Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
arbuz77
arbuz77

arbuz77

Dołączył 11 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5965
  • Znaleziska 2661
  • Mikroblog 3304
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 58
splinter96
splinter96
23.06.2026, 09:58:04
  • 575
no nwm, ciężko ich porównywać, jeden jest prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski a drugi tylko samozwańczym dziennikarzyną
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #kanalzero #stanowski
splinter96 - no nwm, ciężko ich porównywać, jeden jest prezydentem Stanów Zjednoczony...

źródło: 1000030699

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 23.06.2026, 16:35:53 via iOS
  • 0
@splinter96: nie oglądam ani jednego, ani drugiego. Polecam ten stan (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  • Odpowiedz

4083

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 182
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
arbuz77
arbuz77
arbuz77 22.06.2026, 15:23:55 via iOS
  • 1
@bartosz-niedbala: dokładnie, to samo było z ratownictwem wodnym, WOPR miał monopol na wszystko i nowych młodych ratowników łupił na wszystkim. Na najmniejszą pierdołe trzeba było zrobić u nich kurs. Na uprawnienia do założenia kołnierza, na ułożenie poszkodowanego na desce i inne bzdurne rzeczy by tylko wydębić kasę. Nawet nie wiem czy te kursy nie były dodatkowo z terminem ważności. Dobrze że to zaorali i dopuścili do przetargów na zabezpieczenia wodne

485

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Artykuł z 18 czerwca. Będziecie płacić podatki już od pierwszego mieszkania ale za to odwrócono waszą uwagę sprawą zarobków i nagonką na lekarzy.

Anomalocaracid
z
infor.pl
dodany: 20.06.2026, 08:10:55
  • 210
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    medycyna
  • #
    nieruchomosci
  • #
    konowalposting
  • #
    polityka
arbuz77
arbuz77
arbuz77 21.06.2026, 10:04:15 via iOS
  • 0
@Wormditt: nie ważne, temat wałkowany był nie raz, że będzie to podatek wprowadzony po polsku i nikt z tu zebranych nie ma żadnego wpływu na jego funkcjonowanie. Jedyne co taki wykopek może zrobić to dać społeczne przyzwolenie na jego wprowadzenie i tylko tyle. Jak już wprowadzą, ale nie w takiej formie jak oczekiwał to tylko klepiąc w klawiaturę może sobie popłakać

534

Dokładnie 35 lat lat temu Son Goku po raz pierwszy zamienił się w SuperSaiyanina

Dokładnie 35 lat lat temu Son Goku po raz pierwszy zamienił się w SuperSaiyanina

Legenda głosi, że tylko jeden, rodzący się raz na tysiąc lat Saiyanin może osiągnąć stadium tzw. legendarnego Super Saiyanina, tak naprawdę każdy saiyański wojownik trenując ciało i doprowadzając umysł do furii może poddać się transformacji.

real_scoria
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 14:01:49
  • 129
  • #
    rocznicanadzisiaj
  • #
    anime
  • #
    dragonball
  • #
    manga
  • #
    nostalgia
arbuz77
arbuz77
arbuz77 16.06.2026, 09:06:04 via iOS
  • 1
Zajebista rocznica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1202

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Kaznowska ocenia, że obecny model prowadzi do silnej presji finansowej na szpitale. Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów funkcjonowania placówek, a dyrektorzy szpitali mierzą się z kolejnymi żądaniami podwyżek, szczególnie przed lipcowymi wzrostami płac.

ocynkowanyodpornynahejt
z
biznes.interia.pl
dodany: 15.06.2026, 12:10:16
  • 114
  • #
    szpital
  • #
    wynagrodzenie
  • #
    pieniadze
arbuz77
arbuz77
arbuz77 15.06.2026, 19:42:27 via iOS
  • 0
@kamillus: też jestem zdania że nikt nie wyjedzie, bo Niemiec nie pozwoli by polski burżuj przyjmował w dwóch miejscach jednocześnie albo przyjeżdżał do roboty z dwugodzinnym opóźnieniem i urywał się dwie godzinki wcześniej bo pacjentów już nie ma.

328

Wydajność rośnie, ale jakim kosztem. Pracownicy są na granicy wytrzymałości

Wydajność rośnie, ale jakim kosztem. Pracownicy są na granicy wytrzymałości

Polskie firmy nie narzekają dziś przede wszystkim na brak technologii, lecz na brak ludzi i ich przeciążenie pracą. Niedobory kadrowe, wypalenie zawodowe oraz rosnąca rotacja pracowników stały się największymi przeszkodami dla wzrostu produktywności.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 11.06.2026, 05:02:34
  • 103
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
arbuz77
arbuz77
arbuz77 12.06.2026, 07:01:32 via iOS
  • 1
@efceka: trochę obniżyć koszty zatrudnienia a zacząć opodatkowywać wszystkie środki i sposoby zastąpienia ludzi maszynami. Bo teraz stopniowo tak jak mówisz, ludzi zastępuje się maszynami i nie mówię że to jest złe, tylko wtedy korporacje przez mniejsze zatrudnienie kumulują jeszcze większy zysk

670

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Po cichu dokonuje się proces prywatyzacji ochrony zdrowia, ale nie nie poprzez jedną reformę, a przez stopniowe ograniczanie dostępności świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Kolejki są dziś jednym z mechanizmów podtrzymujących funkcjonowanie niedofinansowanego systemu.

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 05.06.2026, 05:48:18
  • 184
  • #
    lekarz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
arbuz77
arbuz77
arbuz77 05.06.2026, 14:05:13 via iOS
  • 9
@ZwanyZorro: ubezpieczenia działają niezmiennie od lat. Biorą cały czas składkę a jak przychodzi do wypłaty to jest usilne szukanie powodu by nie wyplacić
arbuz77
arbuz77
arbuz77 06.06.2026, 06:49:35 via iOS
  • 2
@Nadia_: bo tam w pakietach jest to co najtańsze czy diagnostyka i tylko diagnostyka. Jak coś jest do leczenia to pacjent puka do NFZu bo w pakiecie nie ma. Nigdy nie spotkałem się by ktoś z tych pakietów zoperował sobie wyrostek, leczył cukrzycę czy zoperował złamanie z przemieszczeniem, o leczeniu nowotworów nie wspominając…

509

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Pamiętacie rekordzistę z Krakowa, który zebrał 5 tysięcy butelek i dostał 2400 zł zwrotu, a Minister Klimatu stawiała go za wzór? Według nowej interpretacji Ministerstwa Finansów, mężczyzna popełnił przestępstwo skarbowe, bo od zarobku nie odprowadził 12% PIT. MF twierdzi, że zbieranie butelek z kos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 02.06.2026, 13:18:10
  • 110
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
arbuz77
arbuz77
arbuz77 02.06.2026, 17:06:52 via iOS
  • 23
@mrsev: w sumie to firma trzymająca tą kaucje u siebie na koncie powinna od niezwróconych butelek wykazać zysk i odprowadzić podatek
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
30.05.2026, 10:25:40
  • 1083
To jest k---a hit xD

Psychiatra dzieci i młodzieży 700zł za konsultację. Liczba studentów medycyny 10tys+. Liczba miejsc rezydenckich w 37mln narodzie? 40 rocznie xD
No ja p------e i jak to niby ma się spinać? Tych miejsc to powinno być minimum 200-300

#lekarze #lekarz #zdrowie #nfz #skladki
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 30.05.2026, 12:02:44 via iOS
  • 13
@MazurskiSmak: to niech zwiększą ten limit, w czym problem? Ilu teraz niższe szkolić specjalista 5? To wychodzi że mamy 8 specjalistów w całym kraju
  • Odpowiedz
Gcxdyidsthhhhds
Gcxdyidsthhhhds
22.05.2026, 13:38:36
  • 72
#przegryw Ide jutro na rozmowę o pracę do Kaufland. Na stanowisko sprzedawca kasjer. Ja bym chciał na kasie pracować bo lubię na niej siedzieć. A jak mi zaproponują na wykładanie towaru to ja to wale i zostaje w zakładzie aktywności zawodowej. umyje sie wyczesze włosy i pójdę na tą rozmowę. Pewnie i tak mnie nie przyjmą
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 22.05.2026, 15:00:52 via iOS
  • 1
@Gcxdyidsthhhhds: jestem ciekaw tej rozmowy. Daj zanać jak będziesz już po. Chodzi mi czy będą konkrety czy g---o pytania pań z HR
  • Odpowiedz
arbuz77
arbuz77
arbuz77 24.05.2026, 07:21:18 via iOS
  • 0
@samrtv: nie, jakie godziny pracy, jaka kasa, zakres obowiązków. Bez całej głupiej otoczki
  • Odpowiedz
pionas1337
pionas1337
22.05.2026, 14:21:08
  • 0
#mieszkanie #remont #meble #stolarstwo #stolarz

Robił ktoś meble pod wymiar na ~50m2? Salon/Lazienka/Kuchnia/przedpokoj? Chce wiedzieć na jaki plus minus koszt się szykować
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 24.05.2026, 06:47:38 via iOS
  • 0
@pionas1337: 60 m, stolarz robił mi kuchnię, łazienkę, przedpokój i duże drzwi przesówne by zakryć wnękę pod schodami. Koszt 20 tys z materiałem ale to było jakieś 3 lata temu i cena jak na tamte warunki była atrakcyjna
  • Odpowiedz
paluszki_rybne
paluszki_rybne
24.05.2026, 05:20:29
  • 1092
#krakow #polityka
paluszki_rybne - #krakow #polityka

źródło: IMG_0049

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 24.05.2026, 06:27:26 via iOS
  • 24
@djtartini1: no nie do końca, brak oddania głosu to też wybór danej osoby. Wiem że od małego wpajano nam, że głosowanie to obowiązek obywatelski i inne tego typu górnolotne hasła ale prawda jest taka, że im to na rękę. Ja uważam, że jak nie ma kandydata/partii która by była zgodna z moimi przekonaniami to poprostu się nie idzie i nie podbija frekwencji. Mój głos jest ważny prawda? Więc dlaczego mam
  • Odpowiedz

949

Lekarze biadolą: "Nasze faktury będą latać po sieci"

Lekarze biadolą: "Nasze faktury będą latać po sieci"

Lekarze uderzają w pomysł rządu aby wynagrodzenia lekarzy powiązać z numerem PESEL i prawem wykonywania zawodu.

enterprize
z
fakt.pl
dodany: 21.05.2026, 10:16:25
  • 176
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    zarobki
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
arbuz77
arbuz77
arbuz77 22.05.2026, 08:52:42 via iOS
  • 1
@fervi: u was jest wdażany a reszta już musi na nim działać
global
global
global
22.05.2026, 02:09:58
  • 1085
Ameryka gra na rozbicie UE. Pompują Nawrockiego, bo projekt PiS zdycha. Nawrocki ma być głową nowej pro-amerykańskiej i antyeuropejskiej partii w Polsce. Te całe rady, czy jak to tam zwał, które Nawrocki stworzył w ostatnim czasie, to ma być jego zaplecze polityczne. Resztę uzupełni się spadochroniarzami z pisu.

Warto przypomnieć kto stoi za napływem uchodźców Do Europy w ostatnich 10 latach. To Ameryka odpowiedzialna jest za kryzys migracyjny. To Ameryka odpowiada za
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 22.05.2026, 07:13:55 via iOS
  • 1
@duzy240: @Aldona_Lipska @Placi tak samo nie ma tu strony lewej czy prawej. Sami tak się dzielicie i robicie sztuczne podziały co jest im na rękę. Zawsze jakiś przeciwnik musi być. Teraz podsunęli wam albo tych z lewej albo prawej strony by wewnętrzna wojenka dalej trwała
  • Odpowiedz
arbuz77
arbuz77
arbuz77 21.05.2026, 06:57:20
  • 2
Panowie chce powrócić do epapierosów tylko widzę że sytuacja na rynku porównując do tej z przed 5 lat się mocno zmieniła. Pytania mam w sumie dwa..
Pierwsze to jaki POD jest teraz w miarę ok? Nie musi mieć bajerów. Chat i sieć podpowiada mi Vaporesso XROS Pro 2, duża bateria i na tym mi zależy by nie ładować dwa razy dziennie tylko doczytałem że zdążają się cieknące modele i sam teraz nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77
Autor
22.05.2026, 06:59:20 via iOS
  • 0
@Navyy: w widzę że mam sklep edym u mnie to wezmę coś od nich. Wcześniej miałem Ursa nano i nawet był spoko, tylko bateria mała bo 800mh
  • Odpowiedz

6

Koniec WIBOR w 2036: kredyty przechodzą na POLSTR już w 2027

Koniec WIBOR w 2036: kredyty przechodzą na POLSTR już w 2027

Koniec ery WIBOR! Komisja Nadzoru Finansowego i GPW Benchmark wskazali datę "wyłączenia" wskaźnika. Sprawdź, co stanie się z Twoim kredytem i kiedy nowe umowy przejdą wyłącznie na POLSTR.

erka73
z
trojmiasto.pl
dodany: 21.05.2026, 06:57:15
  • 8
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredyt
  • #
    banki
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredyt2procent
arbuz77
arbuz77
arbuz77 21.05.2026, 07:03:33 via iOS
  • 0
Ciekawe czy też będzie ustalany na podstawie deklaracji na jaką kwotę banki by sobie pożyczały kasę
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

417

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Z badania Rankomat.pl: 45% jest przeciw, 35% nie ma zdania. Nawet zwolennicy najczęściej chcą podatku dopiero od 3. nieruchomości, a 30% woli dopłaty, budownictwo społeczne i ograniczenie funduszy. Najczęstsze obawy to nowe koszty, uderzenie w zwykłych ludzi i przerzucenie podatku na najemców.

Pan_od_Internetu
z
infor.pl
dodany: 14.05.2026, 17:14:24
  • 297
  • #
    nieruchomosci
  • #
    podatki
  • #
    mieszkanie
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
arbuz77
arbuz77
arbuz77 15.05.2026, 05:56:17 via iOS
  • 0
@ostatni_lantianin: g---o prawda, jak już są ankiety, rozmowy to to już machina ruszyła i kataster będzie, ludzie mają g---o do powiedzenia
Hazzy90
Hazzy90
Hazzy90
06.05.2026, 15:24:19
  • 168
#gielda ja tam o wyniki XTB jestem spokojny
Hazzy90 - #gielda ja tam o wyniki XTB jestem spokojny

źródło: 1000039326

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 07.05.2026, 13:24:00 via iOS
  • 0
@mk321: do giełdy mi daleko ale xtb w modzie jest to zadam pytanie, bo nie mogę tego zrozumieć.
Ludzie kupują akcje firm. Ok, tak jak mówisz spadną o 10% to jak je sprzedadzą to są te 10% w plecy. Jak będą je trzymać aż do śmierci to stracą wszystko dopiero jak padnie dana firma albo zniknie z giełdy.
Nie mogę zrozumieć jak ludzie ciągle tracą. Kupują akcje firmy x i
  • Odpowiedz
jabol6000
jabol6000
07.05.2026, 03:52:13
  • 455
#heheszki
jabol6000 - #heheszki

źródło: 1000004221

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arbuz77
arbuz77
arbuz77 07.05.2026, 12:56:12 via iOS
  • 0
@Berkel_88: @dafto @Pomarancza_2310
W takim mieszanym trybie z nockami pracuje już ładnych kilka lat i z moich odczuć wychodzi że to g---o jest. Wszystko zależy jak bardzo na nocce się nabiegasz to później pół dnia prześpisz a pozostałe pół chodzisz jak struty. Jak było lajtowo to jakoś jeszcze ujdzie ale zegar rozregulowany do tego stopnia że zasypiam w okolicach 23-24 czasem później a pobudka o 5 (jak na
  • Odpowiedz

1257

6 godzin na SOR w USA, koszt: 180 tys. zł :)

6 godzin na SOR w USA, koszt: 180 tys. zł :)

Z pozdrowieniami dla fanów prywatyzacji służby zdrowia. Dziewczynę rozbolał brzuch w USA i pojechała na ER. Narobili badań, wykryli infekcję nerek i wysłali rachunek na 49 323 USD :) Na dziś to jakieś 178 799 PLN.

nie_mow_o_mnie_swojemu_mezowi
z
onet.pl
dodany: 30.04.2026, 20:33:35
  • 522
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    us
  • #
    nfz
  • #
    usa
arbuz77
arbuz77
arbuz77 01.05.2026, 03:34:30 via iOS
  • 8
@haohao: pierdu, pierdu u nas będziesz miał Plską Prywatną Służbę Zdrowia czyli zaplacisz tyle samo plus VAT.
Tyle lat a jeszcze się nie nauczyli że wszystkie zmiany albo jak coś jest nowe wprowadzane to priorytet jest zysk i maksymalne dojenie ludzi.
System kaucyjny i planowany kataster są jednymi z najlepszych przykładów..
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.03.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 13.08.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.03.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking