@Dominias: @RandolphMarsh: SUMARYCZNIE cały ZUS miesięcznie, wychodzi następująco:
- do 60.000zł przychodu rocznie - 1460,17zł (w tym składka zdrowotna 335,94zł)
- między 60.000,01zł do 300.000zł przychodu rocznie - 1684,12zł (w tym składka zdrowotna 559,89zł)
- powyżej 300.000,01zł przychodu rocznie - 2132,04zł (w tym składka zdrowotna 1007,81zł)

A więc ZUS na ryczałcie, BEZ
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam, z czego żyją sportowcy, którzy byli na jakimś tam poziomie ale nie byli w stanie zapewnić sobie spokojnej przyszłości. Nie mówię o skoczkach pokroju żyły czy stocha, czy Justynie Kowalczyk/ Tomku Sikorze. Myślę o takich chłopakach z saneczkarstwa albo o biegaczach, którzy czasami tylko lądują na miejscach punktowanych. Ile może wynosić ich emerytura?
#pekin2022 #sport #zus #skoki #sportyzimowe
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzonson_: Ja też ryczałt, po sprawdzeniu czy da się to zrobić samemu będę wysyłał przez PUE. Jest tam prosta droga wypełniania DRA w formie "ankiety" i następnych kroków. Wszystko się znajduje w zakładce "e-płatnik".
  • Odpowiedz
Jest scena w Las Vegas Parano gdzie recepcjonista musi się użerać z roszczeniowym gościem. Dziennikarz grany przez Johnny'ego Deppa szybko pokapował, że recepcjonista chętnie obsłuży go poza kolejką i nieba uchyli, byle tylko wkurzyć Janusza. Ostatnio przeżyłem coś podobnego.

Zapomniałem loginu do PUE ZUSu, a system nie pozwala odzyskać go zdalnie. Więc się fatyguję do pałacu ZUSu. Tam na na schodach przed wejściem, pod daszkiem, tłoczą się bez składu emeryci i wykłócają się
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Składał ktoś deklaracje ZUS-DRA za 2022 rok w grudniu 2021 i obecnie ma problem ze złożeniem korekty? Ja swoją korektę bez problemu złożyłem ale gdy kumpel składa swoją korektę to mu wyskakuje, że nie może złożyć korekty ponieważ nie złożył wciąż deklaracji pierwotnej. Normalnie została wcześniej złożona i widzę w PUE, że wszystko przeszło ale system jej nie łapie przy składaniu korekty i się zastanawiam czy nasz kochany ZUS czegoś nie spieprzył
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kmk_198:

moim zdaniem liczy się data wpłaty, a nie złożenia deklaracji.

Liczy się zarówno deklaracja i wpłata. Grudniowa DRA jest składana z urzędu przez ZUS. Późniejsze nie.

Dziś w ZUS powiedzieli, że w powyższym przypadku po prostu jeszcze system nie przetworzył deklaracji pierwotnej, co się zdarza dla tych złożonych 31 grudnia i do końca tygodnia powinna już być możliwość
  • Odpowiedz
@emes555: Nie płacisz społecznego, natomiast ...

załóżmy będziesz miał 100000zł dochodu to zapłacisz 9%


dokładnie. 9% zdrowotnej na skali, 4.9 na liniowym.
  • Odpowiedz
@beerman: stary, nie uwierzysz. Jestem tu trzeci raz, bo ostatnio kobieta w okienku źle coś obliczyła. No jak to nie jest chore, to ja nie mam pytań. Gdybym nie miał akurat wolnego w pracy to stracił bym już kilka stówek na te wizyty.
  • Odpowiedz
Znajoma ma kontrolę ZUS czy aby nie wyłudza świadczenia chorobowego, bo zachorowała, a niedawno się zatrudniła w nowej pracy.
Zachorowała na gruźlice.
()
Widać specjalnie się zatrudniła, żeby zachorować na gruźlice i wyłudzić kasę.
#prawo #zus
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eaxene: Panie Areczku, ale taki kaszel to proszę wziąć acodin i maseczkę założyć, jak ja bym szedł na zwolnienie przy każdym przeziębieniu to by tutaj produkcja stanęła, Anetka odliczy Panu z wypłaty tą nieobecności, a z Panem widzimy się jutro o 4:30 na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eaxene: ZUS to idioci, tam gdzie rzeczywiście są podejrzenia, że może dochodzić do wyłudzenia, nie robią nic.

Tam gdzie dzieją się dramaty ludzkie, doszukują się wyłudzenia. Z mojej strony brak szacunku dla tejże instytucji.
  • Odpowiedz
#podatki
#zus
#finanse
#pieniadze
p--------y nowy ład na kolanie pisany,
pojawiły się na stronach zus kalkulatory liczące nowy podatek zdrowotny i jak liczę odznaczając liniowy to liczy mi blisko 5% , czyli liniowy to obecnie 24% , no bajka :)
wiem wiem pałacyk plus i gitara tylko że ja nie mam na pałacyk , obmyślił już ktoś jak się do tego ustawić ?
sailor_73 - #podatki
#zus 
#finanse 
#pieniadze 
p--------y nowy ład na kolanie p...

źródło: comment_1644164225pVGDWlJfBxzKFqW5Y9xAEw.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawiesiłem sobie działalność na jakiś czas żeby odpocząć i zobaczyć czy coś się z polskim wałem zmieni, no i też miła jest świadomość, że podbijam w ten sposób statystyki zniszczonych DG przez polski kał. Czy jak zarejestrowałem się na portalu praca.gov.pl i przy rejestracji zaznaczyłem, że jestem bezrobotny, to z automatu będę aktywny w ZUSie bez konieczności odprowadzania składek? Czy muszę jakieś dodatkowe wnioski gdzieś wysyłać? Wszystko robiłem przez internet z profilem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach