Wpis z mikrobloga

Ja j---e, flipperzy to są takie pasożyty, w okolicy poskupowali wszystkie fajne działki i powystawiane kilka miesięcy później są po 30-40% więcej niż ceny kupna.

Ale wiadomo, trawę skosili xDDDDD, należy im się za wysiłek.

#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlatego jeśli kataster to tylko na działki w obrębie miast.
Typek kupuje działkę, czeka aż miasto czyli podatnik podciągnie mu infrastrukturę i sprzedaje z zyskiem nic od siebie nie dając.

A przy takim katastrze na działki by się okazało jednak, że trochę tych gruntów pod budowę jest dostępnych.

@duzy_krotki:
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: to jeszcze nic - u mnie w okolicy rolnicy podzielili swoje hektary i wszystko powystawowe w cenach, jakby to były działki w centrach miast. Droga wewnętrzna wytyczona przez środek pola, nieutwardzona, z mediów jedynie prąd i to wyłącznie przy głównej drodze. Ale widzę że się ludzie opamiętali bo te działki wiszą po dwa lata i ciągle takich przybywa.
  • Odpowiedz
kataster to tylko na działki


@analboss: o ja j---e. Weź poświęć 2 minuty żeby dowiedzieć się czekogolwiek o prawie związanym z ziemią zanim napiszesz post na chłopski rozum xD
  • Odpowiedz
Dlatego jeśli kataster to tylko na działki w obrębie miast.

Typek kupuje działkę, czeka aż miasto czyli podatnik podciągnie mu infrastrukturę i sprzedaje z zyskiem nic od siebie nie dając.


@analboss: do tego służy opłata adjacencka, tylko mało samorządów z niej korzysta.
  • Odpowiedz
@nikifor: @marcaj @Kogutt @ugabugav2
Mówię o miastach.
Opłata adiacencka nie będzie działać jeśli 15 min od twojej działki powstanie np linia tramwajowa i przystanek tramwajowy.
Tak samo jak podatnik zapewni infrastrukturę dla nowych biurowców czy magazynów znajdujących w korzystnej odległości od działki.
Albo kiedy okolica się zabuduje i miasto puści linię autobusową.

Albo nawet kiedy ludzie w okolicy dbają wizualnie o swoje działki i domy a ta
  • Odpowiedz
Typek kupuje działkę, czeka aż miasto czyli podatnik podciągnie mu infrastrukturę i sprzedaje z zyskiem nic od siebie nie dając.


@analboss: a słyszałeś pan o opłacie adiacenckiej, a?
  • Odpowiedz
@analboss: Nie, kataster powinien być od n-tej nieruchomości mieszkalnej należącej do danej osoby (ale instytucji czy firmy też). Powiedzmy od 3 na głowę. I nieważne czy to w mieście czy poza nim.
  • Odpowiedz