@Kryptowalutowo: W szkodach z OC warsztaty zawsze stosują oryginały ponieważ sami na tym zarabiają. Możesz się skontaktować z ubezpieczycielem, być może już przedstawili swój własny kosztorys warsztatowy z numerami kat. części. Jeżeli tak to powinni Ci udostępnić jego weryfikacje. Co do samej naprawy, jeżeli zastosują jakieś inne części niż wymienione na fv to mamy do czynienia z przestępstwem. Jeżeli miałbyś jakieś podejrzenia to ubezpieczyciel zawsze może to sprawdzić wykonując oględziny
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans Już wyczyściłem, delikatnie przetarłem plastiki czystą ścierką, przedmuchałem kompresorem resztki. Na wolnych obrotach duża różnica ale myslałem ze będzie jeszcze lepiej w wyższych obrotach. Muszę sprawdzić świece nie długo.
  • Odpowiedz
  • 1
@Heady1991 na zdjęciu wygląda jak nówka ale jak się podejdzie to widać każdą nierówność która się pojawiła przez ostatnie 10 lat. Jednak polerka wyciąga takie szczegóły bo światło się załamuje.

I ogólnie też oddałem do detailera, za samą polerkę dałem 600 zł. Myślę że to dobra cena jak na tak duży samochód.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vinczi ponton którym nie powinno się skręcać. Na początku każdy twierdzi że samochód z hydro ma coś z geometria bo ruch nadwozia sugeruje kontrę kierownicą ale samochód jedzie prosto. Ogólnie ciężko porównać samochód z hydro do normalnego, trzeba się po prostu przejechać w trasę żeby poczuć różnice. I nie łykaj mitów o tym że C5 idealnie wybiera nierówności, z kostką brukową i studzienkami w ogóle sobie nie radzi.

2.0 HDi 138km@162km
  • Odpowiedz
@Renesans: @ScaRRyMaN: Można uniknąć wymiany panewek stosując wysokojakościowy olej i wymieniać go na czas. Silnik to rozwinięcie 2.5V6 mitsubishi, rozrząd na pasku, największą upierdliwością o jakiej słyszałem w tym silniku to zrzucanie kolektora żeby świece wymienić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki o Mirabelki z tagów #motoryzacja #samochody jakie #auto kupić mając ok 9-10kzł (raczej na krótkie trasy więc diesel, zwłaszcza turbo odpada) w rozsądnym przebiegi i roczniku... takie rzeczy tylko w Erze czy da się?

czy patrzenie na #alfaromeo w wersji 1,6 TS to proszenie się o kłopoty czy "Bella" 147 może jeździć bez większych awarii? jeżdżę mało do 4000 km rocznie...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hiperchimera: Kurde, wybór masz zajebiście duży - Toyota corolla E12, Ford Focus, Opel Astra H i wiele innych. Mniej patrz na przebieg i rocznik, a bardziej na stan i ogólne utrzymanie. Alfa 147 niestety jest jedną z tych Alf, którym ta marka zawdzięcza gównianą opinię.
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: @klocu26: Ważne, żeby nie lać jakiegoś totalnego gówna, niezgodnego z normami producenta - więc totalnych noname'ów by nie brał. Do fabrycznych samochodów, lepiej jest lać normalny olej co 10k, niż super-motorsportowy 2x droższy olej co 20k.
  • Odpowiedz
Jak wygląda holowanie auta z zagranicy i korzystanie z dodatkowego wakacyjnego assistance?
#wakacje #awaria #auto #assistance #ubezpieczenie #holowanie

Dwa dni temu wracaliśmy z moim #rozowypasek z wakacji w Chorwacji. Jako, że jechaliśmy astrą z 2004 roku, dokupiłem dodatkowe ubezpieczenie assistance na czas wyjazdu.
Autostrada między Klagenfurtem a Graz, do domu zostało ok. 680 km.
20:40 zatrzymujemy się do obowiązkowej kontroli Policji. Zjazd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jacv: parę lat temu laweta przywoziła mnie z Włoch :)
miałem limit 1100 km do granicy PL i spokojnie się zmieściliśmy
za cenę kilkudziesięciu złotych oszczędziłem kilka tysi
  • Odpowiedz
Nie rozumiem jak można w ten sposób montować głośniki.. przecież to pieniądze wyrzucone w błoto... słuchanie muzyki w ten sposób powinno być karane mandatem !! i odebraniem prawo jazdy na min 3 miesiace !! co z tego że zainwestował w głośniki jak o całej reszcie prawidłowego montażu zapomniał.. pewnie słychać więcej drgań niż piękna muzy.... półka powinna być zamontowana na specjalnych podkładkach separacyjnych od plastiku i na stałe!! a całość wraz z
ZnienawidziszMnie - Nie rozumiem jak można w ten sposób montować głośniki.. przecież ...

źródło: comment_VCGITTImEZUQtHCdZnlu709OYwID39VK.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pomóżcie.
Jakie auto wybrać do 15k zł. W benzynie, hatchback lub sedan (absolutnie nie kombi) i żeby było ekonomiczne..
Najpierw myślałem o golfie, potem o skodzie octavii, teraz coraz częściej zerkam w kierunku Kia Ceed 1.6.
Sam już się pogubiłem, proszę o jakąś radę...
#auto #motoryzacja
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Drogie Mirki i Mirabelki,
18 sierpnia tego roku ja i moj narzeczony @SteelDoman doświadczyliśmy agresji drogowej. Do tej pory myślałam, że to jest rzadkie zjawisko, że to tylko na filmikach ale widać to się dzieje. Ale do rzeczy: wracaliśmy do domu, ja prowadziłam bo niebieski miał jeszcze kaca ( ). Chciałam wjechać do garażu, ale wjazd Zastawili nam państwo, którzy się "pakowali" , poprosiłam grzecznie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voojcik: W tym kraju cebulaków chyba najlepiej mieć w samochodzie duży gaz pieprzowy taki z 200 ml minimum i ostudzić nim zapędy agresywnych sebixów i wzywać policje od razu do dalszej ich pacyfikacji.
  • Odpowiedz
Jakie auto polecacie do 35-40k PLN? Generalne oczekiwania to rocznik najchetniej 2008+, kombi lub SUV, 120KM+, nadający się pod LPG.

Myslalem o Astrze J 1.4 turbo, Megane 3 1.4 TCE, Focus 1.5/1.6, Huyndai ix35 2.0, Kia Ceed 1.6, Toyota Auris 1.6

Na które warto zwrócić uwagę a których unikać? Coś jeszcze uwzględnić w poszukiwaniach?

#motoryzacja #auto #kiciochpyta #zakupauta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach