i mysle jaka formę opodatkowania wybrać
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anhydryt Nie zrób czasem tego błędu co ja i nie przenoś prywatnego samochodu do działalności, bo potem przy sprzedaży będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy. Ten podatek trzeba płacić nawet po 6 latach od zakończenia działalności.
  • Odpowiedz
@anhydryt: Paliwo i wszystkie wydatki na samochód możesz rozliczać bez problemów i nikt tego nie będzie podważał. Mając prywatny samochód możesz odliczyć 20% kosztów i 50% VAT, nie wprowadzasz go do majątku firmy. Jest to Twój prywatny samochód i możesz go później sprzedać bez płacenia VAT i PIT.
Jak chcesz mieć samochód na użytek mieszany to wtedy go wprowadzasz do majątku firmy i możesz odliczyć wtedy 75% kwoty z faktur
  • Odpowiedz
#podatki #pit

Mirki, pomocy bo nie wytrzymię. Gdzie w tych e-pitach można wpisać w pit 36 dochody z działalności pozarolniczej? Rozumiem, że przez PIT/B, ale nie mogę nigdzie znaleźć s-------a.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja przekazuję darowiznę kuzynom = podatek od darowizny w II grupie podatkowej

ja przekazuję pieniądze babci a ona przekazuje je swojemu wnukowi (mojemu kuzynowi) = dwie darowizny w grupie 0 zwolnione z podatku

co polska skarbuwa na to?

#pytanie #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Po 3 latach pracy na umowie zlecenie, teraz wracam na umowę o pracę w innej firmie. Dostałem do wypełnienia PIT-2. Nigdy tego nie wypełniałem. Ktoś mi może opisać po krótce po co to się teraz wypełnia? Bo kiedyś chyba tego nie było.

#ksiegowosc #praca #pracbaza #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś ogarnięty w sprzedaży internetowej lub gdzie najlepiej się zgłosić żeby mi ktoś to dobrze wytłumaczył a chodzi o platforme Vinted i sprzedaż przez kup teraz mając firmę. Czy do takiej sprzedaży potrzebna jest kasa fiskalna - bo spotkałem się z założeniem, że powinienem mieć bo nie da się tam za bardzo powiązać kupującego i przelewu. Działa to tak, że kasa trafia na ten ich wirtualny portfel z którego potem się wypłaca
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach