Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko220
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
CPMan1
CPMan1

CPMan1

Dołączył 8 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1301
  • Znaleziska 1265
  • Mikroblog 36
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1

2249

Sołtys dostanie kolejne zarzuty. A kiedy zarzuty dostanie sołtysowa z audi?

Pokaż treści 18+

Sołtys dostanie kolejne zarzuty. A kiedy zarzuty dostanie sołtysowa z audi?

Na zarzucie uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim może się nie skończyć. Prokuratura szykuje się do postawienia kolejnego. Chodzi o składanie fałszywych zeznań. Miało to mieć miejsce już po słynnej, uwiecznionej na nagraniu bójce, którą rozpoczął krewki samorządowiec.

travelove
z
fakt.pl
dodany: 05.03.2025, 17:33:26
  • 92
  • #
    patologiazewsi
  • #
    kryminalne
  • #
    wykopefekt
  • #
    afera
  • #
    policja
  • #
    prokuratorboners
CPMan1
CPMan1
CPMan1 05.03.2025, 19:44:41 via Wykop
  • 4
@bool_bool: Będzie tam Arabom xxxx dawać, jak sołtys będzie siedział w więzieniu.

1083

UE podtrzymuje stanowisko o zakazie sprzedaży samochodów spalinowych po 2035

UE podtrzymuje stanowisko o zakazie sprzedaży samochodów spalinowych po 2035

Ciekawe czy te czołgi w ramach zbrojenia też będą elektryczne. Reszta świata boki zrywa ze śmiechu.

wieczny-student
z
money.pl
dodany: 05.03.2025, 13:41:05
  • 203
  • #
    europa
  • #
    samochody
CPMan1
CPMan1
CPMan1 05.03.2025, 18:16:08 via Wykop
  • 1
@ainam102: Dlatego 3 tygodnie temu kupiłem trzeciego kolejnego mojego Diesel'a. Każdym przejeżdżam w ok. 10-12 lat ok. 350 kkm.
I niestety zdaję sobie sprawę, że ten może być moim ostatnim. Oby nie.

1576

Donald Trump całkowicie wstrzymał pomoc dla Ukrainy

Donald Trump wstrzymał wszelką pomoc wojskową dla Ukrainy poinformowały agencja Bloomberg i stacja Fox News. Następnie informacja została potwierdzona przez Biały Dom.

mirabelka2137
z
onet.pl
dodany: 04.03.2025, 00:58:58
  • 715
  • #
    wojna
  • #
    usa
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    trump
  • #
    polityka
CPMan1
CPMan1
CPMan1 04.03.2025, 08:27:50 via Wykop
  • 6
@repro5: Już za pierwszej swoje kadencji był bardzo prorosyjski, a teraz to tylko potwierdził.

208

Nord Stream 2 wraca i może pomóc w zbliżeniu Waszyngtonu z Moskwą

Pokaż treści 18+

Nord Stream 2 wraca i może pomóc w zbliżeniu Waszyngtonu z Moskwą

Odwilż na linii Stany Zjednoczone-Rosja postępuje i to do tego stopnia, że - jak przekazał niemiecki "Bild" - władze USA od kilku tygodni prowadzą w Szwajcarii tajne rozmowy na temat dostaw rosyjskiego gazu do Niemiec za pośrednictwem gazociągu Nord Stream 2.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 03.03.2025, 10:21:31
  • 61
  • #
    polityka
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    niemcy
  • #
    usa
CPMan1
CPMan1
CPMan1 03.03.2025, 17:03:08 via Wykop
  • 3
@twister35: A w taki, że rurociągiem może zarządzać amerykański biznesmen: Stephen Lynch, i część pieniędzy pójdzie do USA, a Rosja nadal będzie sprzedawała gaz i z powrotem na tym zarobi. Stracą tylko Niemcy i reszta Europy

301

Wywiad w Fox News z Zalenskyym po wczorajszej aferze

Pokaż treści 18+

Wywiad w Fox News z Zalenskyym po wczorajszej aferze

Ciekawy i warty przesłuchania wywiad w prawicowej Fox News po wczorajszej awanturze w Białym Domu.

fobofob
z
foxnews.com
dodany: 01.03.2025, 10:48:02
  • 103
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    ukraina
CPMan1
CPMan1
CPMan1 02.03.2025, 08:49:31 via Wykop
  • 11
@valerius-romulus: To nie jest parę zapadłych wiosek na wschodzie, to najbardziej uprzemysłowiona część Ukrainy. To tak, jakby Ci nie zależało, że Polska straci Śląsk, Wrocław i Poznań, z tysiącami istniejących tam fabryk. To że zostanie nam "rolnicze" podkarpackie, lubelskie czy podlaskie, chyba będzie miało duże znaczenie, że kraj nasz straciłby dużo, bardzo dużo.
Myślę, że Krym ma już mniejsze znaczenie niże wschód Ukrainy.

Pomijając już fakt zachowania obu prezydentów, że

215

Oto plan Trumpa dla Ukrainy. Kijów zapłaci więcej niż Niemcy po II wojnie świato

Oto plan Trumpa dla Ukrainy. Kijów zapłaci więcej niż Niemcy po II wojnie świato

Brytyjski "Telegraph" ujawnia szokujące szczegóły umowy, którą Stany Zjednoczone "zaproponowały" Ukrainie

RMF24
z
rmf24.pl
dodany: 18.02.2025, 07:00:23
  • 234
  • #
    donaldtrump
  • #
    wojnawukrainie
  • #
    polityka
CPMan1
CPMan1
CPMan1 18.02.2025, 14:13:51 via Wykop
  • 2
@Messix: Tak, wystawimy, zwłaszcza PO i PIS są pierwsze, żeby to zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

386

Ukraina chce więcej broni z Polski. Marzą im się nasze czołgi.

Pokaż treści 18+

Ukraina chce więcej broni z Polski. Marzą im się nasze czołgi.

DEJ dej ok

pulutlukas
z
forsal.pl
dodany: 13.02.2025, 19:51:53
  • 199
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    sprzet
  • #
    polityka
CPMan1
CPMan1
CPMan1 14.02.2025, 19:16:39 via Wykop
  • -3
Niech SPIER....JĄ
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

513

Śledził kobietę, pobił ją do nieprzytomności i zgwałcił.

Pokaż treści 18+

Śledził kobietę, pobił ją do nieprzytomności i zgwałcił.

Nad ranem prawie całkowicie obnażoną kobietę (miała na sobie jedynie biustonosz) zauważył świadek, a jej stan wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala.

Lujaszek
z
kryminalki.pl
dodany: 13.02.2025, 19:49:44
  • 101
  • #
    polska
  • #
    gwalciciel
  • #
    gwalt
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
CPMan1
CPMan1
CPMan1 14.02.2025, 19:08:25 via Wykop
  • -2
@MokryBatmann: A co może był bez winy?
Poczytaj sobie kim był. To nie był jego pierwszy wyrok za takie przestępstwo.

338

W styczniu 2025 roku zarejestrowano 2083 auta z Chin.

W styczniu 2025 roku zarejestrowano 2083 auta z Chin.

Samozaoranie europejskiej motoryzacji?

konto usunięte
z
autokult.pl
dodany: 09.02.2025, 15:46:29
  • 275
  • #
    motoryzacja
CPMan1
CPMan1
CPMan1 10.02.2025, 08:00:33 via Wykop
  • 5
@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: Ale tak jest......tylko w Chinach.
Niedawno był tu artykuł o Skodzie Kodiaq, gdzie w PL z silnikiem 1.5 kosztuje coś koło 180 000PLN, a w Chinach z silnikiem 2.0, w przeliczeniu na złotówki coś koło 75 000PLN.

Skąd taka różnica? Skoro auto trzeba z Czech jeszcze zawieź do China i można go sprzedać prawie 3 x taniej i też na tym zarobić.

566

Brabus z Gruzinami zatrzymany w centrum Warszawy.

Policjanci otoczyli radiowozami jadącego ulicą Marszałkowską w kierunku Placu Bankowego, Brabusa 900, wartego ponad 2 ml

zdrajczyciel
z
miejskireporter.pl
dodany: 08.02.2025, 19:55:39
  • 77
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
CPMan1
CPMan1
CPMan1 09.02.2025, 07:28:40 via Wykop
  • 13
@zmiennik: Dokładnie. Przecież uczciwie na niego zarobili, wymuszając haracze.

648

Kraków: Wielomilionowe długi szpitala. Władze miasta zawiadomiły prokuraturę

Kraków: Wielomilionowe długi szpitala. Władze miasta zawiadomiły prokuraturę

Władze Krakowa chcą, by prokuratura zajęła się nieprawidłowościami finansowymi w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza. Sprawa dot. nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych przez władze szpitala w latach 2022-2023. Pod koniec 2024 zadłużenie placówki przekraczało 130 mln zł

konto usunięte
z
rmf24.pl
dodany: 07.02.2025, 17:45:39
  • 32
  • #
    malopolska
  • #
    krakow
  • #
    szpital
  • #
    dlugi
  • #
    pieniadze
CPMan1
CPMan1
CPMan1 07.02.2025, 20:32:29 via Wykop
  • -1
@PiersiowkaPelnaZiol: Zmniejszyć wynagrodzenia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Chyba sprzątaczek, bo przecież nie lekarzy........

784

"Pies z kulawą nogą nie kupi twojego elektryka."

"Pies z kulawą nogą nie kupi twojego elektryka."

Złomnik o niesprzedawalnych elektrykach z drugiej ręki

spere
z
youtube.com
dodany: 06.02.2025, 10:26:44
  • 379
  • #
    polska
  • #
    zlomnik
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    youtube
CPMan1
CPMan1
CPMan1 06.02.2025, 15:04:03 via Wykop
  • 6
@jajcek: 25 tys. owszem, ale nie PLN tylko USD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CPMan1
CPMan1
CPMan1 06.02.2025, 19:33:06 via Wykop
  • 0
@jajcek: Zgadza się, auto elektryczne ma mniej zużywających się elementów, ale te które ma są niestety drogie. Nie wspominając o czasie podróży (wielokrotne ładowanie elektryka), który przy długich trasach jest po prostu nieakceptowalny. Trudno jechać na wczasy elektrykiem, żeby połowę urlopu spędzić w trasie.
A co do porównania kosztów eksploatacji BMW i Tesli, to nie do końca tak to jest jak przedstawiłeś.
Diesel BMW spokojnie robi 0.5 mln km bez większych problemów,
CPMan1
CPMan1
CPMan1 07.02.2025, 06:35:34 via Wykop
  • 0
@jajcek: W którym miejscu napisałem o wymianie oleju w elektryku ??? Hahaha
Żaden benzyniak czy diesel nie zrobi 2mln km bez awarii - zgadza się. Ale Tesla zrobiła to z taką ilością awarii i tak kosztownych, że za te pieniądze z awarii kupiłbym kilka nowych samochodów. Żaden diesel czy benzyna, nawet by się nie zbliżyła kosztami awarii. Nawet, gdybym w jakimś BMW wymienił 3 silniki w przeciągu tych 2mln km,
CPMan1
CPMan1
CPMan1 07.02.2025, 12:16:03 via Wykop
  • 0
@yuio: Skoro właściciel Tesli, przez te 2mln km wymienił trzy razy całą baterię, to widocznie nie nadawały się już do jazdy, albo miały zasięg rzędu kilkudziesięciu km.
3 x 80 000PLN = 240 000 PLN. Do tego dolicz 8 nowych silników.
Za te pieniądze mam kilka nowych samochodów spalinowych, które sumarycznie zrobią nie 2mln km, tylko o wiele wiele więcej.
A przecież nie muszę kupować nowych samochodów, tylko wystarczy wymienić
CPMan1
CPMan1
CPMan1 07.02.2025, 20:28:48 via Wykop
  • 0
Bo ja czytam ze zrozumieniem.

Wpisz sobie w Google, to znajdziesz setki artykułów na temat Tesli, która przejechała 2mln km.

684

Obóz Trumpa zszokowany, jak dużo podatków płacą Polacy za sprowadzenie aut z USA

Obóz Trumpa zszokowany, jak dużo podatków płacą Polacy za sprowadzenie aut z USA

Gdy Trump mówi, że UE traktuje USA "bardzo źle", to ma na myśli także ogromne koszty, jakie ponosimy sprowadzajac do Polski samochód używany z USA. Podatki to czesto 50% wartosci samochodu. Gdy republkanie sie o tym dowiedzieli to niedowierzali. Temat bedzie poruszany w negocjacjach Trumpa z UE.

Dorodny_Wieprz
z
onet.pl
dodany: 07.02.2025, 08:14:47
  • 279
  • #
    polityka
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    podatki
CPMan1
CPMan1
CPMan1 07.02.2025, 12:52:02 via Wykop
  • -6
@nom_omTak są produkowane w Polsce, jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raptem 2-3 modele dostawczaków i trochę części. I to wszystko.

W 2021 roku, może teraz jest ciut lepiej, w Polsce były tylko 2 fabryki produkujące samochody osobowe, 2 fabryki z autami dostawczymi, dwie z ciężarówkami i 4 z autobusami. Jak to się ma do Niemiec?
Jak kropla w morzu.
Większość samochodów jest właśnie produkowana głównie w Niemczech, trochę

808

Pomogli migrantom, mogą trafić do więzienia. Ruszył proces aktywistów

Pomogli migrantom, mogą trafić do więzienia. Ruszył proces aktywistów

Aktywiści, którzy pomogli irackiej rodzinie przy granicy z Białorusią, stanęli przed sądem. Prokuratura oskarża ich o ułatwienie nielegalnego pobytu migrantów w Polsce, za co grozi do pięciu lat więzienia.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 03.02.2025, 12:31:29
  • 167
  • #
    aktywisci
  • #
    bialorus
  • #
    pomoc
  • #
    migranci
  • #
    prokuratura
  • #
    irak
CPMan1
CPMan1
CPMan1 03.02.2025, 19:49:14 via Wykop
  • 3
Po 15 lat odsiadki przygłupom, za działania terrorystyczne.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

692

Młoda sarenka została zmasakrowana przez psy biegające luzem

Pokaż treści 18+

Młoda sarenka została zmasakrowana przez psy biegające luzem

Zwierzę zostało zmasakrowane przez psy biegające luzem w Chorzowskim Parku Śląskim, zostało potwornie okaleczone z wyrwanymi mięśniami na udach, rozerwanym odbytem i licznymi ranami na tylnych partiach ciała. Rany były zbyt rozległe i zwierzę zostało uśpione.

Wincyyyyj
z
o2.pl
dodany: 30.01.2025, 11:19:44
  • 171
  • #
    psy
  • #
    pies
  • #
    zwierzaczki
  • #
    psiarze
  • #
    zwierzeta
CPMan1
CPMan1
CPMan1 30.01.2025, 14:04:50 via Wykop
  • 6
Każdy pies który jest poza posesją nie na smyczy i w kagańcu, powinien być z automatu utylizowany.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

904

Atak na przedszkolaków, 2latek nie żyje. Scholz: "mam dość"

Pokaż treści 18+

Atak na przedszkolaków, 2latek nie żyje. Scholz: "mam dość"

To 28-letni Afgańczyk zaatakował przedszkolaków nożem w parku w Aschaffenburgu w Niemczech. Zginęły dwie osoby: 2-letni chłopiec i 41-letni mężczyzna, który próbował bronić dzieci.

MisterMinister
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.01.2025, 05:49:16
  • 235
  • #
    niemcy
  • #
    wydarzenia
  • #
    europa
  • #
    policja
  • #
    przestepczosc
  • #
    polityka
CPMan1
CPMan1
CPMan1 23.01.2025, 11:30:43 via Wykop
  • -1
Chcieli, to mają.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

535

Ile wyróżniamy płci? Donald Trump podpisze odpowiednie rozporządzenie

Ile wyróżniamy płci? Donald Trump podpisze odpowiednie rozporządzenie

Donald Trump zamierza podpisać rozporządzenie, które uznaje dwie płcie męską i żeńską. Przekonuje też, że zakończy wysiłki na rzecz różnorodności, równości i inkluzywności w rządzie federalnym.

BasTajpan
z
businessinsider.com.pl
dodany: 20.01.2025, 18:02:39
  • 99
  • #
    usa
  • #
    polityka
  • #
    lgbt
  • #
    trump
  • #
    powrotdonormalnosci
CPMan1
CPMan1
CPMan1 21.01.2025, 14:29:28 via Wykop
  • 0
Są Kobiety i Mężczyźni, pozostali to odpad
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1544

Donald Trump zakaże startu transpłciowych sportowców razem z kobietami

Donald Trump zakaże startu transpłciowych sportowców razem z kobietami

Międzynarodowy Komitet Olimpijski może mieć problem, bo w niektórych dyscyplinach transpłciowi sportowcy mogą startować - i występowali już na igrzyskach. A najbliższe igrzyska odbędą się w USA. Po drodze jeszcze jeszcze mundial w USA, Meksyku i Kanadzie. Gianni Infantino był na inauguracji Trumpa.

Banami
z
xyz.pl
dodany: 21.01.2025, 08:35:24
  • 167
  • #
    sport
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    lgbt
  • #
    polityka
CPMan1
CPMan1
CPMan1 21.01.2025, 14:24:05 via Wykop
  • 5
I BARDZO DOBRZE. Bo na nich to nawet szkoda pieniędzy na leczenie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2384

Paryski teatr zaprosił 250 "uchodźców" na pro-uchodźczą konferencję

Pokaż treści 18+

Paryski teatr zaprosił 250 "uchodźców" na pro-uchodźczą konferencję

... a po jej zakończeniu przybysze rozpoczęli okupację budynku. Teatrowi grozi upadłość

biaukowe
z
dailymail.co.uk
dodany: 14.01.2025, 15:57:20
  • 152
  • #
    francja
  • #
    europa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    nachodzcy
  • #
    uchodzcy
  • #
    heheszki
CPMan1
CPMan1
CPMan1 14.01.2025, 18:13:26 via Wykop
  • 46
@Ajdi: Bardziej przerażające jest to, jak stosunkowo dużo, przygłupów ich popiera.

277

USA: Pojechał na lotnisko w autonomicznej taksówce i w niej utknął

USA: Pojechał na lotnisko w autonomicznej taksówce i w niej utknął

W Phoenix (Arizona) pasażer autonomicznej taksówki Waymo doświadczył awarii, przez co utknął w pojeździe który przez kilka minut kręcił się po parkingu. Mężczyzna narzekał, że spowodowało to u niego mdłości i opóźniło jego podróż na lotnisko. Nie może jednak upominać się o odszkodowanie

PKB24_PL
z
pkb24.pl
dodany: 09.01.2025, 15:16:00
  • 105
  • #
    technologia
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    usa
  • #
    taxi
  • #
    heheszki
CPMan1
CPMan1
CPMan1 10.01.2025, 07:20:33 via Wykop
  • -4
@hellfirehe: I teraz wyobraź sobie, że na autostradzie, przy prędkości np. 130km/h, jakiś idiota, a takich wszędzie pełno, wciska taki przycisk Emergency-Stop, samochód gwałtownie się zatrzymuje i w niego uderza inny z tyłu, potem kolejny i kolejny.
Co z tego, ze ukarzesz pasażera takiego samochodu, jak zginie np. kilka osób.

Raczej to nigdy nie przejdzie, ze względu na brak "idioto odporności".
CPMan1
CPMan1
CPMan1 11.01.2025, 15:35:29 via Wykop
  • 0
@hellfirehe: @Mixxer5: @Ytaremtubyl: @Akira:
Panowie, poczytajcie sobie Dyrektywę Maszynową to się dowiecie do czego służy przycisk Emergency Stop.
Jak się komuś nie chce, to informuję, że po jego wciśnięciu ma zostać natychmiast odłączone zasilanie od wszystkich napędów (silników) i ma to się odbywać niezależnie od głównych układów sterowania (zazwyczaj PLC). Stąd układy bezpieczeństwa nie są nigdy realizowane w samym sterowniku PLC, jako jego fragment
CPMan1
CPMan1
CPMan1 11.01.2025, 21:43:32 via Wykop
  • 0
@hellfirehe: Pisałeś, tylko dalej jak odłączysz silnik, to zatrzymujesz się na np. autostradzie i stwarzasz duże zagrożenie, a jakby to miało być w aucie spalinowym i wyłączysz silnik, to wiesz, że nie masz przy okazji kilku innych istotnych funkcji które są napędzane paskiem od silnika spalinowego.
Idea ogólnie dobra, ale nie w formie E-STOP, tylko raczej "przerywania" głównego programu i wykonywania bloku w stylu "Safe Braking On The Right Side"
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Strona 7 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.06.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 25.03.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking