Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko186
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
GrubyKociol

GrubyKociol

Dołączył 16 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 26218
  • Znaleziska 3599
  • Mikroblog 22619
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 30

672

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 4 godz. i 41 min temu
  • 641
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
GrubyKociol
GrubyKociol 4 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
Najlepsza książka 'popularno-naukowa' dla laika co by liznąć świata kwantowego i w końcu coś zacząć z tego rozumieć (albo i wiedzieć jeszcze mniej)?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

STRawny
STRawny
11 godz. i 14 min temu
  • 0
Dojrzewam do zakupu kół od Evanlite - w razie czego serwis na miejscu, crash replacement, polska firma (wiem że obręcz made in china).
Mam jednak troszkę dylemat pomiędzy modelami - Delta vs New champion (pofalowane)

W pofalowanych podoba mi się kwestia redukcji wpływu bocznego wiatru, natomiast średnio mi leży wygląd (chociaż na żywo nie widziałem).
Zestaw Delta wygląda dla mnie bardziej zachęcająco, nadmienię tylko tutaj że osobiście chyba wolałbym zostać przy piastach DT swiss -
STRawny - Dojrzewam do zakupu kół od Evanlite - w razie czego serwis na miejscu, cras...

źródło: koła

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 9 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 0
@STRawny: dlaczego nie Dandy?
  • Odpowiedz
Maciejo94
Maciejo94
18.06.2026, 11:19:53
  • 1
#mtb #rower

Planuje kupic uzywany rower MTB Hardtail. Co jest obecnie must have? Jakie przerzutki? Jaka rama? Jaki widelec z przodu? Isc w karbon czy raczej ALu? Na co jeszcze zwrocic uwage? Budzet: 400-800 euro (Holandia)

Znalazlem uzywany Superior na Deore. Gosciu jest sklonny zejsc do 300 euro. Warto w to isc? Moge podeslac link
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 18.06.2026, 12:02:42 via Wykop
  • 2
Isc w karbon czy raczej ALu


@Maciejo94: nie stać Cie na karbon. A u----i się nie opłaca przy cenie nowych.
Must have: boost, sztywne osie, amortyzator z powietrzną komorą, koło 29" napęd 1x12. Za 800eu to spokojnie nowy kupujesz.
https://www.pepper.pl/promocje/rower-gorski-wilier-503x-race-rockshox-sid-sl-100mm-naped-deorextslx-1x12-m-1299954
  • Odpowiedz
Hamza
Hamza
15.06.2026, 15:34:23
  • 8
#rower #bushcraft #biwakowanie
Hamza - #rower #bushcraft #biwakowanie

źródło: 1000064377

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 15.06.2026, 17:50:43 via Wykop
  • 6
rowerach crossowych (to samo co gravel ale bez baranka XD)


@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: no w c--j to samo xDDD
  • Odpowiedz
i-marszi
i-marszi
15.06.2026, 17:36:57
  • 0
#szosa #rower #gravel #motoryzacja

Czy ktoś ma coś godnego polecenia do transportu czterech rowerów szosowych (kierownica baranek i rama karbonowa) na haku samochodu? Co znajduję to albo za małe odstępy między rowerami, albo mocowanie takie, że zmiażdży ramę, albo na trzy rowery. Fajnie jakby cena była poniżej 3 k zł., ale jak coś to może przeboleję.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 15.06.2026, 17:49:46 via Wykop
  • 2
@i-marszi: Yakima ma największy rozstaw z tego pamiętam. Ja mam ThuleEasy Fold XT i normalnie wchodzą i enduro i gravele.
  • Odpowiedz
hung
hung
hung
12.06.2026, 18:16:08
  • 0
Ktoś wie czy to białe gumowe g---o jest do usunięcia czy ma zostać?

#rower #pytaniedoeksperta
hung - Ktoś wie czy to białe gumowe g---o jest do usunięcia czy ma zostać?

#rower #p...

źródło: 1000016259

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 13.06.2026, 07:33:02 via Wykop
  • 1
@hung: w-----ć
  • Odpowiedz

1178

KGHM sypnie kasą górnikom i nie tylko. Premie sięgną 180% miesięcznej pensji

KGHM sypnie kasą górnikom i nie tylko. Premie sięgną 180% miesięcznej pensji

Miedziowy gigant z Lubina nie żałuje grosza i tym razem również nim "sypnie". Po udanym roku finansowym KGHM Polska Miedź S.A. dzieli wypracowane miliardy, nagradzając zarówno inwestorów giełdowych, jak i tysiące pracowników.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.06.2026, 11:37:35
  • 123
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    swiat
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:09:48 via Wykop
  • 4
@soundboy: no z podstawowym wykształceniem masz 200k na dzień dobry na PIT. Praca na 6 godzin, dobry socjal, 25 lat i emerytura. Tylko trzeba liczyć się że praca sobota + niedziela, mnóstwo wypadkó, turbo mobing i PRL.
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:17:30 via Wykop
  • 0
@dam_32: 200-250k na picie
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:20:51 via Wykop
  • 0
@kapitan_pazur: co ty za smieci piszesz. Podajesz miesięczne wynagrodzenie a drugie tyle dostajesz w innych bonusach xD Weź pita i podziel sobie kwotę przez 12.
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 17:29:27 via Wykop
  • 0
@kapitan_pazur: skąd mam informacje? Pracuje tu? xDDDDDDDDDDDDD
Chłopie, 9k netto to ma chłop na szybowym w skali roku, a Ty wyskakujesz z 5k xD
Anonim5
Anonim5
10.06.2026, 17:07:19
  • 5
#przegryw #rower #rowerowyrownik czy jest tu ktoś kto waży powyżej 100 kg i jeździ na rowerze? Ja 115 kg i zamierzam zacząć
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 11.06.2026, 06:55:25 via Wykop
  • 0
jak rama nie karbonowa to rower wytrzyma


@krzysztof-mirko: a czemu karbon ma nie wytrzymać? To dużo mocniejszy materiał niż aluminium.
  • Odpowiedz
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
10.06.2026, 07:45:04
  • 1
#rower gdy wymieniałem suport na HT2 to słyszałem, że serwis tego jest super prosty, panie, nie musisz wymieniać całego mechanizmu tylko myk myk łożyska i jedziesz dalej.
Nie mam połowy narzędzi żeby wymienić te łożyska a ich zakup wyniesie mnie tyle co nowy suport lol xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 10.06.2026, 10:36:59 via Wykop
  • 1
ostatnio musiałem kupić wbijak do gwiazdy rury sterowej xD

wystarczyło użyć pręta xDDD

, nie musisz wymieniać całego mechanizmu tylko myk myk łożyska i jedziesz dalej.

a co ty myślałeś że łożyska wymienisz palcami? Przecież to logiczne że potrzebne są odpowiednie narzędzia do demontażu i montażu.

nie
  • Odpowiedz
jakuba94
jakuba94
09.06.2026, 16:36:41
  • 204
118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody pełnej intryg, zdrad i egzekucji.
Intrygi - niektórzy zawodnicy chcieli żebym uwierzył że są moimi kolegami. 1000 km wspólnej jazdy, pomoc w nocy, rozmowy przez pierwsze 2 dni tylko po to aby w momencie w którym mogliby najwięcej pomóc zostawić mnie po środku niczego.
Zdrady - koło 1000 km zaczęło mnie bardzo boleć prawe udo i miałem uczucie jakby mi coś
jakuba94 - 118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody peł...

źródło: IMG_8946

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 10.06.2026, 06:51:15 via Wykop
  • 1
Czas Brutto: 61:31


@jakuba94: odbyt z kryptonitu, postrach na celi.
gratulacje, masz mega mental do konkurowania z innymi. Albo na pełnej k----e albo wcale. Ale myślę że Ty byś zrobił podobnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
TakiSeLogin
TakiSeLogin
09.06.2026, 06:35:09
  • 0
#rower
Wymienilem ośkę na nową z nowymi kulkami, nie znam się i robiłem.to pierwszy raz. I nie całkiem wiem jak to złożyć poprawnie.

Gdy dokręcam konusy żeby pozbyć się luzow, to koło się swobodnie nie kreci,.jak poluzuje trochę to komisy i tak się dociskają przy konturowaniu i znowu troche za mocno ściśnięte jest. Straciłem na to masę czasu, teraz jak uniose rower i zakręcę ręką koło to zrobi może z
TakiSeLogin - #rower 
Wymienilem ośkę na nową z nowymi kulkami, nie znam się i robiłe...

źródło: IMG_20260517_131522611

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 09.06.2026, 07:01:35 via Wykop
  • 1
@TakiSeLogin:
1. skręcasz na stałe mocno jedną stronę
2. Dokręcasz palcami drugą do momentu aż będzie tylko mikro luz/koło będzie się kręcić.
3. Skręcasz tak średnio drugą stronę.
4. Łapiesz kluczami za nakrętki kontrujące z jednej i z drugiej strony i dociągasz do momentu aż luz zniknie a koło się będzie płynnie kręcić
5. Jak za mocno skręciłeś to łapiesz kluczami za konusy
  • Odpowiedz
Heniuuu
Heniuuu
Heniuuu
08.06.2026, 07:05:37
  • 1
#psy #rower
Czy ktoś wozi psa na rowerze? Mam psa 15kg i się zastanawiam czy da radę go wieźć w koszu z przodu na kierownicy lub z tyłu na bagażniku? Czy tylko w przyczepce bo za ciężki jak myślicie ? Nie chce kupować wielu akcesoriów
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 08.06.2026, 07:41:14 via Wykop
  • 0
@Heniuuu: wszystko zależy jaki to jest rower. Mój pies to bydle 11-12kg. W rondo Mylc AL mam porządne mocowania na bagażnik z tyłu więc tam go będę woził w takim dużym koszu. Z tyłu lepiej bo mu będzie mniej wiało w uszy, nie będzie też uczestniczył w czołówie, i lepiej masa rozłożona.
Napisz jaki masz rower to będzie łatwiej.

  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol 08.06.2026, 17:30:29 via Wykop
  • 0
@Heniuuu: dlatego napisałem o bagażniku, najlepsza opcja dla średniego psa
  • Odpowiedz
znowuzapomnialemhasla
znowuzapomnialemhasla
znowuzapomnialemhasla
06.06.2026, 06:17:14
  • 1
#rower #gravel Zmiana z 700x35c na 700x45c będzie realnie odczuwalna pod względem komfortu? Odbudowałem sobie stary rower jako bieda gravela i jak dla mnie to się na tych 35c nie da jeździć po szutrach taka amortyzacja xD 45c to największe co zmieszczę w widelec
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 06.06.2026, 07:12:12 via Wykop
  • 2
@znowuzapomnialemhasla: tak
  • Odpowiedz
Bratkuu
Bratkuu
05.06.2026, 12:01:47
  • 0
#rower Elo! jaki macie rozmiar d--y? Tzn rozstaw kości, bo mi wyszło 14cm, a to więcej niż u dziewczyny, pewnie miałbym łatwiej z porodem XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 05.06.2026, 17:38:14 via Wykop
  • 0
@Bratkuu: akurat 145mm to jest najpopularniejszy rozmiar
  • Odpowiedz
goferek
goferek
03.06.2026, 12:31:47
  • 0
Miał ktoś styczność z tymi uchwytami? A może jest jakaś lepsza alternatywa, żeby powiesić obok siebie 2-3 rowery?
https://www.stojaknarower.pl/wieszaki-na-1-rower/1886-wieszak-na-rower-flex-1-z-personalizacja-ustawien.html
#rower
goferek - Miał ktoś styczność z tymi uchwytami? A może jest jakaś lepsza alternatywa,...

źródło: wieszak-na-rower-flex-1-z-personalizacja-ustawien

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 03.06.2026, 20:11:41 via Wykop
  • 3
@goferek: mnie to bardziej zastanawia czemu p-------i nazwę, logo i desing od krossa, a nie maja z nim chyba nic wspólnego xD
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol 03.06.2026, 07:14:36
  • 362
Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyłapany na oszukiwaniu podczas Trans Balcan Race.
Legenda polskiego Ultra okazała się zwykłym oszustem. Ehh kolejny karaś.
https://www.instagram.com/p/DZHEKRBCGrX/?img_index=1

#rower #afera
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...

źródło: image

Pobierz
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 08:17:13 via Wykop
  • 6
@everybodykombinerki: ale już się poddał bo boli go kolano. Nie dla polaka bałkany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 08:28:13 via Wykop
  • 31
@MiedzygalaktycznyMors: cole, banana, zapasowy rower, takie tam żałosne pierdoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 09:43:48 via Wykop
  • 0
@JaNieGejJaPapiesz: lepiej, to jest jego główny sponsor :)
  • Odpowiedz
PanLodowegoOgrodu
PanLodowegoOgrodu
03.06.2026, 07:05:49
  • 0
crankbrothers m19 czy multitools decathlonu?

https://www.centrumrowerowe.pl/multitool-crankbrothers-multi-19-pd10611/?v_Id=495
https://www.decathlon.pl/p/narzedzie-wielofunkcyjne-rowerowe-decathlon-multitool-900/_/R-p-342819?mc=8767563

#rower #bikepacking
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 03.06.2026, 07:08:52 via Wykop
  • 1
@PanLodowegoOgrodu: zdecydowanie Crank, najlepszy multitool na rynku. Ostatnio z nudów ba L4 przełożyłem nim całą grupę, z srama D1 na E1 xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.04.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.09.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking