via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rowerowe Mirki,

TLDR - szukam roweru, do konkretów zjedź niżej

Mój stary MTB Kross Hexagon v4 wymaga dużego wkładu, by się jeździło na nim lepiej (ale imo i tak jest super :D), zbyt wiele elementów jest w kiepskim stanie z powodu intensywnej eksploatacji i po prostu wieku (od pierdół typu błotnik, który zaraz będę musiała zaczepiać na trytytkę po korbę wykazującą pierwsze oznaki zajechania - zresztą to i tak nie pierwsza...).

Myślę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy lepiej wyprostować stary hak przerzutki czy od razu wymienić na nowy? Hak kosztuje około 100-200 zl i jest ścigany zza granicy.

Jak się przy prostowaniu złamie to wiadomo, ale czy jest w ogole sens prostować jak się ma nowy zafoliowany?

Wolałbym nowy zatrzymać jak już nie będzie się dało zrobić ze starym, bo gleby się szykują ;)

Pytanie;
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@md5sum: Jeśli jest wy*ebany tak że przerzutka wgl nie działa to wymieniaj. Ale jest tylko trochę skrzywiony i powoduje małe zgrzyty przy zmianie biegów to prostuj
  • Odpowiedz
#rower #rowery #motoryzacja

Ostatnio się zastanawiałem nad różnicą- płyn hamulcowy DOT dla hamulców rowerowych i samochodowych:
Jak to jest, że te rowerowe trzeba muskać, odpowietrzać płyn przed zalaniem (płyn śweżo kupiony i świezo otwarty), trzymać hermetyczność, po zalaniu odciągać bąbelki na podcisnieniu i raz w sezonie wymieniać bo heble będą denerwować, obrażać i beda niesforne.
W samochodach niby ten sam system ale chvj, lejesz jakiegos starego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vauecki: w samochodzie powietrze uchodzi do zbiorniczka więc samo się usuwa z układu. W rowerze masz układ zamknięty. Płynu jest znacznie mniej, więc jakiekolwiek zanieczyszczenia są znacznie większe procentowo.

Tak per analogiam - znacznie łatwiej zrobić bigos w wielkim garze niż w małym rondlu, bo ewentualne niedokładności w dozowaniu przypraw mają znacznie mniejszy wpływ na smak całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vauecki: po pierwsze w samochodzie masz pompę wspomagania, znacznie większe siły i objętość samego płynu. Do tego jak wyżej wspomniano - zbiorniczek wyrównujący - co nie znaczy, że w samochodzie się hamulców nie odpowietrza.
  • Odpowiedz
Hej Mirki. Mam pytanie. Często strzela mi sztyca od siodełka. Macie jakis sposób na to? Żel montażowy powinien pomóc? W sumie jedyny żel jaki widzę to finish linę fiber grip do ram karbonowych. Da radę? Czy wziąć coś do ram Alu? A może coś tańszego w ogóle jest? Bo teraz jak jest wilgotno to praktycznej co drugi dzień muszę wyjmować sztyce i ją przecierać żeby przestało strzelać. Mega irytujące. Fakt faktem jest
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Simfecstio: Jak sztyca jest dobrze spasowana z rurą podsiodłową, to zwykły, gęsty smar wystarczy. Prywatnie na koniec sztycy dałbym z centymetr pasty do karbonowych sztyc, a powyżej dał jakiś smar montażowy Shimano/Motorex. Jak jesteś z Poznania, to podjedź do pierwszego sklepu z serwisem i ogarną ci to za piątaka.
  • Odpowiedz
Rowerowe wariaty, lamerskie pytanie początkującego rowerzysty. Szukałem odpowiedzi, lecz nie znalazłem jednoznacznej.
Czy skuwacz do łańcucha jak ma w opisie ma napisane, ze jest do łańcuchów 9 rzędowych, to już do 12 nie pasuje? jest inny rozmiar pinu ? Mam u siebie 1x12 Sram. Coś polecicie czy brać byle jaki skuwacz? potrzebne tylko by skrócić łańcuch przed wymiana.


#rowery
#mtb
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od dłuższego czasu rozglądam się za rowerem, tym dłużej szukam tym więcej mam wątpliwości. Czy ktoś miły by się znalazł kto chciałby podzielić się swoją wiedzą i poleciłby mi rower? 180 cm wzrost 100 kg wagi. Rower miałby służyć rekreacyjnie od takie przejażdżki, dodam że mieszkam w terenie dość górzystym w okół wiele szlaków, terenów zielonych, zjazdów, podjazdów. Natrafił może ktoś na jakieś jesienno-zimowej wyprzedaży coś ciekawego? Dodam że budżet od 2
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w sumie jak to sprawdzić?


@borrow: jak nie wiesz to znaczy że stożków nie masz więc 42mm powinny być ok :) Tylko zobacz czy opony masz 25 czy 28 szerokości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Halko Miraski z #szosa,
Zamówiłem sobie klamkomanetke do mojego #triban, bo ta dwignia to tragedia i chciałem spytać jak to jest z tym zerowym przeglądem w #decathlon. Czy wyregulują mi wtedy przerzutkę w ramach tego pierwszego darmowego przeglądu?
Bo tak na prawdę to mam skopane od początku ustawienie przerzutki i chciałbym żeby mi to ogarnęli (chyba taki jest tez wymóg gwarancji?) Czy po
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaszankaschabowa: olej to w cholere. Przecież w na serwisie w dekatlonie pracują największe dzbany gdzie nikt inny ich nie przyjmie do roboty. Zrób sobie to sam, łatwe jak ruchanie. Jak zacząłeś jeździć to i tak prędzej czy później musisz się nauczyć serwisować swój rower.
  • Odpowiedz
Mirki, jakie lampki rowerowe ładowane przez USB (z wbudowanym albo wymienialnym akumulatorem) polecacie tak do 100-150 zł? Może być sam przód, może być komplet.

Zależy mi na tym, żeby przednia lampka była w miarę kompaktowa i nie miała jakiegoś odstającego uchwytu (fajna jest lampka pod wykrój kierownicy, mocowana na gumkę).

Wykorzystywana będzie do jazdy po zmroku/nocą po mieście + jakieś lasy sporadycznie, zatem to nie musi być jakiś mega mocny sprzęt do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@guru8: Co Ci na usg wyjdzie? Na 99% nic. Nie masz kontuzji, prawdopodobnie przeciążone lub niesymetrycznie obciążone mięśnie. Po za tym przerabiałem różne problemy i zacząłbym od sprawdzenia własnego organizmu, potem modyfikacja roweru. Jeśli masz wady postawy (jak większość społeczeństwa) i chcesz potem robić długie dystanse to najpierw to napraw a dopiero później kombinuj ze sprzętem.
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: jak możesz zdaj relację jak kupisz te skarpety, ja teraz jeżdżę w butach z goretexem i na razie jest na styk/w miarę ok, ta membrana ładnie wiatr zatrzymuje a i stopa nie jest spocona, a wydaje mi się, że takie skarpety to dobre rozwiązanie na jeszcze niższe temperatury bez kupowania specjalnych butów.
  • Odpowiedz
Mirki chciałabym kupić trenażer do rowera, co by móc w domu śmigać zimą na moim mtb. Polecacie jakiś konkretny? Ile warto na to wydać? I czy każdy pasuje do każdego rowera?

Co może być istotne:
- może być używany jeśli warto, bo budżet nie za wysoki
- trenażer nie musi być cichy, nie mam dzieci i sąsiadów
- chce podpiąć rower MTB
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka. Ja mam 2 szt 9-tki i na plus na pewno bateria, stabilizacja. Na minus wielkość i waga. Dokupiłem ostatnio Max Lens i sprawdzę jak to działa
  • Odpowiedz
Jazda z plecakiem nie podeszła mi do gustu, choć sam plecak wydaje się okej. Wymienię więc Kross Pickup 15L na jakąś małą torbę na kierownicę. Ktoś chętny? Miękka torba w kształcie parówki – coś jak Kierowniczka od Jack Packa, odpadają wszelkie kufry i duże torby bikepackingowe.
Link do plecaka wyżej. W środku nie ma bukłaka – trzeba uzupełnić we własnym zakresie.

Mogę też sprzedać za stówkę + wysyłka.

#rower #
peanut_whu - Jazda z plecakiem nie podeszła mi do gustu, choć sam plecak wydaje się o...

źródło: comment_1605538652TqSFTWCRM9TDk0cKeLFojB.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach