#inwestujzwykopem #oszczedzanie #inwestycje #inwestowaniewzboze
Nawiązując do mojego poprzedniego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/65334831/inwestujzwykopem-oszczedzanie-inwestycje-inwestowa/ odwiedziłem dzisiaj oddział pewnego banku i doradca stwierdził, że może zaproponować konto powiązane z osobistym, gdzie wszystkie prowizje związane z TFI będą wynosiły 0% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nabycie, kupno, konwersja.
I teraz pytanie w drugą stronę - czy w tej sytuacji jest sens pakować się w ETF-y, skoro tam prowizja maklera jest nieunikniona, bawić
Nawiązując do mojego poprzedniego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/65334831/inwestujzwykopem-oszczedzanie-inwestycje-inwestowa/ odwiedziłem dzisiaj oddział pewnego banku i doradca stwierdził, że może zaproponować konto powiązane z osobistym, gdzie wszystkie prowizje związane z TFI będą wynosiły 0% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nabycie, kupno, konwersja.
I teraz pytanie w drugą stronę - czy w tej sytuacji jest sens pakować się w ETF-y, skoro tam prowizja maklera jest nieunikniona, bawić

















Mirki, polecicie jakiś program do szyfrowania folderów na Windows 10 Home? Zależy mi na tym, żeby był darmowy (wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i żeby była możliwość pracy w plikach na tym folderze - edycja i takie tam, jak to umożliwia np. BitLocker. Chodzi o to, żeby nie było trzeba za każdym razem rozpakowywać, edytować i pakować z powrotem.
Znalazłem wstępnie
Masz plik MOJE DANE (baza veracryptowa). Ładujesz go w veracrypt sofcie. Powstaje wirtualna partycja na które widzisz pliki z pliku MOJE DANE. Jak już zakończysz zabawę robisz "unmount" i gitara. Plik zamknięty.
Rozwiązanie jest spoko, ponieważ twoją bazą jest jeden plik który możesz łatwo nagrać na inny dysk itd.
Najprościej jest zaszyfrować całą partycję blitlockerem.
BL nie ma na win HOME? Patologia...
VC potrafi też szyfrować całe partycje, ale odradzam.