Wpis z mikrobloga

Siemka mam pewne pytanko może ktoś bardziej doświadczony lub po podobnej przygodzie mi odpowie :) 14 kwietnia zaznałem urazu skręcenia kostki w lewej nodze, a sytuacja wydarzyła się w pracy, w ten dzień zgłosiłem to bezpośredniemu przełożonemu i po pracy udałem się do chirurga który stwierdził skręcenie wystawił receptę i zwolnienie. Po zakończeniu zwolnienia zgłosiłem do AXA ten wypadek z racji iż płace co miesiąc 50 złotych na ubezpieczenie grupowe. Przyznali mi 2% i wypłacili kasę. Wszystko fajnie i na tym bym zakończył ten temat ale rodzina mi mówi żebym o tym zgłosił jeszcze w ZUS i domagał się jednorazowej wypłaty odszkodowania. Pytałem kilku znajomych co miało jakiś uraz ostatnio i nikt z nich nie zgłaszał nic do zusu a tylko do ubezpieczyciela tak jak ja. Czy może ktoś potwierdzić czy moja rodzina mówi prawdę, czy to nie jest jakieś wymuszenie, i jak cała procedura ma wyglądać? #pytanie #zdrowie #ubezpieczenia #zus
  • 14
  • Odpowiedz
@Undying: Kumpel z roboty skrecil kolana (tak dobrze czytasz - oba :P) I to nie w pracy tylko w czasie wolnym. Nie pytaj jak bo to jest az smieszne :P

Dostal kase i z ubezpieczalni jak i z zus.

I co dziwniejsze - z zus dostal wiecej niz z ubezpieczalni.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Naprawdę? Dobrze wiedzieć, bo jak czytam w internecie to aż mi się nie chce wierzyć że jeśli wymaga się odszkodowania od zusu to oni robią wywiady z świadkami zdarzenia, przyjeżdzają na miejsce zdarzeni czy coś takiego, ja ujowo stanąłem stopą i wystąpił uraz a nie był to śmiertelny wypadek. Pisało tez coś ze bym miał wymagać od BHP’owca z pracy jakiegoś potwierdzenia czy coś
  • Odpowiedz
Pisało tez coś ze bym miał wymagać od BHP’owca z pracy jakiegoś potwierdzenia czy coś


@Undying: Jak pisalem - kupel se zrobil kuku poza praca wiec o zadnym protokole bhp nie moze byc mowy. Jak Cie to interesuje to jutro moge dopytac w robocie jak to wygladalo - czy czasem czegos nie pomieszalem :P
  • Odpowiedz
  • 0
@poziomkoowaa: Protokołu nikt nie spisał i nie wiem czy można go spisać 3 tygodnie po zdarzeniu, a zeznania świadków? To bez sensu, nikt nie był mi świadkiem jak krzywo postawiłem stopę, ludzie byli świadkami jak kuśtykałem z powodu tego urazu.
  • Odpowiedz
Hmmm nie mam terwz materiałów przy sobie mogę to zobaczyć w poniedziałek czy protokół można spisać później. Sądzę, że tak. A co do zeznań świadków to można oświadczyć że swiadków nie było albo że widzieli jak kuśtykasz.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Tylko przy wypadku w pracy jest odszkodowanie z ZUS
@Undying: Jeżeli leczenie masz zakończone to wszystkie dokumenty tzn protokół wypadkowy, zeznania świadków, pismo o wypłatę odszkodowania i zaświadczenie o stanie zdrowia OL-9 od lekarza składasz w najbliższej placówce ZUS i czekasz na wezwanie na komisje i wtedy dopiero ZUS jak przyzna jednorazowe odszkodowanie to wypłaci w zależności ile procent przyzna
  • Odpowiedz