Poleci ktoś jakieś konkretne miejsce gdzie zaparkuje jutro auto w Kownie #litwa
Myślałem o parkingu niedaleko tarasu widokowego ktoś się orientuje czy parking jest tam płatny? #parkowanie #auto
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jeżdżę sobie po górach i czuję, że czasami zatykają mi się uszy. Kolega radził uchylić okno co trochę pomogło, ale jest głośno i boje, że mnie przewieje.

Może kupić sobie gumę?

#gory #auto #auta #samochody

Waszym zdaniem

  • Żuć gume 73.9% (17)
  • Otwarte okno 26.1% (6)

Oddanych głosów: 23

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ak co roku przeprowadziliśmy kolejne badanie kultury komunikacyjnej rowerzystów.
Dodatkowo, jako, że widzimy, że rośnie nowa grupa komunikacyjna i ją policzyliśmy.
Oczywiście chodzi o kierujących hulajnogami elektrycznymi.
/Nie wyróżnialiśmy w badaniu hulajnóg prywatnych czy wypożyczonych, tak samo jak nie robimy tego w przypadku rowerów/

Badanie jak zwykle przeprowadzili społecznie ochotnicy, bez jakiegokolwiek dofinansowania ze strony jakiejkolwiek organizacji czy urzędu.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hulajnogowcy:

Z 18, przeszło, nie przejechało je tylko 5 osób.


@tasiu84: dlaczego zsiadać z hulajnogi na przejściu, skoro wszyscy upierają się, że użytkownicy hulajnóg są (do czasu wprowadzenia zapisów UTO) pieszymi?
  • Odpowiedz
@tasiu84:

Oczywiście to zawsze wina samochodów


To tak w kwestii obiektywizmu jak rozumiem?
Moglibyście się chociaż trochę postarać zamiast rzucać takie komentarze i wyciągać daleko idące wnioski bazując na
  • Odpowiedz
Mirki potrzebna mi opinia o #opony całoroczne, szukam czegoś na zimę, letnie 205/55/16 mam nie w komplecie i rozważam zakup do auta. Tylko że moje doświadczenie z oponami całorocznymi to tyle co jazda trafi carem po mieście. Nikt ze znajomych nie używa. Warto/ nie warto?

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@merho: Jeżeli chodzi o ceny opon to opony letnie są tańsze od zimówek, te z kolei od całorocznych. Trzeba się więc liczyć z tym że wybierając wielosezon przyjdzie nam od razu "zainwestować" więcej pieniędzy. Na szczęście potem mamy spokój przez kilka sezonów z przekładkami, które często kosztują 100 zł za wymianę 4 opon, co jakoś rekompensuje większy wydatek na początku.

Jeżeli decydujesz się na opony uniwersalne to moim zdaniem trzeba
  • Odpowiedz
Powoli przymierzam się do zakupu opon zimowych. Aktualnie posidam 205/55/R16 letnie i mam zamiar zakupić zimowe 195/65 R15 Hankook Winter i*cept RS2 W452

Co sadzicie o zminie na mniejszy rozmiar na zimę?

#auto #pytanie #oponyzimowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@madafakerski_madafaker No i podziękował jakoś nie byłem pewien co do mniejszego rozmiaru ale ukrywać nie będę, że cenowo troszkę lepiej to wychodzi przy 15'' jak jeszcze felgi chcę zakupić. Teraz to spokojnie w 2,5k się zmieszczę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@shemmy: no pewnie że międzygazy są korzystne dla podzespołów, choćby dla synchronizatorów w skrzyni które nie muszą "dociągać" skrzyni do obrotów silnika, sprzęgło tak samo... No a spalanie, jak wyżej - zależy bardziej od ogólnego stylu jazdy, te "pyknięcia" gazu przy redukcji to może jakieś parę setek na sto kilometrów, generalnie jadąc cały czas na biegu i hamując silnikiem mimo takich nawyków możesz mieć spalanie mniejsze niż ktoś kto jeździ
  • Odpowiedz
  • 0
Jak najlepiej sprawdzić vin samochodu z Niemiec? Sprawdzałem na Polskich serwisach to informację są tylko jak już auto było w Polsce, są jakieś niemieckie strony które pokazują historie auta czy było uszkodzone, kręcony licznik itp?

#samochody #skoda #auto #vin #czarneblachy #prawojazdy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skoda octavia III rocznik 2014 albo 2015 w Polsce od tego roku chyba. Poprzedni właściciel był w Niemczech. Sprawdziłem przez autodane zapłaciłem a nic sensownego nie dostałem oprócz danych które można znaleźć na internecie, ja potrzebuje historie wypadków (nie pamiętam czy tak to się nazywa) i historię przebiegu.
  • Odpowiedz
Szukam pierwszej furki po zdaniu prawka do 20k
-napęd na przednia os
- benzynka +lpg
-sedan
-wygodny

Marka
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neneszo: kolega mial wypadek nie ze swojej winy i mechanik mu zaproponowal ze weznie auto i je naprawi i sam sie bedzie rozliczal z ubezpieczycielem ale jednak postanowil wziasc pieniadze przyjechal rzeczoznawca i wpisaal szkode calkowita i tu jest pytanie czy jezeli by wtedy oddal do tego warszatu auto to mimo ze naprawa przekraczala by wartosc auta to czy ubezpieczyciel by i tak musial za to zaplacic czy moglby sie
  • Odpowiedz
@rastafaraj93: NIE. Żaden by nie zapłacił ponieważ szkoda całkowita z definicji powstaje wtedy, kiedy naprawa pojazdu jest ekonomicznie nieuzasadniona. Z logicznego punktu widzenia po co ładowaćnp. 20000 zł, w pojazd warty 15000 zł No chyba że poszkodowany przedstawi kosztorys naprawy który nie będzie przewyższał wartości pojazdu to wtedy jest taka szansa.
  • Odpowiedz
@bekart: @elemenTH: uszczelka była już robiona ze 2 lata temu. Fajne autko ogólnie, ale pierwsze, jakie kupuję tak z neta i się trochę cykam xD tak 13,5 myślałem, że byłoby bardzo spoko. Dzięki za podpowiedź z oponami, zimowych nie widziałem jeszcze ale letnie do wymiany za rok na bank. Martwi mnie ten remont silnika, ale z drugiej strony gość nie robił go miesiąc temu, żeby szybko sprzedać, tylko
  • Odpowiedz
@wycz: Też jestem tego zdania. To tak jak z odświeżaczami powietrza to kibla - psiukniesz takim o 'zapachu lasu' to nadal j---e gównem, tyle, że jakbyś srał w lesie. Wymiana filtra kabinowego, pozbycie się wilgoci, wyczyszczenie całej tapicerki i plastików przynajmniej z raz do roku (to wszystko łapie wilgoć, tłuszcz, przykleja się) i na koniec ozonowanie. Wtedy mamy czysto i pachnąco tak jak pachnie tapicerka auta ;)
  • Odpowiedz