@sipcabej: najśmieszniejsi są legaliści co twierdzą, że hurr durr nie można komuś wypowiedzenia bez powodu dać, to niezgodnę z kp. można, po prostu stwierdzą, że oficjalnie to za słaby performance i znajdą coś na ciebie w tej kwestii
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: normalne wśród robolstwa. Większość w ogóle się nie myje idąc na pierwszą zmianę tylko budzą się, zakładają ubranie i jadą do roboty. Czasem jeszcze jakąś lurę wypiją i papierocha spalą. "Po co mam się myć jak zaraz będę brudny?" To jest takie myślenie
  • Odpowiedz
Jakiś sprawdzony pomysł na 3-4 dni el quatro? Nic mi nie jest, po prostu zmienił się koordynator prac i wyszedł cały syf który pozostawił po sobie stary kieras, teraz ten nowy typ jest mega obsrany i chce to wszystko odrabiać i przez to odmówiono mi urlopu po świętach (gdzie mam prawo do tych kilku dni jeszcze w tym roku i ogólnie to sobie ten czas już zaplanowałem). Jestem na umowie próbnej i
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej pracuje dla jednej firmy od ponad roku i miałem pierwszą kolizję. W regulaminie mamy zapis, że jak kwota naprawy będzie przekraczała 1000zł to potrącają nam z umowy resztę ale max 1000zł. Czy jest to zgodne z prawem jeśli samochód ma AC? Z tej pracy i tak niebawem chcę zrezygnować.

#pracbaza
#praca
#januszex
#januszebiznesu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hunter94: imo tak. Oni za wypłatę z AC będą płacić większą składkę, a jest to koszt pracodawcy. A pracownik wg prawa odpowiada za straty u pracodawcy do wysokości 3 wypłat.
  • Odpowiedz
@Hunter94: Nie jest legalne a potrącenie do 3 wypłat to nie, że zabiera a na podstawie solidnych dowodów i to po sprawie w sądzie pracy.

Jeśli będzie mniejsza o 1kzł masz prawo złożyć do sądu pracy sprawę i będzie musiał wypłacić ci resztę wraz z odsetkami + z kosztami jakie przez to miałeś.
  • Odpowiedz
Spoko ja też czuję pustkę, ale dobrze płacą. Lepsze to niż śmierdząca prycza na plebanii... Jebiąca capem zakrystia...
  • Odpowiedz
#januszex #chwalesie #inzynier
Pijcie ze mną kompot Mircy i Mirabele. Janusz dziś podpisał mi wypowiedzenie o dziwo grzecznie i bez afer. A w nowej pracy umowa już podpisana ( ͡° ͜ʖ ͡°) Areczek jeszcze tydzień pozamykać sprawy, rozliczyć się z auta i lapka i znika na zaległy urlop
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 56
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adom007: @SzycheU: standardowe praktyki w łagrach. Jak jeszcze pracowałem jako kierownik na produkcji, to w każdej firmie było podobnie, czyli defaultowo masz premie x zł, ale jak weźmiesz chociaż dzień L4 to masz u-----ą premię. Im więcej dni tym bardziej u-----a.
Dodatkowo właśnie premie "motywacyjne" za tyranie w takie szczególne dni typu wigilia, bn, wielkanoc itd.
  • Odpowiedz
@LegendaryGearCrafter: jakby rynek pracy się sam regulował, bez w----------a rządu swoich łap, to byśta w tych łagrach tyrali za 1/2 tego co teraz macie także tyrać tam grzecznie na Pana Janusza i dziękować Panu PiSowi za minimalną krajową hehehe( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kobita pracuje w restauracji i dzisiaj przekazała mi ciekawą rzecz. Otóż u niej w pracy spóźnić się można max 5 min. Gdy spóźnisz się np. 10 min to do specjalnego słoika musisz wrzucić 10 zł. Jak to usłyszałem to mnie zatkało XD Gdyby oni tam zarabiali 60 zł/h to jeszcze bym jakoś w stanie mógł to próbować zrozumieć, ale Tyle nie zarabiają. Mówię jej, że to #januszex a ona, że
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mstasiek: gastro to patologia. Dlatego jak ja widzę te ich płakania chlip chlip ratujcie nas przed zamknięciem.

Ha tfu nie dość że słaba płaca to jeszcze dochodzi taki wyzysk że głowa mała.

W takim zakopanym czy nad morzem nawet nie chce wiedzieć co się dzieje
  • Odpowiedz