Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
piker

piker

Dołączył 17 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14689
  • Znaleziska 3184
  • Mikroblog 11505
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 85
turok2016
turok2016
turok2016
19.06.2026, 19:53:44
  • 490
Jak czytam te zachwyty nad batyrem i "dobrą decyzją" z odebraniem odznaczenia to nie wiem czy śmiać się czy płakać z głupoty Polaków xD

Pachołek Kaczyńskiego Duda dał order Zełenskiemu bo taką miał wizję z tyłka aby dać najżywsze odznaczenie, a potem Batyr, kolejny pachołek Kaczyńskiego ten order postanawia zabrać i nagle Polacy zadowoleni i chwalą prezydenta jaki to dobry ruch. Choroszcz xD

#bekazprawakow #wolyn #ukraina
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 20.06.2026, 06:19:05 via Wykop
  • 4
@dqdq1: Jest dokładnie odwrotnie - to wyborcy PO są ludźmi bez poglądów: ściśle wierzą w to, w co wierchuszka partyjna im każe wierzyć.

Prawda jest taka, że podejście samej Ukrainy do Polski przez ostatnie kilkanaście miesięcy stało się dużo bardziej konfrontacyjne i wyborcy dosłownie każdej partii - poza PO oczywiście - zmienili optykę na dużo bardziej negatywną. To widać w sondażach.

Ja oczywiście nie mówię, że mamy przestać wspierać Ukrainę
  • Odpowiedz

621

Afera Kacprzyka uruchomiła państwo w kilka dni. A przecież problem był znany

Afera Kacprzyka uruchomiła państwo w kilka dni. A przecież problem był znany

Najpierw było 1,6 mln zł przychodu z praktyki lekarskiej. Potem 3976 godzin pracy. Co będzie dalej wygaszanie afery czy reforma systemu ochrony zdrowia?

PIAN--A_A--KTYWNA
z
edgp.gazetaprawna.pl
dodany: 19.06.2026, 09:23:54
  • 78
  • #
    polityka
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz100k
piker
piker 20.06.2026, 06:13:20 via Wykop
  • 5
Moje ulubione z ostatnich dni to spin typu "WIDZICIE RÓZNICĘ?! PiS swoje afery ukręcał a PO reaguje natychmiast!!!!111oneone".

Rzecz w tym, że po pierwsze temat był doskonale znany od co najmniej kilkunastu miesięcy (no bo jak miał nie być skoro z viproomu korzystali politycy?), po drugie cokolwiek jest robione dopiero gdy afera im wybuchła w twarz. I to wybuchła z nieprawdopodobną siłą, bo o ile afery typu "nieprawidłowo powołany sędzia" czy "kupił
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

517

Zmarł kierowca, który uśmiercił 9-latka i jego ojca. Zdążył się nie przyznać

Zmarł kierowca, który uśmiercił 9-latka i jego ojca. Zdążył się nie przyznać

10 czerwca 52-letni kierowca wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił chłopca (9 l.) i jego ojca (48 l.). Miał on epilepsję, w ogóle nie powinien był siadać za kierownicą. W szpitalu zeznał, że nie pamięta wypadku. Sąd odrzucił areszt, a dziś w wyniku następstwa choroby, mężczyzna zmarł

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 16.06.2026, 13:10:15
  • 134
  • #
    wypadek
  • #
    zdrowie
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
piker
piker 17.06.2026, 05:54:43 via Wykop
  • -1
52 latek, mozliwe ze jak robił prawo jazdy na 18 nawet nie wiedzial ze choruje, a potem na bezterminowym sobie jezdzil.

@harrame @RandomNetUser Super patologią jest to, że od 2028 do 2033 roku będzie trwała wielka akcja wymiany starych praw jazdy tzw. "bezterminowych", ale... to będzie wymiana blankietu - uprawnienia dalej będą bezterminowe, ci ludzie i tak nie będą musieli odwiedzić lekarza.

I tę patolę uchwalił jeszcze poprzedni rząd PO+PSL
Turin89
Turin89
02.06.2026, 09:38:07
  • 279
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 03.06.2026, 06:25:02 via Wykop
  • 1
Kazdy prawacki profil na insta FB wali konia do millera a wcześniej był lewym podmuchem podobno xd


@eSUBA94: Miller jest i pewnie zawsze był rusofilem, jak każdy komuch. Po prostu teraz odpiął wrotki i już się nie kryje ze swoją miłością do sajuza.
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
02.06.2026, 02:59:23
  • 56
Kraj Krasnodarski (Rosja)

Kacapy potwierdzają atak na rafinerie 🔥
#ukraina #wojna #rosja #wojsko #rosjaplonie #swiat #rafinerie
Mikuuuus - > Kraj Krasnodarski (Rosja)
Kacapy potwierdzają atak na rafinerie 🔥
#ukra...

źródło: 1000013286

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 02.06.2026, 06:21:06 via Wykop
  • 0
@Mikuuuus: O, ale wreszcie wprost nazywają wojnę wojną. Chociaż tyle.
  • Odpowiedz

536

Zakaz samodzielnej naprawy

Zakaz samodzielnej naprawy

Dlaczego utrudnia się klientom naprawę tego, co kupili?

Victor_Manzon
z
theconversation.com
dodany: 24.05.2026, 12:37:20
  • 128
  • #
    swiat
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
  • #
    komputery
piker
piker 25.05.2026, 08:26:20 via Wykop
  • -2
@guilmonn: To jest akurat największa bzdura świata. Dziś ludzie absolutnie nie kupują sprzętu głównie dlatego, że stary się popsuł. Dzisiejszy sprzęt jest trwały jak nigdy wcześniej (a wiem coś o tym, bo jestem hobbystycznym naprawiaczem - kupuję zepsute i naprawiam), dziś ludziom sprzedaje się wizje i pragnienia (dosłownie, cytat ze szkolenia sprzedażowego jednej z marek).

Pamiętam jak sąsiedzi (starsze małżeństwo, dziś już świętej pamięci) mieli chyba 30 letnią pralkę z
OCIEBATON
OCIEBATON
24.05.2026, 19:56:45
  • 415
#krakow

Prawactwo wypełzło spod kamieni i mysli że te 33% ludzi którzy zagłosowali to oni są przeciwko KO.
Nie, wyborcy KO to nie sekta która idzie za wodzem w ogień
To wyborcy którzy bardzo krytycznie podchodzą do ludzi których wybierają i jak im coś nie pasuje to pokazują to bardzo dosadnie

Na
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 25.05.2026, 08:06:41 via Wykop
  • 0
Nie, wyborcy KO to nie sekta która idzie za wodzem w ogień


@OCIEBATON: Akurat według badań profesora Przemysława Sadury (zdaje się, że bardzo szanowanej postaci po stronie liberalno-lewicowej) to KO ma najbardziej fanatyczny i uwielbiający wodza elektorat ze wszystkich partii głównego nurtu w Polsce. Najrzadziej konfrontuje swoje poglądy, najmniej interesuje go program.

Wyborcy KO w dużej mierze zachowują się jak kibice, a nie wyborcy - a to bardzo źle, bo
  • Odpowiedz
nitemar_
nitemar_
25.05.2026, 03:27:58
  • 1144
Ale sie dzis boty pisokonfowskie odpalily, jakby co najmniej pis wygral xdd. Elektorat KO po prostu ma wymagania. ktore nie zostaly spelnione, wiec elektorat to pokazal, tyle.

#krakow #polityka
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 25.05.2026, 07:57:50 via Wykop
  • 2
Elektorat KO po prostu ma wymagania


@nitemar_: 2026, na wypoku dalej PO uchodzi za coś lepszego od całej tej reszty. Top kek.

Nie, akurat elektorat PO się posłuchał (jak to elektorat w dużej mierze fanatyczny ma w zwyczaju) i został w domu.
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
17.05.2026, 12:01:33
  • 717
Obwód moskiewski (Rosja)

Jak się w Moskwie bawicie?🔥 Oglądać z dźwiękiem 😆
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat #rosjaplonie
Mikuuuus - > Obwód moskiewski (Rosja)
Jak się w Moskwie bawicie?🔥 Oglądać z dźwiękie...
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 18.05.2026, 06:54:36 via Wykop
  • 0
@Mikuuuus: Zachciało się wojny to mają wojnę. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

376

Mozilla, Mullvad i Proton, sprzeciwiają się weryfikacji wieku w sieci

Mozilla, Mullvad i Proton, sprzeciwiają się weryfikacji wieku w sieci

Obrońcy prywatności, podpisali wspólne oświadczenie, w którym wzywają brytyjskich decydentów do porzucenia wymagań weryfikacji wieku online, ostrzegając, że środki mogą podważyć prywatność, osłabić otwartość Internetu i narazić użytkowników na zwiększone ryzyko nadzoru. (Ang)

lapagapa
z
cyberinsider.com
dodany: 15.05.2026, 22:10:44
  • 28
  • #
    prawo
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    cenzura
  • #
    afera
  • #
    polityka
piker
piker 17.05.2026, 08:55:53 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
16.05.2026, 08:37:01
  • 291
jakie szczęście, że akurat Krzysztof nie jest na grillu lecąc samolotem i może zająć się tym poważnym tematem

#kanalzero #polityka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 17.05.2026, 08:43:16 via Wykop
  • 0
@zapomnialemhaslo: @zapomnialemhaslo Wow, ludzie się szczególnie odpalają gdy to ich grupa (zawodowa w tym przypadku) jest na widelcu? NIEMOŻLIWE.

Przypominam, że po wejściu do redakcji Wprost za poprzedniej Platformy nie było jeszcze takiej polaryzacji i dosłownie wszyscy dziennikarze stanęli murem za Latkowskim, chociaż na co dzień to dość kontrowersyjna postać w środowisku.
  • Odpowiedz
LukaszTV
LukaszTV
16.05.2026, 23:03:59
  • 630
Skład Polskiego jury które dało 12 pkt na izrael który popełnia zbrodnie w Palestynie*:
Eliza Orzechowska, Filip Koncewicz, Viki Gabor, Staś Kukulski, Wiktoria Kida, Jasiek Piwowarczyk, Maurycy Żółtański
#eurowizja
LukaszTV - Skład Polskiego jury które dało 12 pkt na izrael który popełnia zbrodnie w...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
piker
piker 17.05.2026, 08:34:11 via Wykop
  • 2
@LukaszTV: Kim są do jasnej cholery ci ludzie? Poza Viki Gabor nie znam z tej listy nikogo, a ESC śledzę dość uważnie od 18 lat. TVP to stan umysłu i nic się nigdy w tej kwestii nie zmieni.
  • Odpowiedz

3

Co się stało z Crash Bandicoot? Historia Legendarnej Maskotki Sony

Co się stało z Crash Bandicoot? Historia Legendarnej Maskotki Sony

W tym materiale przyglądamy się bliżej historii jednej z najważniejszych maskotek PlayStation od narodzin w Naughty Dog, przez złotą erę pierwszych gier, utratę twórców, eksperymenty po odejściu studia, aż po wielki powrót dzięki N. Sane Trilogy i Crash Bandicoot 4: Its About Time. To historia seri

LordDarthVader
z
youtube.com
dodany: 15.05.2026, 04:11:35
  • 2
  • #
    playstation
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    pcmasterrace
  • #
    technologia
piker
piker 17.05.2026, 08:29:27 via Wykop
  • 1
Dla mnie hitem jest to, że przechodząc z rąk do rąk marka w tej chwili jest w posiadaniu... Microsoftu, który ją nabył wraz z Activision. Jak można było sobie dać odebrać maskotkę systemu to chyba tylko w Sony wiedzą. ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
16.05.2026, 14:09:43
  • 0
Do czego Amerykanie mają tyle tych kabli? Prąd, internet, oddzielne kable dla telefonu i TV?

#elektryka #internet #usa #pytaniedoeksperta #it #informatyka
#pytanie
nieznamniepamietam - Do czego Amerykanie mają tyle tych kabli? Prąd, internet, oddzie...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-16 160509

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 17.05.2026, 08:26:41 via Wykop
  • 1
@nieznamniepamietam: Masz na pewno trzy przewody do prądu (bo oni wbrew pozorom tam mają 240V, a nie 120V - 120V jest do urządzeń niskoenergetycznych i powstaje z odczepu uzwojenia wtórnego transformatora), standardem w Stanach wciąż jest telefonia stacjonarna i kablówka nawet na suburbiach (gdzie u nas kablówka poza blokami to rzadkość). Często do tego dochodzi światłowód, bo zamiast zmienić kablówkę na światło to oni dokładają światło równolegle. Ale to i
  • Odpowiedz

442

Nowy exploit omija BitLockera bez hasła. Katastrofa dla Windows 11

Nowy exploit omija BitLockera bez hasła. Katastrofa dla Windows 11

YellowKey może stać się jedną z najgłośniejszych luk bezpieczeństwa związanych z Windows 11 w ostatnich latach. Umożliwia otwarcie dysków zabezpieczonych BitLockerem przy użyciu zwykłego pendrivea i kilku plików zapisanych w ukrytym katalogu systemowym.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 14.05.2026, 10:57:36
  • 94
  • #
    windows
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
piker
piker 14.05.2026, 22:38:52 via Wykop
  • 8
W przypadku Linuxa bym zrozumiał że kod można trzepać bo jest otwarty.

Ale tu Co? Jakoś nie chce mi się wierzyć że biblioteki ktoś dekodował wstecznie.


@dziki-wienczyslaw: No właśnie problem w tym, że taka logika jest całkowicie błędna - każde oprogramowanie można przecież zdekompilować, to nie jest jakoś szczególnie trudne. Rzecz w tym, że w trakcie kompilacji tracone są wszystkie nazwy zmiennych i syntetyczne cukry przez co taki kod staje
piker
piker 17.05.2026, 08:06:33 via Wykop
  • 0
To się obfuskacja nazywa.


@dziki-wienczyslaw: Nie obfuskuje się kodu który będzie kompilowany do kodu maszynowego - kompilator przecież i tak musi się ograniczyć do instrukcji właściwych dla danej architektury (typu zmiana ifów-elsów na bloki instrukcji warunkowych) więc całe to zaczernienie zniknie. Obfuskuje się kod który będzie widoczny dla użytkownika końcowego, czyli wszelkiej maści języki skryptowe głównie.

Kod po deasemblacji to logicznie poprawny z tym co napisał programista odpowiednik, ale w najprostszej możliwej
Nupharizar
Nupharizar
13.05.2026, 07:36:02
  • 487
2013 vs teraz*.

Uchwała krajobrazowa to najlepsze co spotkało Kraków.

*

Nupharizar - 2013 vs teraz*.

Uchwała krajobrazowa to najlepsze co spotkało Kraków.

...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-13 091918

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 13.05.2026, 08:58:44 via Wykop
  • 3
@Nupharizar: Tylko na obrazku widzimy grubszą rewitalizację tej ulicy, a nie same zdjęte reklamy. I nawet pogoda lepsza na tym bez reklam. Jak w katalogu dewelopera. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

534

Prawie zabici piesi!

Prawie zabici piesi!

Zachować szczególną ostrożność przed przejściem i zwolnić? A przyspieszę sobie z 40 do 65 km/h (licznikowo 70) przed przejściem dla pieszych oznaczonym neonowymi znakami z dodatkową agatką i wyprzedzę pojazd zasłaniający wejście na przejście. Winę zwalę na przepisy i resztę świata.

jutubowy_kot
z
youtube.com
dodany: 12.05.2026, 08:36:20
  • 229
  • #
    polscykierowcy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    jedzbezpiecznie
  • #
    kierowcy
piker
piker 12.05.2026, 21:06:14 via Wykop
  • -1
no nie ma złotego środka na to


@tomasz-aleksander-barania: No jak to nie? Jakoś w innych krajach UE sobie z tym poradzili. W Niemczech nie spotkasz przejścia dla pieszych (Fußgängerüberweg) przy więcej niż jednym kierunku ruchu bez sygnalizacji świetlnej. Jeżeli będzie bez to wtedy jest to Fußgängerfurt (przepust to chyba w Polsce nazywamy?) i wtedy to pieszy musi ustąpić pierwszeństwa, co jest zresztą logiczne, bo drogi o więcej niż jednym pasie
piker
piker 13.05.2026, 08:54:37 via Wykop
  • 0
W Niemczech też nikt by nie wybudował drogi 2+2 przez środek osiedla odkładając sygnalizację na późnej. A często by przez środek prowadził 1+1 i między osiedlami 2+2 z małą naturalną ilością tras pieszych


@Massad: W Niemczech nikt by nie wybudował drogi 2+2 z przejściem dla pieszych odkładając sygnalizację na później bo byłoby to niezgodne z ich prawem. Same 2+2 - i to nawet przez środek osiedla - są tam równie
vulcanitu
vulcanitu
05.05.2026, 17:46:26
  • 180
Takie mam aktualnie gierki nakupione widzowie
vulcanitu - Takie mam aktualnie gierki nakupione widzowie

źródło: 1000007010

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piker
piker 06.05.2026, 08:11:56 via Wykop
  • 1
@vulcanitu: Szeroki wachlarz gatunkowy u kolegi widzę. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz

1820

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome pobiera na komputery użytkowników model Gemini Nano o rozmiarze 4 GB bez ich zgody bez opcji włączenia, bez opcji wyłączenia, bez pytania o pozwolenie.

KingaM
z
thatprivacyguy.com
dodany: 05.05.2026, 16:49:22
  • 273
  • #
    komputery
  • #
    chrome
  • #
    informatyka
  • #
    google
  • #
    sztucznainteligencja
piker
piker 06.05.2026, 08:09:45 via Wykop
  • 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >
  • No elo.
  • Gdańsk

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.12.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.12.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.10.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking