Cześć, kontynuując mój wątek odnośnie #allegro i tematu policji w programie ochrony kupujących postanowiłem zgłosić sprawę do UOKIK
Prześledziłem podobne przypadki i uważam, że allegro wynalazło sobie sposób na odrzucanie decyzji w programie unikając wydawania decyzji negatywnych, bo ostatecznie program nie zawiódł tylko został wstrzymany, a to wina klienta, że nie doprowadził do wszczęcia dochodzenia na policji odnośnie reklamacji ( ͡°͜ʖ͡°).
W listopadzie również otrzymałem podobne wstrzymanie (Sprzedający w
@allegro_pl: dziękuję za kopiuj wklej odpowiedź na pewno dużo ona wnosi do sprawy. Z ciekawostek poczytałem sobie inne przypadki na forach osób bardziej obeznanych i wychodzi na to że allegro tym sposobem nakłania do składania fałszywych zeznań więc idąc na policję mógłbym bezpiecznie zgłosić tylko allegro....
@allegro_pl: nie obchodzi mnie wasza rekompensata bo tym się zajmę sam, po prostu wydajcie decyzję negatywną i zamknijcie temat. Potem możecie sobie zmienić na bilbordach i reklamach skuteczność programu z 98% na 60% czy ile wam tam wyjdzie i nie będzie to raziło po oczach.
To normalne na #allegro ? Szlifierka padła po dwóch użyciach, zareklamowałem, pech chciał że w transporcie odpadł pojemnik na kurz i rozsypał się w środku. Sprzedający od razu zrobił zdjęcia i odrzucił twierdząc że nadmierne eksploatowałem. Allegro dało linka do ochrony kupujących ale wstrzymało twierdząc że mam iść na policję xD. Program ochrony kupujących to już przeszłość? @allegro_pl
@xyz_xyz: no chłop odrzucił reklamację z powodu pyłu na szlifierce, allegro dało linka do programu, wypełniłem i odpisali żebym zgłosił na policje jeżeli chce skorzystać z programu
@xyz_xyz: człowiek odpisuje. Wydaje mi się że stawiają ten zaporowy warunek jak chcą umyć ręce od sprawy. Wolałbym jasną decyzję że uznają albo nie, ale reklamowo lepiej to wygląda że wszystkie sprawy z protect są rozwiązane na korzyść klienta, a te sporne są wstrzymane bo komu się chce iść robić głupka na policji dla kilku zł
@xyz_xyz: dokładnie nie ma żadnych podstaw, można co najwyżej rozbawić funkcjonariuszy. To jest po prostu sposób na 100% skuteczności programu ochrony kupujących bo nikt nie może powiedzieć że mu allegro odmówiło pomocy bo w sprawach minimalnie spornych nie ma decyzji negatywnej tylko sprawa jest wstrzymana do czasu rozpoczęcia postępowania przez policję. I tu ważne słowo klucz 'postępowania', a nie samego faktu zgłoszenia i jego ew odrzucenia. Postępowanie się nigdy nie
Allegro widzę próbuje łatać dziury po deficycie kasy od wypłacania na lewo i prawo Allegro Protect xD Co raz więcej jest głosów, że przy odrzucaniu reklamacji przez sprzedających doradzają kupującym zgłoszenie na policję. Gratuluję @allegro_pl świetna rada, żeby wasi Kupujący byli karani za bezpodstawne zgłoszenia na policję. Tego jeszcze nie było w sumie.
Teściu miał kolizję ze swojej winy. Nie wyhamował i poszły zderzaki u niego przód u babki tył. Akurat kończy się oc za 10 dni i trzeba kupić nowe. W zeszłym roku znalazłem mu na mubi z pocałowaniem ręki za 500 ziko (full zniżki bez wypadków emeryt 70lat) a teraz po tej kolizji najtańsze ma firma którą pierwszy raz na oczy widzę 2,5k PLN reszta po 7-10k. Normalna jest taka zwyżka?
Wszystkie automaty mubi rankomaty tak wychodzą nawet jak zmienię auto na jakieś z kosiarką zamiast silnika to jakby była przypięta do jego peselu ta kilkunastu krotna kara. No nic w tygodniu poślę go do placówek niech kombinują.
Czy wynajem mieszkania na umowę najmu okazjonalnego z notarialnym oświadczeniem najemcy o wskazaniu lokalu zastępczego ma sens? #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
@comm0: Tak i nie. Nic nie gwarantuje, że jak będziesz chciał najemcę eksmitować to wskazany przez niego lokal zastępczy będzie nadal dla niego dostępny. Zwyczajnie wystarczy, że w danym momencie właściciel się nie zgodzi, aby najemca przeniósł się w to miejsce. Nic go do tego nie zmusza.
@GOHAN @atthedi jeśli zgodą na zamieszkanie zostanie cofnięta, ale wszyskie czynności wymagane do bycia umowa najmu okazjonalnego zostaną spełnione, to komornik może eksmitować takiego najemcę nawet do noclegowni dla bezdomnych. Także, najem okazjonalny działa.
Jeśli nie chcesz, aby Allina udzielała odpowiedzi Twoim klientom, możesz zrezygnować z jej pomocy w zakładce Ustawienia komunikacji. W każdej chwili możesz też włączyć ją z powrotem.
#allegro @allegro_pl chłop mi wysłał 20 letni używany kompresor za 1000zł, mimo, że się w aukcji i wiadomościach zarzekał, że nówka z fabryki, a wy mi kasujecie opinie o produkcie bo jest niezgodna? Wam sufit na łeb się nie spadł?
@wypokpok: ale zrozum, że nikt się nie podepnie pod ten produkt, bo chłop se zrobił swój własny produkt, którego nikt inny oprócz niego nie może wystawić. Opisuje go jako nówka fresh z fabryki a wysyła 20 letnie graty czaisz przekręt?
@comm0: zrobił własną markę, której nikt inny nie wyprodukuje więc agregowanie opinii nie ma tu miejsca. Opinia dotyczy konkretnie tego produktu, tej marki, który zawsze będzie posiadał tą wadę, że nie jest nówką tylko 20 letnim sprzętem i opinia tutaj jest zasadna
@comm0: jakby chłop sprzedawał zamiennik pasty blendamed, lał wodę do środka i nazwał ją blenda-janusz z naklejką, i bym mu wystawił opinie, że w środku jest woda nie pasta. Taka sama sytuacja.
Prześledziłem podobne przypadki i uważam, że allegro wynalazło sobie sposób na odrzucanie decyzji w programie unikając wydawania decyzji negatywnych, bo ostatecznie program nie zawiódł tylko został wstrzymany, a to wina klienta, że nie doprowadził do wszczęcia dochodzenia na policji odnośnie reklamacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
W listopadzie również otrzymałem podobne wstrzymanie (Sprzedający w
źródło: image
Pobierzźródło: image
Pobierz