Zawiesiłem sobie działalność na jakiś czas żeby odpocząć i zobaczyć czy coś się z polskim wałem zmieni, no i też miła jest świadomość, że podbijam w ten sposób statystyki zniszczonych DG przez polski kał. Czy jak zarejestrowałem się na portalu praca.gov.pl i przy rejestracji zaznaczyłem, że jestem bezrobotny, to z automatu będę aktywny w ZUSie bez konieczności odprowadzania składek? Czy muszę jakieś dodatkowe wnioski gdzieś wysyłać? Wszystko robiłem przez internet z profilem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Hej! Ktoś rozkminiał jak to jest z L4? Pamiętam że był motyw typu biorąc L4 łącznie z weekendem mniej się "traciło" niż jakby to było chorobowe na powiedzmy wtorek-czwartek.
Przybliży ktoś temat? Trzeba brać CZWARTEK-PONIEDZIAŁEK czy wystarczy że mam L4 od czwartku do piątku i to też mi zaliczy te dni weekendowe?

Z góry dzieki
#pracbaza #l4 #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #zus
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej! Ktoś rozkminiał jak to jest z ...

źródło: comment_1643976351325gxOWllPYWXA0aCRNobK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 01.01.2022 pracuję w nowym januszexie. Dziś zalogowałem się na konto #zus PUE. W zakładce płatnicy nie ma nowego janusza. Pora na kręcenie inby czy czekać do 10.02 na pierwszą wypłatę, sprawdzić jeszcze raz konto ZUS i wtedy zadawać niewygodne pytania w kadrach?
#prawopracy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#polskilad #zus
Dostałem obciętą pensję przez "Polski Ład". Mam rentę socjalną. Co muszę zrobić żeby nie zabierali mi kasy co miesiąc?
Najpierw wniosek EPD-18 dać do ZUS-u a potem PIT-2 do pracodawcy? Dobrze rozumuję?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus jaki dokument należy złożyć do zus jeżeli umowa o prace kończy sie podczas urlopu macierzyńskiego . Czy dobrze myślę ze zus z3 ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, od wczoraj jestem na izolacji domowej ze względu na pozytywny wynik badania na covid. Prowadzę JDG i podobno przysługuje mi świadczenie chorobowe. Czy muszę wypełnić jakiś wniosek czy to idzie z automatu? Na ZUS PUE mam w profilu informację że mam nałożoną izolację domową do 10.02 ale żadnych innych informacji tam nie ma. Pewnie miał ktoś z Was taką sytuację i wie jak to wygląda, to byłbym wdzięczny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

witajcie mirki mam pytanie bo będe starał się o rentę socjalna i tam pisze że dadzą mi rente jeśli jestem niezdolny do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu które powstało na studiach przed ukończeniem 25 roku życia i ja przerwałem naukę na drugim roku studiów to był 2008 rok i chodziłem do psychologa który wydał mi opinie psychologiczną mam ją z kwietnia 2009 roku o mojej chorobie i pozniej mam tez pobyty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją więc rzucę pytanie na forum.
Teść od lekarza nie ma zdolności do pracy ze względów zdrowotnych, problem z plecami.
ZUS jednak uznał że nie ma niezdolności do pracy.
Finalnie chłop pewnie zostanie zwolniony. Do emerytury 6lat, przyspieszonej emerytury nie dostał.
Na chłopski rozum, pozostaje szukać pracy ale gdzie jak ani stać godzinami facet nie może ani siedzieć nie wiadomo ile też, bo i w jednym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zostałem zmuszony do zawieszenia D.G. - jakie są wasze sposoby na opłacenie składki zdrowotnej ? Chodzi mi wyłącznie o pobyt w szpitalu, wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu czy też możliwość skorzystania z opieki lekarskiej.
Niska cena będzie największym atutem :D

#zus #zdrowie #choroby
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odysjestem: prywatny pakiet medyczny nie pokrywa kosztów jak sie przywiezie karetka z wypadku i będą cie musieli poskładać
@Hanslik: no nie wiem ja sie rejestrowałem jak się zwalniałem z jednej firmy i zrobiłem sobie 3 miesiące przerwy to baba spojrzała że jestem inżynier robotyki i nawet mi nie zaoferowała nic bo miała same oferty za 2-3k/mies i miałem spokój, potem im tylko mailem dałem znać że sobie znalazłem
  • Odpowiedz