Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Krazyna

Krazyna

Dołączył 3 lata i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 997
  • Znaleziska 250
  • Mikroblog 747
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 0

326

Piękna tradycja wróciła! Lodziarnia z Pszczyny rozdaje lody za świadectwo

Piękna tradycja wróciła! Lodziarnia z Pszczyny rozdaje lody za świadectwo

W piątek 26 czerwca, w dzień zakończenia roku szkolnego, ostatecznie wróciła piękna tradycja do Lodziarni pod Dębem w Pszczynie - lodziarnia rozdaje lody dzieciom za okazanie świadectwa z paskiem. Mimo sprzeciwu Rzecznika Praw Dziecka.

artOFkurier
z
pless.pl
dodany: wczoraj, 10:15:09
  • 52
  • #
    pszczyna
  • #
    swiadectwo
  • #
    lody
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    edukacja
Krazyna
Krazyna 11 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: w jaki niby sposób szkoły dyskryminują chłopców pod względem ocen? jakieś wyższe progi mają, inne klucze oceniania? też chodziłam do szkoły i pamiętam, jak wyglądała ta „dyskryminacja”. w klasie 4-5 dziewczyn miało pasek i jeden chłopak. reszta się obijała. ba, gdy ja dostawałam 3+/4-, to słuchałam kąśliwych uwag od nauczycieli przy całej klasie, a głąby co miały problem z czytaniem były chwalone, że udało im się dostać 2. albo
Krazyna
Krazyna 2 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: ale ja nigdzie nie twierdzę, co jest lepsze a co jest gorsze, odnoszę się do komentarza o rzekomej dyskryminacji przy ocenianiu, co nie jest prawdą. szkoła to formułki, tak to niestety wygląda i też mi ten fakt nie odpowiadał, zwłaszcza że jestem adhdowcem.
Krazyna
Krazyna 44 min temu via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: ale jak to ma dowodzić dyskryminacji akurat chłopców? i dziewczyny, i chłopaki otrzymują świadectwa z czerwonym paskiem. to, że statystycznie dziewczyny mają lepsze oceny nie oznacza, że system szkolnictwa dyskryminował chłopców poprzez dopasowanie systemu pod dziewczyny, a chłopcy to tak naprawdę byli zbyt inteligentni, żeby marnować na to swój czas (przypominam, że mowa o dzieciach, które jeszcze nie rozumieją, co w życiu się przyda). skąd wniosek, że ludzie inteligentni
Krazyna
Krazyna 35 min temu via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: a co do zajęć „na logikę”, to nie wiem, skąd pomysł, że dziewczyny radziłyby sobie gorzej, a chłopaki lepiej. jakoś tego nie widać po ocenach z matematyki czy fizyki. ja większość dobrych ocen miałam dzięki logice i sprytowi. zawsze częściej problemy z przedmiotami ścisłymi mieli u nas chłopcy. jeżeli potrafiliby wykorzystać logiczne myślenie, to powinni mieć co do zasady lepsze oceny z takiej matematyki, a z matur to już

601

Urząd Pracy w Kłodzku skrócił sobie godziny pracy, bo jest gorąco na dworze

Urząd Pracy w Kłodzku skrócił sobie godziny pracy, bo jest gorąco na dworze

Pani za biurkiem nie będzie się przecież pocić tylko po to aby obsluzyc zainteresowanych.

Edonik
z
facebook.com
dodany: 18 godz. i 34 min temu
  • 97
  • #
    polska
  • #
    urzadskarbowy
  • #
    gospodarka
Krazyna
Krazyna 11 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 9
@baby-face: ja co prawda zrobiłam staż, ale fartem i poza tym na nic więcej nie można liczyć. zastanawia mnie, dlaczego w moim miasteczku gminnym jest OSIEM stanowisk, gdzie i tak trzeba czekać przez pol godziny, aż ktoś obsłuży- a kolejki brak. to co te kobity tam robią? nie wierzę, że ogarnięcie powiedzmy 500 zarejestrowanych wymaga aż 8 osób (same stanowiska do obsługi, bo oprócz tego jest jeszcze kilka pań od
Krazyna
Krazyna 11 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 3
@glupiJakWyborcaKonfederacji: skoro nie potrafisz się postawić po żadnej ze stron, to tyś nie nasz.

392

Skandal w Niemczech: Afgańczyk molestował dziewczynki w aquaparku

Skandal w Niemczech: Afgańczyk molestował dziewczynki w aquaparku

W popularnym Bud Spencer Bad w Schwäbisch Gmünd doszło do serii niepokojących incydentów. 21-letni obywatel Afganistanu

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dojczland.info
dodany: wczoraj, 06:17:03
  • 66
  • #
    niemcy
  • #
    emigracja
Krazyna
Krazyna 12 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 3
@Wulfi: psychologa, ale zgłaszającemu przestępstwo, ponieważ było podyktowane rasistowskimi bądź ksenofobicznymi pobudkami, a to trzeba przepracować na terapii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1366

Koszt koncertu Blanki w Świnoujściu to ponad 184 tysiące z publicznych pieniędzy

Koszt koncertu Blanki w Świnoujściu to ponad 184 tysiące z publicznych pieniędzy

Na kilka dni przed wydarzeniem sprzedanych było 81 z 962 biletów. Zmieniono zatem na bezpłatne aby Blanka nie występowała przed garstką publiczności. Niewielu chętnych do zapłacenia 60zł za bilet na występ Blanki

dickkick
z
x.com
dodany: 21 godz. i 41 min temu
  • 221
  • #
    blanka
  • #
    bejba
  • #
    podatki
  • #
    afera
Krazyna
Krazyna 12 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 2
Oho, ma niedługo grać w moich rodzinnych rejonach na festynie. Chyba wypada wystosować pisemko z zapytaniem o informację publiczną, ile w tym przypadku ta imprezka będzie kosztowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

932

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Oskarżony o spowodowanie wypadku w Warszawie Łukasz Żak miał w celi dostęp do telefonów. Miała mu je zatrzymać Służba Więzienna. Próbował wpływać na zeznania ważnych świadków. Pytaliśmy, czy prokuratura sprawdziła, kto dostarczył Żakowi urządzenia. Śledczy odmówili odpowiedzi nawet na pytania o to,

motvik
z
onet.pl
dodany: przedwczoraj, 13:38:54
  • 76
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    zabojstwo
  • #
    policja
Krazyna
Krazyna 20 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@toosexyforyou: to, jakoś przy byle budynkach wojskowych da się zakłócić sygnał w promieniu kilkuset metrów, a tutaj wielki problem coś takiego wprowadzić.

1235

Czas pracy kierowców vs czas pracy lekarza

Czas pracy kierowców vs czas pracy lekarza

Dlaczego kierowcy maja limity czasu pracy dziennej (9 godzin, 2 razy 4.5 h z przerwą 45 min), tygodniowej i miesiecznej a lekarz moze robić po 96 godzin ciągiem? Kto z was chce lobbowac za wprowadzeniem limitu czasu pracy lekarza? Kto wykonuje bardziej odpowiedzialna prace? Kierowca czy lekarz?

xpear
z
gov.pl
dodany: przedwczoraj, 11:57:35
  • 82
  • #
    kierowcy
  • #
    lobbyczasupracylekarza
  • #
    medycyna
  • #
    patologia
Krazyna
Krazyna 20 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 2
@Damasweger: no ale masz limit 60h tygodniowo i 48h średnio w dłuższym terminie
Krazyna
Krazyna 20 godz. i 30 min temu via Wykop
  • 0
@pepone: a no tak, czyli jak ktoś np. w Polsce kradnie, to oznacza, że nie ma u nas przestępstwa kradzieży. albo jak ktoś stoi na zakazie, to wcale tam żadnego zakazu nie było. ja wiem, że na lekarskim nie ma zajęć z logiki, ale poza wyuczoną wiedzą przydałoby się też nieco inteligencji.
Krazyna
Krazyna 20 godz. i 26 min temu via Wykop
  • -1
@Ociec2: a jakbyś miał do przewiezienia 8 palet, to powierzyłbyś je kierowcy z C+E czy lekarzowi profesorowi bez prawka? co to w ogóle za argument xDDDD lekarze mają nie mieć żadnych ograniczeń, bo wykonują zawód, na który się kształcili?
Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie
Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie
Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie
21.06.2026, 21:49:06
  • 2
Trwały negocjacje USA i Iranu, które zostały przerwane po wpisie trampka, który groził wznowieniem ataków (-‸ლ) Brawo pomarańczowy kretynie #wojna #iran #usa #izrael
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 21.06.2026, 22:00:22 via Wykop
  • 6
@Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie: czymś trzeba zatuszować fakt wykrycia podsłuchów w białym domu i ekskluzywna listę petera thiela xD
  • Odpowiedz

1189

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Psychiatrom coraz częściej trafiają się lekarze uzależnieni od benzodiazepin, opioidów i środków przeciwlękowych. Mówią

GorlockTheImmoral
z
newsweek.pl
dodany: 20.06.2026, 13:57:42
  • 120
  • #
    afera
  • #
    polska
Krazyna
Krazyna 21.06.2026, 16:25:15 via Wykop
  • 0
Ale jak to uzależnieni od benzo? 2 lata nie mogłam się doprosić, bo to „strasznie uzależnia” i lekarze na samą prośbę o xanax zachowywali się, jakbym wręcz zbrodnię popelnila takim pytaniem. Miałam tak silne ataki paniki, że nawet rzygalam krwią a oni mówili, że to nic takiego i przejdzie. Regularne odwiedziny na SOR. Dopiero jeden lekarz na pogotowiu od razu po 15 min spotkaniu wypisał lorafen (i to w wysokiej dawce) bez
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
18.06.2026, 14:16:15
  • 12
Jaki kraj, taka Żelazna Kopuła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #rosja #wojna #heheszki
troglodyta_erudyta - Jaki kraj, taka Żelazna Kopuła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #rosja #wojn...

źródło: 9221

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 19.06.2026, 00:42:15 via Wykop
  • 0
@troglodyta_erudyta: kurde, młody znowu nie przypilnował Moskwy i wykipiła
  • Odpowiedz
Reynald
Reynald
18.06.2026, 14:21:04
  • 1
#wojna #rosja #ukraina

Mógłby ktoś mi opisać dwoma zdania co się dzieje na tej wojnie w ostatnich 2 latach? Kto wygrywa? Przestałem śledzić przez ukraińską i rosyjską propagande. Na wykopie niestety więcej tej pierwszej i od 3 lat czytam tylko że wygrywają i szykują wielką ofensywa w okolicach Kurska. Jak to jest naprawdę, pytam serio
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 19.06.2026, 00:40:31 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
damch
damch
damch
18.06.2026, 16:45:37
  • 2
#wojna #rosja #ukraina
Trochę ponad rok tem obudziłem się z paroletniej śpiączki i nie wieżę jak ten świat p----------o. Ukraina prowadzi bestialski atak na Rosję a wy się jeszcze z tego cieszycie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 18.06.2026, 23:53:01 via Wykop
  • 2
@damch: tak, w czym problem?
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
18.06.2026, 16:55:08
  • 572
Na targach zbrojeniowych we Francji oglądają sobie atak Ukraińców na Moskwę xd

#wojna #rosja #ukraina
Mariuszzuk - Na targach zbrojeniowych we Francji oglądają sobie atak Ukraińców na Mos...

źródło: 1000013054

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 18.06.2026, 23:50:54 via Wykop
  • 0
@blisko_kebab: spokojnie, oni mieli bilety VIP i oglądali na żywo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
mkorsov
mkorsov
mkorsov
18.06.2026, 20:56:16
  • 49
Czy Rosja pod panowanie Putina stała się chujem do lania?

#rosja #ukraina #wojna #sztukadoyebana
mkorsov - Czy Rosja pod panowanie Putina stała się chujem do lania?

#rosja #ukraina ...

źródło: 1000005269

Pobierz

Czy Rosja bierze do dupy za talerz zupy?

  • Tak 59.6% (136)
  • Jeszcze jak! 40.4% (92)

Oddanych głosów: 228

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 18.06.2026, 23:32:29 via Wykop
  • 0
@mkorsov: stała? a kiedyś było inaczej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Megasuper
Megasuper
18.06.2026, 21:33:18
  • 0
Zaraz Putin wciśnie czerwony guzik i będzie po Ukrainie. Takimi nalotami na Moskwę tylko zdenerwowali Putina. Niech Bóg błogosławi Ukrainę bo ta noc będzie ciężka #ukraina #wojna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 18.06.2026, 23:29:24 via Wykop
  • 1
@Megasuper: w sumie nie ma dowodów na to, ze maja czym wystrzelić po tym czerwonym guziku, już od dawna wszyscy sprawdzają i dalej nic (╥﹏╥)
  • Odpowiedz

1304

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 283
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
Krazyna
Krazyna 18.06.2026, 14:41:18 via Wykop
  • 0
@vitaminc:

Limit zarobków, to będzie brakować pracowników w szpitalach, bo i bez tego brakuje.


A czemu ma brakować? Nagle ludzie przestaną startować na studia lekarskie, bo sufit będzie w granicach 40-50k?
Czy to słynne „wyjadą za granicę”? Tyle że u nas lekarze w stosunku do kosztów utrzymania zarabiają najlepiej w Europie. To gdzie mają uciec? A nadal wzrastają im wynagrodzenia. Czy czasem pewniej grupie społecznej się za bardzo w tyłkach

3849

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

3 mln zł brutto zarobił w ubiegłym roku 32-letni ortopeda Michał Burczy,. To daje ponad 2,6 mln zł na rękę. W rozmowie z WP wyjaśnia, jak godzi pracę lekarza z byciem prezesem szpitala w Grójcu oraz równocześnie dyrektorem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

tomasztomasz1234
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 16.06.2026, 19:43:49
  • 483
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
Krazyna
Krazyna 17.06.2026, 15:36:21 via Wykop
  • 4
Dobra, dość. Pewnie jeszcze wiele takich przypadków wyjdzie, taki to sobie można znaleźć w każdej gminie. Ale mnie interesuje, czy ktoś znajdzie oświadczenie lekarza, co zarabiał poniżej 20k miesięcznie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4810

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
Krazyna
Krazyna 16.06.2026, 13:45:31 via Wykop
  • 4
akurat wczoraj siedząc na kiblu pomyślałam o tym, że taka ewidencja czasu pracy jak u kierowców, to byłby genialny pomysł i wraz z kontrolą lokalizacji skończyłoby się robienie 3 etatów na raz. może dałoby się też wprowadzić jakieś obowiązkowe przerwy, żeby ktoś nie padał na 72h dyżurze.
a tu taki wpis akurat się pojawił, czyli to chyba nie takie głupie. ale raczej nikt się nie odważy tego wprowadzić, choć można mieć nadzieję.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robertkk
robertkk
13.06.2026, 08:55:39
  • 38
Dzień wolny w rosji się skończył więc ruskim którzy dzisiaj wejdą na wykop przypominam o nie wklejaniu tych samych rozkazów dwa razy. Miłego trolowania

#ukraina #rosja #wojna
robertkk - Dzień wolny w rosji się skończył więc ruskim którzy dzisiaj wejdą na wykop...

źródło: hfdfhdfhdhffdhdhfh

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 13.06.2026, 09:51:38 via Wykop
  • 13
@robertkk: najlepsze jest to, że w mojej klasie egzamin gimnazjalny z polskiego zdało na jakimś przyzwoitym poziomie może z 10 osób. pół klasy to miało poniżej 50%, niektórzy bliżej 20. a tu oczekiwanie, że 14-15-letni Ukrainiec co siedzi w obcym kraju od kilku lat zda go i to najlepiej na powyżej 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Krazyna
Krazyna 13.06.2026, 23:25:01 via Wykop
  • 0
@pasta_alla_carbonara: no niestety, moja klasa nie należała do najwybitniejszych… niektórzy w gimnazjum nadal mieli problem z czytaniem..
  • Odpowiedz
GabrielOcello
GabrielOcello
13.06.2026, 07:17:57
  • 0
To co operacja fałszywej flagi na mundialu i zwalenie wszystkiego na Iran?

#wojna #usa #iran #izrael

Czy wiadomo kto i wiadomo po co odwali fałszywą flagę na mundialu?

  • Tak 21.8% (17)
  • Nie 28.2% (22)
  • Całkiem możliwe 25.6% (20)
  • Nie wiem, choć się domyślam 24.4% (19)

Oddanych głosów: 78

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krazyna
Krazyna 13.06.2026, 10:04:03 via Wykop
  • 1
@warzone-rastafuraj: no przecież najważniejszą cechą fałszywej flagi jest to, że ktoś inny niż przeciwnik tego dokonuje. Same Stany, żymianie, lobbyści…
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 17.03.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 02.07.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking