Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
engineer

engineer

Dołączył 17 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 62650
  • Znaleziska 51010
  • Mikroblog 11640
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 77

597

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Gdyby ktoś nie wiedział skąd sie biorą takie kwoty u medyków i skąd ta cała patologia. Oryginał podlinkowany niżej.

enterprize
z
streamable.com
dodany: przedwczoraj, 15:39:50
  • 110
  • #
    lekarz54k
  • #
    zarobki
  • #
    heheszki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    patologiazmiasta
engineer
engineer 17 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 31
To doskonale pokazuje sedno problemu.
Jak zwykle gawiedź się skupiła na ostatnim elemencie łańcuszka, czyli lekarzach, którzy po prostu korzystają ze stworzonego przez polityków, bez pomyślunku, patologicznego systemu. Niech pierwszy rzuci kamień, który by tego nie robił!
Władza umyślnie skupia hejt na lekarzach, bo nie ma odwagi i pomysłu jak zmienić ten system. Dzięki temu kupuje sobie czas, a wy się ekscytujecie jak ktoś zarabia miliony.

Czy nowa władza uzdrowiła system jak za pociągnięciem magicznej
  • 25
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

engineer
engineer 16 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 3
@vostok: O liczbie miejsc rezydenckich decyduje Ministerstwo Zdrowia.
engineer
engineer 16 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 7
@Ociec2: Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Jest nagonka, bo garstka manipuluje i wykorzystuje system, to trzeba nienawidzić wszystkich. A ministrzy mają to w dupie, będą dalej wam cuda wianki obiecywać. A wyborca uwierzy i już smaruje dupsko.
engineer
engineer 13 godz. i 12 min temu via Wykop
  • -1
@vostok: Jakoś za PiS można było zwiększać limity, ale teraz nagle się nie da. Przypadek?
engineer
engineer 13 godz. i 10 min temu via Wykop
  • -1
@mirekwirek: @wrth: to sobie sprawdź ile jest takich osób w oficjalnych statystykach. Ja wiem, że jesteś silniczkiem, spolaryzowanym przez tv, ale idź po rozum do głowy i nie szczuj na bogu ducha winnych ludzi tylko dlatego, że jakiś odsetek jest pazerny. W społeczeństwie też są przestępcy, ale jakoś nie przestajemy sobie ufać.
engineer
engineer 5 godz. temu via Android
  • 0
@giebe-bignick: żeś się naprodukował, a przekazujesz zero treści.
Swojej mamie, a także sobie, powiedz żebyście przestali w koło głosować na te same gęby. Tylko idiota ciągle robi to samo i oczekuje innych rezultatów.
Atakując teraz lekarzy to równie dobrze możesz atakować producentów pił łańcuchowych, że ktoś nimi wycina puszczę amazońską.
engineer
engineer 4 godz. i 56 min temu via Android
  • 0
@mirekwirek: wy naprawdę jesteście ograniczeni.
Ktoś zaprojektował system w taki właśnie sposób, żeby tak działał, a teraz atakujecie ludzi, że w nim w ten sposób działają, a jednocześnie nie widzicie winy u swoich mocodawców partyjnych.
Jprd, jak to możliwe?
To tak jak twierdzenie, że optymalizacja podatkowa to oszustwo, kiedy system jawnie jest stworzony, żeby ją robić. Problem w tym, że jak ktoś nie potrafi się wybić ponad jakiś poziom, to
engineer
engineer 4 godz. i 55 min temu via Android
  • 0
@text: kto decyduje o liczbie rezydentów? Lekarze czy ministerstwo zdrowia?
engineer
engineer 4 godz. i 53 min temu via Android
  • 0
@Par-excellence: ilu znasz lekarzy? Ja nim nie jestem ale znam blisko ze 20. Każdy mówi głośno o patologii systemu, każdy czuje jego braki i wypaczenia, ale tych głosów nikt nie słyszy, bo tego się nie sprzeda publice, która musi mieć coś do grillowania, kiedy rząd nie potrafi nic zrobić.

1477

Czarne chmury nad lekarzem

Czarne chmury nad lekarzem

W poniedziałek złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu opuszczenia dyżuru - powiedział rzecznik NIL (Naczelna Izba Lekarska). Pora się wziąć za oszustów...

konkarne
z
money.pl
dodany: 15.06.2026, 07:56:50
  • 172
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    pieniadze
engineer
engineer 15.06.2026, 10:26:52 via Wykop
  • 63
@tomasz-aleksander-barania: Nic z nim nie zrobią. Ma legitymację partyjną.
engineer
engineer 17 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 0
@Thorand: wiernych się ukrywa, nie pozbywa.

610

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 12.06.2026, 16:20:04
  • 230
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
engineer
engineer 12.06.2026, 19:52:20 via Wykop
  • 2
@ly000: przynajmniej artystom na emeryturę dadzą.

4662

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 546
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
engineer
engineer 10.06.2026, 17:06:11 via Wykop
  • 1
@Washi: Ja się powtórzę, bo taka sama sytuacja była za poprzednich rządów PO. Sięgnijcie pamięcią i do archiwów jaka wtedy była sytuacja służby zdrowia, kto faktycznie dążył do prywatyzacji szpitali i jakie było zadłużenie.
PiS jaki był, taki był, ale akurat oddłużano szpitale, limity lekarskie zwiększali i jakoś pieniędzy w NFZ nie brakowało tak jak teraz.
Ciekawe dlaczego i kto czyje interesy chroni?

398

Obcokrajowcy "podrywali" 11-letnie dziewczynki pod lodziarnią w Kaliszu

Obcokrajowcy "podrywali" 11-letnie dziewczynki pod lodziarnią w Kaliszu

Portal Fakty Kaliskie poinformował o szokującej sytuacji przy jednej z miejscowych lodziarni w centrum miasta. Kilku obcokrajowców obserwowało grupę dzieci i zagadywało je, m.in. mówiąc, że że szukają kochanek za pieniądze.

nasz_czas
z
faktykaliskie.info
dodany: 08.06.2026, 21:53:48
  • 87
  • #
    kalisz
  • #
    imigranci
  • #
    afera
  • #
    pedofilia
  • #
    wielkopolska
  • #
    4konserwy
engineer
engineer 09.06.2026, 06:50:58 via Wykop
  • 2
@FrozenShade: na początku XXI wieku tak działali. Znam bardzo dobrze policjanta na emeryturze i opowiadał, że jak dostawali ponawiające się zgłoszenia, np o p-----c w rodzinie, to jak jechali na interwencję, to najpierw spuszczali wpierdziel typowi, a później przyjmowali zgłoszenie.

347

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Sprawa CO2 i to twierdzenie, że człowiek wpływa na zmiany klimatu to są twierdzenia () przez naukę sfalsyfikowane, to znaczy udowodniono, że są nieprawdziwe.

lifapek
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 06:19:15
  • 302
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprwakow
  • #
    chlopskirozum
  • #
    wtf
  • #
    ekologia
  • #
    polityka
engineer
engineer 07.06.2026, 13:57:07 via Wykop
  • 0
@lifapek: fakty są takie, że zależy kogo słuchasz, to taką prawdę ci powie. Zapomniałeś co mówił Al Gore? Politykę klimatyczną stworzyli właśnie tacy ludzie jak on. Jeśli ktoś decyduje się im ufać, no to generalnie gratulacje.
I, nie twierdzę tutaj, że zmiany nie zachodzą, stawiam jednak znak zapytania nad ich pochodzeniem i realnymi konsekwencjami. Nie rozumiem też kierunku w jaki zmierza Europa, bo on już dawno wyrwał się z pod
engineer
engineer 07.06.2026, 14:27:00 via Wykop
  • 1
@fervi: Uniezależnienia się w jaki sposób?
W taki, że wszystkie panele, baterie i turbiny są produkowane w Chinach, przez chińczyków lub z chińskich zasobów metali ziem rzadkich?
Czy może uzależnienia się od atomu, kiedy w Europie nie wydobywa się pierwiastków promieniotwórczych?
Bo zgodnie z moją wiedzą, to uniezależnienia polega na tym, że coś czego potrzebujesz masz na miejscu i nikt nie jest w stanie dyktować ci warunków handlowych, ani przerwać
engineer
engineer 08.06.2026, 05:16:28 via Wykop
  • 0
@Atomowy_Kurier: nie musisz mi tłumaczyć zasad działania, ja nie do tego dążę.
Piszę tylko, że nie ma uniezależnienia, jeśli surowca nie ma na miejscu i można go wydobywać w sytuacji dowolnej presji z zewnątrz.

434

ASML - holenderska firma na której maszynach opiera się cały współczesny świat

ASML - holenderska firma na której maszynach opiera się cały współczesny świat

Holenderska firma ASML dominuje globalny rynek zaawansowanych systemów litograficznych, w tym posiada praktyczny monopol (ok. 100%) w technologii EUV wykorzystywanej do produkcji najnowocześniejszych chipów.

framugabezdrzwi
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.06.2026, 17:51:03
  • 154
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    nauka
  • #
    geopolityka
engineer
engineer 05.06.2026, 08:17:13 via Android
  • -1
@Jan12221: ale procesory od chińczyków z Tajwanu są już ok? Czy ich też nie lubimy?
engineer
engineer 05.06.2026, 10:26:58 via Wykop
  • 3
@Jan12221: tylko, że o tym to można było myśleć 20-30 lat temu, a nie teraz. Jest za późno. I problem jak zwykle jest źle identyfikowany. Jeśli teraz zrezygnujemy z chińskich produktów, które najczęściej są lepsze i tańsze, to zwyczajnie zaczniemy się sami zapóźniać.
Niestety, nie będziemy mieć szansy w rywalizacji, kiedy nasi możnowładcy jedyne o czym myślą to dodatkowe regulacje, ograniczenia i obciążenia fiskalne.
Naszym problem nie są chińskie produkty,

1558

50 mln złotych na realizację projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

50 mln złotych na realizację projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

Chwali się minister Marta Cienkowska na X :) 50 mln zł z @EEANorwayGrants i budżetu państwa trafi na realizację III edycji projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Makavlani
z
x.com
dodany: 03.06.2026, 16:09:35
  • 177
  • #
    polityka
  • #
    zydzi
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
engineer
engineer 03.06.2026, 18:31:02 via Android
  • 1
@debiec: spokojnie, elektorat już jest skutecznie zaszczuty i skupiony na pielęgnacji swojej nienawiści do lekarzy. Nie mają czasu na takie drobne pierdy rozdawane to tu, to tam.

219

Leśny kanał - jak to działa i czy da się z tego żyć?

Leśny kanał - jak to działa i czy da się z tego żyć?

Ten materiał to gotowe szkolenie by zrobić taki kanał jak mój : ) Mówię tu o wszystkim, od sprzętu, przez maskowanie, teren, ambony, czatownie, prąd w terenie, przez edycję, programy, magazyn danych, wreszcie do finansowania. Żebyście wiedzieli czy/jak to się spina

ph_on_tour
z
youtube.com
dodany: 01.06.2026, 13:51:22
  • 34
  • #
    horzelaopowiada
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • #
    las
  • #
    polskiyoutube
engineer
engineer 02.06.2026, 08:32:09 via Android
  • 3
TLDR... to da się żyć?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Barte_q
Barte_q
Barte_q
29.05.2026, 16:06:00
  • 378
Radek ładnie podsumował batyra

https://x.com/i/status/2060360466824610056

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
Barte_q - Radek ładnie podsumował batyra

https://x.com/i/status/2060360466824610056
...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

engineer
engineer 29.05.2026, 20:52:44 via Android
  • 1
@Barte_q: generalnie, można się nie lubić, można konkurować i skakać sobie do gardeł, ale o strasznej słabości naszej klasy politycznej świadczy, że z brudami musimy wyłazić na zewnątrz.
Jeszcze gorzej wyglądają tego rodzaju Insynuacje skierowane do kogoś kogo popała połowa wyborców.
Przykre jest też, że elektorat ma już tak sprane mózgi, że nawet na moment nie potrafi dostrzec jak tego rodzaju komentarze szkodzą całemu krajowi.
  • Odpowiedz
engineer
engineer 30.05.2026, 09:58:45 via Android
  • 0
@Sceptyk_bez_zdania: słabością jest bieganie na skargę i brak umiejętności rozmowy.
  • Odpowiedz

276

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 05:14:53
  • 49
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    wydarzenia
engineer
engineer 29.05.2026, 08:57:19 via Wykop
  • 0
@Pokaczu: nie zapominajmy o emeryturach dla tancerzy. W końcu oni pracują ciężej niż budowlańcy.
Qurvinox
Qurvinox
28.05.2026, 03:37:47
  • 102
Jak mogę zutylizować a-----l?
Mam w mieszkaniu ze 30litrów różnych w----y, wódek, win itp itd, które się uzbierało przez kilka lat z prezentów, a tego nie pije
Wylać raczej takiej ilości do kanalizacji nie można, więc do jakiś baniaków i na pszok?
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

engineer
engineer 28.05.2026, 08:41:05 via Android
  • 1
@Qurvinox: biorę ślub za miesiąc, może mi się przydać :]
  • Odpowiedz

620

Piotrków. Szpital Kopernika ujawnia dane o zarobkach lekarzy

Piotrków. Szpital Kopernika ujawnia dane o zarobkach lekarzy

Ponad 69 milionów złotych kosztowały w 2025 roku wynagrodzenia lekarzy pracujących w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dane udostępniono na wniosek Gazety Trybunalskiej.

marbar4241
z
gazetatrybunalska.info
dodany: 25.05.2026, 16:46:27
  • 151
  • #
    gazetatrybunalska
  • #
    piotrkow
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobek
  • #
    wynagrodzenie
engineer
engineer 26.05.2026, 06:37:30 via Wykop
  • 0
@rawor: "Z odpowiedzi przekazanej redakcji wynika, że całkowity budżet placówki w 2025 roku wyniósł 248 128 717,63 zł. Same wynagrodzenia lekarzy pochłonęły 69 117 737,72 zł, co stanowiło 27,86 procent całego budżetu szpitala."

To jest kluczowa informacja, bo pokazuje czarno na białym manipulacje, że pensje kadry medycznej pochłaniają 80% budżetów, kiedy tak nie jest.
To ewidentny przykład, że nieudolny rząd, który nie chce dotknąć gorącego kartofla, znalazł sobie kozłów ofiarnych
engineer
engineer 26.05.2026, 07:08:13 via Wykop
  • -1
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Generalnie wiesz, że kliknięcie w artykuł i zapoznanie się z treścią jest dostępne dla każdego, kto planuje się wypowiedzieć? ;)

"W tej kwocie:
– 12 783 159,95 zł stanowiły wynagrodzenia lekarzy zatrudnionych na etatach wraz z ZUS,
– 56 334 577,77 zł pochłonęły kontrakty
engineer
engineer 26.05.2026, 10:46:47 via Wykop
  • 1
@hurin: Ignorancja to siła.
Po co myśleć samodzielnie, skoro media już ukuły jedyną prawdę.

414

Rafał Mekler on X: "Czyli jednak chodzi o adopcje dzieci..."

Śmiszek stwierdza, ze adopcja dzieci przez pary homo jest jak najbardziej naturalna. Dasz palec, wezma cala reke.

JestemTuByDrwicZLewakow
z
x.com
dodany: 20.05.2026, 11:09:03
  • 54
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
  • #
    antyneuropa
  • #
    adopcja
  • #
    polityka
engineer
engineer 21.05.2026, 05:35:36 via Wykop
  • 6
@PolakRodakAfrykaner: Najzabawniejsze jest, że adopcja dla par heteroseksualnych to wcale nie jest prosta sprawa. Może wystarczyłoby, żeby najpierw przyjrzeli się i poprawili obecne procesy adopcyjne, a dopiero później myśleli o tak radykalnych zmianach. Bo znając naszych możnowładców, to homoseksualiści będą mieć ułatwienia i pierwszeństwo adopcyjne. Ciekawe tak w ogóle, czy ktoś będzie pytać tych dzieci czy chcą mieć dwóch tatusiów, czy jednak preferują klasyczną rodzinę?

291

BBC: Dziesiątki tysięcy ludzi przybywają do Londynu na rywalizujące protesty

BBC: Dziesiątki tysięcy ludzi przybywają do Londynu na rywalizujące protesty

Zgromadzeni prezentowali szeroki wachlarz poglądów od osób domagających się odejścia obecnego rządu po tych, którzy uważają, że biali ludzie, a zwłaszcza biała klasa pracująca, są dziś w Wielkiej Brytanii dyskryminowani.

Zbychu222
z
bbc.com
dodany: 16.05.2026, 16:54:00
  • 26
  • #
    polityka
  • #
    swiat
  • #
    uk
  • #
    ciekawostki
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
engineer
engineer 17.05.2026, 08:52:56 via Android
  • 52
Lewica i socjalizm kończą jak zwykle, rozpieprzeniem całego kraju i skłóceniem społeczeństwa, ale przecież następnym razem na pewno się uda! Xd
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

944

Polacy mówią wprost: służba zdrowia się sypie. Wyniki sondażu szokują

Polacy mówią wprost: służba zdrowia się sypie. Wyniki sondażu szokują

Polacy coraz gorzej oceniają stan krajowej opieki medycznej. Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje pogłębiające się niezadowolenie.

dwaplusdwatocztery
z
polskieradio24.pl
dodany: 16.05.2026, 10:58:40
  • 163
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    podatki
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
engineer
engineer 16.05.2026, 15:15:36 via Android
  • 63
@debiec: przypomnij sobie stan służby zdrowia za poprzedniego Tuska. Mamy sytuację kopiuj wklej. PO to jedyna partia, która realnie działa na rzeczy faktycznej prywatyzacji opieki zdrowotnej w Polsce.

481

Dyplom MBA, 30 lat doświadczenia, wysłane 200 CV i cisza. Dramat pokolenia 50+

Dyplom MBA, 30 lat doświadczenia, wysłane 200 CV i cisza. Dramat pokolenia 50+

Rynek pracy starzeje się szybciej, niż wielu pracodawców chce to dostrzec. Choć osoby 50+ już dziś stanowią nawet jedną trzecią aktywnych zawodowo Polaków, wielu z nich mimo doświadczenia i kompetencji zderza się z milczeniem po wysłaniu CV.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 15.05.2026, 14:37:30
  • 263
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    wykop50plus
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    spoleczenstwo
engineer
engineer 16.05.2026, 08:16:36 via Android
  • -9
@Y3ll0w69: wiem, że Twój wpis jest żartobliwy, ale z perspektywy osoby prowadzącej kolejny raz rekrutację, stwierdzam, że największy problem jest taki, że ludzie nie czytają treści ogłoszenia i mają nierealistyczne oczekiwania.

Zgłaszają się osoby młode, bez doświadczenia, z nierealistycznymi wymaganiami albo osoby starsze z nieodpowiednim doświadczeniem, które z natury muszą mieć wyższe oczekiwania.
engineer
engineer 16.05.2026, 10:03:36 via Wykop
  • -4
@Zarbo: @Y3ll0w69:
a gdzie ja to napisałem?

Chodzi o to, że jak ktoś jest młody i nie ma doświadczenia, to powinien rozumieć, że musi mieć stonowane oczekiwania. Nikt im nie da kokosów, skoro przez rok nie generują zysku, tylko się uczą. A większość kandydatów, z zerowym doświadczeniem, od razu życzy sobie praktycznie średnią krajową na start.

Z kolei z osobą starszą są te problemy, że z uwagi na więcej zobowiązań jakie
engineer
engineer 16.05.2026, 10:44:21 via Android
  • -1
@Rycho2803: kontrola jakości w przemyśle i inne usługi inżynierskie, głównie związane z inżynierią mechaniczną. Dodatkowo systemy i technologie wspierające realizację przemysłu 4.0 i 5.0

1078

Zmiany w śmieciach: rachunki znów będą wyższe

Zmiany w śmieciach: rachunki znów będą wyższe

Rząd znów bierze się za regulację polityki śmieciowej. Po wprowadzeniu systemu kaucyjnego, którego funkcjonowanie budzi wiele kontrowersji wśród Polaków, teraz zmiana ma dotyczyć zwiększenia odpowiedzialności producentów za opakowania towarów, które produkują. Zmiany mogą spowodować, że Polacy znów

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 06.05.2026, 09:14:11
  • 128
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
engineer
engineer 06.05.2026, 10:30:44 via Wykop
  • 127
Polecam w kolejnych wyborach znowu zagłosować na POPiS albo PSL albo Lewicę albo na każdy inny "nowo-twór", który ma zagospodarować niezdecydowanych. Wtedy na pewno będzie lepiej i na pewno oni zmienią te wszystkie złe decyzje, które dokładają nam po kamyczku na nasze zbolałe plecy ;)
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

engineer
engineer 06.05.2026, 10:39:19 via Wykop
  • 29
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: nikt ci nie da tyle, co obieca ci POPiSowiec ;)
engineer
engineer 06.05.2026, 11:00:01 via Wykop
  • 4
@niewiempoco: jak nie widzisz alternatyw, to już jesteś niewolnikiem i twoje krzyki niczego nie zmienią.

390

Samochód wjechał w tłum ludzi w Niemczech

Samochód wjechał w tłum ludzi w Niemczech

W centrum Lipska, we wschodniej części Niemiec, niezidentyfikowany kierowca wjechał samochodem w dużą grupę ludzi. Rannych jest kilka osób, dwie nie żyją. A potem dziwne, że wyniki populistów lecą w kosmos..

dict
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 04.05.2026, 15:56:32
  • 122
  • #
    niemcy
  • #
    zamach
  • #
    terroryzm
  • #
    ubogaceniekulturowe
  • #
    wypadek
engineer
engineer 05.05.2026, 06:16:34 via Wykop
  • 11
@dict: typie, chyba sam musisz sprawdzić definicję populizmu.
Pokaż mi partię z ostatnich 20-30 lat, która spełniała obietnice wyborcze?
Zapomniałeś już jak wspaniała ministra zdrowia miała odjąć magiczną różdżką wszystkie problemy służby zdrowia?
Jak nie rządzą nami populiści, to nie wiem kto. Jednak, bardzo wygodnie jest odwracać kota ogonem, żeby tylko nie wypchnąć dziadów od koryta...

1084

W przyszłym roku nie wejdziemy na strony www bez potwierdzenia tożsamości

Komisja Europejska robi speedruna z regulacji dot. wchodzenia na strony internetowe z potwierdzeniem tożsamości. W szybkim głosowaniu zadecydowano że ma to obowiązywać maksymalnie do grudnia 2026.

fiaslnfilrangve
z
digital-strategy.ec.europa.eu
dodany: 01.05.2026, 10:00:41
  • 426
  • #
    europa
  • #
    prywatnosc
  • #
    polityka
engineer
engineer 01.05.2026, 14:37:04 via Android
  • 48
@guilmonn: idź kochać swój kołchoz niewolniku.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >
  • Udaję głupka próbując obrać ze skórki bańkę mydlaną.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.10.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 25.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.07.2014

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking