via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ze względu na kryzys na rynku #rower muszę przeżyć jeszcze jeden sezon z moim #mtb / #cross . Chciałbym jednak osiągnąć bardziej aeordynamiczna pozycję na nim. Myślałem o lemondkach, ale zmniejszają one bezpieczeństwo podczas jazdy (zmiana pozycji + odległość od hamulców). Polecacie coś innego? Np takie rogi?
#kolarstwo #rowery #pedalujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@NoNameNoIdeaNoLife możesz się wyciągnąć na kierownicy i oprzeć przedramienia na chwytach, podobnie jak na lemondce. Przy takiej pozycji rogi pomagają lepiej ustabilizować ręce i mieć trochę większą kontrolę nad kierownicą. I przydają się też przy wspinaniu na stojąco.
Mostek też możesz spróbować obrócić.
  • Odpowiedz
Który z tych napędów będzie lepszy do gravela? Jestem zielony w tej kwestii. Z informacji które znalazłem to Sram niby lepszy ale większość ludzi i tak wybrałoby Shimano 105, czy to po prostu dlatego ze jest u nad bardziej popularne?
Testowałem oba i po chwili jazdy lepszy wydaje mi się Sram Apex, ale to może tylko pierwsze wrażenie... ¯_(ツ)_/¯

#gravel #rower #rowery
Mulek05 - Który z tych napędów będzie lepszy do gravela? Jestem zielony w tej kwestii...

źródło: comment_1596206996m4PH19DoieCJ4TLV9TkTfi.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od jakiegoś czasu boli mnie noga lekko nad prawym kolanem.
Eksperymentowałem z ustawieniem siodła- cofałem, ustawiłem na maksymalnie wysoko jak się da i nic. Zmieniłbym ustawienie SPD w butach, ale niestety aktualne buty nie pozwalają na to.
Dodam, że przez jakiś czas- prawie dwa tygodnie- nie jeździłem za dużo. Prawie tyle co wcale. Mało też się w tym czasie ruszałem. Czy możliwe, że po prostu mięsień odzwyczaił się od jazdy?
Ból momentami
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirasy,
Szukam taniego wygodnego siodełka do starego górala. Góral jest cały sztywny i strasznie boli na nim tyłek/kręgosłup od drgań.
Myślałem też nad amortyzowaną sztycą, ale z tego co czytałem to te które naprawdę działają zaczynają się od 300zł - a to jest rower do sklepu/na miasto, którego nie będzie szkoda jak go ktoś "pożyczy". Dlatego też szukam taniego rozwiązania, może nawet wyglądem nie pasować do górala, byle było wygodne.
#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Naucz się amortyzacji nogami. Wbrew pozorom to nie wymaga aż tak wiele wysiłku, aby na siodełku się bardziej opierać niż siedzieć.
A do tego wszelakie siodełka żelowe typu miejskiego. To są zwykle kanapy z grubą warstwą żelu, w połączeniu z oponami o szerokości 2+ dają naprawdę dużo amortyzacji.
  • Odpowiedz
Planuję trzymać rower na balkonie, więc potrzebuję jakiejś dobrej narzuty, żeby nie zniszczył go deszcz i słońce. Macie jakieś polecane? Odbijające słońce? Czy byle co z allegro za 2 dychy styknie?
#rower #rowery #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak?


@DragonEW: On podejrzewał sąsiada ale jak nie złapał co zrobisz? A to był całkiem niezły giant. Potem założył kraty w końcu kupił nowe mieszkanie ale też chyba na Pradze. Tam teraz mają jakieś boxy w podziemnym garażu ale nie słyszałem by coś kradli tylko raz tam zalało. Jakie auta tam były masakra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki rower polecacie /używacie na trasy tak do 100 km dziennie? Jak w ogóle się przygotować do takich dłuższych wycieczek, co warto mieć? :( Czy dołączacie czasem do jakichś zorganizowanych grup? Jestem kompletnym laikiem, mój rekord to 72 km, a aktualnie po 25 mam dość, ale chce to zmienić.
#rower #rowery #kolarstwo #sport
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w wieku 25 lat kupuję mój pierwszy rower xD z tej okazji chcę spytać Was drogie Mireczki co polecicie do 2k - 2.5k jako pierwszą maszynę? W zamyśle dystanse max 60-70km z podziałem 75/25 gdzie 75 to asfalt, 25 to szutry, leśne ścieżki
Na pewno nie będzie tu ostrego latania na hopkach w lesie czy downhillu.

190cm/100kg here, nie wiem czy takie informacje są potrzebne

Nie mam problemu żeby kupić jakąś używkę, ale ze względu
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaczął się sezon rowerowy. W górach potrwa do końca jesieni, a ja właśnie dowiedziałem się o promocji dla rowerzystów.

Na hasło "złote rowery" w pensjonacie "Złote Góry" pod Czarną Górą w Sudetach grupy sportowe od 20 os. otrzymają 10% rabatu na nocleg. Od 30 osób organizator będzie miał zapewnione spanie za darmo.

Dla rowerzystów to jest super szansa, ponieważ w Czarnej Górze jest naprawdę mnóstwo dróg rowerowych.

#gory #czarnagora
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawołam też @metaxy (chyba nie będziesz miał mi za złe) bo najbardziej mi się kojarzysz z tym sportem na Mirko ;)


@danadel: oczywiście nie mam za złe, ale też nie pomogę. Nie interesuje mnie zupełnie sprzęt i się na nim nie znam. Ja tylko lubię z---------ć.
  • Odpowiedz