Jak już robić w kołchozie to w takim gdzie dużo bab jest, dużo normalniej jest.


@hakuna_matata123: xD pracowałem kiedyś z załogą gdzie ponad 80% stanowiły kobiety i powiedziałem nigdy więcej. Dwulicowość. humorki i ciągłe skakanie sobie do gardeł było na porządku dziennym.
  • Odpowiedz
#pgnig #pracbaza #informatyka #krakow
Pracuje ktoś w jakiejś spółce gazowniczej?
Była oferta pracy w PSG na mlodszego andministratora infrastruktury teleinformatycznej.
Przesłałem komplet dokumentów, byłem na rozmowie.
Doświadczenie wymagane jest
Studia wymagane są.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodecss no oczywiście, że chcieli. Nie mogli ot tak odrzucić kandydata, skoro spełniał warunki. IMO chcieli po prostu Cię "odstraszyć", bo kto normalny wziąłby tę robotę za taką wypłatę? No i w raporcie będzie, że kandydat spełniający warunki nie przyjął oferty w oferowanym budżecie. Trzeba zwiększyć budżet i poszukamy poza konkursem
  • Odpowiedz
#cnc #prasa #januszex
przypuśćmy, że zatrudniłem się niedawno na produkcji. Przypuśćmy, że na prasie krawędziowej. Na rysunku się znam, umiem wprowadzać dane w maszyne. Kierownik wpada i pyta, czy rozwinięcie się zgadza. Tu moje pytanie, jak to obliczyć? Na chłopski rozum wiem, że rozwinięcie to suma powierzchni po gięciu, ale jak to obliczyć zanim zagne blache?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Selvanas: zależy o jakich dokładnościach tu mowimy. +/- 0,5mm to jest wg mnie max co da sie przewidzieć, wszystko ciaśniejsze jest loterią bez puszczenia sztuki na ustawienie i korekcje. Jak wspomniano wyżej - każda maszyna jest inna, każde narzędzie jest inne i co najważniejsze każdy materiał zachowuje się inaczej. Nie masz wpływu na to w jakich temperaturach i jak walcowali Ci blachę. Jedna popłynie bardziej i odda więcej, druga nie
  • Odpowiedz
@D4Ru73K: a zdajesz sobie sprawę,że często te nety to ludzie o słabej psychice,i ciężko im żyć w tym świecie.Nawet w latach 80 było prościej,zwykłe przygłupy szły do jakichś zakładów,przerobiły tam do emerytury,jeszcze mieszkanie z tego powoli spłacając.A dzisiaj wszystko z dnia na dzień niestabilne,durza część społeczeństwa nawet kredytu nie dostanie bo umowy o pracę nie ma,tylko jakieś wynalazki.
  • Odpowiedz
Minęło już trochę czasu od końca pandemii, więc pora na test - pytanie do osób spoza IT, które miały możliwość w czasie pandemii pracować w 100% zdalnie i nadal pracują w tej samej firmie. IT pomijam, bo to specyficzna branża, "rynek pracownika", gdzie już przed pandemią 100% home office nie był niczym nadzwyczajnym.

Po znajomych ze smutkiem stwierdzam, że praca zdalna, choć długo się broniła, finalnie jednak powoli, ale przegrywa z

Czy mając w czasie pandemii możliwość 100% pracy zdalnej dziś nadal ją masz? [nie dot. IT]

  • Tak 52.2% (84)
  • Nie, home office to przynajmniej 70% czasu pracy 11.2% (18)
  • Nie, home office to przynajmniej 40% czasu pracy 8.7% (14)
  • Nie, home office to już mniej niż 40% czasu pracy 11.2% (18)
  • Nie, nie mam już w ogóle możliwości pracy zdalnej 16.8% (27)

Oddanych głosów: 161

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogą podać np. 5k z myślą o specjaliście, jak przyjdzie ktoś świeżo po studiach i jedyne co zna to formułki z książek i będzie płacz, że w ogłoszeniu było 5k, a jemu na start dają tylko 3.


@Cadore: zawsze można podać widełki płacowe
ja bez odpowiedzi o stawke nie wysyłam CV, szkoda mojego i rekrutera czasu :)
  • Odpowiedz
@snorli12: minimalna to posiadanie jakiegokolwiek honoru, z----------z za nędzne grosze, ale przynajmniej sam na siebie żyjesz, zasiłek jeszcze ok ale neet u rodziców to brak szacunku do ludzi którzy cię wychowali
  • Odpowiedz
@snorli12: wejdź w minimalną jakiegoś normalnego zawodu jako pomocnik, co cię jara tam idź, nabierz umiejętności nawet zaciśnij zęby na rok by mieć to w cv a później zmień robotę, a gdy nadal będzie mało to kurs, język i wypad z kraju bo nikt cię tu nie przywiązał z łańcuchem do 100km od domu. Nie pchaj się na produkcję, no chyba że walisz do ryja i nie masz sił na
  • Odpowiedz
Jakiś sklep #januszex z #allegro sobie "pożyczył" moje autorskie zdjęcia obiektowe do sprzedaży na allegro pewnego produktu i jeszcze bezczelnie napisał, że zdjęcia są ich autorstwa. Wysłałem mu wiadomość o zaprzestanie korzystania z mojej własności intelektualnej oraz zgłosiłem to do @allegro_pl które stwierdziło, że oni nie są w stanie stwierdzić czy to faktycznie moje zdjęcia, pomimo tego, że im wysłałem oryginalne zdjęcia w pełnej rozdzielczości z pełnymi
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miecz12: ostatnio robiłem pozew przez e-sąd i w ciągu 2 miesięcy miałem wyrok a w ciągu 3 miesięcy kasę, nawet nie chodzi o czas, ale o zasady. Januszex i allegro powinno dostać po dupie za takie zagrywki.
  • Odpowiedz
Co będziesz robił dzisiaj?
#pracbaza
#januszex

No co

  • Pracował 11.2% (17)
  • Świętował Wigilię 36.8% (56)
  • Grał w grę (Tomp Rajder) 52.0% (79)

Oddanych głosów: 152

thority - Co będziesz robił dzisiaj?
#pracbaza 
#januszex
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój pracownik właśnie chyba złożył wypowiedzenie, bo śmiałem powiedzieć że to, że od 5 godz babrze się z zrobieniem głupiej tabelki w excelu, to jest kompletnie nieopłacalne bo Pajet na outsourcingu wyklepalby to w pięć minut, a on robi to z dokumentacją. Eh #januszex #pracbaza #pdk #feels
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach