Jaka była szerokość okien w WTC? Zastanawiam się, czy nie dało się zjechać na dół napierając plecami i nogami na te elementy... no wiecie, siła tarcia i te sprawy. Gdyby to było poniżej jednego metra to powinno się dać. #wtc #katastrofy #fizyka #smierc
C.....0 - Jaka była szerokość okien w WTC? Zastanawiam się, czy nie dało się zjechać ...

źródło: WTC

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy nie dało się zjechać na dół napierając plecami i nogami na te elementy... no wiecie, siła tarcia i te sprawy.


@Czerwony_jak_WIG20: Takie coś to potrafią kaskaderzy w filmach (notavene będąc zabezpueczeni) , a nie zwykły pracownik biurowy. Wystarczy, że omsknie Ci się noga i lecisz ryjem na beton.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zxc21 odwrócony ciąg oraz opór powietrza/wody/czegokolwiek. Obrót łopatek wykonuje pracę przez rozpędzenie cząsteczek wykorzystując lepkość wody a następnie łańcuch ten zmienia kierunek w taki sposób aby łopatki mogły się odpychać od tych cząstek. Bla bla bla
  • Odpowiedz
#matematyka


Czy to prawda, że jak na coś jest jakieś prawdopodobieństwo (nawet małe), ale powtarza się to w nieskończoność, to wynikowo będzie to miało 100% szans na spełnienie?

Przykładowo:
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmarszczki na pączku - Trzęsienia ziemi w wulkanach - Sztuczna kaczka | Czytamy naturę #153

Wprost: https://www.youtube.com/watch?v=mm79mm0xTnU
Wykopiecie? https://wykop.pl/link/7016967/zmarszczki-na-paczku-trzesienia-ziemi-w-wulkanach-sztuczne-jelito-kaczki

W 153. odcinku "Czytamy naturę" opowiadam o:
LukaszLamza - Zmarszczki na pączku - Trzęsienia ziemi w wulkanach - Sztuczna kaczka |...

źródło: cn153

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, potrzebuje pomocy kogoś ktoś się zna na elektryce. Kupując hulajnogę elektryczną miałem 2 opcje tego samego producenta i zastanawiam się czy wybór był dobry. Kupiłem hulajnogę o parametrach: 26 ah 48v, sterownik podaje prąd 50A dla obu silników. Na papierze podana moc to 2x600w. Drugą opcją była hulajnoga 18ah 60v, sterownik tak samo 50A na oba silniki, moc na papierze 2x1000w. Może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć jak o ile
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gooway: Litowe akumulatory mogą oddawać dużą moc do samego "rozladowania". Naladowany pakiet ogniw 13sXp (nominalne 48V) bedzie mial około 55V, rozladowany 45V. Nie wiem jaki rodzaj silnika masz w hulajnodze, ale jeśli najzwyklejszy szczotkowy, to gdybyś podłączył naładowany pakiet bezpośrednio pod silnik i próbował ruszyć to silnik natychmiast by się spalił. Sterownik ogranicza prąd zmniejszając napięcie. Oblicza jakie powinno być napiecie (zazwyczaj je zawsze zmniejsza), żeby nie popłynął za duży
  • Odpowiedz