@MOSS-FETT: taka ciekawostka: istnieją na naszej planecie tzw niebieskie strefy długowieczności czyli miejsca/wyspy gdzie jest nieproporcjonalnie dużo stulatków a średnia wieku jest zdecydowanie wyższa niż gdziekolwiek indziej. W trzech z sześciu takich stref poziom promieniowania jest zdecydowanie wyższy od ogólnie uznawanych za zdrowe, np na wyspie Ikaria są ta skały zawierające uran, gdzieś indziej są to piaski z drobinkami uranu. Co z tego wynika? #!$%@? wie. Prawda jest taka że
  • Odpowiedz
minimum sto km kwadratowych planety bezpowrotnie w sumie straconych w fukushimie, duzo wiecej w czernobylu, smierc wielu osob w meczarniach, kupa (szczegolnie) kobiet z problemami z tarczyca i sugestia ze moze taka katastrofka raz na jakis czas wyjdzie nam na zdrowie..


@ostatni: tak tak, na kopalnie węgla poszły miliony km2, a na hydroelektrownie całe rzeki, i ich ekosystem, poszły sie chromolić
  • Odpowiedz
Kwantowy efekt Zenona
https://www.wykop.pl/link/6376067/kwantowy-efekt-zenona/
Względnie mało znany, ale jeden z najciekawszych efektów mechaniki kwantowej, czasami interpretowany jako „układ nie może się zmienić, gdy go obserwujesz”.

#nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #fizykakwantowa #fizyka
M.....T - Kwantowy efekt Zenona
https://www.wykop.pl/link/6376067/kwantowy-efekt-zen...

źródło: comment_1637580630cAwNwwVdW5X52b8eIYuYgA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tojestmultikonto #fizyka #astronomia

Chciałbym wyjaśnić jak rozumiem grawitację i co ma ona wspólnego z teorią Einsteina. Chodzi mi mianowicie o względność upływu czasu. Doszedłem do wniosku, że skoro obiekty poruszające się z prędkością światła nie odczuwają upływu czasu i to samo dzieje się w przypadku obiektów o olbrzymiej masie takich jak czarne dziury, gdzie czas zamiera po przekroczeniu horyzontu zdarzeń, a czas płynie nieco wolniej na
tojestmultikonto - #tojestmultikonto #fizyka #astronomia 

Chciałbym wyjaśnić jak r...

źródło: comment_1637542659dJ7s2zAHekgH0ttSxfHe4I.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Każda galaktyka ma w swojej centralnej części masywną czarną dziurę, która powoli zasysa wszystko prowadząc do skumulowania się całej materii w osobliwość (pojedynczość / jedność). Masa całych galaktyk skumulowana do osobliwości może doprowadzić do "rozerwania" próżni kosmicznej i powstania kolejnych zalążków galaktyk. Może też dojść do procesu odwrotnego, gdy czarna dziura przekroczy jakąś masę krytyczną to w końcu eksploduje wyrzucając wszystko co udało jej się do tego momentu skumulować. Taki proces może
  • Odpowiedz
Czy promieniownie rentgenowskie jest promieniowaniem jądrowym? Na definicji na pwnie tego nie ma, a boję się, że jak nie umieszczę tego na prezentacji to chłop mnie rozjedzie czołgiem.
#fizyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seraphine: tl;dr: zazwyczaj nie określa się rentgenowskiego mianem promieniowania jądrowego.

Promieniowanie rentgenowskie to promieniowanie elektromagnetyczne, podobnie jak promieniowanie gamma, będące rodzajem promieniowania jądrowego. Czasami jest tak, że rentgenowskie od gammy odróżnia się energią (długością fali) i jak energia fotonu jest poniżej 100 keV, to wtedy mówimy o rentgenie, a jak powyżej to gamma.

Ale chyba na ogół nazwa promieniowanie jądrowe odnosi się po prostu do tego, w jaki sposób to
  • Odpowiedz
#pytanie #nauka #fizyka Taka rozkmine mam, co by sie stało jakby ciało ludzkie nagle straciło całą mase? Zacząłbyś zapierdzielac jak foton czy w czarną dziure byś anihilował? xD
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Fibrizzo ale przecież to Ty sam założyłeś w swoim pytaniu coś kompletnie niemożliwego więc proszę mieć pretensję do siebie ok ( ͠° °)
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie rozłożenie materiału na #studbaza
Na pierwszym semestrze miałem #fizyka no i różne pomiary, wyznaczanie błędów pomiarowych, etc. Teraz, na 3 semestrze, dopiero zaczęliśmy metrologie, gdzie nas uczą o pomiarach i błędach pomiarowych oraz jak je obliczać. Prowadzący się nas pytał, kto #!$%@? wpadł na pomysł, żeby metrologie w takim razie dać w połowie studiów XD
#zalesie #informatyka #metrologia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach