@sin89: A to co, mają nie mieć dostępu do NFZ, przedszkoli, szkół czy co to znaczy żeby mieli mniejsze prawa? Większość z nich normalnie pracuje jak każdy inny i płaci podatki więc niby czemu mają mieć gorzej? Z pewnością są pojedyncze wyjątki ale nie możemy przez nie oceniać całości. Dla przypomninia social, 500 plus itp dał im PIS na którego zresztą pewnie chcesz teraz głosować
@sin89: Czyli de facto sam im to udostępniasz swoimi wyborami i jeszcze narzekasz, dziwne masz podejście. Co do samego problemu to za dużo słuchasz konfederacji i wyolbrzymiasz zjawisko które jest znacznie mniejsze niż Ci się wydaje. Hasło jest bardzo chwytliwe i pokazuje społeczną niesprawiedliwość, że jesteśmy oszukiwani ale prawdy to w nim za wiele nie ma. Ci co są u nas legalnie, pracują, płacą składke zdrowotną, podatki, to wedłu mnie
@Amatorro: a wiesz chociaż ile co komu się płaci za te emisje i kto dostaje te kase? podejrzewam, że raczej nie. A jak się nie zapłaci to pewnie odetną nam świeże powietrze i napuszczą CO2
@Dlkvv: Spróbuj u siebie w spółdzielni. Jak się dogadasz z sąsiadami, to może ogarniecie i nie będzie trzeba płacić Enei za prąd.
@Amatorro: a Ty dalej to samo, to nie chodzi o to żeby nie płacić enei za prąd tylko żeby nie płacić za emisje CO2. I to nie Ty masz nie płacić tylko elektrownia która robi prąd i przez to będzie miała połowe mniejszy koszt wytworzenia energi
@SzubiDubiDu: pragnę zauwaźyć że sporo suvów jest alternatywą dla van'a/busa i są wykorzystynawe przez rodziny z dziećmi. W tym kontekście zarówno wolniejsza jazda, jak i zwalnianie na progach są dość zasadne
Przypomnijmy sobie raz jeszcze celowe zajechanie drogi, zhamowanie i defacto próbę zabójstwa na drodze oraz dlaczego prawo powinno być zmienione. Efekt po 2 latach: 10 miesięcy odsiadki i 10 tys zl zadośćuczynienia - wyrok nieprawomocny.
Inne opory toczenia, inna przyczepność na jednym z kół
Jakieś konkretne dane? bo stawianie twierdzenia, że "Gdyby nie ten fakt, to prawdopodobnie nic by się nie stało." jest dość poważnym oskarżeniem. Na suchej drodze kierunek bieżnika nie powinien mieć większego znaczenia, śmiem nawet twierdzić, że pomijalny w stosunku do jakości samej opony. Dlatego pytam o konkrety, a nie
Konkretne dane to wiedza z podstaw fizyki w szkole podstawowej
Ciekawe to co piszesz, coraz ciekawsze bym powiedział. To jaka wiedza z fizyki jest tu potrzebna do oszacowania przyczepności kawałka gumy na asfalcie?
Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest problem. Jakiś typek, ojciec posłanki KO prowadzi stronę antypisowską, to jaką ma prowadzić? anty tuskową? Jest to jakaś prywatna strona/grupa na fejsbuku którą prowadzi prywatna osoba. Może tam sobie wrzucać co chce (oczywiście w ramach prawa). Inni mogą to oglądać albo nie oglądać, tu również jest dowolność. Dopóki nie jest to przekazem publicznych mediów finansowanych za moje/nasze wspólne pieniądze (tak jak to było w TVP za
Jak donosi RMF: "Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział, że w 2025 r. zostanie zaprezentowana rządowi Strategia cyfryzacji Polski. Jej głównym założeniem jest poprawa jakości życia, dzięki wprowadzeniu dostępu online do wszystkich usług. Jak zapowiedział
@pameaviz: ten komentarz to na serio? bo mamy mobywatel to już można kompa odpalić i grać w CSa? zastanawia mnie często czy takie komentarze to jakieś boty/trole wrzucają czy ktoś to na serio wymyślił w swojej głowie
Rząd pracuje nad zniesieniem obowiązku budowy określonej liczby miejsc parkingowych towarzyszących budowie nowych mieszkań. Jednak zmiany w regulacjach dotyczą nie tylko terenów powodziowych, ale całego kraju i wszystkich nowych inwestycji.
@mkorsov: teoretycznie będzie to przerzucone na samorządy co ma sens ponieważ w różnych miejscach jest różnie z parkowaniem. W praktyce łatwiej lobbować na lokalnym rynku więc wiemy wszyscy jaki będzie tego rezultat
Zły spin na to poszedł, idealny przykład dlaczego nie wykorzystuje się negatywnego języka w reklamie.
@hoodoovoodoo: Otóż to! Tu nawet nie chodzio o basen gdzie wstęp mają tylko dorośli ale o przedstawienie dzieci w tak złym świtle, co jest zarówno w opisie jak i na grafice. Z jednej strony utożsamiamy dzieci z najgorszym złem tego świata, a z drugiej narzekamy, że mała dzietność.
Ja j---e, flipperzy to są takie pasożyty, w okolicy poskupowali wszystkie fajne działki i powystawiane kilka miesięcy później są po 30-40% więcej niż ceny kupna.
Ale wiadomo, trawę skosili xDDDDD, należy im się za wysiłek.
@Wytentegowany: taki opłatek to sobie możesz w sklepie kupić i zjeść, nie trzeba się spowiadać ani nawet iść do kościoła. A i w kościele możesz iść po ten opłatek bez spowiedzi, nikt tego nie sprawdza Spowiedź jest pewną formą utrzymania zdrowia psychicznego i przyznania się przed sobą do rzeczy które są dla ciebie męczące (bo akurat ksiądz to ma daleko w nosie te twoje problemy i żale). Jedni idą sobie
W sklepie mi te płytki się podobały, a tutaj... już sama nie wiem.... Pytałam się fachowca, ale on mówi, że tak ma być. W komentarzu więcej zdjęć. A co Wy myślicie Mirabelki i Mireczki? Jest ok? #remontujzwykopem #remont #budujzwykopem
@Glikol_Propylenowy @brainmixer: niestety ale jak się chce mieć marmur to trzeba kupić naturalny marmur w dużych formatach, a nie takie trochę podobne coś. Takie płytki przeważnie nie mają wzoru do ułożenia i nawet jakby ktoś to chciał układać z jakimś wzorem to wyjdzie jeszcze gorzej. Większość płytek w tym stylu układa się właśnie losowo, żeby to jako tako wyglądało. Tyle, że te konkretne są strzsznie wzorzyste więc wyszło jak
Nigeria aresztowała siedmiu obywateli Polski za podniesienie rosyjskich flag podczas antyrządowych protestów w północnym stanie Kano, powiedział w środę Peter Afunanya, rzecznik państwowej służby bezpieczeństwa. Stanisław Guliński, polski konsul w Nigerii, potwierdził aresztowania .
@bregath: W PL mediach podają, że to studenci UW z wykładowcą pojechali i raczej nie po to żeby protestować, ani też nie mieli żadnych flag, tym bardziej rosyjskich
Kolejne nagranie ze zdarzanie na autostradzie A2 gdzie Volvo wyhamowało BMW Nagranie z auta świadka publikowaliśmy już w dniu zdarzenia https://youtu.be/vApI-vKkYT0 Jak informuje kierowca BMW na jego nagraniu "wyraźnie widać, że nieodpowiedni kierowca Volvo bez powodu postanowił spróbować swoich sił
✨️ Obserwuj #mirkoanonim Szykuje się drugi Sebastian M? Ten gość od lat testuje fury i nierzadko jeździ ponad 300km/h w ramach "próby autostradowej" przykład w załączonym filmie,fakt faktem wszytko odbywa się legalnie w Niemczech ale mimo wszystko uważam że takie kanały jak ten i tak szybką jazdę gdziekolwiek powinno się piętnować! A co wy wykopki uważacie? Mam nadzieję że nie ma tu podwójnych standardów?
no patrz, gdyby gość w Nissanie nie jechał 300 km/h tylko 140 km/h to pewnie nic by się nie stało
Weź się chłopie zastanów chwilę zanim coś napiszesz. Sam podajesz przykład że nawet 140 nie zawsze jest bezpieczną prędkością, a tym samym popierasz 300
Jak dla mnie taka jazda to na torach albo gdy nie ma żadnego ruchu na drodze. Nawet jeśli to legalne to jednak dość niebezpieczne dla
i próba pokazania, że nawet jadąc zgodnie z przepisami coś może się wydarzyć
@piotrow: dokładnie o tym samym napisałem. Jak widać niektórzy nie są w stanie opanować 140km/h, a Ty popierasz jazdę 300km/h przez randomowych gości z internetu, których umiejętności kończą się na jeździe prosto przed siebie z pedałem w podłodze. Jestem przekonany, że kierowca tego nissana też uważał się za miszcza kierownicy dopóki nie wywinął orła, tak samo jak
Czy mieszkania rzeczywiście są drogie? Weźmy takie mieszkanie 50-60 metrów, cena koło 450k. Spokojnie starczy ten metraż dla pary. 20% wkład własny = 90k. Kredyt do dobrania 360k. Rata 2.5k na 30 lat. Czynsz i rachunki 700 złotych. Czyli 3200 za mieszkanie. Taka uboższa para niech zarabia 4k każde (to tylko 750 złotych ponad minimalną!!!). Daje to 8k - 3.2k za mieszkanie, zostaje 4800 na życie. To chyba nie
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przygotowania do wprowadzenia Strefy Czystego Transportu w Warszawie. Biedota w swoich gratach nie wjedzie już do centrum miasta. W końcu mieszkańcy stolicy odetchną pełną piersią. Segregacja ze względu na grubość portfela staje się faktem.
@variss: a byłeś kiedyś w Warszawie i widziałeś co tam jeździ po ulicach? trochę się różni od powiatowej polski wschodniej i 30 letnich gruzów to raczej mało tam więc większość nawet nie odczuje różnicy. Tak sobie wybrali i tak mają i mi nic do tego bo tam nie mieszkam
@cronin50: naprawdę nie rozumiem takiego tonu wypowiedzi. Dokładnie, wybrali sobie i tak chcą mieć i Tobie ani mi nic do tego. Też bym nie chciał, żeby mi pod domem jeździło pełno kopcących, starych diesli z całej polski i to wszystko się korkowało pod moim oknem. Co to za przyjemność jest
@cronin50: większośc zgrzytania zębami mają ludzie kompletnie niepowiązani z Warszawą i śmiejący się, jak to ci warszawiacy mają źle i jacy oni głupi są. Powinieneś się cieszyć w takim razie bo jakby się trafiła okazja to będzie mniejszy ruch i więcej miejsc do parkowania ;) @variss niestety, ale mogą nawet (w sumie to nie wiem czy mogą ale może chcieliby) sobie wprowadzić kompletny zakaz jeżdzenia autami po centrum (co
@Lutekcjusz: tu masz rację, szczególnie w dłuższej perspektywie, gdzie ograniczenia będą większe i coraz mniej samochodów będzie się łapało. Ale wtedy też będzie można głosować i wybierać co się chce. Warszawa ogólnie nie jest dobrym miejscem dla biednych ludzi, znacznie lepiej mieliby w mniejszych miastach
@TechPriest: przecież nikt nikomu nie każe kupować ani tam mieszkać. To jakieś zadupie jest więc co za problem kupić samemu działkę i się wybudować za połowę taniej. W ogóle trochę nie rozumiem hejtu na deweloperów, że drogo, brzydko, itp. Nowe pokolenia są coraz bardziej leniwe i niezdolne do samodzielnej budowy więc gdyby nie deweloperzy to w ogóle nie mieliby gdzie mieszkać
@miodeksmrodek: a wykopki ciągle myślą, że komisje mają na celu wyjaśnienie spraw i pocięgnięcie sprawców do odpowiedzialności. Jestem przekonany, że nikt nie poniesie żadnej kary w związku z jakąkolwiek aktualnie działającą komisją, a głównym celem tych komisji jest kampania wyborcza i bicie piany, zresztą wystarczy choć chwilę pooglądać jak są prowadzone. I nie, nie głosowałem na PIS tylko na KO
@Lolenson1888: Niestety ale