Zysk Volkswagen Group spadł w 2025 roku o prawie połowę w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma do 2030 roku zamierza zwolnić 50 tys. pracowników w Niemczech. Według władz, Volkswagen ucierpiał z powodu amerykańskich ceł, silnej konkurencji ze strony Chin i wysokich kosztów restrukturyzacji (...)
@sebnysa : Tak jak kolega "editores" pisze. Co z tego że sprzedajesz tyle samo skoro zarabiasz coraz mniej albo wcale? To że zwalniają to najlepszy sygnał że jest problem. Na plus że nie patrzą krótkowzrocznie i działają już teraz. Zysku nie ma i to jest ta ważna informacja. Mówienie że sprzedaż taka sama więc wszystko OK i chiny nic tu nie mają do gadania to bardzo powierzchowne podejście.
News ze świata. Grupa VW zmaga się z poważnymi trudnościami finansowymi. Oliver Blume prezes firmy poinformował menedżerów wszystkich marek o nadchodzącym, drastycznym programie oszczędnościowym. Agencja S&P obniżyła perspektywę dla Volkswagena do negatywnej.
W covidzie i po nim w kółko słyszeliśmy bajki, jakie to koncerny mają straszne koszty i samochody muszą tyle kosztować. Dziś ceny europejskich i japońskich aut drastycznie spadają, ale nie z dobrego serduszka koncernów, lecz... Jak w tytule.
@STEFAN_n00b: Posunę się do stwierdzenia, że wycena na giełdzie i dywidendy średnio mają się do bieżącej kondycji operacyjnej firmy.
Co do tej 'bonusowej dywidendy' 19 Euro, o której wspominasz – pamiętajmy, że ona pochodziła z IPO Porsche. VW musiał sprzedać część swoich najlepszych rodowych sreber, żeby wypłacić ten bonus. To nie był zysk ze sprzedaży aut, tylko wyprzedaż majątku. To spora
@ossprime: Cześć, robisz dobrą robotę, czasami ręce opadają jak się kolejny raz czyta te same banialuki o tanim węglu. Tak super tani że dopłacamy 10 mld zł rocznie żeby w ogóle to jakoś zipało. Kopiemy coraz głębiej, coraz większe ciśnienie, coraz większe ryzyko. To będzie drogie bo musi być drogie i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie
Dostępny psychiatra dziecięcy to na tą chwilę obecną biały kruk. Wyłączone kalendarze, nie przyjmują nawet zapisów na listy rezerwowe. Często wyłączony telefon, albo już nie pracują w placówce bo poszli na swoje. Wszelkie polecenia to ślepy zaułek, wszyscy niedostępni, nawet nie odpowiadają na maile czy
Na łamach „Cell Reports Medicine” opublikowane wyniki ważnej analizy przedstawiającej przyczyny, dla których aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko rozwoju choroby nowotworowej. Wniosek: Aktywność fizyczna trwająca ok. 2–8 godzin tygodniowo działa jak „odmładzanie układu immunologicznego”: wycisza przewlekły stan zapalny związany ze starzeniem i przez to realnie zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów (zwłaszcza zależnymi od przewlekłego stanu zapalnego) oraz zgonu z powodu raka. #medycyna #zdrowie #bieganie
Przez lata słyszeliśmy, że Teflon jest bezpieczny, a DuPont i 3M dbają o ludzi. Wewnętrzne dokumenty pokazują jednak zupełnie inny obraz. PFAS wieczne chemikalia, które miały być cudownym wynalazkiem. W rzeczywistości doprowadziły do globalnego skażenia.
@BigSW: robię regularnie na 2 patelnie jednocześnie, jedna nierdzewna druga z powłoką teflonową na obydwie daję dosłownie kroplę oleju, i rozcieram ręcznikiem papierowym nic nie przywiera w obydwu przypadkach ta ze stali nierdzewnej ma tą zaletę że równomiernie przygrzewa naleśnika na całej powierzchni i zrobisz na niej 2 naleśniki gdzie na teflonowej dopiero
@Ablamek: w życiu nie robiłem żadnej impregnacji czy sezonowania patelni ze stali nierdzewnej się nie sezonuje w ogóle jest tylko kwestia rozgrzania tuż przed smażeniem
używaj sobie co ci wygodne próbuję jedynie zaakcentować że opinia którą tu wyrażono jest często powielana i funkcjonuje w temacie wiele mitów które są zwyczajnie nieprawdziwe
@szuwarek: coś mi mówi że gdy ona pisze 800000 zł zarobionych pieniędzy to ma na myśli ile zarobiła dla oriflame, a nie dla siebie, coś jak programiści co podają kwotę brutto z faktury jako zarobki :P
@bama-kala: łopaty to waga około 60 ton ten wiatrak przez cały cykl życia wyprodukuje tyle prądu że musiałbyś spalić 800 000 ton węgla (słownie 800 tysięcy ton węgla) porównaj teraz te 2 wartości 60 ton vs 800 000 ton która z nich jest większym problemem?
Jeśli się uzalasz nad sobą i uważasz, że jesteś brzydki przypomnij sobie, że istnieje coś takiego jak Toyota ch-r i już wiesz, że nie może być nic bardziej brzydszego. (⌐͡■͜ʖ͡■) #motywacja #takaprawda #toyota #motoryzacja #samochody
@hyperlink: z tym czołgiem jest coś na rzeczy przyglądałem się poprzedniej wersji parę lat temu, odpadła na starcie z powodu wnętrza właśnie do tego te wysokie klamki w drzwiach z tyłu nie dość że gwarancja że dzieciak nie otworzy sam drzwi aż nie będzie miał z 10 lat to te podcięte tylne okna dokładają że dzieciak za wiele nie zobaczy aż nie podrośnie z tego co widzę w nowej wersji
Oglądałem dom, cena 2mln zł. Pośredniczka z agencji nieruchomości nieśmiale powiedziała mi że prowizja dla niej to tylko 2% dla obu stron. Obu w sensie po 2% każda ze stron XD Czyli kobieta chce 4% z 2mln wychodzi 80tys zł za wystawienie go na olx i oprowadzenie po nim przez 30 min XDDD #nieruchomosci
W oparciu o dokumentację medyczną z prawdziwego świata, publikowaną co tydzień w czasopiśmie New England Journal of Medicine, wykazano, że Microsoft AI Diagnostic Orchestrator (MAI-DxO) prawidłowo diagnozuje do 85% przypadków NEJM, co stanowi wskaźnik czterokrotnie wyższy od wyników lekarzy.
@ThinAspireWine: Dokładnie tak, niektórzy tu piszą o jakichś absolutach typu AI ma robić wszystko i nie będzie żadnych lekarzy i AI sobie nie poradzi. Przecież w ogóle nie o to chodzi, a o odciążenie systemu zdrowia właśnie. Jeżeli AI obsłuży 40-50% trywialnych przypadków i zrobi to z taką samą skutecznością jak lekarz. To źle? Z drugiej strony lekarz obsługując pacjenta i wspierając się AI może pacjenta skuteczniej leczyć. To źle?
polityka to nie prosta droga w której w końcu wybierają naszego i nasi wszystko ogarną i już będzie dobrze 1 krok do przodu, 2 kroki w bok, 1 krok w tył
Pamiętacie pożar fabryki po którym pracodawca nie tylko nie zwolnił pracowników, ale nadal wypłacał im pensje. Sztandarowy produkt jakim są Paluszki Beskidzkie wracają na sklepowe półki, w właściciel dziękuje wszystkim którzy wspierali go w tych trudnych chwilach. A może by tak paluszki na wieczór?
Jak syn ma Minecraft na Switch, a jego kolega ma na tablecie z Androidem, to mogą oni razem będąc w swoich domach pograć online? Jeżeli mogą to podpowie ktoś jak? #gry #minecraft
@JicchakPerec: Działa. Niestety minecraft na switch często zrywa połączenie. Albo nie loguje się do serwera MS. Testowałem z 1-2 lata temu. Może coś się zmieniło od tamtego czasu ale wtedy też na forach czytałem że problem występuje od lat.