Będę rozliczał dochody z #gielda w PIT-38 ze sprzedaży akcji na zagranicznej giełdzie i z dywidendy. Mam kilka pytań, może ktoś pomoże i oznaczam #kalkulatorgieldowy bo wiem, że dysponuje ogromną wiedzą w tym temacie:
- odnośnie dywidendy zagranicznej: w poz 45 i 46 PIT-38 nie zaokrąglamy kwot, w związku z czym należny podatek wychodzi mi też z groszami - czy to poprawne? XTB w raporcie podatkowym zaokrąglił obie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yayami_o_Mate:
1) pól 45 i 46 NIE zaokrąglamy. Pole 47 (różnica z tych pól jest zaokrąglana zgodnie z zapisem). e-PIT tego nie ogarnia i do momentu płatności jest niezaokrąglona kwota :D
"Kwoty w poz. 44 i 47 podaje się po zaokrągleniu do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące
mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych".
  • Odpowiedz
czy jeżeli w zeszłym roku byłem najpierw na UoP, a potem JDG na podatku liniowym, to muszę rozliczyć oba razem w PIT-36? I czy JDG wpłynie na podstawę opodatkowania UoP?
#podatki #jdg #b2b #firma #pit11
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Stingeree

Ziomeczku po 1: Wiem jaki PIT złożyć, ale i tak tego nie muszę wiedzieć bo robi to za mnie księgowy.
Po 2, to narzekam na to, że w tym portalu powinienem wejść z kompletnie zerową wiedzą i mnie portal powinien poprowadzić za rękę a komplikuje jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CXLV: zacznijmy od tego, że ci najeźdźcy watykańscy pochodzą z Watykanu więc pewnie te 3 miliardy złotych tam trafiają, a tu w Polsce w erze ciemnoty zdobyli grunty, pewnie w jakiś niecny sposób w zmowie z komunistami, stać ich na złoto bo pewnie to jakiś odłam masonerii szatanistycznej
  • Odpowiedz
@lifapek: na ryczałcie jest to:

- 376,16 zł / m-c dla przychodu do 60.000 zł rocznie,
- 626,93 zł / m-c dla przychodu od 60.001 zł do 300.000 zł rocznie,
- 1 128,48 zł / m-c dla przychodu powyżej 300.000 zł rocznie.

Przy czym po przekroczeniu progu trzeba dopłacić resztę. Tj. jak przekroczysz 300k rocznie to będziesz musiał dopłacić 6k przy rozliczeniu rocznym i analogicznie dla niższego progu
  • Odpowiedz
Od wejścia nowego ładu jestem na ryczałcie i rozliczam swoje faktury na 12%. Pracuje w IT, ale nie programuje, tylko zajmuje się projektowaniem aplikacji. Powyższa stawka wydawała mi się w miarę bezpieczną alternatywą, chociaż wstępnie zastanawiałem się nad 8,5%, bo w wielu interpretacjach i artykułach wskazywano, że jest odpowiednia stawka dla tego typu usług. Pozostałe osoby w moim zespole są od początku na tej stawce i nie mieli, póki co z tym
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
A jak firma jest z UK (w sumie spółka, której wystawiam FV), to US też będzie się fatygował z takim zapytaniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, to nie jest tak, że ja wiem, że US nie ma, do czego się przyczepić. Sądzę, że jeśli będzie chciał, to i tak to zrobi, nawet indywidualne interpretacje od GUS/KIS niewiele wtedy pomogą. Zwyczajnie myślę, że mógłby tak zrobić, ale na pytanie,
  • Odpowiedz
@derczy zwrot podatku plus odsetki. Jak nie ma się do czego przyczepić ja bym nowe księgowal na 8,5% a za poprzedni rok korektę, chyba że jeszcze nie złożyłeś PIT to nawet prościej zmienić
  • Odpowiedz
#holandia #pytanie #podatki

Mam pytanie, bo lekko głupieje. Chcę się rozliczyć z pracy w Holandii w Polsce i oczywiście to komuś zlecę do rozliczenia, ale chcialbym też normalnie zrozumieć jak to działa.

Mam jaaropgave i powiedzmy, że w nim wystepują takie dane:
Netto 10000 euro
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#epit #podatki #pytanie Mirki mieliście tak że wpisaliscie sobie ulgę i wam tego nie podliczyło? Miesiąc temu się rozliczałem i wpisałem sobie 760zl za internet, teraz wchodze w epit i nie widzę żadnych zmian tylko pit rozliczony poprawnie i status 200, normalne to czy kontaktować się z nimi?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach