Wpis z mikrobloga

Także tego, wydaje się że pomimo, że audi sprzedało mi samochód z poważnymi problemami skrzyni, i ich 117 punktów kontrolnych nie wyłapało na weryfikacji katastrofalnych wad skrzyni, to z uwagi fakt że padła wciąż na "5 letniej gwarancji fabrycznej" wydaje się to szczęśliwym zakończeniem.

Zapraszam do zapoznania się z poprzednim wpisem

https://www.wykop.pl/wpis/67139741

Otóż nie!

Po wymianie skrzyni samochód jeździł normalnie, wszystko działało tak jak powinno, po nieco ponad roku od wymiany, samochód przeszedł chip tuning i tu uwaga, nie wydarzyło się nic. Samochód jeździł normalnie kolejne 5-6 miesięcy. Przyrost: mocarne 44 konie i 60nm. Ktoś powie: chłopie na własne życzenie drugą skrzynię zaorałeś. Tylko że ja uwaga, nie używałem praktycznie nigdy maksymalnej mocy, nigdy samochód nie zrobił ze stania 0-100, nigdy nowa skrzynia nie miała aktywowanego launch control, nigdy się nie przegrzała. Ogólnie wszystko działało sprawnie, aż jednego dnia przestało. Nie było żadnego szarpania, złych zmian biegów. Zero problemów. Jak głosi inny wpis na forum Audi "nagłe znikły biegi". Koledze znikły przy uruchomieniu, mi w trakcie jazdy. Do tego skrzynia igła, tylko że no nie działa. No i w ASO dostałem informację (nieco później już przy ustalaniu naprawy), że im przy naprawie tuning nie przeszkadza, i że nie będą flashować ECU silnika ( pikachuface.jpg) więc czy jest on winien czy nie? ASO zapytane o przyczyne awarii, sięgnęło do swoich ksiąg przewagi dzięki technice i uroczyście stwierdziło że "Nie mamy możliwości sprawdzenia przyczyny uszkodzenia" myślę, sobie, to kto ma mieć taką możliwość i wiedzę jak nie ASO? Oczywiście ASO dodaje też, że na uszkodzenie mogła mieć wpływ modyfikacja, no ale dlaczego nie powiedzą jasno, że miała i była przyczyną? No i chwila. Skoro przy naprawie nie dość, że im to nie przeszkadza, to jeszcze dają gwarancję na naprawę, nowe części i montaż (tak mi powiedział doradca) to czy rzeczywiście jest to tak destruktywne? Oceńcie sami.

No ale wracając do momentu awarii.
Jadę sobie lewym pasem*, mrugam światłami i siedzę na dupie jakiegoś gamonia (* taki żart, byłem chyba najbardziej kulturalnym kierowcą Audi i odstęp to podstawa) i nagle pedał gazu jedynie zwiększa obroty, a moc nie jest przekazywana na koła. Po kolei mam 3 komunikaty w 10 sekund
"Przekładnia awaria systemu, dalsza jazda możliwa tylko z ograniczeniami"
"Przekładnia awaria brak biegu wstecznego "
"Przekładnia awaria, proszę się zatrzymać i włączyć zakres P"

Przewaga dzięki technice przemówiła do mnie, śmiertelnika, więc zatrzymuję się, no bo też tak trochę kurde nie mam wyjścia.

Samochód widzę wtedy ostatni raz, odjeżdża w siną dał i nie wi jeszcze jak długi czego go przymusowy postój.

Ja natomiast mogę skorzystać z gwarancji mobilności (autobusem). Najpierw jedziesz 5 dni samochodem zastępczym, a pozostałą resztę dwóch miesięcy (lub więcej) autobusem. Także w razie awarii audi od razu najlepiej kupić kartę miejską na 2- 3 miesiące. Ciekawe czy odliczają sobie takie obowiązkowe przestoje w użytkowaniu aut od emisji CO2, w sumie w ciągu niecałych 3 lat samochód spędził prawie 3 miesiące w warsztacie (jak na razie, a licznik bije). Ogólnie to ekolodzy ich nienawidzą, auto spalinowe, a jednocześnie bezemisyjne.

W tym momencie samochód trafia do ASO i zaczyna się tu prawdziwy cyrk, jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądają zmagania mechaników ASO z przewagą dzięki technice, dlaczego Dealer tak bardzo nie lubi tematu artykułu 581 kc, i jak swoją przewagę dzięki technice wykorzystuje bok audi to plusujcie ten wpis, wszystkich zawołam do kolejnej części.

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/67139741

@thewickerman88, @Karbon315, @mod_liszka, @bocznica, @ozyrus, @Suheil-al-Hassan, @vieniasn, @Sudo_exit, @PaprykarzXL, @Felonious_Gru, @Poxy, @eryk-polska, @Asparte, @gloock, @Deckera, @Matryk, @Defensivecircle, @tichy_40, @FilozofujacaDzialka, @yakuzatti, @Weisswurst, @C9borewicz, @remixs, @ptaaq, @13KUBULA13, @arkadush, @golf3cabrio, @Nihad_Kantic, @Gorigofcb, @waldekzcargo, @JuneJohn, @messerschmitt, @Matell, @Dr3xton, @kluch_lbn, @zibizz1, @ThorPL, @KierownikW10, @albcag, @krzych0, @polny-konik-swawolny, @Salomonus, @wezyr112, @forfame, @danyk78, @Dazoo, @mysteron, @elemenTH, @Generau_Solo, @orany

@Mlekooo, @olo1917, @Coreq, @Vikijani187, @mbsgh, @Airen, @derincon, @piwoszneofita, @kiciek, @tttomasz, @Glajza, @Qwoka, @Kusibaba, @Lobosz, @TyWidziszINieGrzmisz, @agiller, @Bujak98, @vito_corleone, @Piro3202, @Traczex, @CatHater, @legion84, @DirtyDrummer, @4_znaki_, @Bubele, @japycz, @ad5242, @Nachtwache_u_Czubkuf, @przemo93c, @robotemjestem, @SSDH, @pomocnydobromir, @krzychbeat, @00000000O00000000, @GROM1717, @m711, @gagatek262, @amonet, @raafiki, @Zabi96, @dziku90, @MW013, @tabiana, @letsgetreadytorumble, @Harry_Portier, @SpokojnyPan, @podkan, @M4711v2, @masieg, @zardzewiala_zyrafa

@CzarnyGbur, @TheWalkingBed, @jestemtunew, @Magowie0gniaEnjoyer, @Stopro, @p4wl, @Xali, @Carbored, @niezly_softcore, @cachealot, @Mortifer, @PachenkoPP, @toresh, @WCB9968, @Drased, @mannoroth, @boci4N, @hajs86, @urwis69, @mynameis60, @nagazie, @frugom, @nappy, @damiangrzeli, @Piospi, @general_bomba, @meister_chlepka, @Waspin, @Marmlw, @gnt_1, @Hoofinite, @Moskwianin, @Cyslav, @kurokagami, @darkdancerr, @Keepor, @Tonari_Totoro, @dawidpotok, @PanPatola, @artie92, @korkyx, @marcooo80, @rudyxp, @Beneqzor, @edantes, @lluke, @pacmanxx, @xydeN-, @ManamanaTuriruriru, @gabrielomaryno

@zawodowi3c, @IreuN, @bartdziur, @wykopniety, @monter_wolter, @JuanPabloMarcelo, @voldi22, @cubbaz, @BRYN0L, @Spider1919, @sirpe_dallos, @fizzix, @Toarddd, @jan-nowak123456789, @Libertarianie, @mnoo, @derwiszk, @Nadaje_z_piwnicy, @JxDx3, @zapomnialem_hasla, @bartowsky, @Ragnal, @SamiS, @Cpakatorex, @Sophaed, @KROKOxCZOKO, @Dessel, @PepeXD, @Achim, @ithinkso, @dar, @glodnykojot, @amiga500, @Gitgut, @plejstocen, @MrDzikuPL, @StachuStach, @Jdk_, @Szeretlek, @papi123, @bubelkebab, @dr_drebz, @kosmos32, @stolpin, @Seractil12, @limakk, @galencjusz, @Sather, @rasternik, @Kris031

@WielkiDuchem, @goracywidelec, @michalos21, @Tiberian, @Rst00, @mdnplnd, @sikejsikej, @Staryan0na, @Lanc, @Pesa_elf, @Gonter, @Bagiezta88, @ifiruledtheworld, @Heavyman, @repulsive, @banan11, @serek28, @aqnar, @wykopadminpl, @Damian9999, @salvador5000, @nierusz, @Zayaweczka, @8_super_dust, @szmichal, @panwieczernik, @ArtekMisiek, @Piechu88, @LuigiGda, @lelek_m, @Sobens, @SynMichaua, @Jarsad1, @bosman1705, @radmen2, @kacus, @jaraox071, @NoobieNoobson, @Wymysljakisnick, @profkaufman, @Anaheim, @Von_Kaevum, @Namyslaw, @Dawidu23, @biskup2k, @wezsepigulke, @hyperlink, @hektorzwykopu, @Swiper, @Warszawski_Cwaniak

@Kapelekkiciokocio, @niggerinthebox, @Siejczan-kebabianu, @CzlowiekZaKierownica, @misiekss, @Prz9, @beteley, @vectraB, @StarszyNabi, @Xarvhisius, @Burzamiszcz, @ParanoidBumblebee, @DemptD, @llllllllllllllllllll1, @uzbek23, @Gieniusz, @Arczi256, @Charger86, @Razzputin, @najmniejsza_linia_oporu, @uwiezionywrapie, @Pioneer95, @benjas, @Nomad545, @itemeczek, @nero_73, @neeet, @bletoja, @Thexil, @Ejber_z_Fyrtla, @fajeczek00, @piyolas, @TDDwBashu, @unfolding, @mcsQ
Cernold - Także tego, wydaje się że pomimo, że audi sprzedało mi samochód z poważnymi...

źródło: comment_1660754342ie1D3ExpzTpNFgMNXAA78Y.jpg

Pobierz
  • 19
samochód przeszedł chip tuning i tu uwaga, nie wydarzyło się nic. Samochód jeździł normalnie kolejne 5-6 miesięcy. Przyrost: mocarne 44 konie i 60nm. Ktoś powie: chłopie na własne życzenie drugą skrzynię zaorałeś


@Cernold: trzeba było od tego zacząć... Szkoda dalej czytać.
@Cernold: jakby to był jednostkowy przypadek, ze się po biedatuningu coś zesrało to może i tak. Ale to nie jest jednostkowy przypadek, tylko raczej norma. Silnik zazwyczaj wytrzymuje, co najwyżej zużywa się szybciej. Ale skrzynie dsg, tct czy powershifty czy jakie to one tam mają nazwy handlowe są zwyczajnie obliczane na styk. Jak im dowalisz 30% niuta więcej niż przewidział producent ( bo koniki podnieść trudniej, ale dowalić boosta na niskich
@Cernold: no widzisz, napisałbyś komplet informacji a nie tak dawkujesz... Ale jak mi ktoś mówi, że dowalił niuta, coś kwękło i on tej dodatkowej mocy nie używa to mnie to najzwyczajniej w świecie śmieszy. Mam #!$%@? motoryzacyjnego i kilka aut przećwiczyłem, więc trochę mam pojęcie o czym mówię. Na tą chwilę w cepiku mam w sumie 1664 konie, 18 litrów pojemności i niestety równo 100 lat w wieku wszystkich aut ;-)
A Audi, hmm jakby Ci to powiedzieć, nie trafia do mnie. Największe rozczarowanie ostatnich test drive to rs3. Wszyscy youtuberzy gremialnie się zeszczali na widok tego auta, ja po testach mogę to podsumować: szybki ale nie wybitnie, średnio ładny ale za to mały, niewygodny i biedny w środku. I nie warty 350 kafli. Auto do startu ze świateł, nic więcej.
Nawet wydech który miał być taki super był rozczarowaniem.
Jechałem też RSQ8,