Pytanie do nudziarzy, przeciętniaków,przecietniar.
Nie jest wam wstyd? Tak po prostu, tak żyć jak jakiś npc bez spektakularnych osiągnięć przynajmniej w jednej dziedzinie życia?

Wake up! Jak masz 25-55 lat wtedy trza działać bo później jest jazda w dół.

Ja już jako dziesięciolatek wiedziałem że moje życie to będzie spektakularna, przepotezna przygoda,
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jak radzicie sobie z brakiem motywacji? Macie tak często? U mnie to mam niezmiernie ciężko się za cokolwiek zabrać, mam poprawić jeden rozdział w pracy dyplomowej do jutra do godziny 10:00 mam deadline, a nie chce mi się nawet Worda otworzyć. jakieś porady, sposoby na coś takiego? Już nawet mi nie chodzi o ten konkretny przypadek z poprawą pracy dyplomowej, ale w ogóle żebym cokolwiek zaczął robić to potrzebuje się bardzo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesteś wściekły na świat? Zrób tę jedną rzecz.

Otwierasz wiadomości, przeglądasz social media i czujesz, jak zalewa Cię fala bezsilności, złości i czarnego pesymizmu na temat przyszłości ludzkości? Gratulacje – właśnie dobrowolnie oddałeś swoją psychiczną autonomię zewnętrznemu chaosowi. Najwygodniejszym alibi dla lenistwa jest udawanie, że skoro cały świat zmierza w złym kierunku, to Twoje osobiste starania nie mają znaczenia. To kłamstwo Twojego ego. Stoik Kleantes z Assos, który zanim zaczął pisać traktaty
Marmurowy_Umysl - Jesteś wściekły na świat? Zrób tę jedną rzecz.

Otwierasz wiadomośc...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak nie brać wszystkiego do siebie? Odporność psychiczna.
Największym błędem, jaki popełniasz w relacjach z ludźmi, jest traktowanie każdej uwagi, skargi czy negatywnego komentarza jako osobistego ataku na Twoją wartość. Automatycznie przechodzisz wtedy do defensywy, budujesz kontrargumenty, tracisz energię na mentalne kłótnie i zarywasz noce, rozmyślając o kimś, kto prawdopodobnie już dawno o Tobie zapomniał.

Legendarny rzymski stoik Katon Młodszy pokazał szczyt odporności psychicznej, gdy po otrzymaniu ciosu w twarz całkowicie zignorował
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przestań się porównywać. Jedyna zasada rozwoju.
Przeglądasz Instagrama lub TikToka i czujesz, jak wzbiera w Tobie frustracja, bo rówieśnicy kupują drogie samochody i budują imperia? Wpadłeś w najprostszą pułapkę ewolucyjną – porównujesz swoje wewnętrzne kulisy z cudzym, starannie wyreżyserowanym kinem. Taka gra zawsze kończy się poczuciem porażki.
Stoik Epiktet już dwa tysiące lat temu wiedział, że warunkiem wolności psychicznej jest całkowite odcięcie się od zewnętrznych punktów odniesienia. Prawdziwy postęp jest binarny i
Marmurowy_Umysl - Przestań się porównywać. Jedyna zasada rozwoju.
Przeglądasz Instagr...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://youtube.com/shorts/KPMt-N6Vw10?feature=share

Jak przestać czuć wyrzuty sumienia? Toksyczna produktywność.

Żyjemy w kulturze kultu ciągłego biegu, gdzie zrobienie „za mało” jest natychmiast piętnowane jako lenistwo. Jeśli Twoja motywacja opiera się wyłącznie na wiecznym niezadowoleniu z siebie i biczowaniu się za każdy luźniejszy dzień, to nie budujesz sukcesu – budujesz wypalenie psychiczne.

Stoicka
Marmurowy_Umysl - https://youtube.com/shorts/KPMt-N6Vw10?feature=share

Jak przestać ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie udostępniam swojego SPEKTAKULARNEGO życia w social media żeby nie dołować innych ludzi.
Dosłownie czego się nie dotkne to zamieniam to coś w złoto.

Jako prosty chłop ze wsi, z mordą 3-4/10 wyemigrowałem do UK i w ciągu 12 lat osiągnąłem POTĘŻNE rzeczy,

W wieku 33 lat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@raseri: z 5 razy na pewno to widziałem xd takie to życie spektakularne że po samym przeczytaniu tego się zmęczyłem i zestresowałem. Ja tam wolę sobie wychillować na plaży z drinkiem, popływać w basenie, pobzykać jakąś azjatkę i iść spać. Nie muszę chodzić po bagnach i gotować węży żeby czuć że żyję xd
  • Odpowiedz