@Bruno_: Jest taki cwaniak to jest pośrednikiem, czyli remontuje czyjeś mieszkania i zajmuje się wynajmem. Po czasie ani właściciel nie ma kasy, ani najemca kaucji i cyrki z tego wychodzą xD
  • Odpowiedz
Jest sens szukać już teraz mieszkania do wynajęcia w Warszawie jak chciałbym się wprowadzić dopiero pod koniec sierpnia? Bo co patrzę to większość mieszkań dostępna od zaraz, a płacić za puste mieszkanie trochę szkoda. #warszawa #mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie w Warszawie będę mógł wynająć najtaniej pojazd typu Opel Combo albo większe kombi żeby wsadzić rower? Na trzy dni, bez limitu kilometrów. Dziękuję!
#warszawa #wynajem #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spajkuss jedź do green light komis na plochocinskiej i się dogadaj niech Ci sprzedadzą brykę na trzy dni , a.po trzech dniach oddasz im. Widziałem że mieli combo za 3k
  • Odpowiedz
#warszawa
#wynajem
Potrzebuje pomocy i wskazówek. Jak najkorzystniej wynająć pokój w Warszawie na studia? Na co patrzeć przy umowie? Jaka cena za „przetrzymanie” mieszkania do końca września jest ok? I czy można to jakoś inaczej załatwić, żeby nie płacić za wynajem pokoju od lipca, jeśli zamieszkam pod koniec września?
Pierwszy raz szukam pokoju i to wszystko przyprawia mnie o zawroty głowy, proszę o jakieś wskazówki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dominika123454321: normalnie płacisz od razu, to nie Caritas a biznes, a zapotrzebowanie jest ogromne. Idź do akademika, taniej, fajne lokalizacje, większość po remoncie, a współlokatorów i tak będziesz miał to lepiej mieć w gronie studentów.
  • Odpowiedz
@kurio: szukam mieszkań od 3 miesięcy, widziałam ich już sporo i to jest jakiś kurna dramat, albo wygląda dramatycznie a chcą 2300 minimum lub więcej nawet, albo tanio, ale rudera rodem z PRLu. I jakoś nie widzę specjalnie, żeby studenci pozwalniali xD Chyba, że te rodem z PRLu xD
  • Odpowiedz
bardzo szanuje ludzi, którzy w ogłoszeniach o wynajem pokoju piszą, że masz „swobodny dostęp do kuchni i łazienki” - to bardzo wspaniałomyślne z ich strony, że nie wydają kartek na korzystanie z tych pomieszczeń lub nie pilnuje tego straż papieska i strumień laserowy

#oswiadczenie #wynajem #mieszkanie #mieszkania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: a tu nie chodzi o to że te pomieszczenia nie są za pokojem przechodnim?

Bo na przykład w umowie o wynajem pokoju miałem zagwarantowany dostęp do balkonu, ale nie było do niego swobodnego dostępu bo musiałem przejść przez pokój wynajmowany przez kogoś innego.
  • Odpowiedz
@K1ngKunta Uwagę zwracaj na stan liczników. Powinny być spisane w Twojej obecności przed przejęciem mieszkania. Protokół zdawczo-odbiorczy. Tutaj zwracaj uwagę, co właściciel tam wpisuje i jaki stan przypisuje rzeczom, które Tobie zostawia w użytkowaniu. Najlepiej zrób sobie zdjęcia mieszkania i sprzętów przed jego przejęciem. Długość okresu wypowiedzenia i tego po jakim czasie dostaniesz kaucję. No i kto pokrywa koszta napraw.
  • Odpowiedz
  • 0
Czy to normalne, że osoba, ma zamiar wynająć mi mieszkanie. Potrzebuje numer księgi wieczystej mieszkania, którego ta osoba jest właścicielem. Np. moja mama musi notarialne potwierdzić, że mam gdzie mieszkać jeśli zostanę wyrzucony z wynajmowanego mieszkania za niepłacenie rachunków. To jest po prostu zabezpieczenie przed niechcianymi lokatorami czy jakiś wałek? #mieszkanie #wynajem #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Średnie zarobki w 2000 roku: 1924 zł
Średnia cena metra kwadratowego: 2283 zł

Na jeden metr trzeba było pracować 1,19 miesiąca

Średnie zarobki w 2011 roku: 3400 zł
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ugadałem się kilka tygodni temu z właścicielką na obniżkę czynszu, a ona dziś (w dzień podpisania umowy) oznajmia mi że zniżka jest pod warunkiem że nie wypowiem wcześniej umowy, jeśli tak, to te obniżki mam jej zwrócić. To jest legalny warunek?

#wynajem #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: możesz mieć odczucie, że twoje dobra osobiste zostały naruszone i pozywać o zadośćuczynienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast jeżeli nie miało to charakteru publicznego, to nie wyczerpuje znamion przestępstwa pomówienia.
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: generalnie wszystkie stałe opłaty powinny być uwzględnione (ten czynsz w sumie też, jest w miarę stały) o tyle "+ opłaty" jak najbardziej, to że sobie wodę odkręcisz rano i spuścisz 20 hektolitrów to już Twój koszt.
  • Odpowiedz
#warszawa #wynajem
może głupie pytanie, ale ja jestem zielona w temacie. Czy jak chcę wynająć pokój od października/połowy września to brać te oferty które są teraz, gdzie ludzie szukają lokatorów od lipca czy poczekać jeszcze trochę na kogoś, kto szuka lokatora od późniejszego terminu? Nie chce płacić 3miesiecznego wynajmu za pokój ktorego nie bede w tym czasie używać, ale boje sie ze potem nic nie znajdę. Jak to
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dominika123454321 wiem, ale szykuj się że jak będziesz szukac pokoju we wrześniu to będą non stop sytuacje typu:
- ogloszenie wystawione 20min temu i już nieaktualne
- przychodzisz oglądać pokój który ktoś przed chwilą zaklepał
- zapisywanie się na jakieś bzdurne listy oczekujących
Tak żebyś była świadoma jak to wygląda. Szukałam pokoju/mieszkania we wrześniu dwukrotnie i to był horror.
  • Odpowiedz