Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć mirki, chciałbym się wyżalić mianowicie dostałem w pracy naganę, zapytacie za co, już spieszę z wyjaśnieniem.
Pracuje w #januszex który zamontował czytniki kart magnetycznych przy każdych drzwiach i teraz idąc do szatni, na stołówkę czy toalety, trzeba się odbić na wejściu i wyjściu. Ogólnie mam problem ponieważ choruje na zespół jelita wrażliwego i hemoroidy, które krwawią gdy będę mocno przeć, przez to często chodzę do toalety załatwić potrzebę. Kilka dni temu zostałem wezwany na rozmowe i janusz zaczął się do mnie rzucać, że okradał firmę, bo na przerwę idę za 2 min przed planowaną 15 minutową przerwą, "twój czas to 15 min i masz w ciągu tych 15 min dość na stołówkę i z niej wrócić, a najlepiej jedz przy maszynie, bo jest tyle roboty". Kolejna rzecz, toaleta, wyciąga kartki z czasami korzystania z toalety i mówi do mnie, że to jest karygodne siedzisz średnio 35 min w toalecie dziennie. Mówię że mam problem i jak mam potrzebę to ide, a jak chce to mogę przynieść zaświadczenie od lekarza. Usłyszałem, że gówno go to interesuje i zaraz to możemy zakończyć współpracę. Na sam koniec dowiedziałem się że mam naganę i zabrana premie na 3 miesiące (◞ ◟ㆀ). Powiedzcie, czy mogę coś z tym zrobić? Ktoś pewnie mi napisze, że rzucać wypowiedzenie i zmieniaj pracę, niby tak mam studia, angielki B2 itp. Tylko jest problem mam trudna sytuację życiową i muszę tu pracować jeszcze minimum 6 miesięcy :/ Musiałem się wyżalić.

#praca #pracbaza #zalesie #kolchoz #gorzkiezale #zycie #problem #anonimowemirkowyznanie #mirkoanonim



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Zaświadczenie od lekarza nic ci nie da, może ci dać zwolnienie, skoro nie jesteś w stanie pracować zgodnie z czasem pracy. Mówiłeś o tym lekarzowi medycyny pracy, gdy byłeś na badaniach wstępnych?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dlaczego musisz jeszcze 6 miesięcy? Jakaś lojalka?
Jak jakaś mocno prywatna sprawa to wiadomo, nie pisz, niemniej im dłużej w toksycznym kołchozie siedzisz, tym gorzej, i kolejne problemy zdrowotne z tego mogą się pojawić.
  • Odpowiedz
mam naganę i zabrana premie na 3 miesiące (◞ ◟ㆀ). Powiedzcie, czy mogę coś z tym zrobić? Ktoś pewnie mi napisze, że rzucać wypo


@hadrian3:
#!$%@? nie #!$%@?, takie działania są nielegalne. ^^
Sama wizyta PIP moze pomóc
  • Odpowiedz
@Piotropatra: moja koleżanka miała dowody jak pracodawca ją wyzywa w mailach, sugeruje żeby lepiej sama się zwolniła jak zamierza iść na urlop macierzyński bo ona za nią nie będzie płacić, że pewnie jest chora psychicznie albo ma jakieś problemy psychiczne jak jej rodzina (jej pracodawca to psychiatra). I nawet nikt z pip nie przyszedł XD
  • Odpowiedz
@hadrian3 no cóż ja znam inne historie.
Jestem osobą która wymaga od urzędów, lekarzy itp tego co jest w ramach prawa takze nie raz pisałem skargi i dawały one pozytywny efekt typu zwolnienie lekarza itp ;)
Trzeba trochę zawalczyć o swoje.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak, tak, gadaj mu głupoty. Niech zacznie donosić to na pewno nie popracuje 6 miesięcy. Zamiast załagodzić sytuację to ma dokładać do pieca. Januszex go zwolni i zatrudni innego, który nie ma problemów zdrowotnych.
Chłopie pogadaj z szefem jeszcze raz, nie ma sensu się wykłócać, jedynie można liczyć na zrozumienie problemu i że przymknie na te wycieczki do kibla oko
  • Odpowiedz