Dziś dostałem pismo o zajęciu egzwkucyjnym na 350zł z powodu długu w US. Pytanie brzmi czy moge jakoś opłacić ten dług online czy musze iść do urzędu? Niby mają mi pobrać z konta w banku ale na jednym mam 0 na drugim 250 i na trzecim 380 wiec chyba nie moga mi nic zabrac wiec chcialbym to sam oplacic. #podatki #mandat #urzadskarbowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem na #allegro telefon oznaczony jako Nowy. Otworzyłem paczkę, wszystko wygląda raczej okej, jakby faktycznie był nowy. Do paczki była jednak dołączona faktura z dopiskiem "procedura marży: towar używany". Czy mam się martwić, że telefon jest faktycznie używany, czy to po prostu jakiś przekręt podatkowy sprzedawcy?

#podatki #elektronika #telefony #android #googlepixel
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, zamierzam otworzyć sklep internetowy, który będzie sprzedawał pliki .psd z szablonami. (cały świat)
Mam zarejestrowaną firmę usługową w PL bez vatu.
Jaka jest najlepsza opcja dla mnie w tym momencie?
Zmienić firmę na sprzedażową i wejść na VAT?
Założyć nową działalność? Założyć firmę za granicą?
Lub może coś kompletnie innego?
#pomocy #ecommerce #sprzedaz #sklepyinternetowe #dzialalnoscgospodarcza #podatki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W zeszłym roku miałem w DG ryczałt i składkę jakieś 359 zł na miesiąc, zdrowotną.
Wiem że w tym roku przekrocze próg 60 tys i będę mieć na koniec dopłatę. Czy jeśli np. zamknę działalność i równocześnie otworzę nową, to przychód ze starej DG ze stycznia, lutego i marca nie wlicza się do tego limitu?
W nowej bez tego przychodu ze stycznia-marzec nie przekrocze 60tys

#ksiegowosc #programista15k #
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zakupić używaną gitarę w sklepie internetowym w UK (Glasgow). Gitara kosztuje 1300 funtów z vatem brytyjskim i według tego co udało mi się dowiedzieć sklep powinien sprzedać ją za kwotę netto a ja zapłacę VAT w Polsce przy odbiorze + ewentualnie cło i inne opłaty. Sklep z kolei twierdzi, że nie może sprzedać bez VATu bo jest to przedmiot używany no i w tej sytuacji zapłacę VAT podwójnie co mi się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siejeje Pewnie jeśli handlują używkami to są w VAT margin scheme for second-hand goods, vat jest wtedy tylko od narzutu, co pewnie miesza rozliczenia. W praktyce zapłacisz VAT od pełnej kwoty sprzedaży plus VAT od narzutu (bo ta gitara zapewne nie ma 20% VAT tylko ułamek tego). Ale generalnie specjalista od VATu nie jestem, więc najlepiej poczytaj exports vat scheme second hand goods manual.
  • Odpowiedz
Czy zwrot podatku i ulga na internet przychodzą w tym samym czasie czy są to dwa różne przelewy? Pytam się bo zwrot podatku dziś mi przyszedł ale bez kwoty, którą odliczyłem za internet. Z ulgi korzystam pierwszy raz i tą ulgę dodawałem w korekcie bo zapomniałem, że można z tego skorzystać. #podatki #pit #zwrotpodatku
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyczytałem, że jeśli nie ma się ukończonego 26 roku i nie przekracza się kwoty około 85k rocznego przychodu to nie trzeba składać PITu. Mimo tego jest sens to zrobić?
#pit37 #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach