Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Wegrzynski
Wegrzynski

Wegrzynski

Dołączył 9 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7387
  • Znaleziska 1352
  • Mikroblog 6035
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 157
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 10.09.2023, 08:30:00
  • 1
#wentylacja #klimatyzacja #budownictwo Mirki, jak to jest z chłodnicami kanałowymi do central wentylacyjnych i zagrzybianiem się kanałów wentylacyjnych? Mowa o wentylacji mechanicznej i klimatyzacji do domku jednorodzinnego.

Jeden z wykonawców mi zasugerował że jego zdaniem montownie chłodnic nagrzewnic freonowych kanałowych przy wentylacji mechanicznej to pomyłka ponieważ skrapla się tam woda w momencie chłodzenia i powoduje to zarastanie grzybem kanałów wentylacyjnych oraz samej centrali. Czy faktycznie tak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xargo1
Xargo1
Xargo1
11.09.2023, 04:15:56 via Android
  • 0
@Wegrzynski grzyb w centrali pojawia się wtedy, gdy ktoś o to nie dba przez miesiące. Jak zaglądasz regularnie 2 - 3 razy w roku to nic się nie dzieje, nawet w rurach. Ale podłączenie chłodnicy do reku to pomyłka, tam jest przynajmniej 5x za mały przepływ by to efektywnie chłodziło cały dom, a przy tym są problemy z pracą agregatu (za mały odbiór chłodu, sprężarka będzie taktować). Osobna instalacja kanałowa jest
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 05.09.2023, 19:08:42
  • 1
Dlaczego w celu walki z ociepleniem klimatu nie mieszamy dwutlenku węgla z wodą żeby otrzymać wodę gazowaną? Nie dość że emisja CO2 do atmosfery by spadła w praktyce do zera to jeszcze byśmy mieli jako ludzkość pod dostatkiem pysznej wody gazowanej.

#kiciochpyta #ekologia #przemyslenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

onomatopeja_w
onomatopeja_w
05.09.2023, 19:13:38 via Android
  • 0
@Wegrzynski musisz to naukowcom powiedzieć
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 02.09.2023, 12:52:10
  • 1
#programowanie Mirki, jak powinno być zaprojektowane REST API gdy jest wykorzystywane do komunikacji pomiędzy serwisami w ramach jednego systemu -> nie jest wystawiane na świat? Chodzi mi o to jak dużo powinno być end-pointów i jak bardzo zahardkodowane powinny być?

1. Jak mamy obiekt którego poszczególne pola mogą być zmienione (UPDATE) przez różne inne serwisy, to ile powinno być end-pointów, jeden do aktualizowania czy wiele - dla każdego osobnego pola
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

k.....e
k.....e
konto usunięte 02.09.2023, 13:11:04 via Wykop
  • 0
@Wegrzynski:
1. jeden, PATCH lub PUT zależnie od tego jak chcesz robić update
2. osobno np /api/customers i /api/customers/123456

https://stackoverflow.blog/2020/03/02/best-practices-for-rest-api-design/
  • Odpowiedz
E.....o
konto usunięte 02.09.2023, 13:12:16 via Wykop
  • 0
@Wegrzynski: to są osobne rzeczy całkowicie, w rest api definiujesz sobie zasoby i na nich operujesz, a to czy implementacja twojego serwisu dla danego zasobu operuje na jednym obiekcie czy na kilku to inna sprawa. Wiec musisz sam sobie odpowiedziec jak to api sensownie zdefiniowac dla twojego usecasu
  • Odpowiedz

1860

Krótka piłka, szybka akcja i problem z aktywistami rozwiązany.

Krótka piłka, szybka akcja i problem z aktywistami rozwiązany.

W Nevadzie klimatyczni aktywiści próbowali zablokować autostradę. Rangersi w akcji

djsun
z
twitter.com
dodany: 28.08.2023, 07:14:31
  • 261
  • #
    ekoterroryzm
  • #
    nevada
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 28.08.2023, 09:00:38 via Wykop
  • -45
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 21.08.2023, 15:00:15
  • 0
#chemia #przemysl Mirki, znacie może jakąś firmę lub laboratorium które oznaczy mi w próbce ścieków przemysłowych stężenie tiomocznika?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MostlyRenegade
MostlyRenegade
21.08.2023, 18:01:38 via Wykop
  • 0
@Wegrzynski: no ale tych ścieków nie wylewasz chyba do Odry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam fachowcem nie jestem, ale nawet ścieki do oczyszczalni muszą spełniać jakieś wskaźniki, żeby im się proces nie popsuł.
O ściekach przemysłowych też na pewno mają większą wiedzę niż jakaś randomowa uczelnia lub instytut.

A jeśli nie są w stanie zrobić sami takiej analizy, to może mają namiar na kogoś.
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski
Autor
21.08.2023, 21:00:51 via Wykop
  • 0
no ale tych ścieków nie wylewasz chyba do Odry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MostlyRenegade: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 20.08.2023, 09:27:46
  • 0
#oszczedzanie #oszczedzajzwykopem #finanse #finanseosobiste

Mirki, jaką polecacie formę lokaty kapitału gdy zamierzam tą gotówkę wydać w perspektywie kilku miesięcy lub roku?

Przykładowo w przyszłym roku zamierzam zrobić remont dachu, na który mam odłożoną gotówkę - rząd wielkości to kilkadziesiąt tysięcy PLN. Co z nią najlepiej zrobić przez ten czas? Lokata bankowa? Inflacja boli i zmusza do takich przemyśleń ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

robertx
robertx
20.08.2023, 09:29:01 via Wykop
  • 2
@Wegrzynski: Jak taki krótki okres to chyba konto oszczędnościowe będzie najciekawszą opcją, na nowe środki sporo banków daje 8% spokojnie coś znajdziesz no i dostęp do pieniędzy masz w każdej chwili
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
20.08.2023, 09:32:15 via Wykop
  • 1
@Wegrzynski: Dobre konto oszczędnościowe - 6-8%, dostęp do kasy w każdej chwili, odsetki naliczane za każdy dzień więc wcześniejsze użycie oszczędności nie zniszczy ci zysków tak jak zerwanie lokaty.
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 13.08.2023, 14:37:43
  • 0
#elektryka #budownictwo #ogrodnictwo #remontujzwykopem

Mirki, poleci ktoś sklep i producenta sprawdzonego przedłużacza ogrodowego o przekroju 2,5 mm2 bez ściemy? Szukałem na allegro ale tam przy większości piszą że produkt niezgodny z opisem bo jest przekrój 1,5 albo 1 zamiast dwóch, a ja potrzebuję 2,5 mm2.

Chodzi głównie o długość - potrzebuję 40-50 m żeby ogarnąć cały ogród.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Catmmando
Catmmando
13.08.2023, 14:46:02 via Wykop
  • 7
@Wegrzynski: sam kup przewod i zarób gniazdka i wtyk na końcach
  • Odpowiedz
marcho87
marcho87
13.08.2023, 15:17:17 via Android
  • 2
@Wegrzynski sprawdzony i polecam:
https://toya24.pl/product-pol-10000093-PRZEDLUZACZ-40M-PRZEWOD-3X2-5MM2.html
  • Odpowiedz

319

Interwencja. Walczy z samowolą budowlaną. Boi się o bliskich

Interwencja. Walczy z samowolą budowlaną. Boi się o bliskich

Maciej Bienert od roku próbuje powstrzymać samowole budowlane w Cisowie. Na odwet ze strony właścicieli nie czekał długo. Już rok temu pojawiały się akty agresji, teraz się nasiliły. Według mężczyzny do nękania niedawno przyłączyli się również lokalni urzędnicy, którzy po jednym z donosów wtargnęli

janusz_z_czarnolasu
z
polsatnews.pl
dodany: 10.08.2023, 17:37:22
  • 60
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    prawobudowlane
  • #
    budowa
  • #
    samowolabudowlana
  • #
    urzednicy
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 11.08.2023, 07:15:14 via Wykop
  • 2
Kim my się stajemy ? takie na piąteczek do przemyślenia. Oczywiście mam tu na myśli tylko takie "lekkie" wykroczenia. :)


@adam237: Cywilizowanym społeczeństwem, które zaczyna rozumieć że przestrzeganie prawa to konieczność żeby razem jakoś wspólne żyć.

Samowola budowlana gdzie właściciel szkodzi tym innym (budowa na granicy działki, zacienianie, niezgodne z planem kaszaloty bo on biznesmen) czy wykroczenia drogowe na kamerkach (przekroczenia prędkości o 10 km/h się nie zarejestruje w ten
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 11.08.2023, 07:02:00
  • 0
#programowanie #vscode

Czy ktoś może mi pomóc w jaki sposób wyłączyć w VS Code ten durny sposób zaznaczania że zamiast to robić ciągiem to on zaznacza kolumny nie wiem po co? Pierwszy raz coś takiego widzę w edytorze testu, co to za poroniony pomysł? (づ•﹏•)づ
Wegrzynski - #programowanie #vscode

Czy ktoś może mi pomóc w jaki sposób wyłączyć w ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-11 085757

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przecietnyczlowiek
przecietnyczlowiek
przecietnyczlowiek
11.08.2023, 07:11:08 via Wykop
  • 1
@Wegrzynski: normalnie tak się dzieje jeśli masz przytrzymanego scrolla na myszce albo shift + alt, więc może masz ustawioone na odwrót? Można zmodyfikować w opcjach pewnie.
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski
Autor
13.08.2023, 14:39:17 via Wykop
  • 1
@przecietnyczlowiek: @eloar Udało się znaleźć, w menu "Selection" opcja "Colum selection mode" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bardzo istotny tryb zaznaczania. osobiście używam regularnie do zmiany wielu wierszy w identyczny sposób. Przykładowo jak masz w html listę <li class="a"> i masz zmienić klasę, to po prostu przechodzisz w edycję kolumnową i zmieniasz a na b w jednym ruchu.


@eloar: Niby tak, ale ja w
  • Odpowiedz

548

Bój o własny dom. Dzika lokatorka zajęła go na lata

Pokaż treści 18+

Bój o własny dom. Dzika lokatorka zajęła go na lata

- Zawłaszczyli nasz dom i będą siedzieć tyle, ile będą tylko mogli - mówi Witold Kardyka, który od lat nie może pozbyć się z nieruchomości dzikiej lokatorki i jej bliskich. Choć kobieta przestała płacić za wynajem w 2019 roku, właściciele są bezradni.

Kolekcjoner_dusz
z
polsatnews.pl
dodany: 04.08.2023, 16:17:28
  • 119
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    mieszkanie
  • #
    nieruchomosci
  • #
    patologia
  • #
    wydarzenia
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 04.08.2023, 20:45:37 via Wykop
  • 1
W tej chwili są tylko dwie w miarę bezpieczne opcje najmu. Jedna to wynajęcie części mieszkania (formalne, realnie najemca korzysta z całości), wtedy w razie czego można takiego lokatora relatywnie łatwo usunąć. Drugą jest skorzystanie z oferty którejś z firm oferujących adresy po jakimś opuszczonym pegieerze na jakimś zadupiu pośrodku niczego.


@fonderal: Zapomniałeś o trzeciej - najem instytucjonalny, ale on jest tylko dla firm i osób mających JDG.
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 04.08.2023, 20:53:38 via Wykop
  • -1
@fonderal: A gdzie ktoś napisał że ten wątek tylko o osobach fizycznych? :P Poza duża część ludzi na tyle zamożnych że ma mieszkanie na wynajem ma z powodów podatkowych JDG, więc jak najbardziej to ich dotyczy ;)

505

2 godziny drogi do najbliższej porodówki. Dramat przyszłych rodziców...

2 godziny drogi do najbliższej porodówki. Dramat przyszłych rodziców...

Ponad 100 kilometrów i prawie dwie godziny jazdy może dzielić pacjentki z południa Podkarpacia od najbliższej otwartej porodówki. Wszystko dlatego, że jedyny w Bieszczadach oddział ginekologiczno-położniczy może zostać zamknięty z powodu zapaści finansowej szpitala w Lesku. Placówka ma około 70 mili

konto usunięte
z
tvn24.pl
dodany: 31.07.2023, 17:30:33
  • 201
  • #
    bieszczady
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    porod
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 01.08.2023, 10:25:05 via Wykop
  • 4
@Boobees: Czy to tak duże wymaganie żeby jedna porodówka była w zasięgu jednego powiatu albo chociaż 50km/1h jazdy samochodem?

580

Pięciolatka została zagłodzona. "Proces umierania trwał parę miesięcy".

Pokaż treści 18+

Pięciolatka została zagłodzona. "Proces umierania trwał parę miesięcy".

Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasacje rodziców pięcioletniej Elizy, zagłodzonej przez nich na śmierć. Tym samym podtrzymał wyrok sądu apelacyjnego, który skazał mężczyznę i kobietę na kary po 25 lat więzienia. "Dziecko umierało w warunkach bytowych urągających ludzkiej godności...

kasza332
z
tvn24.pl
dodany: 22.07.2023, 04:10:33
  • 116
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 22.07.2023, 20:48:19 via Wykop
  • 3
wspolczuje obroncom ktorzy dostaja takie sprawy. Ciekawe czy mozna rzetelnie podejsc do "obrony" takiej osoby.


@3mortis: Tak, można a nawet jest obowiązek z etyką adwokacką. Prawo do obrony w procesie sądowym to prawo człowieka, a reprezentowanie przez prawnika to prawo realizuje. Nawet jak winę widać jak na dłoni to Twój prawnik powinien Cię bronić przed błędami proceduralnymi, szukać okoliczności łagodzących itd.

772

Niespodziewane zakończenie ataku ponad 20 hien na lwa

Pokaż treści 18+

Niespodziewane zakończenie ataku ponad 20 hien na lwa

Czas trwania: 3:33.

JoeShmoe
z
streamable.com
dodany: 19.07.2023, 17:54:52
  • 145
  • #
    ciekawostki
  • #
    bbc
  • #
    natura
  • #
    zoologia
  • #
    zwierzeta
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 19.07.2023, 21:00:50 via Wykop
  • 3
@Hymenajos Jak widać próbował ale w tym samym czasie reszta hien próbowała odgryźć mu zadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przypominam że siła ścisku hieny jest większa od szczęk lwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

670

Pracownicy ujawnili szokujące przemówienie szefa. Teraz nagranie znika z serwisu

Pracownicy ujawnili szokujące przemówienie szefa. Teraz nagranie znika z serwisu

Opublikowane na portalu YouTube wewnętrzne przemówienie szefa firmy Sii zostało usunięte z serwisu YT z roszczeniami o prawa autorskie. W nagraniu prezes Gregoire Nitot brutalnie atakuje zrzeszonych w związku zawodowym pracowników, nazywając ich radykalnymi marksistami i troublemakerami.

abiandri
z
faktyianalizy.info
dodany: 04.07.2023, 07:30:42
  • 317
  • #
    programowanie
  • #
    pracait
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    ciekawostki
  • #
    afera
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 04.07.2023, 21:07:45 via Wykop
  • -1
Ta sprawa pokazuje dość ciekawe zjawisko.

Bo branża IT jest specyficzna, boryka się z ogromnym niedoborem pracowników i jest zdecydowanie branżą pracownika na wręcz niespotykaną chyba nigdy i nigdzie skalę.

W mało której branży pracownicy mają tak mocną pozycję.


@hellfirehe: Tylko jak mówimy o seniorach devach/devopsach/sieciowcach, w dalszej kolejności testerach.

Inna sprawa - Sii to nie tylko IT, realizują też projekty typowo inżynieryjne - automatyka przemysłowa itd.
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 04.07.2023, 21:03:44
  • 3
#heheszki #allegro #myjkicisnieniowe Oczywiście kupiłem, nie dało się inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wegrzynski - #heheszki #allegro #myjkicisnieniowe Oczywiście kupiłem, nie dało się in...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-04 225208 kopia

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

788

Wściekły z BMW. Kolizja i ucieczka po wezwaniu Policji. Wyrok - 500 zł.

Wściekły z BMW. Kolizja i ucieczka po wezwaniu Policji. Wyrok - 500 zł.

Polskie sądy.

kapusta5
z
youtube.com
dodany: 02.07.2023, 13:47:29
  • 131
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    ciekawostki
  • #
    agresjadrogowa
  • #
    piracidrogowi
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 03.07.2023, 06:19:07 via Wykop
  • -1
koles wyprzedzal lewym pasem 35 sekund zanim DOJECHAL do drugiego samochodu (widac po timestampach z kamery), ewidentnie blokowanie na sile lewego pasa. Tiry na A2 wyprzedzaja sie czesto szybciej.


@ZjadlbymSerdelka: W jaki niby sposób blokował skoro jechał z maksymalną dopuszczalną prędkością? Jeśli kierowca BMW by jechał zgodnie z przepisami to by nie było sprawy bo by jechał co najwyżej w stałej odległości od niego.
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 27.06.2023, 06:16:44
  • 1
#budownictwo #pompyciepla #automatyka #elektryka

Budowlane mirki, poleci ktoś pompę ciepła z jednostką klimatyzacyjną z wyjściami przekaźnikowymi do domu żeby zrobić małą automatykę?

Cel jest taki żeby zamontować wentylatory które będą rozprowadzały ogrzane/schłodzone powietrze po reszcie domy podczas pracy jednostki klimatyzacyjnej *. A do tego potrzebuję zrobić właśnie jakieś sterowanie.

Mam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 16.06.2023, 06:30:12
  • 0
#tauron #elektryka #budownictwo Ja już nie mam siły do tej koorvy Tauronu (づ•﹏•)づ Jak można zmusić Tauron żeby przepisał na mnie licznik z poprzedniego właściciela na mnie? Sprawa ciągnie się już drugi miesiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Najpierw napisałem do nich z protokołem zdawczo-odbiorczym.
2. Po miesiącu napisałem do nich na czacie co się dzieje w moim temacie to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
16.06.2023, 13:24:44 via Android
  • 0
@Wegrzynski jest duża szansa, że z protokołem w bok załatwił byś to w 15 minut.
  • Odpowiedz
wypokowy_expert
wypokowy_expert
wypokowy_expert
16.06.2023, 14:57:55 via Wykop
  • 0
bo mam fotowoltaikę na starym rozliczeniu i nie chciałbym tego zmieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: no to mamy przyczynę. Grają na czas może rozwiążesz umowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

że z protokołem w bok załatwił byś to w 15 minut.


@sberatel: alby by skończył z nową umową z gwarancją ceny i 3 stuwami opłat stałych miesięcznie.
  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 06.06.2023, 14:07:10
  • 0
#remontujzwykopem #budownictwo

Jak się zabezpieczyć podczas pracy na dachu przed upadkiem w domowych warunkach? Co polecacie? Nie chciałbym wydawać majątku na jakiś kosmiczny sprzęt BHP, ale z drugiej strony chcę być zabezpieczony jak się poślizgnę.

Cel to czyszczenie paneli fotowoltaicznych.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

s.....e
s.....e
konto usunięte 06.06.2023, 17:18:03 via Wykop
  • 1
@lobo: kotwy to nie jest dobry pomysł. Jak człowiek leci z dachu, to będzie szarpnięcie i wyrwane kotwy.
Lepiej by było postawić samochód i zapiąć się za oczko do holowania.
  • Odpowiedz
Richtig_Piwosz
Richtig_Piwosz
06.06.2023, 20:38:54 via Wykop
  • 0
@Wegrzynski:
Struna gitarowa owinięta wokół szyi.

  • Odpowiedz
Wegrzynski
Wegrzynski
Wegrzynski 02.05.2023, 13:15:25
  • 0
#automatyka #inzynieria #przemysl Mirki, pomoże mi ktoś rozjaśnić pewne sprawy związane z walidacją, kwalifikacją i IQ/OQ/PQ?

1. Są na to jakieś uniwersalne normy? Niestety, ale jak szukałem to wychodzi że są tylko jakieś normy dotyczące poszczególnych branż jak farmacja czy spożywka.
2. Kiedy się powinno przeprowadzać testy które wymagają podania napięcia elektrycznego - pomiary elektryczne, I/O checks etc.? Jeszcze w IQ czy już w OQ?
3.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Abre
Abre
Abre
03.05.2023, 09:51:04 via Wykop
  • 0
Podepnę się, choć nie mam pojęcia. Tak z doświadczenia to wszelkie pomiary elektryczne, I/O, safety etc. to robiliśmy, jako firma uruchamiająca system automatyczny, przed samym IQ, które robił klient przed oddaniem systemu do użytku, czyli przed OQ... raczej ciężko będzie znaleźć tutaj odpowiedź
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Strona 16 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 16.01.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 08.11.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking