Ej jakie patelnie używacie w domu? Mam stalową, ale ona jest dość kłopotliwa w użytkowaniu. W dodatku to jest stał satynowa a nie nierdzewna, niby umiem już na niej jajko sadzone zrobić ale jest kłopotliwa jak chce obsmażyć np 4 partie mięsa jedna po drugiej. Mam też jakiegoś taniego Tefal śmiecia ale ma cienkie dno i zrobiła się górka na środku przez co nie smaży równomiernie. Co kupić? Jakiegoś droższego tefala? Zależy
@Hole_to_another_universe: bierzesz patelnie z lydla za jakies 69 zł, z grubym dnem po smażeniu itd na chwile zalewam wodą i później myje miękką gąbką bez detergentów, 3 lata minimum śmiga, a smaże na kropli oliwy przetartej ręcznikiem papierowym więc nie ma lekko patelnia
@Hole_to_another_universe: mam dokładnie te 1/ Masterpro Patelnia z kutego aluminium, ⌀ 24 cm 2/ ERNESTO® Patelnia aluminiowa, Ø 24 cm te z powłoką ceramiczną u mnie się nie sprawdzają, te mają grube dno i jakaś tam ich powłoka
Kijów też mieli zająć w trzy dni ¯\(ツ)/¯ Z Ukrainą nie dają rady, ale całe NATO już na pewno skapituluje w trzy dni #ator #pracowniktvn #bekazszurow #polityka
Słucham właśnie wywiadu z jakąś polska łyżwiarką. "jadę tam się dobrze bawić bez presji na medal będę się cieszyć jazdą just have fun" itd. I potem zdziwienie że bez medali wracają jak jadą jako olimpijczycy bez presji na medal xd To niech w publice stoi jak nie chce odczuwać presji xd #o----------------l #igrzyskaolimpijskie #mediolan2026
@plackojad: jak nie wychodzisz po to żeby wygrać, to nie wychodź wcale, p---------e o zabawie jest dobre do wychowywania przegrywów od szkoły po dorosłość, potem właśnie się bawią od łyżwiarzy po piłkarską reprezentacje - wyjść na boisko i dobrze się bawić to można na meczu charytatywnym dla chorego Jasia, a nie olimpiadzie czy mistrzostwach, a nawet zawodach szkolnych
"nie mają dostępu osoby uprawnione" + " w moim mniemaniu" i wszystko jasne, brakuje jeszcze bynajmniej i mamy jackpot dzbana xD kto będzie chciał dotykać tego gruza, cud że się nie rozleciał przy tych 320kmh xD
Minimum 350 zł/h dla lekarza pierwszego kontaktu, wychodzi jakieś 59 tys. minus ryczałt 14% za odpowiednik jednego etatu.
Ale pamiętajcie - oni muszom dobrze zarabiać bo wyjadom!
Nono, mogą wyjechać np. do Niemiec lub Francji, gdzie taki lekarz rodzinny zarobi przy dobrych wiatrach 9-10 tys. euro brutto. Na UoP, z podatkiem dochodowym około 50% xD
@Bipolar-: dąbrowa tarnowska, brzesko, gorlice, pwz i w drogę (wymieniam tylko to z czym miałem styczność) 40h to najlepiej dziennie, siedzicie w miastach, jebiecie w centermedach, luxmedach jak maszynki i wszystko jak w zegarku musi chodzić, a możecie iść na wiochę, kosić 3x większy hajs i jeszcze jesteście traktowani jak bogowie, babcie wtykają po 20-50 zł z przyzwyczajenia, nie rozumieją że nie wolno xD, od jajek, kiełbasy i grzybów się
Przedstawię wam historię jak potraktowano moją koleżankę która kupiła zegarek w renomowanej firmie Guess (Polska). O tym jak można z uśmiechem na twarzy traktować klienta - historia bez happy endu.
to kara za kupowanie takie syfu xD sam opis zegarka który mówi tylko o jego kolorach chyba tłumaczy wszystko, to jest zegarek za 7 zł, nie 700, o gustach się nie dyskutuje, ale to jest dramat
oglądam sobie ten fame booster i kurde was też tak irytuje ten kurdupel? widać że karzeł ma nieludzkie kompleksy, a mini owca propsy, dobrą bitkę dałeś #primemma
niech się wieśniaki w małopolsce zdecydują xD bo chłopaki z krakowa przyjeżdżali oddawać do nas w grudniu na podkarpacie bo w małopolsce mieli za dużo i nie przyjmowali :) prościej gonić krwiodawców do sąsiednich województwa zamiast zająć się dystrybucją krwi
@Kasahara: fajnie że w styczniu nowi ludzie zaczynają o siebie dbać! Tak trzymaj! Nie przejmuj się że teraz na siłowni się z ciebie śmieją i rozgrzewają twoimi maxami, kilka lat i będzie z ciebie prawdziwy GYMRAT!
Perfumy są po maceracji, więc można sprawdzić zapachy takimi jakimi mają być docelowo. Często przy otwarciu nowej butelki arab ma odmienny zapach zanim się ułoży co może poskutkować pochopną oceną perfum.
Mirki, dzięki za ogromną aktywność pod ostatnią ankietą o demografii! Padło tam mnóstwo wartościowych uwag - od kwestii braku mieszkań po problemy z budowaniem relacji w dzisiejszych czasach. Wiele osób w komentarzach wspominało też o poczuciu braku bezpieczeństwa, co płynnie prowadzi nas do kolejnego tematu rzeki: polskiej służby zdrowia.
Mówi się, że zdrowie jest bezcenne, ale w 2025 roku ma ono bardzo konkretną cenę. Jak to u Was wygląda? Czekacie pokornie w
Jak najczęściej korzystasz z opieki medycznej w Polsce?
Tylko NFZ (cierpliwie czekam w kolejkach)5.6% (551)
Głównie NFZ (pojedyncze badania robię prywatnie)16.5% (1616)
Mieszany (POZ na NFZ, specjaliści prywatnie)21.3% (2089)
Prywatny abonament z pracy (Luxmed, Enel-Med itp.)27.0% (2639)
Bardzo dużo się da na NFZ, trzeba trochę cwaniactwa i kombinowania (co oczywiście nie jest normalne ale cóż..) a dodatkowo jestem krwiodawcą więc to już w ogóle otwiera drzwi wszędzie do tygodnia, a prywatnie czasami wcale nie znaczy lepiej ¯\(ツ)/¯
W przyszłym roku w systemie opieki zdrowotnej zabraknie ok. 23 mld zł, a lekarze domagają się rekordowych stawek. Wskaźnik podwyżek wynagrodzeń w opiece zdrowotnej w 2025 r. wyniósł 14,34 proc. Żadna inna grupa zawodowa nie miała takich podwyżek mówi Waldemar Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Z
1/ Masterpro Patelnia z kutego aluminium, ⌀ 24 cm
2/ ERNESTO® Patelnia aluminiowa, Ø 24 cm
te z powłoką ceramiczną u mnie się nie sprawdzają, te mają grube dno i jakaś tam ich powłoka