@alonzoo3:
1 - Zawsze możesz i tak wyjść gdzieś, a mimo wszystko mieszkanie samemu to większy komfort.
2 - Stanowcze nie, nie ładuj się na mieszkanie z jakąś parą.
3 - Do rozważenia jeśli lubisz jak na mieszkaniu coś się dzieje, wstać rano i zobaczyć zarzygany kibel czy nigdy nie myty zlew pełen naczyń, albo w------ć się jakich to n-----------h śmierdzących współlokatorów masz. Są koneserzy takiego stylu życia.
  • Odpowiedz
@alonzoo3: Ja też #tfwnogf mieszkam sam już od roku. Owszem czasem są #feels alei tak jest więcej plusów. Tylko ja wynajmuje kawalerkę bo się cykam hipotecznego kredytu. Ja już na siłę nie szukam wyjścia z tfwnogf i zaczynam się cieszyć życiem. Szybciej kogoś znajdziesz mając pasje i prowadząc ciekawe życie niż śliniąc się do każdego różowego robiąc z siebie desperata.
Trafnej decyzji życzę cumplu.
  • Odpowiedz
Pozwolę sobie wkleić jeszcze raz.

No Mirasy, proszę o pomoc. Będzie długo - potrzebuję kogoś starszego, bardziej doświadczonego z pomocą w podjęciu decyzji.
#praca #pracbaza #doroslosc

Szukałem pracy na niepełny etat (studiuję) i dostałem odpowiedź z dwóch miejsc. Potrzebuję o realną radę co wybrać ( ͡ ͜ʖ ͡
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peszmerd: Prosta kalkulacja ;)

Nie są to prace w których bardzo się rozwiniesz, więc jedynym celem mogą być pieniądze, a te zarobisz 3razy większe w UK. Jeśli miałbyś na oku prace związaną ze studiami, ze swoją pasją to i za te 1,5k warto by było zostać ;)
  • Odpowiedz
No Mirasy, proszę o pomoc. Będzie długo - potrzebuję kogoś starszego, bardziej doświadczonego z pomocą w podjęciu decyzji.
#praca #pracbaza #doroslosc

Szukałem pracy na niepełny etat (studiuję) i dostałem odpowiedź z dwóch miejsc. Potrzebuję o realną radę co wybrać ( ͡ ͜ʖ ͡). Ale najpierw o sobie:

Studiuję i mieszkam - Warszawa. W nadchodzącym semestrze muszę chodzić na uczelnie przynajmniej jeden dzień w tygodniu. W
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peszmerd: Jak dla mnie nie ma tutaj opcji, która na podstawie podanych danych, jakoś szczególnie górowałaby nad innymi. Wszystko zależy od priorytetu. Jak jest nim kasa, to 3, a jak spokój luz i lekka praca to 1. Zależy od sytuacji i wątpię, aby dało się jednoznacznie doradzić. Przykładając miarą do swojego życia, to na każdym z jego etapów wybrałbym inaczej ;)
  • Odpowiedz
Pamiętacie gdy za dzieciaka chcieliście na śniadanie jeść chipsy, na obiad żelki, a na kolację batony? I wiecie co?!


@MasterSoundBlaster: mam 20 i w--------m żelki na obiad siedzac na swoim. nie rujnuj mi dziecinstwa, prosze :D
  • Odpowiedz
Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?”


Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu.


Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z geranium w oknach i gołębiami
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W końcu udało się posprzątać na pulpicie (W tle oczywiście moje zdjęcie z lepszych czasów sprzed #depresja), załatwić zaległe sprawy w banku itd. Jeszcze tylko uprzątnąć kilka rzeczy, w tym lodówkę, bo tam już sytuacja robi się groźna i będzie wszystko w idealnym porządku. Fajnie jak tak nikt mi nie każe sprzątać bo #doroslosc i mogę to robić jak mnie najdzie ochota. Od razu trochę lepiej się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski,

czy ktoś z Was kiedykolwiek brał kredyt na mieszkanie? Jakieś porady? Na co uważać, czego unikać? Jakieś złote zasady kredytobiorców?

Mam już dosyć ciągłego wynajmowania...

Za
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Isaac: Skórzany portfel, scyzoryk szwajcarski Victorinox, jakaś duża ramka na zdjęcia (w Ikei jest mnóstwo) i włożyć do niej jakieś fotki, zegarek z wygrawerowanym tyłem. Możliwości jest mnóstwo ;)
  • Odpowiedz
Ej, serio dzisiaj się czuję jakbym wkraczał w nowy etap swojego życia. Mam migawki z dzieciństwa przed oczami. Przychodziło się o 14 ze szkoły i grało w gothica. Potem szło się na gałę. Wieczorem oglądało się występy Żurawskiego i Frankowskiego w telewizorni. To było takie słodkie. Ale w sumie już nigdy nie będzie. Piękne chwile, które nie wrócą. Przypomniało mi się jak moja pani od pszyry szła na emeryturę, a ja szedłem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej @rene102 Obok kancelarii, w której pracuję, jest biuro pośrednictwa pracy, gdzie szukają ludzi do pracy za granicę. Poszukują kelnerki, do pracy we Francji za 17 euro za godzinę. Tak tęsknisz za Francją, mówisz, że jest taka świetna. Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, wrócić do swojej kochanej Francji i jeszcze pokazać, że jesteś dorosła. Wchodzisz w to?

#rene102content #wyzwanie #doroslosc
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rene102: Boże jak ja bym chciał, żebyś trafiła na kogoś kto będzie miał jeszcze wyżej zadarty nos niż ty sama i porządnie da ci kopa w dupsko na praktykach.

Socjolożka z działu HR...matko bosko tak światowo.
  • Odpowiedz
@wisniowySz: według mnie jest rozwojowe i ja bym chciała coś takiego robić właśnie. A to, z jakim przeświadczeniem poszli na studia inni ludzie nie ma chyba znaczenia, ja nie jestem innymi, tylko sobą.
  • Odpowiedz