Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko138
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Enjama
Enjama

Enjama

Dołączył 17 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9553
  • Znaleziska 7495
  • Mikroblog 2058
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 19

778

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 23.06.2026, 19:21:13
  • 264
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
Enjama
Enjama
Enjama 24.06.2026, 10:25:05 via Wykop
  • 0
Mam nadzieję że Prezydent ponownie zawetuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

491

Rząd chce podnieść "podatek cukrowy". Opłata ma wzrosnąć nawet 10-krotnie

Rząd chce podnieść "podatek cukrowy". Opłata ma wzrosnąć nawet 10-krotnie

Opłata za zawartość dodatku kofeiny lub tauryny w napojach ma wzrosnąć z 0,10 zł do 1,00 zł, Wszystko oczywiście w trosce o zdrowie obywateli

Zenon_Zabawny
z
poradnikhandlowca.com.pl
dodany: 17.06.2026, 10:15:53
  • 161
  • #
    podatekcukrowy
  • #
    podatki
  • #
    cola
  • #
    polityka
Enjama
Enjama
Enjama 17.06.2026, 20:04:11 via Wykop
  • 3
Przecież niedawno Nawrocki zawetował podniesienie podatku cukrowego, więc po co drugi raz próbują ?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

823

100 pogryzień dziennie. Cena ludzkiej nieodpowiedzialności. [DOKUMENT]

100 pogryzień dziennie. Cena ludzkiej nieodpowiedzialności. [DOKUMENT]

W Polsce dochodzi do ponad 100 pogryzień przez psy każdego dnia. Ofiary tracą zdrowie, pupile, poczucie bezpieczeństwa. A właściciel mówi: on chce się tylko przywitać". Rozmawiamy z ofiarami, psychologiem sądowym i behawiorystą. Pytamy, dlaczego system nie działa i kto naprawdę odpowiada za psią ag

Lapkultura2026
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 16:15:36
  • 139
  • #
    psy
  • #
    pogryzienie
  • #
    pogryzieniaprzezpsy
  • #
    zwierzeta
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    smycz
Enjama
Enjama
Enjama 10.06.2026, 05:55:09 via Wykop
  • 13
Ilość psów w Polsce jest o wiele za duża, chyba najwięcej w Europie procentowo jest u nas. Nie wiem z czego to wynika, ale powinno to być ograniczone i to mocno. Nakaz czipowania każdego psa i jakiś podatek od posiadania psa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Enjama
Enjama
Enjama 09.05.2026, 08:37:48
  • 0
Pomoże ktoś kupić panel solarny i regulator napięcia, aby był w stanie naładować akumulator efb 12v 600ah
Chciałem tego użyć do podłączenia pastucha elektrycznego na działce przed sarnami.

Nie znam się na tym kompletnie na Temu są tanie zestawy, ale nie wiem czy to coś warte a też bez sensu przewymiarowanych nie chce kupić. Na samym aku starcza na jakies 3 dni działania pastuch

#offgrid #panelesloneczne #oze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 29.04.2026, 08:22:17
  • 0
#kosiarka #pytaniedoeksperta #pytanie #koszenietrawy
Może mi ktoś powiedzieć od czego jest ta śruba regulacyjna w silniku Loncin 1P70fc ? Bo wyregulowałem przepustnice ssania, nie domykała się tak jak na tym filmie, po czym chciałem zwiększyć trochę obroty i namieszałem tą śrubką, chciałem wrócić tak jak było... no ale nie wiem teraz ile ona była wkręcona oryginalnie.
Ogólnie wystarczy mi wiedza od czego jest ta
Enjama - #kosiarka #pytaniedoeksperta #pytanie #koszenietrawy 
Może mi ktoś powiedzie...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
29.04.2026, 08:24:54 via Wykop
  • 0
@Enjama: regulacja wolnych obrotów na luzie
  • Odpowiedz
Enjama
Enjama
Enjama 28.03.2026, 17:40:06
  • 0
Jeśli ktoś z was lubił dotychczas #cola freeway w puszcze z #lidl to mam smutna wiadomość. Nowe puszki z kaucja to najgorsze ścierwo, nie da się tego pić. Smak jakiegoś syropu. Na sto zmienili producenta. Mam nadzieję że ostatnia tania i dobra cola w Kaufland nie zmieni się ...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama
Autor
28.03.2026, 19:29:57 via Wykop
  • 1
@vulcanitu: Sprawdziłem dziś Kaufland i ta ich marka własna w puszce cola z kaucja dalej jest jaka była... czyli dla mnie bardzo dobra jak za 2 zł ;) Lepsza jak pepsi z aspartamem, troszkę gorsza jak prawdziwa Coca Cola. Ale cena działa cuda :D Jak dla mnie Cole od teraz da się wypić tylko 3 producentów 1. Coca Cola 2. Pepsi Twist cytrynowa (bez aspartamu 11gr cukru jak dawniej) 3.
  • Odpowiedz
Enjama
Enjama
Enjama
Autor
29.03.2026, 10:52:01 via Wykop
  • 0
@radziuxd: Smak orange z Lidla puszka bez kaucji jeszcze, pisze że producent MEG cos tam GMBH niemiecka firma , a przy coli z kaucja nie ma wzmianki kto to produkuje.

Co ciekawe cola z lidla i cola z Kaufland mają taki sam skład (Kaufland i lidl to ten sam koncern) ale smak teraz całkiem inny
Kaufland bardzo dobra cola nadal.
  • Odpowiedz
Enjama
Enjama
Enjama 12.02.2026, 15:59:57
  • 0
Hej szukam odkurzacza pionowego który podziała kilka lat, obecnie mam jakiś lidlowski ale kiepskiej jakości, dostałem drugi na gwarancji... obecnie złożony jeden z dwóch egzemplarzy xd także to jego końcówka.

Szukam takiego odkurzacza aby nie spadały mu obroty wraz z spadkiem naładowania akumulatora.Ten lidlowski właśnie ciągnie tak samo do końca i to mi się podoba.
A zachwalany Laresar V11 np spada moc wraz z spadkiem pojemnosci aku

Myślałem nad Dreme z30 czy to dobry wybór
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama
Autor
12.02.2026, 16:06:25 via Wykop
  • 0
@sewieu666: Używam często co drugi dzień, i teraz pytanie czy warto dać te 1000 zł za markowy czy 400-500 za chińczyka jak mówisz że i tak mniej wiecej tyle samo wytrzymają. Lidlowskie maja taki plus ze 3 lata gwarancji...
  • Odpowiedz

518

Minnesota: dzielni Somalijczycy przepędzają policjantów

Pokaż treści 18+

Minnesota: dzielni Somalijczycy przepędzają policjantów

Biali faszystowscy policjanci stresują Bogu ducha winnych beneficjentów zasiłków.

Manah
z
streamable.com
dodany: 18.01.2026, 06:10:36
  • 137
  • #
    minnesota
  • #
    ice
  • #
    usa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
Enjama
Enjama
Enjama 18.01.2026, 16:25:16 via Wykop
  • 0
Może mi ktoś wytłumaczyć jak obywatele 3 świata dostają się do USA wtf ?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kismeth
Kismeth
14.01.2026, 20:29:19
  • 593
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 15.01.2026, 18:10:08 via Wykop
  • 0
@Kismeth: Jestem prawakiem i nie popieram atakowania i bandyterki Trumpa na inne państwa. Chyba jakiś nienormalny jestem.
  • Odpowiedz
JAn2
JAn2
JAn2
08.01.2026, 10:19:05
  • 983
Sk....stwo w stanach osiąga wyższy poziom.
Renee Nicole Good, 37-letnia matka 6-dzieci i nagradzana poetka, zastrzelona z zimną krwią przez agenta ICE Steve'a Grove, którą przedstawiciele administracji Trumpa (m.in. sekretarz bezpieczeństwa krajowego Kristi Noem) nazwali... terrorystką.
Jej jedyną przewiną było to, że znajdowała się na miejscu operacji deportacyjnej jako obserwatorka.
PS. Konfiarze, dla których maseczki były ograniczeniem wolności, masowo robią sobie żarty z tej śmierci, twierdząc, że "nastepnym razem się zatrzyma hehehe".
JAn2 - Sk....stwo w stanach osiąga wyższy poziom.
Renee Nicole Good, 37-letnia matka ...

źródło: 0055847832

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 08.01.2026, 15:04:27 via Wykop
  • 0
@JAn2: Jakby słuchała poleceń i nie latała wśród nielegalnych migrantów Somalijskich, a zajęła się wychowaniem dzieci nic by się jej nie stało ;)
  • Odpowiedz

655

"Świąteczne upokorzenie" Putina. Ukraińcy odbili Kupiańsk

Ukraińskie wojska przejęły pełną kontrolę nad strategicznym miastem Kupiańsk, co postrzegane jest jako symboliczna porażka

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 25.12.2025, 17:10:36
  • 128
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
Enjama
Enjama
Enjama 25.12.2025, 20:25:34 via Wykop
  • -12
Ma ktoś informacje, czy Ukraina jest w stanie utrzymać stan swojej armii ? Ile im zostało jeszcze ludzi do poboru ? Super że mają jakieś sukcesy, ale ile oni jeszcze pociągną zanim to się załamie?
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Enjama
Enjama
Enjama 25.12.2025, 21:21:27 via Wykop
  • -5
@Damntrain: Też mi się tak wydaje, Rosja ma 4 razy więcej ludzi, no ale na Wykopie nawet zadając pytanie, które nie wielbi Ukrainy dostajesz minusy zaraz xd. Żeby nie było, jestem za wygraną Ukrainy, Kacapy napadły na nich, ale też jestem realistą i kiedyś ten front się załamie, bo zwyczajnie będzie im ludzi brakować. Jedyna nadzieja, że będą to jeszcze długo ciągnąć Ukraińcy i finansowo ubiją Ruskich na tyle że
Enjama
Enjama
Enjama 26.12.2025, 17:05:57 via Wykop
  • 0
@Damntr Jakie te wykopki głupie masakra, pisze że jestem za Ukrainą, a ci mi wmawiają że jestem onuca bo pytam ile ludzi mają jeszcze do walki xd A niech sobie tam walczą ile chcą. Czym dłużej tym lepiej dla nas.
Sin-
Sin-
09.12.2025, 11:50:11
  • 606
No to mam. Mazda CX-30 właśnie wyjechała z salonu do mojego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod maską:
2.0 benzyna, 186 KM
Automat (bo życie jest za krótkie, żeby
Sin- - No to mam. Mazda CX-30 właśnie wyjechała z salonu do mojego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: IMG_0267

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 10.12.2025, 09:51:34 via Wykop
  • 1
@Sin-: Szanuje Mazdę za brak tabletozy i jedno z ostatnich normalnych wnętrz które jest ergonomiczne i bezpieczne w użyciu.
  • Odpowiedz
Ka4az
Ka4az
02.12.2025, 08:48:46
  • 1527
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 236
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 02.12.2025, 15:01:55 via Wykop
  • 3
@Ka4az: Wszystko co mówisz to prawda, ciotka tam popracowała może miesiąc i uciekła do innego marketu gdzie sobie chwali pracę.
  • Odpowiedz
Enjama
Enjama
Enjama 15.11.2025, 12:52:35
  • 0
Wam też znikła możliwość sortowania po czasie dodania filmu na #youtube ? Np ten tydzien,miesiąc dzien ?
Jeszcze z tydzień temu działało, a teraz nie można tego włączyć, opcja dalej jest widoczna, ale klikanie nic nie daje.

#pytanie #internet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama
Autor
15.11.2025, 16:50:43 via Wykop
  • 0
@Ptysiu_323: Tak dziś mi działa, dziwne wczoraj na żadnej przeglądarce mi nie działało. Opcje były jakby nie podświetlone, nie dało się kliknąć w nie. Działało jedynie sortowanie z skrajnej prawej strony. Dziś mi bangla
  • Odpowiedz
Enjama
Enjama
Enjama 03.11.2025, 15:36:40
  • 0
#facebook Da się coś zrobić abym nie musiał za każdym razem włączać dzwięku przy odtwarzaniu wideo na głównej tablicy facebook ? Nie wiem czy tylko u mnie tak jest ? #pomocy #pytanie #internet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama
Autor
03.11.2025, 15:43:26 via Wykop
  • 0
@An-Dagda: Czyli na głównej u ciebie jest to samo ? Na rolkach jest normalnie a na głównej zawsze wyciszony dzwięk od jakiegoś czasu ...
  • Odpowiedz

973

Rząd szykuje podwyżkę podatku cukrowego nawet do 1,80 zł za litr

Rząd szykuje podwyżkę podatku cukrowego nawet do 1,80 zł za litr

Opłata maksymalna będzie wynosić 1,80 zł za litr napoju (obecnie jest to 1,20 zł). Będzie to więcej niż akcyza na benzynę, a do tego 23% VAT. W litrowym napoju za 5 zł podatki będą wynosić ponad połowę (!) ceny. Podatek cukrowy liczony jest także od napojów bez cukru (ze słodzikiem).

rychu111
z
money.pl
dodany: 23.10.2025, 12:30:49
  • 240
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    informacje
Enjama
Enjama
Enjama 23.10.2025, 16:01:00 via Wykop
  • 0
Dobrze, że jestem mało wybredny i jak dla mnie cola k-classic puszka z Kaufland jest lepsza jak Pepsi, minimalnie gorsza jak Coca Cola ;)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

330

UE płaci krajom rozwijającym aby nie buntowały się przeciw zielonej rewolucji

UE płaci krajom rozwijającym aby nie buntowały się przeciw zielonej rewolucji

Nowy dokument Komisji Europejskiej ujawnia, jak Bruksela chce przekonać krytyków do kontrowersyjnego mechanizmu CBAM.

enterprize
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.10.2025, 04:35:46
  • 42
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
  • #
    klimat
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
Enjama
Enjama
Enjama 18.10.2025, 07:39:09 via Wykop
  • 0
REM a budowa nowej "rafinerii"


@manstain: co to jest REM ?
Enjama
Enjama
Enjama 02.10.2025, 15:44:32
  • 0
Pozmieniali coś na #facebook ? Gdy włączam na tablicy jakiś film, odtwarza się wyciszony i tak za każdym razem muszę głos włączać.
W ustawieniach >media nie widzę nic związanego z dzwiękiem Pomoże ktoś
#pytanie #internet #pomocy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama
Autor
02.10.2025, 16:17:28 via Wykop
  • 0
@dzieju41: ogólnie mówię, filmiki. Jest to wkurzające bo muszę za każdym razem włączać dzwięk.
  • Odpowiedz
Wykopek_Jeden
Wykopek_Jeden
30.09.2025, 18:43:53
  • 0
Czy jeżeli na YouTube widzę napis "Film niedostępny
Te treści są niedostępne. Spróbuj jeszcze raz później." to dostałem jakiegoś bana? Na drugim koncie działa film normalnie.

#youtube #internet #programowanie #programista15k
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enjama
Enjama
Enjama 01.10.2025, 19:37:42 via Wykop
  • 0
@Wykopek_Jeden: Miałem dziś to samo, jak odświeżyłem stronę to odtwarzało wideo normalnie, i tak za każdym włączeniem filmiku. Po usunięciu cookies to samo. Mam zainstalowany ublock origin lite, jak wyłączyłem, problem zniknął, później właczyłem od nowa i jak na razie działa wideo i blokuje reklamy.... zobaczymy jak długo.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 30.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.01.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 21.11.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking