14 dni na odpowiedź sprzedawcy dotycząca reklamacji liczona jest od daty zgłoszenia jej czy od daty otrzymania zwracanego towaru przez sprzedawcę?
#allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co zrobić, żeby na Allegro lokalniebusunac nieaktywne ogłoszenie?

2 lata temu sprzedałem przedmiot, ogłoszenie nieaktywne, jak się w nie wejdzie z Google to widnieje napis, ze sprzedany lub wycofany. ##

Jednak i tak przynajmniej raz w miesiącu dostaję wiadomość czy aktualne.

Jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jak sprzedawcy na allegro robią kupujących w balona? Napisałem prosty skrypt, który monitoruje dla mnie kilka obserwowanych aukcji na allegro, codziennie o godzinie 6:00 i 18:00. Weźmy na tapetę filtr oleju filtron. Dnia 18.10.2022r. o 06:00 kosztował on 12,64zł, tego samego dnia o 18:00 kosztował już 10% drożej, czyli 14,13zł, po czym następnego dnia o godzinie 18:00 magicznie wrócił do ceny 12,64zł, czyli 10% taniej. Zgadnijcie, jakiego maila dostałem
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak sprzedawcy na allegro robią kup...

źródło: comment_1666201469wWXFQqdNPIH2Zsz0M3O5Ls.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b4a3: na chu korzystasz w ogóle z PP? Niech ten beznadziejny twór utrzymaywany kosztem podatnika umrze w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba nadszedł już czas aby ostrzec ludzi przed kupowaniem koszulek
Fruit of the loom oraz Gildan
(czyli 2 najpopularniejszych firm) na #allegro.

Piszę ta opinię ponieważ @allegro bezczelnie kasuje opinie/komentarze tzn jeśli nawet sie pojawi (nie wszystkie sie pojawiają) to po jakimś czasie zostaje kasowany. Specjalnie wyklikałem zgodne z prawda opinię o każdej koszulce i teraz widzę że żadnej już nie ma w opiniach o
4pietrowydrapaczchmur - Chyba nadszedł już czas aby ostrzec ludzi przed kupowaniem ko...

źródło: comment_1666190655QcdH0634B92xgu6wFGd3yd.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4pietrowydrapaczchmur: z drugiej strony - jak Allegro ma sprawdzić wg. Ciebie czy coś jest podróbką, czy nie?
To nie jest pierwsza taka sytuacja z butami jest to samo. Niektóre sklepy sprzedają podróbki, ale przy skali Allegro nie ma szans na weryfikację tego.

Sądzę, że komentarze są usuwane, bo w chwili obecnej są agregowane per model produktu, a nie per produkt sprzedawcy. Twoje opinie o modelu produktu są mieszane z tymi,
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: No to Ci wyjaśniłem - Twój komentarz jest agregowany per model produktu, a nie konkretny produkt sprzedającego. W ogóle nie dziwię się, że usuwają Ci komentarze tego typu dot. produktów, bo trafiają pomiędzy te dotyczące oryginałów i przez to sprzedaż danego modelu może być niższa, a co za tym idzie Allegro dostaje mniej prowizji.

Nie wygłupiaj się, tylko wystaw komentarz SPRZEDAJĄCEMU, że uważasz że sprzedaje podróbki tego i tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
11.10 robiłem zwrot z Allegro i od razu wrzuciłem paczkę do paczkomatu, byłem przekonany, że przesyłka jest już dawno u sprzedawcy i dopiero dziś zorientowałem się, że widnieje ciągle status "przygotowywana przez nadawcę", tak jakby paczkomat nie zarejestrował, że ją nadalem. Miał ktoś taka sytuację? Na infolinii przyjęli zgłoszenie i niby kurier ma sprawdzić czy przesyłka ciągle tam siedzi. Czy orientuje się ktoś, jak działa monitoring przy paczkomatach? Mają możliwość sprawdzenia że
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elbankiero: raczej nie. Prędzej paczkomat nie załapał, jak paczkomat nie zalapie to kurier nie wie czy coś jest w skrytce. Więc raczej nie zabrał. Jak była to mała przesyłka to mógł jej nie widzieć, wrzucic tam druga do obioru i ktoś sobie wyjął przy okazji. Ale nie ma co się stresować.

@Infex: i jak się skończyło? Bo mi raz przeszukiwali paczkomat, ale znaleźli w końcu ;)
  • Odpowiedz
Ostatnio przeglądałem Allegro, dokładniej kategorię "supermarket". Znalazłem produkty, głównie orzechy, płatki owsiane czy różnego typu przyprawy, w opakowaniach np. po 1kg, które są widocznie tańsze niż w stacjonarnych sklepach typu Biedronka. Większość opinii na aukcjach jest pozytywna, jednak pojawiają się też głosy negatywne odnośnie jakości produktów. Chodzi mi dokładniej o sklepy np Kol-Pol, Gorzko-słodko, Brat czy Agnex. Korzystał ktoś z tych produktów? Ktoś zamawia od nich regularnie? Jak rzeczywiście wygląda sprawa z
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toffu666: Zatem w większości przypadków były znacznie gorszej jakości niż bakalland. Orzechy nerkowca były suche albo zwiotczałe.

Zależy jak trafisz. Ale te sklepowe przynajmniej zawsze są świeże. Jedyne orzechy które były świeże to macadamia, ale ich w lidlu tez nie dostanę wiec można zamawiać tylko w necie.
  • Odpowiedz
Zamówiłem przesyłkę z dostawą dzisiaj do One Box, według statusu jest w doręczeniu. Według stronek informacyjnych allegro, dostawy są w godz. 18:00-22:00.
Minęła 22, ale przesyłki ni ma ()

zgłaszam scam do prokuratury

#allegro #pdk #scam #januszebiznesu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak teraz czytam regulamin... xDDD
Według allegro same day delivery - dostawa tego samego dnia to 2 dni robocze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
aż mi się przypominają czasy poczty polskiej i Paczka24 która szła 3 dni
  • Odpowiedz
@allegro_pl: Jeśli jesteś przedstawicielem jakimś allegro, czy możesz zgłaszać sugestie, to po zmianie nicku nie działają już linki do profilu sprzedawców, bo wchodzi imię + nick, a link sprzedawcy działa tylko sam nick.

Przykładów tu publicznie nie będę dawał, ale tak jest.

Przydałałaby się tez możliwość kliknięcia na nick sprzedawcy, a tego nie ma, przynajmniej na allegro lokalnie. Jest wyszarzone i trzeba szukać nicku z wyszukiwarki.

Tyle, że wpisując samo
  • Odpowiedz
Czy raty 0% (tylko takie mam tutaj na myśli) można obsługiwać w pełni przez samo allegro i każdą ratę opłacać za ich pośrednictwem tak samo, jakbym płacił za towar przy zwykłym zakupie?

Rozumiem oczywiście istotę działania rat jako takich i że są tworzone w banku, ale chodzi mi o samą obsługę i klikanie tylko w allegro, zamiast robienia zleceń stałych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#allegro
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach