Apple podniesie ceny z powodu niedoboru układów pamięci – twierdzi Tim Cook Prezes Apple, Tim Cook, ogłosił, że firma podniesie ceny swoich produktów, aby zrównoważyć rosnące koszty układów pamięci i pamięci masowej. Chociaż nie ujawniono szczegółów dotyczących terminu, skali ani konkretnych produktów,
#ryanair #lotnictwo Siemano, pytanie do lotników: Ryanair z Modlina na Teneryfę nie zabrał na ponad bagaży wielu osób. Na docelowym tłumaczyli że to pilot podjął taką decyzję z jakiś względów. Na ile procent takie tłumaczenie ma sens? Znają masę bagażu przed odlotem bo ludzie kupili raczej wcześniej a nie bezpośrednio na lotnisku. Pierwszy raz na bezpośrednim coś takiego mi się przydarzyło
@Pecyk: FR6121 8.06.2026 Faktycznie leciał trochę inną trasą niż zwykle. Nie znam się na lotnictwie ale chyba pierwszy raz zaliczyłem Algierię lecąc na TFS
Dzień 1 I cyk, tak oto zaczynam swój trekking na #pacificcresttrail w ramach wypraw typu #zlomkiemprzezswiat tyle że bez złomka tym razem. Obecnie jestem w Campo na granicy meksykańsko - amerykańskiej . Mój cel to granica USA z Kanadą . Czeka mnie kilka miesięcy marszu ,przez pustynie, lasy i ośnieżone góry gdzie wejdę na wysokości ok 4009-4023 metrów ( forester pass). Przede mną ok 4300 km marszu .
Chłop se jedzie właśnie autobusem miejskim na zakupy. Lista zakupów : - Siatka na jedzenie żeby wiewiórka czy niedźwiedź nie przegryzł - gaz do kuchenki gazowej - łopatka co by kupe zakopać A już jutro zaczynam nową wyprawę z cyklu #zlomkiemprzezswiat , tyle że bez złomka tym razem (✌゚∀゚)☞
#motoryzacja #samochody Cześć mam pytania o zakup pojazdu bez aktualnych badań technicznych: - pojazd specjalny z zamontowanym urządzeniem znajduje się w innym mieście oddalonym ~400km - pojazd nie ma aktualnych BT (przez brak dozoru UDT które jest potrzebny diagnoście)
Chcę zakupić pojazd i zarejestrować go na tymczasowe czerwone blachy, wrócić na kołach i po powrocie na miejscu ogarnąć UDT i BT.
@amath: Co do stanu pojazdu mnie nie martwi tak jak stan urządzenia na nim zainstalowanego. Pytanie głównie to czy mogę ogarnąć czerwone jak pojadę na miejsce czy muszę jechać dwa razy (raz obejrzeć raz przejechać).
@amath: dlatego właśnie się pytam czy w urzędzie w innym mieście niż mam działalność mogę czerwone dostać od ręki. Jeżeli tak to wracam na kołach z czerwonymi z innego miasta i luz
@michalek510: dzis po 40 minutach jako pierwszy w kolejce na numerze do rejestracji pojazdów napisałem posta tutaj. Myślałem że ktoś coś. Najwyżej będzie wycieczka numerek i konsultacja
To już tydzień ataków. Tej nocy Ukraińcy uderzyli w kolejne zbiorniki. Rozumiecie to? Tydzień nalotów a Rosjanie dalej bezradni. Przecież już wiedzą gdzie lecą drony, a mimo to nie mają czym przechwycić wszystkiego. Jeden z najważniejszych obiektów w kraju bezbronny.
Przypominam, że rafineria w Tuapse była głównym dostawcą paliwa dla floty Czarnomorskiej. Nie dość, że Ukraińcy topią im statki tak teraz ograniczają im też dostęp do paliwa. Trzeba będzie sprowadzać z
@rumcajs668: jakiś generał dziarsko zamelduje wykonanie planu ograniczenia zużycia paliwa. To będzie pierwszą ekologiczna flota która będzie zeroemisyjna
@murison: chodzi o to, że "supersprzedawca' ma odpowiadać bardzo szybko, bo inaczej może stracić taki status. Więc odbijają piłeczkę, że niby coś od razu odpowiedzieli. Tak mi się wydaje
W rządowym projekcie nie uwzględniono w ogóle LPG. Nie zmniejszono vat ani akcyzy na to paliwo. Znaczy to tyle, ze cena gazu na stacjach na pewno dosięgnie 4zł.
Szef Pentagonu Pete Hegseth ogłasza, że amerykańskie wojska będą wykonywać rozkaz no quarter, który oznacza nie brać jeńców, nie okazywać litości pokonanym. Rozkaz no quarter jest niezgodny prawem międzynarodowym i stanowi zbrodnię wojenną.
#motoryzacja #holandia Mam pytanie, czy ktoś Was ściągał z Holandii przyczepę lekką (DMC do 750kg), które nie posiadają własnych tablic rejestracyjnych. Jakie papiery trzeba mieć, żeby w PL zarejestrować? Czy tabliczki wystarczą w SKP? Jakich papierów wymagać od sprzedawcy? Homologacje?
Siema wykopki! Z racji ciepłego przyjęcia mojej wtyczki #auctionmate i faktu, że dużo wykopowiczów jej używa, postanowiłem się odwdzięczyć i organizuję #rozdajo. W najnowszej wersji 0.9.0 wprowadziłem sporo funkcji, które zamieniają ten plugin w prawdziwy kombajn do przeglądania aukcji- w przyszłości będą one płatne, żeby utrzymać ten projekt (planowana jest raczej symboliczna kwota, ok. 10 PLN).
Wśród plusujących wylosuję trzech szczęśliwców, którzy otrzymają dożywotnią wersję premium wtyczki ( ͡€ ͜ʖ͡
@Valky: Jedna rzecz, która by się przydała to możliwość automatycznego otworzenia (w tle?) okien w przeglądarce z obserwowanymi aukcjami, żeby sprawdzić ceny / dostępność. Coś takiego robi destill - nawet cyklicznie z alertami.
@Valky: distill otwiera taka zminimalizowaną zakładkę co określony czas i pewnie czyta stronę. Wydaje mi się że sprawdzanie automatycznie co x dni czy godzin dałoby bardzo dużo.
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.
Apple podniesie ceny z powodu niedoboru układów pamięci – twierdzi Tim Cook
Prezes Apple, Tim Cook, ogłosił, że firma podniesie ceny swoich produktów, aby zrównoważyć rosnące koszty układów pamięci i pamięci masowej. Chociaż nie ujawniono szczegółów dotyczących terminu, skali ani konkretnych produktów,
@roundy-challenge: OL3 w końcu pracuje ciagle