Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jare_K: Totalny bezsens. Przecież wniosek składałem bez udziału pełnomocnika. Dodatkowym absurdem jest, że ja nie widzę korespondencji w swojej własnej sprawie. Absurd.
  • Odpowiedz
@H4RRI3R: Udało się coś zrobić? Bo u mnie to samo. Dostałem maila że jest wiadomość do odbioru a wiadomości nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż podejrzewam że chodzi o odpowiedź na RWS
  • Odpowiedz
#zus #emerytura czołem,moja babcia ma emeryture z usa i jest opodatkowana za oceanem co miesiac sciagaja dolarki i w polsce biora 9% plus rozliczenie roczne.Czy w tej sytuacji obowiązek rozliczania emerytury w Polsce jest konieczny? internet mowi ze nie powina a w biurze rachunkowym ja podkrecili ze tak i zeby placila ktos zna temat ? dziekuje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus
Czy miał ktoś problem z wysłaniem DRA? W poprzednich miesiącach wszystko było ok a teraz nie mogę się przebić przez obliczenie wysokości składki. Chyba będzie trzeba dzwonić na infolinię.
Evo6 - #zus 
Czy miał ktoś problem z wysłaniem DRA? W poprzednich miesiącach wszystko...

źródło: IMG_20250113_192930

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus dobrze rozumiem, że skoro wakacje od zus to pomoc de minimis to w momencie gdy miałem wakacje od zus za 12.2024 i składam teraz na 02.2025 to na pytanie W okresie minionych 3 lat: powinienem teraz zaznaczyć "korzystałem z pomocy publicznej de minimis" ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#jdg #zus wakajki od zusu - przy składaniu DRA trzeba jeszcze jakiś inny dokument wygenerować o skorzystaniu z wakajek? Coś mi mignęło na wykopie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z powodu obniżki składki zdrowotnej dla biednych, wiecznie poszkodowanych psiembiordzów, którzy zapewniają nam takie innowacje jak „zatrudnienie B2B” lub mikroapartamenty inwestycyjne 15 m2, ochrona zdrowia straci ROCZNIE dwukrotnie więcej pieniędzy niż WOŚP uzbierał przez 32 lata.

Ale biedni psiembiordzy na to zasłużyli wstając rano, biorąc zimne prysznice i odmawiając sobie kawy na mieście, więc ogromne ulgi podatkowe i 300 mld rozdane w czasie COVID-a są dla nich, a dla etaciarza jest 32%
czerwonykomuch - Z powodu obniżki składki zdrowotnej dla biednych, wiecznie poszkodow...

źródło: IMG_7766

Pobierz
  • 302
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1247
@zdrajczyciel: Co jest złego w optymalizacji podatków? Ktoś może, to z tego korzysta. Pretensje raczej trzeba mieć do rządzących. Nie oszukujmy się, 41% podatku przy ponad 10k brutto to zlodziejstwo
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, mam pytanie odnosnie #l4 #zus #zwolnienielekarskie #praca
Kończy mi się aktualnie okres wypowiedzenia umowy o pracę.
Jak wygląda sytuacja ze zwolnieniem lekarskim, podobno w przypadku choroby - świadczenie chorobowe można uzyskać przez kolejne 3 miesiące od zakończenia umowy o pracę ale ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje przez miesiąc od zakończenia umowy.
Czyli przez pierwszy miesiąc zwolnienie może wystawić lekarz rodzinny, a na kolejne dwa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jo jo, obczaiłem sobie swoje konto Zusowe i nie wiedzieć czemu nie mam tam wpisanego zwolnienia lekarskiego z 8.11.2024. Wszystkie poprzednie zwolnienia normalnie znajdują się w systemie a to nie, przypał czy nic?

#zus #firma
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie decyzje o wakacjach zus? Mój wniosek za grudzień wciąż jest weryfikowany XD
#zus #jdg
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wfd dostałem przed sylwestrem. Podobno jak nie zweryfikują do 20.01 to musisz normalnie opłacić składki, a potem się bawić w korekty.
  • Odpowiedz
@kylo1303: dodzwoniłem się, ale raczej nie warto. Dostałem info, że mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku, jak powiedziałem, że czekam już ponad 60 to babka powiedziała, że oni inaczej ten czas liczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

powiedziała że do 20.01 na pewno będzie decyzja , więc zobaczymy
  • Odpowiedz
Mam problem, chce przejsc ze skladek preferencyjnych i musze zlozyc wniosek przez PUE o przejestrowanie na inny kod ubezpieczenia. Wymagaja odemnie kodu wykonywanego zawodu: ale niestety strona wyrzuca błąd i nie mam mozliwosci wybrania bo lista sie nie pokazuje. Co zrobić? Na infolini ciągle zajęte. Dzwonić do swojej placówki? Bo w sumie został mi dzisiejszy dzień.

#pue #jdg #zus
Dustaf1 - Mam problem, chce przejsc ze skladek preferencyjnych i musze zlozyc wniosek...

źródło: VN

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus #ezus

Też macie problem z logowaniem na platformę ZUSu? Loguję się loginem i hasłem, przez mObywatela itd. Nie wywala błędu, tylko wrzuca mnie z powrotem na stronę logowania i komunikat, że mnie wylogowali :/
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Gdyby ktoś potrzebował - ogarnąłem temat logując się przez telefon. Te dzbany z ZUS obok przycisku "zaloguj" dodały przycisk "wyloguj" i pewnie przez błąd zczytuje mi ten drugi XD
Na telefonie strona wygląda inaczej i przeszło...
  • Odpowiedz
jak ja nienawidzę tych wszystkich rządowych stron/portali XDDDDDDD normalnie brzuch mnie boli na myśl, że muszę coś załatwić na nich XD
próbuję się teraz zalogować na zusowskiej i po autoryzacji przez bank zamiast logowania mam info o wylogowaniu XD i koniec, zero, nic nie moge zrobić XD kurna za kazdym razem coś XD czy komuś działa?
jeszcze widzę, ze "zmieniamy się dla ciebie z pue na ezus" i ta graficzna prehistoria, kek
lunaria - jak ja nienawidzę tych wszystkich rządowych stron/portali XDDDDDDD normalni...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"zmieniamy się dla ciebie z pue na ezus"


@lunaria: stąd już tylko krok do "zmieniamy się dla ciebie z pue na jezus maria nic nie działa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lunaria: ile razy muszę się przeklikać przez tą abominację w zusie i coś załatwić to mi się zaburzenia lękowe włączają. Zawsze się to kończy albo błędem krytycznym, albo w opcji minimum rozpoczynaniem procesu po kilka razy. Jedyne co się nie z-----o to wniosek o wakacje w zeszłym roku.
  • Odpowiedz
Czy ktoś miał w zusie wydaną pozytywną decyzję po czym po kilku dniach zmienioną na jednak odmowną? Bo nigdzie czegoś takiego nie widziałem nawet na forach XD chodzi o świadczenie rehabilitacyjne

#zus #l4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś ogarnia te ku€wy z ZUS to prośba o pomoc.
Choruje na nerwicę i depresję po zakończeniu l4 chciałem pójść na świadczenie rehabilitacyjne, w zusie miałem wyznaczony termin kiedy lekarz orzecznik wyda wyrok i pojechałem na następny dzień do zusu miła pani powiedziała że przyznano ale tylko na miesiąc więc odrazu złożyłem na styczeń, zostałem bez kasy i zalogowałem się na ZUS pue, jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że zmienili
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach