@mirko_anonim: Uważaj, bo to jest właśnie największa pułapka. Te wszystkie bajania o tym że możesz komuś bliskiemu się wyżalić czy znaleźć w nim oparcie. NIE. To jest prosta droga do tego aby odsłonić się na cios nożem w plecy. Uwierz mi, empatyczne normictwo tylko czyha aby poznać twoją słabość i cię wgnieść w ziemię przy pierwszej lepszej okazji. A już k0biety są pod tym względem najgorsze i najbardziej wyrachowane. Jeśli
  • Odpowiedz
#ksiazki #czytajzwykopem #literatura #nauka

Powiem wam kochani, że byłem totalnym debilem unikając wszelkich lektur podczas mojej edukacji. Dopiero w wieku 30 lat zacząłem nadrabiać, ale już mnie tak to nie ukształtuje jak mogło kiedyś. Polak mądry po szkodzie:/

Też macie podobne przemyślenia względem siebie?

jak wyzej

  • Tak 29.2% (19)
  • Nie 70.8% (46)

Oddanych głosów: 65

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrFaithless: To ja akurat z drugiej strony: Większość lektur czytałem i dalej bardzo lubię czytać.
Ale dopiero w liceum dojrzałem na tyle by zrozumieć, że większość z tych książek jest bardzo daleka od dobrego pisarstwa, spora część tematów i problemów się mocno zdezaktualizowała i ogólnie to uważam, ze większość lektur niewiele wniosło do mojego życia.

W ogóle, to pololniści mają straszną manierę by zachwycać się nad rzeczami kompletnie niestrawnymi, które
  • Odpowiedz
To nauka historii, geografii, biologii, zachowań ludzkich, kultury itd.


@zimowyporanek: Naprawdę uważam, że można uczyć się historii, biologii i geografii znacznie lepszymi metodami niż lektury. Ba! Mogę posunąć się do ostrożnych stwierdzeń, że w większości lektur historia będzie bardzo mocna skrzywiona pod kontem tego co chciał osiągnąć autor.
Nie kojarzę za dużo książek z "kanonu klasyków", z których można by wyciągnąć jakąś wiedzę biologiczną. Na pewno nie z Mobbydicka ( ͡º ͜
  • Odpowiedz