@Setivar: Oczekiwań nie mam żadnych, bo się i tak zawsze zawiodę xD
Ale obstawiam, że będzie: - Zelda Ocarina remake - Nowy Marian 3D - DLC Pokopii ewentualnie jakiś expanson do Tomodachi Life - chociaż może być jeszcze za wcześnie
#allegro Wczoraj zamówiłem towar chyba o 13 do 16 jakoś miałem czas by przesyłka dotarła dzisiaj, a teraz patrzę że nagle zmieniła się data na wtorek, to po jaki .... wprowadzają w błęd. Pierwszy raz mam taki cyrk, gdybym wiedział, to bym zamówił gdzie indziej.
@EmilKorecki: Informacja "przewidywany dostawa jutro - kup do XXX" nie jest predykcją predykcję sprzedającego, ale allegro. Zapewne też jak widzisz inną datę, to po prostu wybrałeś inną formę wysyłki, której nie dotyczyło to kup do XXX, bo ona jest ogólna i dotyczy często jednej formy wysyłki, a nie wszystkich.
@Salomonthekrol: A najlepsze są dostawy z Allegro One w ostatnim czasie. Mieliśmy ostatnio 3 razy sytuację, gdzie kurierzy wbili sobie status "Brak czasu - brak możliwości doręczenia". Dopytaliśmy nawet na czacie Allegro czy to jakiś błąd, ale stwierdzili, że nie - po prostu kurier nie miał czasu dostarczyć paczki na czas. Dostarczy na następny dzień ( ͡°͜ʖ͡°) Fajnie tam macie w tym Allegro @
Jedna z Pań zamówiła dwie pizze z salami, po czym postanowiła zgłosić do portalu, że salami magicznie zniknęło i należy się zwrot pieniędzy. Problem w tym, że do usuwania salami został zatrudniony Chat GPT, który jak to AI czasem lubi zrobić mały glitch, zmiana cięcia pudełka, zmiana stołu...
Na allegro dzieje się to samo. Coraz częściej kupujący próbują wysyłać zdjęcia przerobione AI, a że przyszło uszkodzone, a że nie takie. Szkoda, że to tak nieudolne jest i widać błędy graficzne...
Nie wiem czy tylko dla mnie dziwne jest, że Bułgaria zdobyła tyle głosów od publiczności? Znacznie więcej niż Izrael, który wiadomo, że oszukuje. Do tego dzień przed finałem nowy szef EBU niejako wskazuje, że w sumie Rosja mogłaby wrócić do konkursu, bo czemu nie?
Moja głupia teoria: trochę wygląda jakby wygrana Bułgarii, tej samej, której obecny rząd jest prorosyjski i jest przeciw sankcjom, miała być podłożem do przywrócenia Rosji do konkursu, bo
@wypokpok: jakie ultimatum? Bułgarii by nie było w ogóle w konkursie, gdyby nie to że EBU się d--a paliła z liczbą krajów w konkursie, to ultimatum se mogą stawiać. Tym bardziej, że Bułgaria i tak tego nie zorganizuje bez pomocy finansowej od EBU
i co ta teoria ma wspólnego z televotingiem, to już prędzej jury można byłoby w ten sposób przekręcić
@wypokpok: tak, bardzo głupia nie prościej: "bambaramba" łatwo było zapamiętać i nie było złą piosenką jak ferto srerto konkurencja z dobrymi piosenkami z refrenem do zapamiętania to był izrael (tutaj oczywiście już były kupione głosy publiczności) i eeee, musiałbym zobaczyć powtórki bo nie zapamiętałem
Allegro widzę próbuje łatać dziury po deficycie kasy od wypłacania na lewo i prawo Allegro Protect xD Co raz więcej jest głosów, że przy odrzucaniu reklamacji przez sprzedających doradzają kupującym zgłoszenie na policję. Gratuluję @allegro_pl świetna rada, żeby wasi Kupujący byli karani za bezpodstawne zgłoszenia na policję. Tego jeszcze nie było w sumie.
Wystawiłem kosiarkę elektryczną na allegro, kupiłem wczesniej w markecie nową, ale nie miałem gdzie użyć i sprzedała się. po 7 msc od zakupu gość założył spór pisze że "koła kosiarki są mocowane na wcisk, podczas użytkowania okzało się, że odpadają i plastikowy element mocujący się zużywa i wyłamuje, a sposób zamocowania elementów wyklucza zakup jakiegokolwiek zamiennika"
Ten model ludzie chwalą i ma dobre opinie w ocenach produktu.
@artem17 Ja bym poprosił o zdjęcia uszkodzenia i wady oraz całej kosiarki. Nie ma sensu żeby odsyłał, bo będzie to na Twój koszt (niezależnie czy rozpatrzone pozytywnie, czy nie). Na tej
@artem17: Znajdź sobie instrukcję od tej kosiarki, gdzieś w necie na pewno jest. Bo Chyba, że sobie ją zostawiłeś. Tam w instrukcjach zawsze są jakieś dyrdymały w stylu musisz czyścić po każdym koszeniu, czy konserwować tak czy srak. Na pewno tego nie robili, a to też jest zawsze dobry argument do odrzucenia reklamacji, że widzisz brak konserwacji czy czegoś tam - co będzie pasowało do zapisu z instrukcji. Najlepiej by
@artem17: Nie każ odsyłać reklamacji, bo nie dość, że to Ty płacisz za jej zwrot do Ciebie, to odesłanie do Kupującego też... No widać, że to jakieś uszkodzenie spowodowane niewłaściwym użytkowaniem. Uszkodzenie spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem i tyle. Masz prawo odrzucić reklamację i Allegro nie może Cię obciążyć kosztami, jeżeli dobrze i obszernie to opiszesz.
W sobotę walczyła o prawa zwierząt i równe traktowanie, dziś jest twarzą kampanii dla firmy robiącej rzeczy ze skory tych samych zwierząt których tak zaciekle broni. Pieniądz nie śmierdzi, prawda?
Już abstrahując od hipokryzji Ostaszewskiej... to czy tylko dla mnie każda jej rola grana jest tak samo? Niezależnie gdzie i kogo by grała, zawsze gra tak samo. Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia
@NieoznaczonaReklama: W prawie polskim nie, w prawie allegro zawsze. Uwierz mi xD Kiedyś mieliśmy podobną sytuację ze skarpetami, bo jakiś bezmózg dodał do produktu nagle "Liczba sztuk w zestawie: 2". I ktoś kupił jedną parę i kłócił się z nami, że powinien dostać 2 pary, bo przecież 2 było napisane. Allegro mu przytaknęło xDDD Kazaliśmy mu odesłać produkt i zrobiliśmy zwrot, bo szkoda było nerwów.
@NieoznaczonaReklama: Powodzenia życzę :) Allegro ma zapisane w regulaminie, że to sprzedawca odpowiada za wszystkie elementy oferty. Nawet po jej wystawieniu. Sprzedawca niejako logując się i sprzedając, akceptuje taki regulamin. Prawnie jest to wątpliwe i tak, można się procesować z allegro. Sęk tylko w tym, że czy sprzedawcy chce się procesować z allegro i stracić tysiące złotych, bo mu np. allegro z tego powodu zablokuje konto (przynajmniej na jakiś czas),
Wścibstwo allegro i brak możliwości zwrotu towaru do nadawcy w ramach opcji 'zwrot do nadawcy' bez podania nr-u konta bankowego kupującego . Nawet jeśli dotychcasz płacił z nie gotówką (za pobraniem lub przelewem tradycyjnym).
@nagi720317: Trochę kręcisz aferę z d--y... Zwrot Allegro w domyśle służy głównie do zwrotów, więc jak kupujesz coś za pobraniem, to jasne, że sprzedawca musi wiedzieć na jakie konto ma Ci zwrócić kasę. Poza tym, jeżeli mówisz o reklamacji, to nadal - to sprzedawca decyduje o sposobie rozpatrzenia reklamacji. Nie musi wymieniać przedmiotu na nowy, może dokonać zwrotu i tu wracamy do punktu 1. - musi wiedzieć na jakie konto.
@nagi720317: Wciąż. Jak dokonasz zwrotu produktu, to oczekujesz, że sprzedawca do Ciebie przyjedzie i Ci wręczy kasę do rąk własnych? Czy ma Ci pocztą wysłać gotówkę? Oczywiście możesz nie posiadać konta bankowego, ale nie mając konta bankowego sam się skazujesz na bycie obywatelem drugiej kategorii
@kubako: To już do allegro to pytanie. Natomiast nikt nie każe korzystać ze zwrotu Allegro, można odesłać samodzielnie do sprzedawcy. Idąc na pocztę i strzeżony numer konta zapisać na kartce dołączając do paczki ze zwracanym towarem. Tak więc pewnie akceptując regulamin Allegro, akceptujesz też warunki. Funkcja darmowego zwrotu Allegro jest prywatną inicjatywą Allegro, a nie ustawowym wymogiem. Poza tym funkcja ta została wprowadzona do zwrotu towaru, więc nie ma tu
Czy to normalne objawy i czy ktoś tak miał? Bo trochę się już martwię i nie wiem co zrobić... Biorę już od jakiegoś czasu Ozempic (zwiększana dawka stopniowo) i obecnie jest to 1 mg od miesiąca. Z powodu wagi i wysokiego cukru. Jakoś dwa tygodnie temu złapała mnie nagła biegunka (zielona) i odbijanie się zgniłymi jajkami. Trwało to tydzień - myślałem, że zatrucie. Potem przeszło, a dziś znowu to samo... Nie wiem
@arclex: Ozempic akurat zapisał mi lekarz ze względu na cukier. Mało jadam i staram się uważać na to co jadam. Nie twierdzę, że ozempic nie powoduje spadku sam z siebie
@asdfghjkl: no właśnie boje się wzrostu cukru po odstawieniu ozempicu, ale skonsultuje z lekarzem tę dietę
@arclex: Na wizytę u lekarza prowadzącego czekam, a lekarz pierwszego kontaktu nie jest w stanie potwierdzić i nic poradzić poza objawowym leczeniem. Pytam po prostu ludzi, którzy też biorą ozempic, bo może to jest po prostu częsty objaw/skutek uboczny. Może też wiedzą jak sobie z tym radzić. Jeżeli sam nie bierzesz ozempicu, to nie wiem czemu też dalej się wypowiadasz.
Od 1 lipca 2026 roku zmieni się sposób naliczania ceł na tanie towary sprowadzane spoza Unii Europejskiej. Zgodnie z nowymi regulacjami, każdy rodzaj produktu zostanie objęty stałym cłem w wysokości 3 euro. Celem zmian jest ograniczenie masowego importu tanich produktów z Azji oraz wyrównanie warunk
Oczywiście jak zawsze wprowadzane regulacje są tak mgliste i niejasne, a potem i tak okaże się, że jest jeszcze inaczej (gorzej) niż ludzie zakładali... Jeżeli zamówię kilka rzeczy w jednej paczce i to będzie ten sam rodzaj produktów to zapłacę tylko 3 euro za całość? I pytanie czy to zastąpi ówczesny vat, czy poza vatem jeszcze to 3 euro? (pewnie to drugie). Bo jak chcę sobie kupić kilka płyt z muzyką CD
"proszę o informację dlaczego tej faktury nie ma w KSEF" ... wysyp debili na allegro z tym samym pytaniem i człowiek ma ochotę odpowiedzieć "BO NIE I C--J". Do końca roku nie musi być. Jest czas na wdrożenie, faktura w PDF dostarczona więc nie próbujcie być świętsi od papieża. Debile się brandzlują bo fakturki nie ma w ksefie i już nie wiedzą co robić. To chyba cecha narodowa ... na drogasz szeryfy
@Desseres: Ksef to ty chyba musisz już mieć. Od kwietnia. U mnie natomiast są pytanie odwrotne - gdzie jest faktura, a po informacji, że w ksef to oczywiscie - ale jak to, ja nie mam ksef i ja chce fakture
@Jelen_Szlachetny: Nie wysyłaliśmy nigdy faktur w pdf - chyba, że klient sobie zażyczył. Zawsze były w formie papierowej wraz z towarem - łatwiej też ogarniać wysyłki na magazynie jak masz dokument, a po co drukować wz żeby robić dwa razy robotę. Teraz jest ksef, więc wszystko tam jest. Ale oczywiście niektórzy chyba przespali to.
@Jelen_Szlachetny: Oj, to też nagminnie. Choćbym mówił, że na pewno jest, to oczywiście, że nie. Więc potem już na każde takie pytania po prostu wysyłam maila z fakturą, bo nawet mi się już nie chciało z nimi spierać :)
Handluję na Allegro i dziś dowiedziałem się, że Allegro samo zmienia tytuły ofert u sprzedających w ramach ich wewnętrznych testów :)Jak masz tytuł: Taśma klejąca 33 metryTo mogą ci zmienić na:Taśma klejąca 65 metrów Tak, to ich wewnętrzny(!) test. Dziś widzę zmianę tytułu z 33 na 65 m. (u mnie
@chlopiec_kucyk: Ale wiesz o tym, że ten sprzedający mógł wystawić tę ofertę i wszystko było w porządku, a np. za miesiąc ktoś inny postanowił pod tym kodem EAN sobie wpisać 65m i wtedy zmienia się wszystkim sprzedającym ten produkt. Rozumiem, że trzeba sprawdzać co się sprzedaje i poprawiać błędy, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, żeby codziennie sprawdzać 4 tys ofert w poszukiwaniu błędu lub nagłej zmiany.
@chlopiec_kucyk: No dobra, tu akurat nie doczytałem co zrobił OP, ale to co piszę jest prawdą...więc takie sytuacje też mogą się zdarzyć. Chodzi o to, że w katalogu jak ktoś doda produkt to dopisuje mu kod EAN, problem tylko w tym, że mając produkt w katalogu o kodzie EAN 123 ktoś inny może w tym produkcie zmienić parametr - np. długość czy inny. O to chodzi. A co do EANów
pozdrawiam allegro za automatyczne zwijanie opisów, przykład, który dzisiaj znalazłem. szukasz sobie cyberpunka z dodatkami, widzisz taka oferte, opis zwinięty, bo tak ustawilo allegro domyślnie, a tam kryje się. PRODUKT UŻYWANY BEZ KODU DLC @allegro_pl #allegro
@skeeto666: Dodatkowo części sprzedającym wyświetlają ich oferty z tytułem z katalogu produktów, nie ich własnym nadanym. Tak więc gratuluję @allegro_pl xDDDD Kolejna świetna zmiana, połączenie zwinięcia opisu i dodatkowo wyświetlanie podstawowego tytułu produktu z katalogu to idealne połączenie.
Kolejna kontrowersyjna zmiana na największej polskiej platformie e-commerce. Allegro domyślnie zwinęło opisy ofert teraz trzeba w nie celowo kliknąć, aby rozwinąć i przeczytać szczegóły.
serio są ludzie, którzy nie czytają opisu tego co kupują?
@Snuq: Uwierz mi, są nawet tacy, którzy ci powiedzą wprost, że oni nie muszą czytać opisu oferty i ich to nie obchodzi. Mieliśmy kilku takich delikwentów, którzy przeczytali w tytule oferty "20 cm" które tyczyło się obwodu, ale oni przyjęli, że to średnica. A w opisie ze 3 razy napisane obwód: 20 cm. A potem otwierają dyskusję i drą ryja,
@ktjx: Tylko to tak nie działa xD Jak raz połączysz z produktem, to wystarczy, że jakiś inny sprzedawca w między czasie zmieni jakieś dane tego produktu na zmyślone - allegro to przyklepie, a w Twojej ofercie zmienią się te parametry. Rozumiem, że sprzedawca ma codziennie sprawdzać po kilka razy wszystkie swoje oferty jak ma ich np. z 5 tys? Bo allegro oczywiście nie wysyła i nie informuje o zmianach w
@ktjx: No tak, ale nie jesteś w stanie upilnować 5 tys. ofert i codziennie w każdą wchodzić i sprawdzać wszystkie szczegóły. Kiedyś przynajmniej allegro wysyłało powiadomienia i maile z informacją co zmieniło w danej ofercie, teraz już tego nie ma. To nie jest też kwestia dogadania z Allegro, tylko zostało to narzucone przez allegro. Sprzedający nie mają tu nic do gadania, bo swoją ofertę muszą połączyć z produktem katalogu allegro
@murison: To postaw się na miejscu sprzedawców, którzy są karani przez allegro ujemnymi punktami jak nie odpowiedzą na pytanie do 5h. Zadajesz pytanie sprzedającemu o 23? No to powinien odpowiedzieć do 4 rano. Każda minuta po tym czasie już zmniejsza punkty i dostają oni mniej punktów przekładających się na widoczność ofert.
@murison: No to jak masz w dupie, to sprzedawcy też mają w dupie to, że Cię wkurzają autorespondery. To miej pretensje do allegro, a nie sprzedawców. W idealnym świecie byłoby super jakby "licznik" był w godzinach pracy firmy. Nie ma tak jednak na allegro, ba, allegro np. daje też punkty i odejmuje za "szybką wysyłkę". Polega to na tym, że system zlicza zamówienia wysłane tego samego dnia co ich data
@mientka_guma: Schowanie opisu i dawanie jako zakładki to w ogóle hit.... już do tej pory klienci rzadko czytają opis (jeden nawet wprost się oburzył, że on nie musi czytać opisu i to co jest w tytule, to powinno wystarczyć). To teraz będzie nieźle xD
Ale obstawiam, że będzie:
- Zelda Ocarina remake
- Nowy Marian 3D
- DLC Pokopii
ewentualnie jakiś expanson do Tomodachi Life - chociaż może być jeszcze za wcześnie