Pytanko do mirasków ogarniętych w #samochody #motoryzacja . Przymierzam się do pozyskania (pierwszego w życiu) auta; choć prawko jazdy mam już od ponad 7 lat (zdarzało mi się jechać autami obecnymi w rodzinie, a także pożyczonymi - czy z wypożyczalni, czy #carsharing). Samochód służyłby mi do jazdy prywatnej (czasem do pracy, a czasem gdzieś na weekend w trasę), a także do dorywczej działalności gospodarczej, którą
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki i Mirabelki, pytanie dla mieszkańców #katowice - warto rozglądać się tutaj za wynajmem kawalerki? Obecną muszę opuścić z końcem wakacji i zastanawiam się nad życiem w innym mieście. Nigdy w Katowicach nie byłem, nie wiem jak tu się żyje, czy jest w miarę bezpiecznie i tak dalej. Czy są jakieś dzielnice które lepiej unikać? Nie chcę się zauroczyć niską ceną za wynajem żeby rozczarować się sąsiedztwem ( ͡°
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jeśli najemca mieszkania pójdzie do US zgłosić, że wynajmujący nie odprowadza podatku, to czy cokolwiek wskóra, jeśli nie ma żadnych dowodów wpłaty ani przelewów, poza jednym potwierdzeniem wpłaty kaucji przy podpisywaniu umowy?
#wynajem #prawo #urzadskarbowy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tamerlan: taa faktury szczegolnie za np cos co jeszcze nie zostalo naprawione. Wystarczy zadzwonic do pierwszego lepszego fachowca i bedzie wiadomo ile kosztuje np naprawa zepsutej lodowki. Nikt nie bedzie rzeczoznawcy wzywal do glupiego najmu mieszkania. Chyba ze jakis najem premium i kaucja wynosi 10 000
  • Odpowiedz
nie wiecie jak zrobić odnośnie tych mega drogich i niedostępnych w normalnych marketach klamek do drzwi pcv, na zdjęciu ich budowa polega na tym że bolec jest wewnątrz skręcany z dwóch stron klamki, która jest na stałe przymocowana do obudowy..

Chodzi o dwie możliwe opcje, na dzień normalnie po naciśnięciu klamki drzwi, zamek się otwiera ORAZ na noc po naciśnieciu klamki z zewnątrz nie ma żadnej reakcji zamka, a trzeba kluczykiem otworzyć..

są dwa
nutka-instrumentalnews - nie wiecie jak zrobić odnośnie tych mega drogich i niedostęp...

źródło: comment_gjmKG5yD9eO9H5bjmSuedbA5kK6kPqVf.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,

Wypożyczam auto na #teneryfa ale widzę, że ubezpieczalnia drogo kosi za swoje ubezpieczenie.

Chciałem skorzystać z www.icarhireinsurance.com , ale pokazuje mi, że jako mieszkaniec Polski nie mogę wykupić ubezpieczenia ani w Hiszpanii ani na Wyspach Kanaryjskich.

Czy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nutaharion: Nie mam pojęcia niestety :(. O Topcar pierwsze słyszę. Brałem w Autoreisen, uczciwa lokalna firma. Ma trochę starszą flotę, ale za to ceny niskie. Podobnie działa Cicar tylko mają bardziej zadbane fury.
W Autoreisen mają dość wywalone na wszystko (na korzyść klienta). Machnęli ręką nawet jak oddałem ze złym poziomem paliwa.
Autoreisen miał jeszcze fajną opcję jeśli dobrze pamiętam - bezpłatne anulowanie rezerwacji. Płacisz dopiero na miejscu, więc w
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Wypożycz w Cicar, im wczesniej zarezerwujesz tym lepiej. Pełne ubezpieczenie w cenie, nie trzeba depozytu, płacisz gotówka. Przy oddawaniu samochodu nawet nie sprawdzają stanu.
  • Odpowiedz
#wynajemmieszkania #wynajem #kawalerka

Mam pytanie czy opłaty eksploatacyjne poniżej to jest czynsz ?

Czynsz: 1350,zł (w tym czynsz dla wspólnoty mieszkaniowej)
Opłaty eksploatacyjne: prąd, gaz, zaliczka na wodę i ogrzewanie - ok. 150-200zł
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Biezdar: Jeszcze raz. Są 3 składowe:
- odstępne: czysty zysk po opłaceniu podatku dla właściciela
- opłaty za media: zależne od najmującego opłaty, za prąd, wodę, gaz itp (internet jeśli właściciel załatwia)
- czynsz do spółdzielni: składa się z opłat eksploatacyjnych: opłata za sprzątanie klatki schodowych, wywóz śmieci, prąd, wodę i gaz do ogrzewania piwnicy, strychu, klatki schodowej (części wspólnej) oraz oprócz opłat eksploatacyjnych z funduszu remontowego.

Czyli za mieszkanie 70m możesz przykładowo płacić
  • Odpowiedz
@powietrznawersalka: Jezu, postaw się po prostu w pozycji wynajmującego:

- że zapłacisz za pół roku z góry
- że umowę chcesz podpisać na dłuższy okres
- że nie będziesz imprezował jak dzik
- że będziesz robił naprawy i ponosił nakłady
  • Odpowiedz
#wynajemmieszkania #wynajem #kawalerka

Czy można prowadzić własną działalność w wynajmowanym mieszkaniu jeśli jestem informatykiem i pracuję zdalnie ? Stałe miejsce wykonywania działalności mam ustawione w domu rodzinnym, a w wynajmowanym (wynajmowane to NIE RODZINNE) chciałbym tylko pracować.

Dziś słyszałem że są umowy gdzie jest zapis 'najemca oświadcza ze nie będzie w tym mieszkaniu prowadził działalności gospodarczej', chyba jak niema tego zapisu to nie ma problemu co
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Biezdar: imo to taki zapis bardziej tyczy sie wykonywania dzialalnosci, ktore w jakis sposob przyspieszylyby zuzywanie mieszkania (klienci, maszyny itp) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam problem, skończyłem wynajmować mieszkanie, umowa była między mną a spółką przez osobe upoważnioną, w tej spółce jest w zarządzie pewien pan i ten pan przyszedł do mnie zebym mu oddal klucz jak bede sie wyprowadzal bo on chce zrobic zdjecia pozniej i teraz osoba upoważniona dzwoniła do mnie że ten pan wcale nie jest wlascicielem i ze mam jej oddac klucz albo kaucje albo zadzwoni na policje.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 301
Wynajmę pokój 14m2 w mieszkaniu trzypokojowym we Wrocławiu, blisko park oraz przystanek autobusowy, 50m do sklepu typu Żabka. Pokój nieprzechodni, z dużą szafą, do dyspozycji oddzielna łazienka i kuchnia z wyposażeniem. Bardzo mili i zwykle cisi współlokatorzy, proszę jedynie o niekorzystanie z pilota od telewizora (wszystko wytłumaczę przy spotkaniu).

Cena 700 zł + media.

#mieszkanie #wynajem #heheszki #humorobrazkowy
t.....t - Wynajmę pokój 14m2 w mieszkaniu trzypokojowym we Wrocławiu, blisko park ora...

źródło: comment_Q9tUIKn80UxjWX5wAm0GFOTBJyst3IgL.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach