Kojarzycie może czy allegro faktycznie blokuje możliwość wykorzystanie kodów/bonów/kart podarunkowych do pewnych wskazanych kategorii czy system ma na to wywalone co sie kupi?

#allegro #pytanie #zakupy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak przygotować zwrot do sprzedającego? Sprzedający zadeklarował, że zamówi mi kuriera.
1. Spakowałem przedmiot w karton, który dostałem, tyle że był on owinięta folią stretch. Muszę karton nią owinąć, czy kurier to zrobi?
2. Muszę jakiś fizyczny dokument zwrotu wsadzić do środka? Czy wystarczy elektronicznie?
#allegro #zakupy #sprzedaz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#vat #podatki #dzialalnoscgospodarcza #firma #ksiegowosc #polska #prawo #przedsiebiorczosc #allegro

Kupiłem nowy sprzęt elektroniczny na allegro, a jako dowód zakupu dostałem dokument opisany
"Procedura marży - towary używane"
Tańszy o około 3% od średniej sprzedawanych na allegro, więc ładnie się pozycjonuje, a marże odbija sobie na podatku...

Jak duży wałek sprzedawca tutaj kręci, oraz czy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"wystawiam fakture bez VAT"


@Issac: No to ok, informacja że nie bedziesz mogl odliczyc pelnego VATu zostala przekazana ale w taki sposob żeby nie poinformowac ze produkt jest "używany" no bo przeciez jest nierozpakowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim zdaniem to śliski temat, ale uważam że na 90% jest legitny
  • Odpowiedz
Czaicie... typ założył mi spór po ok. 2,5 miesiąca od zakupu laptopa w kategorii uszkodzony... (złom)
czy ma jakieś prawa do zwrotu / rekompensaty? spór jest z dzisiaj ... jrpd.

"Witam, laptop uruchamia się tylko bo bios. Czytając Pańskie opisy laptopów, oraz testy nawet z zainstalowaniem windowsa i sterownikami itp. Musiał Pan wiedzieć że laptop zawiesza się na biosie. Niestety uważam to za nie uczciwe podejście do klienta."

Opis laptopa za 100zl... - dodaje zdjecie
artem17 - Czaicie... typ założył mi spór po ok. 2,5 miesiąca od zakupu laptopa w kate...

źródło: comment_1666709702Okxs3EZqpPwIlzm6ELuPLz.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artem17 napisz po prostu ze koles mial 14 dni na zwrot (poszukaj na to paragrafu czy punktu w regulaminie), napisz ze w opisie byla informacja o mozliwej usterce i tyle, also nie wolaj mnie bo ja sie na sprzedawaniu na allegro ani na prawie nie znam xD i moge conajwyzej ulozyc ci wiazanke przeklenstw do wyslania typowi a nie pomoc xDxD
  • Odpowiedz
Dlaczego warto mieć monopol? Pokazuje to #allegro, które od 2 lutego wprowadza dodatkową opłatę dla sprzedającego w wysokości 1pln za każdy zakup oferty.

zgodnie z zapowiedzią, od 2 listopada za każdy zakup w ofercie będziemy dodatkowo naliczać złotówkę – niezależnie od liczby sprzedanych sztuk.

Zobacz na przykładach, jak będziemy naliczać nową opłatę
Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie. Za sprzedaż 4 krzeseł z tej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@McKill: Warto dodać, że dotyczy to kont bez wykupionego abonamentu. Najtańszy kosztuje 49 miesięcznie. Większość sprzedawców, którzy sprzedaje regularnie raczej ten abonament posiada
  • Odpowiedz
Zrobiłem przelew blik przez PayU, płacąc za bilety. Pobralo mi kasę z konta, natomiast status płatności mam nieopłacone. Zrobiłem drugą transakcje i już bez problemu przeszło. Kiedy mi zwrócą kasę za pierwszą transakcje?
#payu #allegro #zakupy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sprzedalem na allegro lokalnie i wysylka za darmo bo kupujacy ma smart, ja tez mam smart i chyba wysylka za darmo. Jak ja mam to tak wyslac paczkomatem by bylo za darmo ?
#allegro
#inpost
#paczkomaty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@cherrz no wlasnie ale nie mam drukarki, wygenerowalem etykiete i wlasnie tam jest za 0zł wysylka, no ale nia mam drukarki i juz wziolem wyslalem w aplikacji mobilnej za 14zł , mam ten kod ktory muszę wpisac w paczkomacie by otworzyć skrytkę. Szkoda ze jak sie nie ma drukarki to tez mozna by za darmo wyslac, a moze da sie tylko ja nie wiem jak ?
  • Odpowiedz
kupilem ponad rok temu urządzenie elektroniczne za 150 zł , teraz chcę je sprzedać na aukcji internetowej. Te same urządzenia podrozaly do nawet prawie 250 zł, czy gdybym wystawił to urządzenie za 200 zł to muszę płacić podatek ?. bo z tego co wiem to napewno nie płacę podatku jak bym sprzedawał za 145 zł. Proszę o odpowiedź
#podatek
#podatki
#ksiegowosc
#pieniadze
#pit
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matkuma: jizas takie rozkminy, Mirku sprzedawaj za 200 bo beda licytowac i puscisz za mniej moze. Nie przejmuj sie... Myslisz ze Mateuszek sie bal kupic ziemie bez przetargu od ksiedza po zanisonej kwocie? On zarobil MILIONY.
  • Odpowiedz
Czy ktoś mi może powiedzieć na czym polega wałek z zawyżaniem kosztu wysyłki na smarcie w allegro? Ja wiem, że sam będę miał za free. Ale tu kilka drobnych przedmiotów i nagle stówa za wysyłkę. Sprzedawca dostaje zwrot od allegro całości kosztów wysyłki czy wtf?

Wołam @allegro_pl - powiecie cos więcej czy standardowo "u nas na portalu nie ma podróbek, zachęcamy do zgłaszania podejrzanych aukcji, elo pora na CSa"?
#pytanie
Seraphiel - Czy ktoś mi może powiedzieć na czym polega wałek z zawyżaniem kosztu wysy...

źródło: comment_1666609825vaZnNeFUm3vE5loROMVCJ4.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seraphiel: anieczekaj, ty jesteś w koszyku a ja patrzyłem tylko na prawą kolumnę
to chyba dotyczy ustalenia zbiorczego cennika kosztów wysyłki, który nie powinien przekraczać 100pln w przypadku smarta

nie wiem jak to wygląda bo nie jestem sprzedawcą, ale w podsumowaniu koszyka nigdy nie widziałem sumowania kosztów wysyłki od każdego przedmiotu
  • Odpowiedz