Mircy, mam taki problem, długa historia, pacjent: kuchenka indukcyjna, nowa, mała usterka - na nastawach ponizej 100°C (60 i 80) dalej grzała ponad 100. I zaczyna się historia:

TLTLDR: sklep leci w ciula z realizacją rękojmi.

TLDR: wysłałem na rękojmię, goście nie dość, że odesłali to (rzekomo po naprawie) na zły adres (nie ten, który jest zwrotny), to jeszcze kurier ją zgubił, dostarczył komu innemu, w końcu to odzyskali, odesłali ponownie
rhqq - Mircy, mam taki problem, długa historia, pacjent: kuchenka indukcyjna, nowa, m...

źródło: comment_1665661207pEGJsBPMah8PAK6m297qJV.gif

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4pietrowydrapaczchmur: dostałem na maila etykietę, musiałem wydrukować i nakleić, nie byłem też stroną zwrotu tzn. moje dane nie były widoczne na etykiecie, jako nadawca było wypisane shopee z warszawskim adresem a odbiorcą była osoba w Nysie pod adresem Świata Przesyłek, pewnie oni realizują zwroty do Chin skąd kupowałem, nie wiem jak przy zwrocie do Polski
  • Odpowiedz
Kur...a. Zamowilem nowy obiektyw w jednym z wiekszych sklepow foto na Allegro. Dostawa pojutrze. Od dwoch dni status przesylki nawet nie drgnał wiec pytam kiedy wyslą. Facet mi mowi, ze nie mają tego obiektywu na stanie wiec musze czekać dwa tygodnie jeszcze bo wtedy maja dostawe. A jak nie to odda mi kase. Wuj z tego jak oferta tansza 200 zl i w tej cenie nie kupie juz. Najlepsze ze kolejna sztuka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedy allegro tak się zeszmaciło? Z nudów sobie posortowałem narzędzia od najdroższych do najtańszych i musiałem przebić się przez 20 stron promowanych ofert ( _) Jeśli się nie wie czego szuka konkretnie to ciężko coś znaleźć na tym allegro #narzedzia #allegro #elektronarzedzia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedaje kilka swoich produktów na #allegro i #allegrolokalnie i skończyła mi się opcja 8 darmowych wysyłek dla kupujących ze smartem.
Czy jako osoba prywatna mogę uzyskać możliwość sprzedaży ze Smartem?

Nie mam firmy, po prostu sprzedajemy produkty z własnej pasieki i widzę że się to kręci, ale jak ktoś ma wybór darmowej wysyłki a ma zapłacić 8,99 to wiadomo co wybierze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie polecić jakieś hurtownie artykułów konsumpcyjnych wysyłające towar do klientów w modelu drop shipping?
Ja jestem merchantem i chciałbym zbierać zamówienia i przekazywać je dalej poprzez API do hurtowni, która ma zatowarowanie i zrealizuje wysyłkę. Czyli dropshipping.

Jak wygląda rozliczenie się z taką hurtownią? Ile trzeba mieć pieniędzy na start aby zacząć taki biznes? Koszty IT odchodzą bo jestem programistą e-commerce więc wszystko ogarnę we własnym zakresie.

Jakie są plusy i minusy takiego modelu?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Jeśli jakaś hurtownia sprzedaje w dropshippingu to znaczy, że na start masz 50 sprzedawców na allegro którzy już to sprzedają. Będzie ciężko wejść ci z taką ofertą i się wybić, możesz skorzystać z opcji allegro, że pół roku sprzedajesz bez prowizji to możesz na tym coś zarobić, po pół roku pewnie przestanie się to opłacać.

Forma prawna obojętnie, może być JDG.

Jeśli wszystko po stronie IT ogarniesz sam, masz
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu są dwa różne sposoby licytacji na jednym portalu


@yojo2: właśnie o to chodzi, że allegro nie chce, by allegro lokalnie było takie samo
  • Odpowiedz
Po co są licytacje na allegro skoro po wygranej aukcji sprzedawca nie wysyła przedmiotu bo dla niego cena końcowa była za niska?
#allegro
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dibhala: ale kupujacy nic nie placi za wysylke i ma smarta nadal od 40 zl, nadal nic nowego tu nie widze

edit: aaa chodzi Ci o to ze bedzie wiecej kombinatorow zeby przekroczyc 40zl. Mysle ze ten kto mial kombinowac to juz to robil
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra, krotka pilka bo chyba jeszcze tego nie czaje...
-> mam smarta, kupuje, nie place za przesylke jest git
-> mam smarta aukcje, sprzedaje, kupujacy nie placi za przesylke.... i jak ja mam to zrobic zebym ja nie musial placic za ta wysylke? Nigdzie tego nie widze...

A moze to tak nie dziala ? :D

#allegro #allegrosmart #wtf
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach