Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
GrubyKociol

GrubyKociol

Dołączył 16 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 26222
  • Znaleziska 3600
  • Mikroblog 22622
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 30
LisekUrwisek
LisekUrwisek
przedwczoraj, 13:11:44
  • 2
Czemu to w rowerach MTB chcą wprowadzić koła 32 całe, a nie w gravelach? Raczej to #gravel może zyskać na większych kołach.

#rower #mtb
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 16 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 1
pojabało kogoś do reszty. 26 było ok.

jak bym zmieniał rower to maks 27.5 cali bodaj lub 26. w żadne 29 bym nie szedł.

@r5678: wszystko zależy od tego jaki rower kolego.
Nie wyobrażam sobie szosy na 26', XC na 650b ani FR na 29. Każde koło ma swoje zastosowanie i też takie będzie miało 32".
Był płacz jak wchodziło 29, był płacz jak weszło 1x11, a tera jedno i
  • Odpowiedz

1249

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 24.06.2026, 15:47:12
  • 760
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
GrubyKociol
GrubyKociol 24.06.2026, 16:18:57 via Wykop
  • 0
Najlepsza książka 'popularno-naukowa' dla laika co by liznąć świata kwantowego i w końcu coś zacząć z tego rozumieć (albo i wiedzieć jeszcze mniej)?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Maciejo94
Maciejo94
18.06.2026, 11:19:53
  • 1
#mtb #rower

Planuje kupic uzywany rower MTB Hardtail. Co jest obecnie must have? Jakie przerzutki? Jaka rama? Jaki widelec z przodu? Isc w karbon czy raczej ALu? Na co jeszcze zwrocic uwage? Budzet: 400-800 euro (Holandia)

Znalazlem uzywany Superior na Deore. Gosciu jest sklonny zejsc do 300 euro. Warto w to isc? Moge podeslac link
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 18.06.2026, 12:02:42 via Wykop
  • 2
Isc w karbon czy raczej ALu


@Maciejo94: nie stać Cie na karbon. A u----i się nie opłaca przy cenie nowych.
Must have: boost, sztywne osie, amortyzator z powietrzną komorą, koło 29" napęd 1x12. Za 800eu to spokojnie nowy kupujesz.
https://www.pepper.pl/promocje/rower-gorski-wilier-503x-race-rockshox-sid-sl-100mm-naped-deorextslx-1x12-m-1299954
  • Odpowiedz
Hamza
Hamza
15.06.2026, 15:34:23
  • 8
#rower #bushcraft #biwakowanie
Hamza - #rower #bushcraft #biwakowanie

źródło: 1000064377

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 15.06.2026, 17:50:43 via Wykop
  • 6
rowerach crossowych (to samo co gravel ale bez baranka XD)


@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: no w c--j to samo xDDD
  • Odpowiedz
i-marszi
i-marszi
15.06.2026, 17:36:57
  • 0
#szosa #rower #gravel #motoryzacja

Czy ktoś ma coś godnego polecenia do transportu czterech rowerów szosowych (kierownica baranek i rama karbonowa) na haku samochodu? Co znajduję to albo za małe odstępy między rowerami, albo mocowanie takie, że zmiażdży ramę, albo na trzy rowery. Fajnie jakby cena była poniżej 3 k zł., ale jak coś to może przeboleję.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 15.06.2026, 17:49:46 via Wykop
  • 2
@i-marszi: Yakima ma największy rozstaw z tego pamiętam. Ja mam ThuleEasy Fold XT i normalnie wchodzą i enduro i gravele.
  • Odpowiedz
hung
hung
hung
12.06.2026, 18:16:08
  • 0
Ktoś wie czy to białe gumowe g---o jest do usunięcia czy ma zostać?

#rower #pytaniedoeksperta
hung - Ktoś wie czy to białe gumowe g---o jest do usunięcia czy ma zostać?

#rower #p...

źródło: 1000016259

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 13.06.2026, 07:33:02 via Wykop
  • 1
@hung: w-----ć
  • Odpowiedz

1178

KGHM sypnie kasą górnikom i nie tylko. Premie sięgną 180% miesięcznej pensji

KGHM sypnie kasą górnikom i nie tylko. Premie sięgną 180% miesięcznej pensji

Miedziowy gigant z Lubina nie żałuje grosza i tym razem również nim "sypnie". Po udanym roku finansowym KGHM Polska Miedź S.A. dzieli wypracowane miliardy, nagradzając zarówno inwestorów giełdowych, jak i tysiące pracowników.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.06.2026, 11:37:35
  • 123
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    swiat
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:09:48 via Wykop
  • 4
@soundboy: no z podstawowym wykształceniem masz 200k na dzień dobry na PIT. Praca na 6 godzin, dobry socjal, 25 lat i emerytura. Tylko trzeba liczyć się że praca sobota + niedziela, mnóstwo wypadkó, turbo mobing i PRL.
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:17:30 via Wykop
  • 0
@dam_32: 200-250k na picie
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 08:20:51 via Wykop
  • 0
@kapitan_pazur: co ty za smieci piszesz. Podajesz miesięczne wynagrodzenie a drugie tyle dostajesz w innych bonusach xD Weź pita i podziel sobie kwotę przez 12.
GrubyKociol
GrubyKociol 12.06.2026, 17:29:27 via Wykop
  • 0
@kapitan_pazur: skąd mam informacje? Pracuje tu? xDDDDDDDDDDDDD
Chłopie, 9k netto to ma chłop na szybowym w skali roku, a Ty wyskakujesz z 5k xD
Anonim5
Anonim5
10.06.2026, 17:07:19
  • 5
#przegryw #rower #rowerowyrownik czy jest tu ktoś kto waży powyżej 100 kg i jeździ na rowerze? Ja 115 kg i zamierzam zacząć
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 11.06.2026, 06:55:25 via Wykop
  • 0
jak rama nie karbonowa to rower wytrzyma


@krzysztof-mirko: a czemu karbon ma nie wytrzymać? To dużo mocniejszy materiał niż aluminium.
  • Odpowiedz
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
10.06.2026, 07:45:04
  • 1
#rower gdy wymieniałem suport na HT2 to słyszałem, że serwis tego jest super prosty, panie, nie musisz wymieniać całego mechanizmu tylko myk myk łożyska i jedziesz dalej.
Nie mam połowy narzędzi żeby wymienić te łożyska a ich zakup wyniesie mnie tyle co nowy suport lol xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 10.06.2026, 10:36:59 via Wykop
  • 1
ostatnio musiałem kupić wbijak do gwiazdy rury sterowej xD

wystarczyło użyć pręta xDDD

, nie musisz wymieniać całego mechanizmu tylko myk myk łożyska i jedziesz dalej.

a co ty myślałeś że łożyska wymienisz palcami? Przecież to logiczne że potrzebne są odpowiednie narzędzia do demontażu i montażu.

nie
  • Odpowiedz
jakuba94
jakuba94
09.06.2026, 16:36:41
  • 204
118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody pełnej intryg, zdrad i egzekucji.
Intrygi - niektórzy zawodnicy chcieli żebym uwierzył że są moimi kolegami. 1000 km wspólnej jazdy, pomoc w nocy, rozmowy przez pierwsze 2 dni tylko po to aby w momencie w którym mogliby najwięcej pomóc zostawić mnie po środku niczego.
Zdrady - koło 1000 km zaczęło mnie bardzo boleć prawe udo i miałem uczucie jakby mi coś
jakuba94 - 118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody peł...

źródło: IMG_8946

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 10.06.2026, 06:51:15 via Wykop
  • 1
Czas Brutto: 61:31


@jakuba94: odbyt z kryptonitu, postrach na celi.
gratulacje, masz mega mental do konkurowania z innymi. Albo na pełnej k----e albo wcale. Ale myślę że Ty byś zrobił podobnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
TakiSeLogin
TakiSeLogin
09.06.2026, 06:35:09
  • 0
#rower
Wymienilem ośkę na nową z nowymi kulkami, nie znam się i robiłem.to pierwszy raz. I nie całkiem wiem jak to złożyć poprawnie.

Gdy dokręcam konusy żeby pozbyć się luzow, to koło się swobodnie nie kreci,.jak poluzuje trochę to komisy i tak się dociskają przy konturowaniu i znowu troche za mocno ściśnięte jest. Straciłem na to masę czasu, teraz jak uniose rower i zakręcę ręką koło to zrobi może z
TakiSeLogin - #rower 
Wymienilem ośkę na nową z nowymi kulkami, nie znam się i robiłe...

źródło: IMG_20260517_131522611

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 09.06.2026, 07:01:35 via Wykop
  • 1
@TakiSeLogin:
1. skręcasz na stałe mocno jedną stronę
2. Dokręcasz palcami drugą do momentu aż będzie tylko mikro luz/koło będzie się kręcić.
3. Skręcasz tak średnio drugą stronę.
4. Łapiesz kluczami za nakrętki kontrujące z jednej i z drugiej strony i dociągasz do momentu aż luz zniknie a koło się będzie płynnie kręcić
5. Jak za mocno skręciłeś to łapiesz kluczami za konusy
  • Odpowiedz
Heniuuu
Heniuuu
Heniuuu
08.06.2026, 07:05:37
  • 1
#psy #rower
Czy ktoś wozi psa na rowerze? Mam psa 15kg i się zastanawiam czy da radę go wieźć w koszu z przodu na kierownicy lub z tyłu na bagażniku? Czy tylko w przyczepce bo za ciężki jak myślicie ? Nie chce kupować wielu akcesoriów
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 08.06.2026, 07:41:14 via Wykop
  • 0
@Heniuuu: wszystko zależy jaki to jest rower. Mój pies to bydle 11-12kg. W rondo Mylc AL mam porządne mocowania na bagażnik z tyłu więc tam go będę woził w takim dużym koszu. Z tyłu lepiej bo mu będzie mniej wiało w uszy, nie będzie też uczestniczył w czołówie, i lepiej masa rozłożona.
Napisz jaki masz rower to będzie łatwiej.

  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol 08.06.2026, 17:30:29 via Wykop
  • 0
@Heniuuu: dlatego napisałem o bagażniku, najlepsza opcja dla średniego psa
  • Odpowiedz
znowuzapomnialemhasla
znowuzapomnialemhasla
znowuzapomnialemhasla
06.06.2026, 06:17:14
  • 1
#rower #gravel Zmiana z 700x35c na 700x45c będzie realnie odczuwalna pod względem komfortu? Odbudowałem sobie stary rower jako bieda gravela i jak dla mnie to się na tych 35c nie da jeździć po szutrach taka amortyzacja xD 45c to największe co zmieszczę w widelec
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 06.06.2026, 07:12:12 via Wykop
  • 2
@znowuzapomnialemhasla: tak
  • Odpowiedz
Bratkuu
Bratkuu
05.06.2026, 12:01:47
  • 0
#rower Elo! jaki macie rozmiar d--y? Tzn rozstaw kości, bo mi wyszło 14cm, a to więcej niż u dziewczyny, pewnie miałbym łatwiej z porodem XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 05.06.2026, 17:38:14 via Wykop
  • 0
@Bratkuu: akurat 145mm to jest najpopularniejszy rozmiar
  • Odpowiedz
goferek
goferek
03.06.2026, 12:31:47
  • 0
Miał ktoś styczność z tymi uchwytami? A może jest jakaś lepsza alternatywa, żeby powiesić obok siebie 2-3 rowery?
https://www.stojaknarower.pl/wieszaki-na-1-rower/1886-wieszak-na-rower-flex-1-z-personalizacja-ustawien.html
#rower
goferek - Miał ktoś styczność z tymi uchwytami? A może jest jakaś lepsza alternatywa,...

źródło: wieszak-na-rower-flex-1-z-personalizacja-ustawien

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol 03.06.2026, 20:11:41 via Wykop
  • 3
@goferek: mnie to bardziej zastanawia czemu p-------i nazwę, logo i desing od krossa, a nie maja z nim chyba nic wspólnego xD
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol 03.06.2026, 07:14:36
  • 362
Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyłapany na oszukiwaniu podczas Trans Balcan Race.
Legenda polskiego Ultra okazała się zwykłym oszustem. Ehh kolejny karaś.
https://www.instagram.com/p/DZHEKRBCGrX/?img_index=1

#rower #afera
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...

źródło: image

Pobierz
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 08:17:13 via Wykop
  • 6
@everybodykombinerki: ale już się poddał bo boli go kolano. Nie dla polaka bałkany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 08:28:13 via Wykop
  • 31
@MiedzygalaktycznyMors: cole, banana, zapasowy rower, takie tam żałosne pierdoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GrubyKociol
GrubyKociol
Autor
03.06.2026, 09:43:48 via Wykop
  • 0
@JaNieGejJaPapiesz: lepiej, to jest jego główny sponsor :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.04.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.09.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia