Czy wielka zagadka neutrin wskazuje na liczne brakujące cząstki?

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych do wydawałoby się niemal fantastycznej, acz naukowej, przygody z bardzo tajemniczymi cząstkami zwanymi neutrinami. Cząstkami skrywającymi wciąż wiele tajemnic; cząstkami pretendującymi do wyjaśnienia niektórych wielkich tajemnic fizyki, jak np. ciemna materia; cząstkami mogącymi wskazywać kierunek poszukiwań "nowej fizyki" czy też wreszcie cząstkami, z których nie był dumny sam Wolfgang Pauli.

Dodatkowo, neutrina, które obecnie znamy, być może stanowią tylko preludium do skrytego w mroku całego "ciemnego sektora", którego poszukiwaniem zaczyna się zajmować coraz więcej eksperymentatorów, a który mógłby wyjaśnić, oprócz anomalii związanej z oscylacjami neutrin, takie zagadki jak: skład ciemnej materii, obecne tempo ekspansji Wszechświata czy asymetria materii-antymaterii.

Całość
Fake_R - Czy wielka zagadka neutrin wskazuje na liczne brakujące cząstki?

Zaprasza...

źródło: comment_16372366516QT8miF0siLlSHA5f65q17.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby ktoś chciał się WYPISAĆ z listy to niech zaplusuje ten komentarz.

Nie prowadzę już zapisów (można obserwować tag). Gdyby ktoś mimo wszystko chciał jednak być wołanym to niech mi da jakoś znać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No właśnie cały czas się zastanawiam czy powinienem dodawać treści z własnej stronki czy też bezpośrednio ze źródła i przyznam się, że ciągle nie wiem.


@Fake_R: z własnej
  • Odpowiedz
Jak ja lubię podejście w tworzeniu zadań z fizyki, czy ogólnie jak rozmawiam z wykładowcami #fizyka
Na #matematyka wszystko musiało być super opisane, wyjaśnione skąd się to wzięło. Dokładne rozpisanie krok po kroku, wykorzystane twierdzenia, "ja wiem, że to jest prawda i twoje rozumowanie jest prawidłowe, ale jeszcze musisz dowody na wzorach zrobić", etc.
Na fizyce za to, wszystko na czillku, profesorek do nas "NO PANOWIE I PANIE,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektronika #fizyka wołam też #elektryka #elektrotechnika bo jak nie patrzeć to też ich działka.
Jeżeli mamy prąd stały z baterii i użyjemy drucika o stałej rezystancji i długości 5cm to np prąd wyniesie 1A a napięcie 12V to po użyciu tego samego drucika tylko że dłuższego np nie 5cm tylko 25cm to wtedy prąd pozostaje bez zmian a napięcie się zmniejszy?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@massejferguson jeśli z baterii o napięciu 12V która jest idealna (nie posiada oporu wewnętrznego) popłynie prąd 1A przy drucie o długości 5cm
To znaczy że ten drut ma opór 12Ohm
Napięcie zmierzone bezpośrednio na baterii z podłączonym drutem będzie wynosiło 12V

25cm tego druta to będzie już 60Ohm
Przez taki drut popłynie prąd 0.2A (wynika to z prawa
  • Odpowiedz
#edukacja #inzynieria #fizyka #matematyka #ksiazki
Według mnie każdy inżynier powinien biegle posługiwać się matematyką i fizyką.
Jak ktoś chce naprawdę zrozumieć te tematy to polecam książkę która mi w tym pomogła:
Physics for Scientists and Engineers: A Strategic Approach with Modern Physics. Dzięki niej całki i różniczki nabiorą sensu i okażą się dziecinnie proste. Wymagana podstawowa wiedza z fizyki i matematyki na
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@padobar: Dzisiaj właśnie musiałem tłumaczyć takiemu informatykowi dlaczego jego program ma mi policzyć fft. Gadanie jak ze ścianą. Następnym krokiem było zaimplementowanie korelacji wzajemnej miedzy dwoma sygnałami - i tu go totalnie zgubiłem.
@dynamotom: Efekt jest taki, ze programy piszą fizycy/mechanicy którzy nauczyli się programowania, co prawda kod jest gówniany, ale działa.
  • Odpowiedz
  • 1
@Blomex

Najprostszy przykład - zarejestrowałeś przebieg przemieszczenia jakiegoś elementu w czasie (przykład z mojego podwórka - wysuw siłownika). Różniczkując ten sygnał raz otrzymasz przebieg prędkości, różniczkując po raz drugi otrzymasz przyspieszenie.
  • Odpowiedz
@noonamed:
B. Nie da się umieścić małej ilości gazu w centrum tuby. Gaz będzie równomiernie rozłożony po całej tubie. Musiał byś zrobić plazmę i ja kontrolować.
C. Pole magnetyczne nie spowalnia elektronów tylko zakrzywia ich tor lotu zgodnie z siłą Lorenza F=q(vB)
q - ładunek (w przypadku elektronów e)
v - prędkość (wynikająca z przyłożonego napięcia - zamiana energii potencjału elektrostatycznego na energię kinetyczną eU = mv^2 / 2
B - wartość indukcji
  • Odpowiedz
@zalecany-uzytkownik: no to np. reguła śruby mówi, że kierunek jest w tę stronę, w którą wkręcałaby/wykręcałaby się śruba przy kręceniu śrubokrętem w daną stronę. Gdybyś chciał pomnożyć u x v, musiałbyś sobie wyobrazić, że kręcisz śrubokrętem (wbitym w kartkę w początku układu współrzędnych) od wektora u do wektora v. Czyli u Ciebie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, inaczej - w prawo. Zatem wkręcałbyś śrubę. Zwrot wyjdzie za kartkę (X).

Wyobraź
  • Odpowiedz