Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 807
- 0
@ameneos: Wszystko zależy od przełożenia i od kopyta, ale w większości przypadków gravel będzie szybszy na prostej, równej drodze, a xc na wybojach ;)
- 0
@dymel: jak mam dobrą formę i nie brakuje mi dopaminy, bo z tym też kiepsko od paru lat, to mam niesamowity głód wyprzedzania wszystkich jak leci. W tym roku to tak się bawiłem od Starówki do Mostu Północnego.
@Palukczo: opłaca ci się w ogóle brać od chińczyka?
Musisz kupić obręcz o identycznej ilości dziur na szprychy i średnicy (622). Możesz też skorzystać z okazji i kupić coś szerszego (teraz masz 20mm), albo/i bardziej komfortowego.
Musisz kupić obręcz o identycznej ilości dziur na szprychy i średnicy (622). Możesz też skorzystać z okazji i kupić coś szerszego (teraz masz 20mm), albo/i bardziej komfortowego.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
@NoNameNoIdeaNoLife: moim zdaniem będzie głosna... No ale da radę.
- 19
Dzisiaj dystans trochę mniejszy, ale lokalne podjazdy i zjazdy zaliczone, ale i tak w------y jestem xD Mmmm, podjazd na Myślachowice ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego była okazja do przetestowania ochraniaczy na buty, bo się pojawił deszczyk. Tylko trochę późno je założyłem i nie wiele dały, stopy znowu całe zmarznięte xD
Swoją drogą, obniżyłem mostek ile się dało i o dziwo dosyć wygodnie się tak jeździ, tym bardziej
Swoją drogą, obniżyłem mostek ile się dało i o dziwo dosyć wygodnie się tak jeździ, tym bardziej
źródło: comment_16039885772UrGquSY9v80FpgeYe7MHY.jpg
Pobierz- 0
@GrubyKociol: ja dokładnie takimodel chciałem kupić w czerwcu za 9k. Pojechałem po niego do Gliwic ale była pęknięta rama na główce (myślałem że typa rozszarpie na miejscu), poza tym tamten egzemplarz było dużo bardziej dobity niż zapewniał sprzedający. Ja przedtem miałem gianta trance na kole 27,5 i na foxach ale sprzedałem bo to była Mka - przy 180cm wzrostu był trochę za mały. Sprzedawałem go pół roku - od grudnia
- 0
@GrubyKociol: ten rower ma 180 z przodu i 170 z tyłu,a na główce ramy 64,5 stopnia. 160 to teraz w sumie rower trailowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Któryś z Mirków czuje się na siłach polecić jakąś sprawdzoną lampkę rowerową na przód? Raczej na paluszki niż ładowaną. Do jazdy miejskiej. Wieczory coraz szybciej nadchodzą i pewniej bym się czuł mając też skuteczne oświetlenie z przodu roweru.
#rower #rowery #kolarstwo #sprzetrowerowy
#rower #rowery #kolarstwo #sprzetrowerowy
@gobi12 Zamów zestaw convoy s2+ i convoy c8. Za niewielką cenę będziesz miał świetne oświetlenie.
@gobi12 Tylko convoy potrzebuje akumulatora 18650. Jak nie posiadasz takiego ogniwa, musisz go doliczyć + ładowarkę do kosztów. Ja mam sporo takich baterii, więc nie mam problemów, ale skompletowanie całego zestawu może wyjść drożej niż zakładasz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy popsula mi sie bateria? Dioda miga wciaz na 1 pasku i akumulator nie jest ladowany. Ruszylem lekko wstyczka i dioda na zasilaczu zmienila kolor z zielonego na czerwony. #rowery #roweryelektryczne
źródło: comment_1603843723m9Ms7EhJ6ZOkKVALDzzCPF.jpg
Pobierz- 17
Pięknie słonecznie, urlopowo, na krótko, chociaż po 13 zrobiło się trochę chłodno.
Dzisiaj stały się trzy tragedie. Pierwsza to obtarte suty xD w tej koszulce się tego nie spodziewałem. Druga to jebnięta szprycha, a trzecia to zgubienie śruby do mocowania bloków w butach xDDDD Muszę śrubek poszukać w domu i jakąś przyciąć ;)
#rower #rowery #szosa #gravel #wykoptribanclub #triban
Dzisiaj stały się trzy tragedie. Pierwsza to obtarte suty xD w tej koszulce się tego nie spodziewałem. Druga to jebnięta szprycha, a trzecia to zgubienie śruby do mocowania bloków w butach xDDDD Muszę śrubek poszukać w domu i jakąś przyciąć ;)
#rower #rowery #szosa #gravel #wykoptribanclub #triban
źródło: comment_1603819419AexlAp8rW0YHmhuQO0Vqcs.jpg
Pobierz@guru8: przejedź se naprawdę wow. Jeszcze polecam ten kawałek:
https://www.google.pl/maps/dir/50.0009506,19.5141429/50.0065425,19.4352739/@50.0092053,19.4503028,6851m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m10!3m4!1m2!1d19.4819329!2d50.0259274!3s0x47168d3449bc73f5:0xea607d57c9403981!3m4!1m2!1d19.4545229!2d50.0132631!3s0x47168d683f78f0c3:0x31842242964f5572!1m0!3e1 tu się świetnie kręci kilometry. Płaska, równa dobrej jakości droga. Praktycznie 0 samochodów i wioski bardzo fajne.
https://www.google.pl/maps/dir/50.0009506,19.5141429/50.0065425,19.4352739/@50.0092053,19.4503028,6851m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m10!3m4!1m2!1d19.4819329!2d50.0259274!3s0x47168d3449bc73f5:0xea607d57c9403981!3m4!1m2!1d19.4545229!2d50.0132631!3s0x47168d683f78f0c3:0x31842242964f5572!1m0!3e1 tu się świetnie kręci kilometry. Płaska, równa dobrej jakości droga. Praktycznie 0 samochodów i wioski bardzo fajne.
@guru8: Ładnie nabijasz kilometrów.
ja dziś w koncu ruszyłem tyłek, ledwo wyjechałem i ciemno :) ominęły mnie ładne widoki
ja dziś w koncu ruszyłem tyłek, ledwo wyjechałem i ciemno :) ominęły mnie ładne widoki
@staryhaliny: to jest takie dobre że jutro herbaty chyba nie będę musiał słodzić xD
- 2
@staryhaliny: było już sto czternaście razy dziś.
https://www.olx.pl/oferta/przelaj-gravel-szosa-kona-rove-2019-rama-54-stan-sklepowy-CID767-IDH5Maz.html
Jakies za i przeciw? Rozgladam sie za pierwszym Gravelem w okolicach 2.000 zł. Zakup na odleglosc..
#rower #rowery #gravel
Jakies za i przeciw? Rozgladam sie za pierwszym Gravelem w okolicach 2.000 zł. Zakup na odleglosc..
#rower #rowery #gravel
@k3lt: no to spoko sam jeżdżę na podobnym. Tylko tę korbę na kwadrat warto wymienić.
- 1
@k3lt: spoko luz. Jeździsz sobie na tym ile chcesz. Jak stwierdzisz że może być lepiej to wymieniasz. Ten rower się nadaje do jazdy "jak jest". Jakieś upgrady możesz zrobić po roku, dwóch albo wtedy kiedy poczujesz że chcesz albo musisz.
A jak ci pasuje to nie musisz wcale.
To są szczegóły które odczujesz jak pojeździsz już trochę. Choć może będzie ok ;)
A jak ci pasuje to nie musisz wcale.
To są szczegóły które odczujesz jak pojeździsz już trochę. Choć może będzie ok ;)
Mam obecnie MTB, nic specjalnego Genesis Solution 4.0. Trochę mnie irytuje amortyzator i generalnie prędkość na typowych górskich oponach. Mam dwa scenariusze:
1) wywalić obecne widły z amorem i wstawić MOSSO M5FCB plus opony gravel/ szosa
2) kupić gravela, moje typy canyon grail 6, kross esker 6.0, ns bikes rag+2, fuji jari.
Co będzie bardziej opłacalne? Kiedy rusza sprzedaż modeli na 2021? Bo w zasadzie nigdzie to nie jest dostępne w Trojmiescie...
1) wywalić obecne widły z amorem i wstawić MOSSO M5FCB plus opony gravel/ szosa
2) kupić gravela, moje typy canyon grail 6, kross esker 6.0, ns bikes rag+2, fuji jari.
Co będzie bardziej opłacalne? Kiedy rusza sprzedaż modeli na 2021? Bo w zasadzie nigdzie to nie jest dostępne w Trojmiescie...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@gramac: Mam RC120 z tego roku, ten za 2200. Ja jeszcze go nie gravelowałem, latam na fabrycznych oponach szosowych, ale miła odmiana od MTB. Mniej wysiłku, żeby utrzymać znośną prędkość, lekki więc nie wkurza Cię wnoszeni na piętro. Popatrz na tagu co ludzie z tymi rowerami robią i jak oceniają, bo ja mam na razie krótko. Ale cieszę się, że zachowałem MTB - wsiąść na niego z powrotem i leciec
- 21
I cyk, urlop rozpoczęty, wczoraj popite, a dzisiaj pokręcone.
Nie wiedziałem, że po zamontowaniu pedałów spd trzeba regulować wysokość siedziska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwnym trafem przy spd bardzo szybko mi się męczyły kopyta, próbowałem w necie szukać czym to może być spowodowane, ale nic nie znalazłem. Olśniło mnie, że przecież pedały spd są "cieńsze" od platform i tu może być problem. Bingo! Siodło obniżone, mostek też i
Nie wiedziałem, że po zamontowaniu pedałów spd trzeba regulować wysokość siedziska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwnym trafem przy spd bardzo szybko mi się męczyły kopyta, próbowałem w necie szukać czym to może być spowodowane, ale nic nie znalazłem. Olśniło mnie, że przecież pedały spd są "cieńsze" od platform i tu może być problem. Bingo! Siodło obniżone, mostek też i
źródło: comment_1603652178yRLE1QgS4gDSbeLdmtZwR8.jpg
Pobierz- 1
@marausz: Ziomuś, źle podchodzisz do tematu. Nie pada idziesz jeździć. Jak pada to wyczekujesz aż przestanie padać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak poważnie, to kupno odpowiednich ciuchów na taką pogodę ratuję dupę, przeciwdeszczówkę zawsze wożę ze sobą. Do tego śledzenie aplikacji pogodowych, wiadomo że to trochę nieprzewidywalne ale chociaż trochę mentalnie uspokaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@guru8: Byłem we wtorek po południu i wracałem koło 19 przy 6*, zmarznąć nie zmarzłem ale komfortowo to Rez się nie czułem :)
- 0
Czy na aliexpress można dostać zwykłe żarówki do tylnej lampki na dynamo? Nie bardzo mam już pomysły jakie hasło wyszukiwania mogłoby być właściwe. Udało mi się znaleźć tylko ledy z danym gwintem które podobno nie pasują do układu zasilanego dynamem.
#aliexpress #rower #rowery #pomocy
#aliexpress #rower #rowery #pomocy
@ConanLibrarian: coś Ty mu wrzucił, przecież to masz samochodowe/motocyklowe żarówki.
- 1
w każdym rowerowym powinny byc
@Dzikijaszczur: No tu byś się zdziwił. W podobnej sytuacji (przednie światło, dynamo w piaście) objechałem pięć sklepów rowerowych w Stołecznym Królewskim Mieście Kraków i w końcu kupiłem nową lampkę z diodą.
- 3
https://www.decathlon.pl/rower-gravelowy-triban-120-id_8575940.html
vs
https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-nicasio-1
chcę jeździć po mieście, ścieżkach leśnych i mieć możliwość zapakowania na rower zestawu na biwakowanie na jedna noc
co
vs
https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-nicasio-1
chcę jeździć po mieście, ścieżkach leśnych i mieć możliwość zapakowania na rower zestawu na biwakowanie na jedna noc
co
9
Coraz więcej rowerów w PKP IC, ale nowości nie będzie

Ministerstwo Infrastruktury twierdzi, że pasażerowie PKP InterCity coraz chętniej przewożą pociągami rowery. Przewoźnik nie planuje jednak wprowadzenia postulowanych przez posłów zmian organizacyjny…
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #

Pewnie było, pewnie każdy napisze co innego (dobrze!), jakich smarowideł używacie do łańcuchów? Mam zielonego Finiszlajna, ale nie używam, bo za dużo syfu się klei. Czerwony spoko, ale mało trwały. Od dłuższego czasu stosuję Rohloffa, acz może jest w sprzedaży lepszy olej w podobnej cenie?
#rower #rowery
#rower #rowery
źródło: comment_1603531907vxTBrYk6mDZBrqvA2bLssx.jpg
Pobierz



























#szosa #rowery
jw - będzie działać