Ale sharing is caring, i cała ekonomia oparta na sharingu jest git. A no i to prywatnie właściciele mieszkań mogą sobie dorobić. A no i jeszcze Ci przeklęci sąsiedzi co nie pozwalają robić z własną własnością co się podoba tylko nękają policją gości bo ojej zrobili imprezkę raz na dzień... #pdk
  • Odpowiedz
#wynajem #mieszkanie
Sąsiad za ścianą, podzielił swoje 5cio pokojowe mieszkanie na 7pokoji (część pok dwu osobowych)i będzie wynajmował studentką, czy już się powinienem wynieść i też swoje wynająć, czy jest jakaś nadzieja, że będzie to funkcjonować normalnie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie i problem, jeden ze wspollokatorow przestał płacic czyns i pieniadze, co zrobic? Zglosic go na policje? Jak rozwiazac tą sytuacje? Umowa jest tak podpisana ze jestesmy wszyscy na jednej umowie jako wynajmujacy i umowa jest podpisana z wlascicielemem.
#prawo #pytanie #wynajem
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale to nie jest Twój problem tylko właściciela. On zarabia a ty masz mu kasę zbierać, co za nonsens. Olewasz i niech się typek poci.


@luk04330: @michel331: Skoro wszyscy mają jedną umowę to masz problem, bo płacić musicie i tak, a kwestia rozliczeń między Wami to Wasza sprawa. Potem możesz ewentualnie żądać od niego spłaty poniesionych kosztów. Nie należy podpisywać umów z kimś, bo za jej wykonanie wszyscy
  • Odpowiedz
Wczoraj oglądałem pokój do wynajęcia, ogłoszenie z grupy na FB dodane przez gościa który tam mieszka, lecz wieczorem mi powiedział że na ten pokój zdecydował się gość który oglądał przedemną.... a dziś rano widze dodane ogłoszenie z tym samym pokojem na olx przez właścicielke... #wynajem #studbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deryt: tak pomyślalem....umówić się teraz z właścicielką na oglądanie ? wkurzyło mnie to , tym bardziej że ten gość twierdził że on się wyprowadza przed zimą i tak... a mi zależy strasznie na tej lokalizacji
  • Odpowiedz
Np. widzę że w ulubionych ma polski rap i disco-polo.


@deryt: Jezu, nie aktualizowałam swojego fejsbuka od 8 lat chyba xD

umówić się teraz z właścicielką na oglądanie


@mietek1b: umawiaj się z właścicielką i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@czynastolatek wiele czynników

Ściema z oby dwu stron
Stary budynek / inne technologie
Nie wszystkie koszty wliczone jak ee, gaz czy woda. Sam widziałem taki kwiatek że czynsz był liczony bez opłaty remontowej która wynosiła dokładnie tyle samo co czynsz
Lepszy standard - np. ochrona
  • Odpowiedz
@Bonifacy13: Aaa, no to luźno znajdziesz jakieś fajne opcje na Booking, tam masz sprawdzone opinie, ewentualnie na airbnb jest trochę zniżek ~100 zł na rezerwację powyżej 300 zł.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Elo miry i mirabele. Ostatnio przydarzyła mi się nieciekawa akcja związana z #wynajem.
Od 3 lat wynajmuje mieszkanie. Początkowo były problemy z umowa. Właściciel nie chciał ze mna podpisać umowy ale chciał kaucje. W końcu po dłuższych dyskusjach, zdecydowałem wysłać mu polowe kaucji żeby po prostu przestał mi pierdzielić.
Mieszkanie typowy PRL, boazeria, stare szafki, żółty kibel ze stara spłuczka, umywalka postawiona na szafce z ikei która
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jakiej dzielnicy #warszawa polecacie zamieszkać na najbliższe dwa lata. Najważniejsze żeby było w miare łatwo się dostać do centrum oraz #sgh za dnia i w nocy. Będę szukał pokoju na start. Znalezienie czegoś za 800zł/msc z opłatami jest realne ?
Dzięki za wszystkie porady

#przeprowadzka #warszawa #wynajem #studia #praca
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy obawiać się podpisania umowy najmu okazjonalnego jeśli będzie się sumiennie płacić za wynajem mieszkanie i nie r----------c mieszkania? Czy są jakieś wady takiej umowy dla najemny?
#mieszkania #wynajem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak myślicie lepiej wynająć mieszkanie od właściciela czy przez agencje?zawsze wynajmowałem od właściciela z rożnym skutkiem ,było bardzo komfortowo ale zdarzały się problemy z właścicielami ,jak to jest z agencją?Nie podoba mi się np to że czasami chcą prowizje od wynajmującego,jakie minusy i plusy obu rozwiązań ?Zmuszony jestem znów iść w wynajem wiec chetnie posłucham doświadczonych w temacie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@DonPierto Z doświadczenia - dużo lepiej prosto od właściciela. Jeśli trafisz na normalnego człowieka to nie będą Cię czekać żadne problemy, ot będziesz sobie mieszkał w spokoju, niczym się nie martwiąc. W razie jakiejkolwiek większej awarii typu pralką czy lodówka to też dużo szybciej sprawę załatwisz z właścicielem niż agencją.
  • Odpowiedz
@V3ntu: daty sie nie formatuje ręcznie w zasadzie w żadnym programie - oczywiście to nie znaczy ze jakis #januszprogramowania nie skopał apki i tu formatuje inaczej niż tam, ale..... Każ sobie pokazać oryginał jak masz wątpliwości albo zadzwon do Taurona, podaj adres/numer klienta i zapytaj jaka jest doplata jesli jest jakakolwiek.
  • Odpowiedz