Byłem u mamy, kobieta pracowita, ale na technologii nie zna się w ogóle, no nie będę ściemniał - nie potrafi nawet obsługiwać komputera.
I siedziałem na laptopie, a ona mi: nie siedź tyle na komputerze, bo informatycy cały dzień siedzą przy tych laptopach, a potem żony ich zdradzają, bo nie mogą na nich patrzeć xDDDDDDDDDD

#programista15k #programista25k #heheszki #informatyka #pracait #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś uruchamiał Debiana przez virtualizer QEMU PowerPC? Zainstalowałem, uruchomiłem ale straszną mam j----e z repozytoriami apta. W sensie (Debian 10 here, bo nowsze wersje nie są supportowane) - nie potrafi zassać zweryfikowanego klucza repo, wypluwa coś w stylu:

The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NOPUBKEY 54404762BBB6E853 NOPUBKEY BDE6D2B9216EC7A8


Wiem, że pewnie to da się obejść tylko googlowanie tego to męka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pawulonik_5mg: Ale bez VPN było tak samo. Problemem są maszyny wirtualne, bo w innym wypadku traktowałby mój PC tak samo jak maszynę wirtualną i nie pozwalałoby mi ominąć limitu na questa dziennego.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam :)) Chciałbym zapytać, do czego tak zasadniczo służy funkcja Meta Verified? Opłaciłem sobie subskrypcję Facebooka, gdyż korzystam z niego dość często w celach, nazwijmy to, szerokopojętej działalności publicznej. Słyszałem, że w znacznym stopniu zwiększa to bezpieczeństwo konta. Mam oczywiście włączoną weryfikację dwuetapową, ale czy ta funkcja Meta Verified faktycznie jest przydatna i zwiększa bezpieczeństwo? Jeżeli tak, to w jakim zakresie i ja jakich zasadach to działa? #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam nadzieję, że to ostatni post z tym związany. Poleci ktoś laptopa gamingowego do 5 tysięcy, który będzie stabilny w grach sieciowych? Kupiłem niespełna tydzień temu Asusa tuf a15, rtx4050; ryzen 7 i gry działają topornie mimo serwisu i grzebania w ustawieniach, może po prostu ten laptop tak ma, nie wiem ale oddaje z tytułu rękojmi bo szkoda moich nerwów. Jedyne za czym będę tęsknił to bardzo dobrym wyświetlaczem, który nadawał super
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert: @Coffeepls RTX 4050 to wydajność dawnego 3060, czyli karta, która spokojnie ciągnie przy ultra taki Cyberpunk. Czego oczekujecie od GPU pakowanego do laptopa od 3k zł w górę?

Poleci ktoś laptopa gamingowego do 5 tysięcy


Legion, LOQ, Omen.
  • Odpowiedz
@Coffeepls: ryzen aktualnie jest lepszy od intela zwłaszcza w kwestii gier. Sam jestem zwolnnikiem intela, ale amd odstawiło go mocno w tyle aktualnie. 16 GB ramu do gier teraz jest w 100% wystarczające, kiedyś można dołożyć.
  • Odpowiedz
#komputery #informatyka

Jakaś darmowa alternatywa zdalnego pulpitu dla RVNC Viewer?
Dotychczas działało super, ale teraz wymagają subskrypcji. Taka żeby dodać 1 lub dwa domowe komputery i mieć do nich dostęp z poziomu telefonu. Spoko byłoby żeby działał sobie w tle cały czas i łączył się nawet z komputerem z zablokowanym ekranem, tak jak właśnie RVNC działał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toshikate:
Tylko w sieci lokalnej? To któryś z VNC (np. Ultra jak wyżej).

A jak chcesz mieć dostęp zdalnie to kojarzę trzy opcje:
- TeamViewer (raczej nie sprzedaje danych, ale będzie męczyć monitem o użytku domowym)
- Google Remote Desktop (nie licz na prywatność, ale w takich zastosowaniach po prostu działa)
- OpenVPN, a potem VNC
  • Odpowiedz
Jak zlikwidować to szare podkreślenie w numeracji strony w pliku Libre office???

Wchodzę w modyfikację stylu stopki i wybieram białe wyróżnienie to tylko pierwsza cyfra jest normalna.

Przejrzałem ustawienia i nic do wyrzucenia tego szarego pokreślenia nie znalazłem...

#libreoffice #pytanie #informatyka
Eliade - Jak zlikwidować to szare podkreślenie w numeracji strony w pliku Libre offic...

źródło: Screen Shot

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robicie w przyapdku gdy walicie papierami (powod - wiekszy hajs u konkurencji )
a obecna firma jest gotow zaoferowac konkurencyjny hajs ?

niby spoko ze cos dali ale dopiero wtedy jak jestescie gotowi zlozyc wypowiedzenie bo macie cos nowego na oku - z 2 storny znacie juz obecna prace - pytanie czy nie zmieni sie na gorsze itp

ew ile musieli by dac wiecej zebyscie zostali?
elozapiekanka - Co robicie w przyapdku gdy walicie papierami  (powod - wiekszy hajs u...

źródło: dzial-it-scaled

Pobierz

...........

  • zostaje 26.9% (45)
  • uciekam 73.1% (122)

Oddanych głosów: 167

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elozapiekanka: zawsze nadupcam.na kasę niezależnie od powodu zmiany, niech się prawodawca zastanowi i może chociaż podniesie obecnym.
Przy okazji można dać cynk dobremu koledze żeby wybrał się w międzyczasie po podwyżkę.
Mam nadzieję że pod koniec tygodnia będę miał okazję przekonać się jak to wygląda po raz kolejny :)
  • Odpowiedz
dzień dobry,

z jakiego powodu co 2/3 uruchmienie laptopa zacina sie?
lampka dusku pali sie cały czas i nie moge nic zrobić tylko reset

Dell Inspiron 5737
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElonMuskKochamCie: poradzi sobie, te droższe TV mają funkcje smart, HDR i wbudowane odpowiedniki DLSS/FSR do scalowania obrazu z 1080p na 4K.
Jak bierzesz TV pod naziemną lub dekoder nc+, czy starsze konsole to 4K się i tak nie wykorzysta.
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #informatyka

Czy nie sadzicie, ze zscaler wytnie wiekszosc vendorow firewalli jak palo alto/checkpoint/fortigate?
Rozrastaja sie strasznie, sa tansi niz palo, Wszystko zarzadzane z jednego punktu.
Dodatkowo okazuje sie, zdalne placowki nie musza juz byc za firewallem, bo albo instalujesz klienta na endpoincie, albo robisz sobie tunel do ich chmurki.

Na tyle ile widze, to mocno wygryzaja harwarewoych graczy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rudz1elec: Czy ja wiem, zscaler chyba startuje w typowego sdwana z urzadzeniami, do tego w niektorych przypadkach stawiasz wirtualke na wlasnej infrastrukturze zeby zmienic punkt wyjscia czy pozwolic na dostep przez private access. A hardwarowi gracze tez bawie sie w jakies wersje sase/sse czy maja w ofercie wirtaulki.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: tylko ze w porowaniu miedzy zscaler a palo alto sase, zscaler wypada taniej znaczaco. Palo mimo ze posaidalo firewalle wirtualne, to dzialaly o kant p---y w zasadzie. Teraz niby palo zrobilo cos nazywaja chyba "native cloud firewall", ale nie testowalem tego.
Na tyle ile z ilomas firmali robilismy assesment rozwiazan sase, to zscaler zjadal innych. A jak to kazda technoglia i zscaler ma swoje problemy. Jak chociazby mocno ograniczona
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic industry 4.0 to bardzo szerokie hasło. Najczęściej kryje się pod tym zbieranie danych z linii (nawet z pojedynczych czujników, kamer, falowników itd.) i wykorzystanie tych danych do optymalizacji produkcji, poprawiania czasu cyklu maszyn, przedwczesnego wykrywania awarii (np. na podstawie analizy drgań można wykryć kiedy silnik wyzionie ducha i zawczasu planuje się jego wymianę itd.). Tak jak mówię jest to dość szerokie zagadnienie i jako inżynier ciężko powiedzieć czego mogą oczekiwać.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic python, SQL może się przydać jak najbardziej.
No ja z kolei w stosunku do takich inżyniera industry 4.0 to bardziej siedzę bliżej linii produkcyjnej. Automatyk oprócz tego że siedzi na komputerze pisząc programy na sterowniki, czy wizualizacje, to musi analizować program na linii, nie raz poprawia czy konfiguruje czujniki, czasem poprawia po elektrykach :D czasem nawet muszę się nauczyć pracy operatora, by zrozumieć ich problemy i jakoś je rozwiązać.
Nie
  • Odpowiedz
Mirasy, znajomej ktoś włamał się na maila i na facebooka (pomimo uwierzytelniania dwuskładniowego). Co robić, w jaki sposób odzyskać konto? Uprzedziliśmy już znajomych przed wszelkimi wiadomościami czy linkami z profilu znajomej. Zgłosiłem też jej konto do fb, jako zhakowane. Ona z kolei wysłała zgłoszenie do wp (domena jej poczty w fb). #hakujo #facebook #hakerzy #pomocy #informatyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bonzokosmita: powiedz znajomej niech się cieszy, że to tylko głupi facebook a nie bank lub ktoś nie dokonał przestępstwa z jej danych. niech to będzie przestroga i niech znajoma trochę ogarnie podstaw jakiegokolwiek bezpieczeństwa w sici jak blokady ekranu po odejściu od kompa wsród ludzi , logowanie się na innych urządzeiach niz swoje itd..
  • Odpowiedz
@bonzokosmita nie obsługuje kompa w przestrzeni publicznej. Loguje się tylko na swoich urządzeniach. Stosuje wszędzie uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To nie takie proste jak napisałeś, problem jest bardziej złożony, a i haseł też nie ma w stylu „kotek1234”
  • Odpowiedz
Tez macie tak, ze jak pracujecie nad jakims trudniejszym problemem technicznym w #informatyka to konczycie z miliardem otwartych zakladek w przegladarce?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach