#krakow #mieszkanie #wynajem
Mirki na jakie średnie koszty za ogrzewanie i ciepłą wodę z mpec można liczyć przy mieszkaniu 30m^2, w przypadku dwóch osób? Wiem, że to sprawa mocno indywidualna ale chodzi mi o koszty czacunkowe.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4n0n: Cena za wodę zależna od lokalizacji, a cena za ogrzewanie może być zróżnicowana w zależności czy są ciepłomierze czy podzielniki. Jak podzielniki to ważne są też przyjęte przez spółdzielnię/wspólnotę proporcje do rozliczeń kosztów wspólnych i indywidualnych.

CO - 2,91 GJ ciepła za 144 PLN + opłata stała za CO 76 PLN.

@blackphoenix: Te 144 zł masz za 6 miesięcy? Opłatę stałą w wysokości 76 zł rozumiem że
  • Odpowiedz
Mirki nie szuka ktoś mieszkania a nie ma jeszcze współlokatora? (Warszawa here)

Ziomek z liceum z którym miałem wynajmować strasznie kręci, plus koniecznie chce mieszkanie ze wszystkimi opłatami do 2100 gdy ja mogę sobie pozwolić na więcej...

Już wolę z mirkiem/mirabelą coś znaleźć niż się z tym dzbanem użerać ( ͡° ʖ̯
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GajuPrzegryw: szukaj dobrze! ja znalazłam kawalerke z duzym pokojem i osobna kuchnia za 1700 na ochocie! Polecam olx i gumtree a odradzam grupy facebookowe bo ceny są tam strasznie zawyżane, polecam też jednak dzwonić jak w ogłoszeniu nie ma zdjęć bo swoje mieszkanie tak wyhaczyłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plus propsy za sznaucerka, najlepsze psiaczki! <3
  • Odpowiedz
  • 1
@nvrmnd Jak coś znajdziesz to pisz jestem otwarty na propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poukladany anon ze mnie i lubię porządek i ciszę. Idealny współlokator który przemyka niezauważony i wiecznie piwniczy w wolnym czasie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Szukam od jakiegoś czasu kawalerki na OLX, ale ceny poszły strasznie w górę. Może spróbuję tutaj; zna ktoś z #krakow jakieś fajne mieszkania do wynajęcie w cenie do 1100, max 1200 ze wszystkim w okolicach ulicy Saskiej/Przewóz, ostatecznie Mały Płaszów?
Chyba że ktoś zna jeszcze stronki oprócz OLX/Otodom/Gumtree gdzie można znaleźć fajne mieszkania?
#wynajem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Może ktoś polecić dom lub mieszkanie do 4tys za miesiąc w Gdańsku lub w okolicach Rafinerii LOTOS Gdańsk? Szukam mieszkania z kuchnią i dwoma pokojami dla 4 osób. Okres wynajmu to 2 miesiące. Może rzuci ktoś jakiś namiar, tel kontaktowy lub cokolwiek.. Poważni ludzie, niepalący i niepijący :)
#gdansk #mieszkania #wynajem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukamy mieszkania 2-pokojowego (ew. 2 pokoje w większym) w #poznan na wynajem w dobrej cenie. Widzę, że ceny ostro skoczyły w górę przez 2 lata, a niestety muszę się przeprowadzić.
Mieszkania poszukują student i lekarz-stażysta.

Wymagania co do standardu raczej niewygórowane.
Miejsce: Sołacz/Jeżyce/Piątkowo/Naramowice/Umultowo

#mieszkanie #wynajem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki. Pilnie poszukuję do #wynajecia kawalerki lub pokoju w #gdansk . Ceny kawalerek zwalają z nóg, a na wynajęcie pokoju jestem za stara, większość ogłoszeń skierowana jest do ludzi przed 30. Będę wdzięczna gdyby ktoś coś, bo powoli dół. #wynajem #mieszkanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Z kilkorgiem znajomych wynajmujemy razem mieszkanie. Nie są to żadni bliscy przyjaciele ani rodzina, znamy się ze szkoły albo pracy. Choć na umowie i rachunkach z councilu (gminy) widują nazwiska wszystkich lokatorów, to ja jestem tym od "załatwiania" spraw wszelakich - od kontaktowania się z właścicielem w sprawie napraw i umawianiem fachowców do rozliczania rachunków i kupowania papieru toaletowego czy szukaniu nowego lokatora, gdy ktoś się wyprowadza. I żeby
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wiadomo, że dla siebie. Jakbys na przykład poszedł wyniesc smieci (i to w dodatku dlatego, ze innym sie nie chcialo, bo uznali ze ty jestes od wynoszenia smieci) i znalazl bys po drodze stówe, to bys sie dzielil po powrocie? Twoj czas tez kosztuje.
  • Odpowiedz
Mireczki,
Wynajmowałem z #rozowypasek mieszkanie przez kilkanaście miesięcy, na sam koniec przy oddaniu mieszkania właściciel powiedział, że zamówi sprzątanie, wymieni żarówki i nas podliczy w ciągu 2 tygodni i odda kaucję - wynosiła ona 2900 zł na umowie, ale finalnie do oddania jest 1600 zł, gdyż za ostatni miesiąc z tutułu najmu przelaliśmy połowę i drugą połowę miał odjąć z kaucji.

Niestety, czas dawno minął, a odzywając się do właściciela otrzymałem informację,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jannekk: Nie wiem jak to będzie bez protokołu, zdjęć i rozwiązania umowy. Na przyszłość - dobrze w umowie jest precyzować za co odpowiadają najemcy i za co odpowiada właściciel i co się mieści w pojęciu normalnego zużycia (np. że dziury w ścianie są dopuszczalne tylko w celu przybicia obrazu).
Przy przyjmowaniu lokalu zrobić zdjęcia przynajmniej ścian i podłóg lub poprosić o to agenta i dołączyć je do protokołu. Potem przy
  • Odpowiedz
#mieszkanie #wroclaw #wynajem

Po 5 latach zwalniam mieszkanie od 1 sierpnia lub od 10 sierpnia na ul. Komuny Paryskiej (plomba - 2004 rok).
Cena to około 1200 + 230 zł czynsz + rachunki (woda, prad, gaz, internet - około 200 zł).

Mieszkanie ma około 40m2, dwa pokoje (jeden z ciemna kuchnia i drzwiami na harmonijke).
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pojaszek Nie twierdzę, że jest. Mówię tylko, że możesz chcieć od razu wrzucić parę zdjęć bo to zachęci.

Ale zrobisz co uznasz za stosowne rzecz jasna ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
1700 zł za wynajem kawalerki w Warszawie, 33m^2 na Pradze północ w bloku z wielkiej płyty to dobra cena? Wszystko wliczone, żadnych dodatkowych opłat.
Czy 260k to dobra cena przy chęci zakupu takiego mieszkania?
#wynajem #warszawa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Waleczny_Ulany: Jeśli w dobrym punkcie, gdzieś blisko metra to dobra cena zakupu, chociaż za tyle można wyrwać kawalerkę nawet w blokach na Muranowie czy na granicy Woli i Śródmieścia (oczywiście do gruntownego remontu).
  • Odpowiedz
Rynek wynajmu w PL to jest jakiś dramat. Mam kupione mieszkanie 38 km od Poznania w 2012 roku - 45 metrów. Dwa pokoje (jeden z aneksem), łazienka i korytarz. Razem z kredytem, czynszem, gazem, woda i prądem place za to max 900 zł miesięcznie. Myślę sobie a może by tak to sprzedać i iść do Poznania bo na dojazd w jedną stronę poświęcam ok 40 minut dziennie. Patrzę na ceny a tam
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczurek_87: Gniezno to to nie jest bo ceny podobne do Poznania mega - w dużym stopniu dlatego że odkiedy jest trasa S5 to jest boom już całkiem. Września podobnie bo VW itp itd.

Ja już wolałbym dojeżdżać i ten czas sobie poświęcać elegancko na słuchanie podcastów :) BTW 40 minut na dojazd w jedną stronę to możesz mieć nawet i w obrębie Poznania :D
  • Odpowiedz
Patrzę na ceny a tam za taki standard jaki mam - czyli jakieś takie minimum do komfortowego mieszkania, to bym musiał płacić 3000 zł najmniej.


@szczurek_87: 3 najważniejsze cechy nieruchomości:
1) lokalizacja
2) lokalizacja
3) lokalizacja
  • Odpowiedz
Niedługo będę wynajmował swoje pierwsze mieszkanie. Poradźcie proszę jakie zapisy warto zawrzeć w umowie abym w jak największym stopniu był chroniony przed cwaniakami ale również nie odstraszyć potencjalnego uczciwego lokatora.
Jest tu ktoś z większym doświadczeniem w obszarze wynajmu i jest chętny podzielić się doświadczeniem tu lub na pw?
#mieszkanie #mieszkania #wynajem #wynajmujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może jakiś wykopek z #trojmiasto chciałby od lipca wynająć kawalerkę albo pokój dwuosobowy? W mieszkaniu w którym mieszkałem umowa była tylko do lipca i właściciel stwierdził, że teraz będzie wynajmować turystom :(
Różowa tutaj pracuje i ja w sumie też wolę pracować przez wakacje w 3city niż wracać na Mazury xd
Miałem już niby załatwiony bardzo ładny pokój to dziewczyna stwierdziła, że zrobiła losowanie i wybrała inną parę xD Więc
ketiow - Może jakiś wykopek z #trojmiasto chciałby od lipca wynająć kawalerkę albo po...

źródło: comment_YYiCOV7EQ0OpND3x1ITiLPfUxEfqOTV3.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach