Pytanko do mirasków ogarniętych w #samochody #motoryzacja . Przymierzam się do pozyskania (pierwszego w życiu) auta; choć prawko jazdy mam już od ponad 7 lat (zdarzało mi się jechać autami obecnymi w rodzinie, a także pożyczonymi - czy z wypożyczalni, czy #carsharing). Samochód służyłby mi do jazdy prywatnej (czasem do pracy, a czasem gdzieś na weekend w trasę), a także do dorywczej działalności gospodarczej, którą
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Rino91
- 0

Pangia
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
calkowitybrakrozumu
via iOS- 0
@Rino91: mam wiele aut z wynajmem z opcja wykupu , najtańsze nowe osobówki typu wv up z pełnym serwisem itd to 1200zl plus wykup po kilku latach w cenie jednej raty .
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@beboktrzynasty: XDDDD 600 zł za takie coś
@beboktrzynasty: ktoś tutaj wstawiał do wynajęcia balkon, więc bywało gorzej. Imho to jak chce to niech bierze.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@konsumatumest: creepy lokatorzy to najlepszy wybor, nie przeszkadzaja, wygladaja jakby nie zyli
@konsumatumest: Mogę się założyć ze jak teraz nie wynajmiesz to zostaniesz z gownem xD zreszta wszędzie jest cos nie tak, To Tobie ma się podobać i tyle
Mireczki i Mirabelki, pytanie dla mieszkańców #katowice - warto rozglądać się tutaj za wynajmem kawalerki? Obecną muszę opuścić z końcem wakacji i zastanawiam się nad życiem w innym mieście. Nigdy w Katowicach nie byłem, nie wiem jak tu się żyje, czy jest w miarę bezpiecznie i tak dalej. Czy są jakieś dzielnice które lepiej unikać? Nie chcę się zauroczyć niską ceną za wynajem żeby rozczarować się sąsiedztwem ( ͡°
konto usunięte via Android
- 2
@Onii-chan-san_Senpai ja bym wybrał każde inne miasto, niestety cenowo nie wiem czy jest aż tak taniej
@Oude_Geuze: Ligota imho to jedna mała dzielnica (Brynów) od śródmieścia, Kostuchnę dzieli ze 4/5 dzielnic od centrum, więc nie stawiałbym mimo wszystko w jednym rzędzie.
#anonimowemirkowyznania
Jeśli najemca mieszkania pójdzie do US zgłosić, że wynajmujący nie odprowadza podatku, to czy cokolwiek wskóra, jeśli nie ma żadnych dowodów wpłaty ani przelewów, poza jednym potwierdzeniem wpłaty kaucji przy podpisywaniu umowy?
#wynajem #prawo #urzadskarbowy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Jeśli najemca mieszkania pójdzie do US zgłosić, że wynajmujący nie odprowadza podatku, to czy cokolwiek wskóra, jeśli nie ma żadnych dowodów wpłaty ani przelewów, poza jednym potwierdzeniem wpłaty kaucji przy podpisywaniu umowy?
#wynajem #prawo #urzadskarbowy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tamerlan: taa faktury szczegolnie za np cos co jeszcze nie zostalo naprawione. Wystarczy zadzwonic do pierwszego lepszego fachowca i bedzie wiadomo ile kosztuje np naprawa zepsutej lodowki. Nikt nie bedzie rzeczoznawcy wzywal do glupiego najmu mieszkania. Chyba ze jakis najem premium i kaucja wynosi 10 000
nie wiecie jak zrobić odnośnie tych mega drogich i niedostępnych w normalnych marketach klamek do drzwi pcv, na zdjęciu ich budowa polega na tym że bolec jest wewnątrz skręcany z dwóch stron klamki, która jest na stałe przymocowana do obudowy..
Chodzi o dwie możliwe opcje, na dzień normalnie po naciśnięciu klamki drzwi, zamek się otwiera ORAZ na noc po naciśnieciu klamki z zewnątrz nie ma żadnej reakcji zamka, a trzeba kluczykiem otworzyć..
są dwa
Chodzi o dwie możliwe opcje, na dzień normalnie po naciśnięciu klamki drzwi, zamek się otwiera ORAZ na noc po naciśnieciu klamki z zewnątrz nie ma żadnej reakcji zamka, a trzeba kluczykiem otworzyć..
są dwa
źródło: comment_gjmKG5yD9eO9H5bjmSuedbA5kK6kPqVf.jpg
Pobierz@nutka-instrumentalnews: co?
@staryhaliny: myślałem, że tylko ja nie zrozumiałem. ¯\(ツ)/¯
- 0
Hej,
Wypożyczam auto na #teneryfa ale widzę, że ubezpieczalnia drogo kosi za swoje ubezpieczenie.
Chciałem skorzystać z www.icarhireinsurance.com , ale pokazuje mi, że jako mieszkaniec Polski nie mogę wykupić ubezpieczenia ani w Hiszpanii ani na Wyspach Kanaryjskich.
Czy
Wypożyczam auto na #teneryfa ale widzę, że ubezpieczalnia drogo kosi za swoje ubezpieczenie.
Chciałem skorzystać z www.icarhireinsurance.com , ale pokazuje mi, że jako mieszkaniec Polski nie mogę wykupić ubezpieczenia ani w Hiszpanii ani na Wyspach Kanaryjskich.
Czy
- 1
@Nutaharion: Nie mam pojęcia niestety :(. O Topcar pierwsze słyszę. Brałem w Autoreisen, uczciwa lokalna firma. Ma trochę starszą flotę, ale za to ceny niskie. Podobnie działa Cicar tylko mają bardziej zadbane fury.
W Autoreisen mają dość wywalone na wszystko (na korzyść klienta). Machnęli ręką nawet jak oddałem ze złym poziomem paliwa.
Autoreisen miał jeszcze fajną opcję jeśli dobrze pamiętam - bezpłatne anulowanie rezerwacji. Płacisz dopiero na miejscu, więc w
W Autoreisen mają dość wywalone na wszystko (na korzyść klienta). Machnęli ręką nawet jak oddałem ze złym poziomem paliwa.
Autoreisen miał jeszcze fajną opcję jeśli dobrze pamiętam - bezpłatne anulowanie rezerwacji. Płacisz dopiero na miejscu, więc w
- 1
@Nutaharion: Wypożycz w Cicar, im wczesniej zarezerwujesz tym lepiej. Pełne ubezpieczenie w cenie, nie trzeba depozytu, płacisz gotówka. Przy oddawaniu samochodu nawet nie sprawdzają stanu.
- 0
#wynajemmieszkania #wynajem #kawalerka
Mam pytanie czy opłaty eksploatacyjne poniżej to jest czynsz ?
Czynsz: 1350,zł (w tym czynsz dla wspólnoty mieszkaniowej)
Opłaty eksploatacyjne: prąd, gaz, zaliczka na wodę i ogrzewanie - ok. 150-200zł
Mam pytanie czy opłaty eksploatacyjne poniżej to jest czynsz ?
Czynsz: 1350,zł (w tym czynsz dla wspólnoty mieszkaniowej)
Opłaty eksploatacyjne: prąd, gaz, zaliczka na wodę i ogrzewanie - ok. 150-200zł
- 1
@Biezdar: Jeszcze raz. Są 3 składowe:
- odstępne: czysty zysk po opłaceniu podatku dla właściciela
- opłaty za media: zależne od najmującego opłaty, za prąd, wodę, gaz itp (internet jeśli właściciel załatwia)
- czynsz do spółdzielni: składa się z opłat eksploatacyjnych: opłata za sprzątanie klatki schodowych, wywóz śmieci, prąd, wodę i gaz do ogrzewania piwnicy, strychu, klatki schodowej (części wspólnej) oraz oprócz opłat eksploatacyjnych z funduszu remontowego.
Czyli za mieszkanie 70m możesz przykładowo płacić
- odstępne: czysty zysk po opłaceniu podatku dla właściciela
- opłaty za media: zależne od najmującego opłaty, za prąd, wodę, gaz itp (internet jeśli właściciel załatwia)
- czynsz do spółdzielni: składa się z opłat eksploatacyjnych: opłata za sprzątanie klatki schodowych, wywóz śmieci, prąd, wodę i gaz do ogrzewania piwnicy, strychu, klatki schodowej (części wspólnej) oraz oprócz opłat eksploatacyjnych z funduszu remontowego.
Czyli za mieszkanie 70m możesz przykładowo płacić
- 0
"3. to, za pośrednictwem czego są przekazywane lub wyrażane jakieś treści"
https://sjp.pl/medium
To trochę niepoprawne, bo medium przesyłu prądu jest kabel, a wody i gazu to rura, ale jakoś tak ludzie mówią, że płaci się za media, czyli za rury i kable.
"nośnik energii w energetyce"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Medium
To już bardziej pasuje do prądu.
https://sjp.pl/medium
To trochę niepoprawne, bo medium przesyłu prądu jest kabel, a wody i gazu to rura, ale jakoś tak ludzie mówią, że płaci się za media, czyli za rury i kable.
"nośnik energii w energetyce"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Medium
To już bardziej pasuje do prądu.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@KolorBezKoloru: no tak, ale sporo wygląda trochę inaczej. ja wyglądam jak dwie różne osoby xD
- 4
@oliwazoliwek: a ja mam na to wywalone i chodzę z taką mordą po mieście. ale tak bawi mnie takie przejście z wylaszczonej laski do paszczura.
Eloo mirki chcę wynająć mieszkanie przez pośrednika i powiedział mi on, że możemy targować cenę. Doradzcie coś. Jakie argumenty mogę wziąć pod uwagę w obniżeniu ceny? #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie
- 0
@powietrznawersalka: przecież to nie jest walka na argumenty lol, ma pewne widełki w których wynajmie póki mu się opłaca i żadne żelazne argumenty nie pomogą.
@powietrznawersalka: Jezu, postaw się po prostu w pozycji wynajmującego:
- że zapłacisz za pół roku z góry
- że umowę chcesz podpisać na dłuższy okres
- że nie będziesz imprezował jak dzik
- że będziesz robił naprawy i ponosił nakłady
- że zapłacisz za pół roku z góry
- że umowę chcesz podpisać na dłuższy okres
- że nie będziesz imprezował jak dzik
- że będziesz robił naprawy i ponosił nakłady
3
Rynek najmu mieszkań przechodzi spore zmiany. Najemcy mają coraz większe...

Co najmniej 700 tysięcy mieszkań i domów było wynajmowanych na koniec 2017 roku. W ostatnich latach nastąpił ich dynamiczny przyrost na rynku, a towarzyszył mu skok jakościowy. Najemcy poszukują dw…
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#wynajemmieszkania #wynajem #kawalerka
Czy można prowadzić własną działalność w wynajmowanym mieszkaniu jeśli jestem informatykiem i pracuję zdalnie ? Stałe miejsce wykonywania działalności mam ustawione w domu rodzinnym, a w wynajmowanym (wynajmowane to NIE RODZINNE) chciałbym tylko pracować.
Dziś słyszałem że są umowy gdzie jest zapis 'najemca oświadcza ze nie będzie w tym mieszkaniu prowadził działalności gospodarczej', chyba jak niema tego zapisu to nie ma problemu co
Czy można prowadzić własną działalność w wynajmowanym mieszkaniu jeśli jestem informatykiem i pracuję zdalnie ? Stałe miejsce wykonywania działalności mam ustawione w domu rodzinnym, a w wynajmowanym (wynajmowane to NIE RODZINNE) chciałbym tylko pracować.
Dziś słyszałem że są umowy gdzie jest zapis 'najemca oświadcza ze nie będzie w tym mieszkaniu prowadził działalności gospodarczej', chyba jak niema tego zapisu to nie ma problemu co
@GrubyGrubiutki: możesz sobie zrobić oddzielny kalendarz i zmienić jego kolor
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
@nine: Czynsz płatny z góry za rok!!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#anonimowemirkowyznania
Mirki mam problem, skończyłem wynajmować mieszkanie, umowa była między mną a spółką przez osobe upoważnioną, w tej spółce jest w zarządzie pewien pan i ten pan przyszedł do mnie zebym mu oddal klucz jak bede sie wyprowadzal bo on chce zrobic zdjecia pozniej i teraz osoba upoważniona dzwoniła do mnie że ten pan wcale nie jest wlascicielem i ze mam jej oddac klucz albo kaucje albo zadzwoni na policje.
Mirki mam problem, skończyłem wynajmować mieszkanie, umowa była między mną a spółką przez osobe upoważnioną, w tej spółce jest w zarządzie pewien pan i ten pan przyszedł do mnie zebym mu oddal klucz jak bede sie wyprowadzal bo on chce zrobic zdjecia pozniej i teraz osoba upoważniona dzwoniła do mnie że ten pan wcale nie jest wlascicielem i ze mam jej oddac klucz albo kaucje albo zadzwoni na policje.
@AnonimoweMirkoWyznania: Dzwoń do typa, że ma oddać klucze a jak nie to idziesz na policje i zgłaszasz przywłaszczenie oraz podszywanie się pod inną osobe.
@AnonimoweMirkoWyznania: defekuję ci na klate lewaku z neuropy
0
Atal celuje w inwestorów. Deweloper o mieszkaniach na wynajem

Atal w tym roku zamierza wybudować około 2,8tys. lokali mieszkaniowych, z czego znaczną część będą stanowiły mieszkania wybudowane z myślą o klientach inwestycyjnych. Są to zarówno osiedla mieszkaniowe z lokalami dostosowanymi do potrzeb nabywców zdecydowanych przeznaczyć je na wynajem, ale także...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 301
Wynajmę pokój 14m2 w mieszkaniu trzypokojowym we Wrocławiu, blisko park oraz przystanek autobusowy, 50m do sklepu typu Żabka. Pokój nieprzechodni, z dużą szafą, do dyspozycji oddzielna łazienka i kuchnia z wyposażeniem. Bardzo mili i zwykle cisi współlokatorzy, proszę jedynie o niekorzystanie z pilota od telewizora (wszystko wytłumaczę przy spotkaniu).
Cena 700 zł + media.
#mieszkanie #wynajem #heheszki #humorobrazkowy
Cena 700 zł + media.
#mieszkanie #wynajem #heheszki #humorobrazkowy
źródło: comment_Q9tUIKn80UxjWX5wAm0GFOTBJyst3IgL.jpg
Pobierz- 97
- 188
Aż dam linka bo może nie wszyscy skojarzyli https://www.youtube.com/watch?v=YersIyzsOpc
Jak to jest mieszkać z obcymi ludźmi? za parę godzin wprowadzam się do pokoju (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#wynajem #wspollokatorzy #kiciochpyta
#wynajem #wspollokatorzy #kiciochpyta
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Goglez: nie chce by ludzie mnie oceniali że względu na płeć. Pozatym niebieski i różowy to troche mało opcji do wyboru
Mirki pomuszcie, ktoś kiedyś wrzucał tu stronę z mapą ogłoszeń wynajmu zebraną z różnych stron, coś jakby agregator ogłoszeń, dotyczący Krakowa. Ktoś pamięta adres?
#wynajem #krakow #mieszkanie
#wynajem #krakow #mieszkanie
- 5
@Koczkozaur: super stronka. Mieszkania na dworcu głównym :D
























