Wpis z mikrobloga

No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło całe auto więc wołam plusujących. Przepraszam za późną porę ale miałem dzisiaj coś ambitnego, zdjęcie z innego, pozakonkursowego wyzwania w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sama Kia została rozgryziona na tygodniu - brakowało mi jedynie czasu na publikację.

A więc, kijankę ubiła pompa podciśnienia umiejscowiona w komorze silnika, od frontu, na wysokości misy olejowej i bloku - trafiona i zatopiona, jej odpięcie powoduje błąd układu hamulcowego ale generalnie wszystko działa wtedy jak należy - przede wszystkim miagistrale CAN i wszelkie związane z nimi funkcje auta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli wszystkie xD. Finalnie pokolorowany schemat w załączniku - blisko było do generalnego #!$%@? ale na spokojnie przeanalizowałem sytuację i odpuściłem szukanie zagubionych złącz CAN a postanowiłem wypinać moduły do nich podpięte.

Dodatkowo w bagażniku usunąłem jedną ze złączek oraz zastąpiłem ją zaprasowanymi tulejkami laczacymi przewody - nie zawsze łączyła a akurat z tyłu auto było bite i raczej jest to następstwo tańca z wiązką po dzwonie.

#motoryzacja #elektronikasamochodowa #elektronika #magistralacan #diagnostyka #mechanikasamochodowa
nabrzmialeczeresnie - No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło ca...

źródło: comment_1660958973x5AVMQ5hXlz1C45hmYkCRi.jpg

Pobierz
  • 42
A z tym biję się dziś - jest śmiesznie ale istnieje cień szansy na to, że odpali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile jutro znajdę ginącego pull-upa do czujnika położenia wału bo chyba to, oprócz immo, trzymało bydlaka przed rozruchem - drugi sterownik tani, eeprom do przerzucenia razem z emulatorem i będzie to chyba najtańsza opcja naprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nabrzmialeczeresnie - A z tym biję się dziś - jest śmiesznie ale istnieje cień szansy...

źródło: comment_16609594493ONDg6G4uLm528KQq9L0LY.jpg

Pobierz
@PDCCH: Zwierała CANa do masy, myślę że w środku sterownik zakwitł ale nie sprawdzę tego, niestety. Znalazłem kilka problemów w różnych układach, przekazaliśmy informację o uszkodzeniach i oddaliśmy auto mechanikowi, który je przyprowadził - jak sobie wszystko powymienia być może wróci na sprawdzenie co z tej listy nadal nie żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°).