Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wjtk123

wjtk123

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 41699
  • Znaleziska 9401
  • Mikroblog 32298
  • Obserwujący 43
  • Obserwowane 48
wjtk123
wjtk123 3 godz. i 9 min temu
  • 42
Po ponad 4 latach wojny, kacapów przerasta obłożenie swoich rafinerii systemami takimi jak polska Pilica. Możecie się śmiać, że sowiecka armata, ale:
- armaty zmodyfikowano w taki sposób, że mogą pracować w trybie automatycznym, bez udziału obsługi/strzelców i naprowadzane są na cel również w trybie automatycznym, przez radar oraz głowicę optoelektroniczną,
- każde działko ma podwójną wyrzutnię Piorunów, więc oprócz ognia artyleryjskiego, do dyspozycji jest 12 pocisków ziemia-powietrze.

Tymczasem kacapy polegają na
wjtk123 - Po ponad 4 latach wojny, kacapów przerasta obłożenie swoich rafinerii syste...

źródło: pilica

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123
Autor
3 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 22
@rgshhshdu-ffhh: Działko 23mm bez problemu poradzi sobie z dronami klasy FP-1 albo Lyuty, nawet bez amunicji programowalnej, właśnie z racji zewnętrznego naprowadzania. Nasze wojsko jest bardzo zadowolone z wyników testów zwalczania dronów.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
2 godz. i 53 min temu via Wykop
  • 35
Bajki. Pancyry to świetne wozy


@polak-p: Absolutnie nic nie świadczy o ich ,,świetności". Obecnie jest jasne, że posiadają prymitywne radary, niezdolne do śledzenia dronów, nieskuteczne armaty i pociski oraz minimalny skuteczny zasięg działania. Te 20 km zasięgu dla pocisków można wsadzić między te same bajki co 400 km zasięgu systemu S-400.

Ponadto pociski Pancyra są za drogie do roli zwalczania
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
2 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 0
@polak-p:

To koncepcja dostosowana to ruskiej doktryny decentralizacji środków i baniek antydostępoych, gdzie wóz miał być dla siebie sam sterem, żaglem i okrętem czy tam lufą, radarem i wozem dowodzenia.


No to ci piszę, że ta koncepcja jest do d--y. Do tego przez 4 lata nie potrafili się dostosować i zmienić tej koncepcji, o czym przypominam, jest mój pierwotny
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
2 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 0
Budujesz swoją narrację na fałszywej tezie. Ruskim odpowiednikiem jest Pancyr S1. Wyposażony jest w dwie armaty automatyczne 30mm oraz dwanaście pocisków rakietowych. Kacapy "obkładają" swoje rafinerie pancyrami, ale to nie wystarcza na zmasowany atak. Z jednej strony są one pierwszymi celami ataku, z drugiej podczas jednego ataku potrafi im się skończyć amunicja.


@maniac777: Pancyry nie są żadnymi celami w czasie ataku na rafinerie. Te techniczne banialuki z kacapskich ulotek sprzedażowych
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
1 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 1
@patykiem_pisane: Nie będę jakoś nadmiernie bronił kalibru 23mm, bo wiadomo jak jest. Jednakże chodzi o samą koncepcję - to samo można zbudować na kalibrze 30/35mm, a przez 4 lata kacapia nie potrafiła sobie z tym poradzić,
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
1 godz. i 30 min temu via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

460

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie, rozdaje cukierki

bin-bash
z
epoznan.pl
dodany: wczoraj, 06:53:05
  • 143
  • #
    poznan
  • #
    polska
  • #
    migracja
  • #
    dzieci
wjtk123
wjtk123 wczoraj, 09:27:55 via Wykop
  • 29
Prowadzenie polityki imigracyjnej, w której 80-90% imigrantów to mężczyźni, to proszenie się o katastrofę społeczną. Jak ma funkcjonować kraj w którym będzie kilka milionów więcej mężczyzn niż kobiet?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

416

Zełenski uznał, że nie musi się liczyć z Polską? "Ukraińcom zwróciło się w głowi

Prezydent Zełenski ewidentnie czuje się obecnie urażony. W wypowiedziach obwinia stronę polską, zapominając, że to zaczął.

jaros69-ja
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 09:32:07
  • 109
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    ukraina
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
wjtk123
wjtk123 przedwczoraj, 13:53:58 via Wykop
  • 8
@kam966: ,,Stawianie" niestety nie wyjaśnia co odbiło Zełeńskiemu i jego otoczeniu i to nie teraz, ale już w 2024 r. Co innego bardziej angażować się w relację z jednym krajem, a co innego traktować wręcz wrogo swojego sąsiada.
badreligion66
badreligion66
przedwczoraj, 08:12:50
  • 50
#polityka Szczególnie te działki pod cpk czy safe xD
badreligion66 - #polityka Szczególnie te działki pod cpk czy safe xD

źródło: 1000054488

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123 przedwczoraj, 11:47:15 via Wykop
  • 4
@badreligion66: Afera SAFE xD. Jedyna afera z tym związana, to działania pisowsko-amerykańskiej agentury.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123 przedwczoraj, 10:52:28
  • 2
Polska negocjuje zakup ciężkich samolotów transportowych A400M. Bydlaki akurat się nadadzą do mostu powietrznego między Polską a Wielką Brytanią, którym będziemy transportować pociski CAMM do naszych wyrzutni przeciwlotniczych ;).

Warto dodać, że te samoloty mogą korzystać ze stosunkowo krótkich, nieutwardzonych lotnisk polowych oraz zrzucać palety z pociskami cruise.

#lotnictwo #wojskopolskie
wjtk123 - Polska negocjuje zakup ciężkich samolotów transportowych A400M. Bydlaki aku...

źródło: a400m

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123
Autor
przedwczoraj, 10:56:19 via Wykop
  • 1
@murison: Tylko nie te kanadyjskie wynalazki! Kupmy Globaleye jak cywilizowani Europejczycy.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
Autor
przedwczoraj, 11:15:00 via Wykop
  • 1
@murison: Tak, bardziej chodziło mi o te kanadyjskie prototypy na Gulfstreamach.
  • Odpowiedz

278

Osiem razy mniej wiz pracowniczych dla cudzoziemców w 2026 r.

Osiem razy mniej wiz pracowniczych dla cudzoziemców w 2026 r.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, nastąpił spadek o 87 proc. w liczbie wydanych wiz pracowniczych dla cudzoziemców. W pierwszym kwartale 2022 r. Polska wydała 123 tys. wiz pracowniczych, podczas gdy w pierwszym kwartale 2026 r. jest to już tylko 16 tys. tego typu wiz.

Bill_Bohater_Galaktyki
z
forsal.pl
dodany: przedwczoraj, 06:00:59
  • 75
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    praca
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    bekazpisu
  • #
    polityka
wjtk123
wjtk123 przedwczoraj, 08:42:00 via Wykop
  • 20
Ograniczenie wiz pracowniczych nie jest jedynym problemem. Rząd w ogóle nie prowadzi kryteriów doboru krajów skąd bierzemy imigrantów. Jaki dzban pozwala, żeby jakaś większa liczba wiz pracowniczych została wydana osobom z Kolumbii, Pakistanu, Bangladeszu, Somalii czy Indii?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

500

Miał 6 dożywotnich zakazów prowadzenia aut. Wpadł po raz kolejny

Miał 6 dożywotnich zakazów prowadzenia aut. Wpadł po raz kolejny

43-letni kierowca Seata zatrzymany podczas działań "Trzeźwość" miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że obowiązuje go aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

MCz89
z
onet.pl
dodany: 22.06.2026, 19:20:56
  • 118
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    motoryzacja
  • #
    polskiedrogi
wjtk123
wjtk123 23.06.2026, 11:00:14 via Wykop
  • 57
@funeralmoon: Orzekanie takiego zakazu jest obowiązkowe w przypadkach określonych przez kodeks karny, niezależnie ile tych zakazów orzeczono wcześniej. Problemem jest brak kary bezwzględnego więzienia za złamanie któregokolwiek z nich.
wjtk123
wjtk123 23.06.2026, 11:02:51 via Wykop
  • 83
Problem takich kierowców można rozwiązać w prosty sposób:
1) Publiczny rejestr osób z zakazem prowadzenia pojazdów.
2) Bezwzględne więzienie za złamanie zakazu.
3) Oczekiwanie policji na donosy i nagrania od ,,życzliwych".

A potem już tylko kolekcjonowanie przez państwo skazanych pokemonów.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

228

Kurtka wyciąga wodę pitną z powietrza. Nawet 900 ml dziennie

Kurtka wyciąga wodę pitną z powietrza. Nawet 900 ml dziennie

Naukowcy z Teksasu stworzyli tkaninę z celulozy, która wychwytuje parę wodną z powietrza i oddaje ją jako wodę pitną. Kurtka zbiera do 900 ml dziennie, nawet kilka razy skuteczniej niż dotychczasowe systemy. Docelowo trafi do plecaków i namiotów ratowniczych.

real_scoria
z
naukawpolsce.pl
dodany: 22.06.2026, 13:01:29
  • 47
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    ekologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    innowacje
wjtk123
wjtk123 23.06.2026, 09:09:41 via Wykop
  • 65
@niewiempoco: Filtraki z Diuny wyłapywały i oczyszczały wodę z ciała (pot, mocz) i chyba nie miały możliwości wchłaniania wody z zewnątrz. Do tego służyły oddzielacze wiatru, ale nie były one częścią ubioru. Herbert posiadał genialne wizje technologiczne, ale jak widać, nie da się przewidzieć wszystkiego ;).
wjtk123
wjtk123 23.06.2026, 07:19:33
  • 5
Już niedługo takie widoki będą nad Polską standardem, bo Kosiniak potwierdził zakup powietrznych cystern Airbus A330 (。◕‿‿◕。). Przypominam, że zadania takiego tankowca dalece wykraczają poza proste umożliwianie lotu na dalsze dystanse. Dzięki tankowcom nasze samoloty mogą:
- zabrać więcej uzbrojenia, w miejsce paliwa,
- zabrać więcej uzbrojenia, nie skracając przy tym swojego promienia bojowego,
- utrzymywać się w powietrzu przez długi czas, bez potrzeby lądowania, przez co będą szybciej
wjtk123 - Już niedługo takie widoki będą nad Polską standardem, bo Kosiniak potwierdz...

źródło: mrtt

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

383

Sukces po Amerykanach! Tajwański Foxconn wchodzi do Miękini.

Sukces po Amerykanach! Tajwański Foxconn wchodzi do Miękini.

To już oficjalne. Tereny inwestycyjne w gminie Miękinia, z których w zeszłym roku ostatecznie wycofał się amerykański In

Bartisss
z
echosredzkie.pl
dodany: 22.06.2026, 10:20:41
  • 60
  • #
    wroclaw
  • #
    foxconn
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    inwestycje
  • #
    intel
wjtk123
wjtk123 23.06.2026, 06:03:26 via iOS
  • 6
@Nooser: Średnia wieku poszła w górę i wielu użytkowników zdziadziało.

1167

Artyści z emeryturami od rządu? Sejm dał zielone światło

Artyści z emeryturami od rządu? Sejm dał zielone światło

Projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów jest jednym z tych, który w ostatnim czasie wywołał najwięcej kontrowersji. Co ciekawe, jak wynika z sondaży większość Polaków jest przeciwna takiej regulacji, a większość sejmowa, która została przez obywateli wybrana wciąż dopuszcza takie rozwiąza

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 05:41:35
  • 158
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polityka
wjtk123
wjtk123 22.06.2026, 07:55:27 via Wykop
  • 2
Nawrocki zawetuje, a rząd nic nie wskóra i jedynie zirytuje Polaków. Gratulacje, doskonała strategia na rok przed wyborami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wjtk123
wjtk123 21.06.2026, 18:28:00
  • 0
Kupiłem ponownie Wiedźmina 3. Pierwotnie grałem na PS4, ale dodatek nie pojawi się na tej konsoli, więc chcąc w niego grać nie miałem wyboru i nabyłem wersję na Steam - akurat była promocja, kompletna edycja za 30 zł. Pewnie skończy się na ponownym ograniu wersji podstawowej i dotychczasowych dodatków ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#wiedzmin3
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123
Autor
21.06.2026, 18:40:06 via Wykop
  • 0
@Rad-X: Bez wersji podstawowej na pewno nie będzie dało się zagrać.
  • Odpowiedz

234

Koniec z partyzantką w sklepach. Otwarcie pudełka przed kasą to łamanie prawa

Koniec z partyzantką w sklepach. Otwarcie pudełka przed kasą to łamanie prawa

Wchodzisz do sklepu, widzisz gadżet marzeń, ale zanim wyłożysz gotówkę, chcesz sprawdzić, co jest w środku. Czy folia i plomby fabryczne to tylko sugestia, czy nienaruszalna świętość? Wielu z nas bezrefleksyjnie zagląda pod wieczko. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) stawia sprawę jasno

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.06.2026, 08:42:48
  • 94
  • #
    polska
  • #
    sklepy
  • #
    handle
  • #
    biznes
  • #
    wykop
  • #
    wiadmomosci
wjtk123
wjtk123 19.06.2026, 12:46:45 via Wykop
  • 31
@jasper-jons_: No i co z tego, jeśli się potem za to uczciwie płaci? Nigdy nie byłeś z małym dzieckiem na zakupach?

1924

1,2 mln pan lekarz Sokołów Podlaski Jarosław Puścion

1,2 mln pan lekarz Sokołów Podlaski Jarosław Puścion
boleclaw
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 09:09:04
  • 125
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowal100k
  • #
    zarobki
wjtk123
wjtk123 19.06.2026, 10:19:42 via Wykop
  • 17
Wy zdajecie sobie sprawę, że gdyby on zarabiał połowę tego, to prawdopodobnie już dawno spakowałby walizki i wyjechał za granicę?


@Parsley0: Bzdura. Mało jest ludzi, którzy porzucą bardzo wygodne życie w Polsce na rzecz nieco większej pensji za granicą, którą i tak zjedzą wyższe podatki oraz wyższe koszty życia. I w szczególności już widzę jak robią to czterdziestoletnie pączki, które mają tu rodzinę.
wjtk123
wjtk123 19.06.2026, 07:11:21
  • 1
Myślicie, że odcinanie logistyki na Krymie i Zaporożu jest zaczątkiem nadziei na ukraińską ofensywę i odbicie Zaporoża?

Z jednej strony Rosja doświadcza upadającej gospodarki, zmniejszającego się stanu osobowego armii, niszczonej logistyki, co teoretycznie otwiera okno na atak na ich wojska na południu, które istnieją na papierze, ale w rzeczywistości uległy ogromnej erozji.

Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić obecnie ukraiński atak na szczeblu innym niż lokalny. Rzeczywistość może bardzo prozaiczna i
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galicjanin
galicjanin
19.06.2026, 07:18:51 via Android
  • 1
@wjtk123: tymczasem kacapy są o krok od zajęcia Konstantyniwki, która daje świetna pozycję do ataku na Słowiańsk i Kramatorsk (ostatnie większe miasta w Donbasie pod kontrolą Ukrainy), różnie może być Putin może wydać rozkaz by za wszelką cenę bronić Krymu kołdra jest coraz krótsza więc może to odsłonić tereny na innych frontach w Donbasie czy Ługańszczyźnie i tam mogą podziałać Ukraińcy.
  • Odpowiedz
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
19.06.2026, 07:29:29 via Wykop
  • 5
Myślicie, że odcinanie logistyki na Krymie i Zaporożu jest zaczątkiem nadziei na ukraińską ofensywę i odbicie Zaporoża?


@wjtk123: nie, odcinanie logistyki na krymie ma po prostu odciążyć broniące się jednostki. Jaki sens atakować kiedy wróg cię atakuje na twoim terenie gdzie jesteś okopany i umocniony. Ktoś podawał że obecnie straty w tej wojnie to 5 do 1. 5 rosjan na 1 ukraińca. Ukraina w tej chwili gra po prostu na
  • Odpowiedz

523

Przestępca seksualny chce zamieszkać w UK. Sąd przyznał mu rację

Sąd przyznał jamajskiemu skazanemu przestępcy seksualnemu prawo do wjazdu do Wielkiej Brytanii, argumentując, że zakaz narusza jego prawa człowieka. Oniel Spence, skazany za przestępstwo seksualne w USA, chce dołączyć do żony i dziecka w UK.

MagicznyMariusz
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 18.06.2026, 09:09:26
  • 69
  • #
    uk
  • #
    anglia
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
wjtk123
wjtk123 18.06.2026, 12:56:55 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wjtk123
wjtk123 18.06.2026, 10:47:08
  • 12
USA - nierozsądny atak na Iran się nie udał, więc podpisujemy porozumienie, które jest lekko upokarzające i mało korzystne, ale za to pozwala wyjść z konfliktu zanim będzie za późno.
Rosja - nierozsądny atak na Ukrainę się nie udał, ale kacap nie przyjmuje porażki do wiadomości i nie zniesie upokorzenia, tylko przeciąga i eskaluje wojnę, której nie da się wygrać, doprowadzając swój kraj i swoją armię do ruiny, z każdym rokiem posiadając
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ShadyTalezz
ShadyTalezz
18.06.2026, 15:35:41 via Wykop
  • 6
@wjtk123: lekko upokarzające i mało korzystne to niezły eufemizn na totalną kompromitacje i oddanie Iranowi wszystkiego co rządał
  • Odpowiedz
Filipterka25
Filipterka25
19.06.2026, 06:38:21 via Wykop
  • 1
Dyskusyjne, jednak zwinęli się spod Kijowa, a potem spod Chersonia jak za bardzo rosły ryzyka.


@LaurenceFass: Wycofali jedynie siłę żywą (część) kiedy rozleciała się w obu wypadkach logistyka, z czego pod Chersoniem to tylko dlatego, że Biden szantażował Ukrainę by nie kasowała kotła.
  • Odpowiedz

2357

Dostosuj się albo wyjedź. Dania zaostrza wojnę z burkami

Zwolennicy zaostrzenia podkreślają, że osoby mieszkające w Danii powinny dostosować się do kultury albo wyjechać. Ich zdaniem zasłanianie twarzy jest symbolem separatyzmu i utrudnia integrację, komunikację oraz budowanie spójnego społeczeństwa opartego na duńskich wartościach świeckich i równości.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 18.06.2026, 07:19:26
  • 260
  • #
    dania
  • #
    swiat
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    muzulmanie
  • #
    religia
wjtk123
wjtk123 18.06.2026, 09:34:35 via Wykop
  • 25
Teraz pomyślcie, że my jesteśmy na początku tego cyklu. Najpierw będą mnożyły się u nas takie stroje, potem przez X lat lewica będzie paplać o rasizmie i islamofobii i dopiero potem dojdziemy do momentu cywilizacyjnego, gdzie państwo będzie podejmowało działania w tym zakresie.

Pamiętam dobrze co robiły środowiska lewicowe, gdy wybuchła afera z burkini w parku wodnym.

Przykre to, bo moglibyśmy już na wstępie zamknąć temat i przy okazji zniechęcić wiele osób
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wjtk123
wjtk123 16.06.2026, 07:38:29
  • 0
Może ktoś chce dorzucić się chorym dzieciom do wakacji?

https://www.siepomaga.pl/dobro-wraca-wakacje

#siepomaga #dej #pomoc #wykopefekt
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123 16.06.2026, 07:04:38
  • 6
Od dawna liczyłem, że pewnego dnia Polska zamówi Eurofightery, które uważam za piękne maszyny, będące jednocześnie fantastycznymi samolotami przewagi powietrznej. Było na to okienko 1-2 lata temu, ale wojsko chyba ostatecznie już stwierdziło, że wolą kolejne F-35.

Może gdyby w 2022 r. nie zamówiono fafików, to udałoby się skomponować trio F-16 - F-35 - Eurofighter.

#lotnictwo #samoloty #wojsko #wojskopolskie #militaria
wjtk123 - Od dawna liczyłem, że pewnego dnia Polska zamówi Eurofightery, które uważam...

źródło: ef

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wjtk123
wjtk123
Autor
16.06.2026, 07:10:18 via Wykop
  • 0
@murison: Mnie ta kaczuszka (układ) bardzo się podoba. W mniejszych samolotach wygląda to karykaturalnie, ale w tak dużej maszynie jak EF osiągnięto fajny efekt.

Ogólnie ten samolot to przykład na skuteczność europejskiej współpracy. Szkoda tylko, że rozwój EF oraz poziom zamówień zostały dotknięte przez ,,dywidendę pokoju" lat 1992-2014. Obecnie poziom techniczny wygląda świetnie, ale w normalnych warunkach można było to osiągnąć 10-15 lat temu.

Tak na marginesie, dopiero EF jest
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle."
  • https://opowiadaniahistoryczne.pl/
  • Instagram

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.02.2024

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 30.12.2021

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 06.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 15.12.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.09.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking